~Пролетта пристигна вече, щъркел носи ни АПРИЛското човече!~№8

  • 22 182
  • 266
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 843
И аз ям от всичко, по колкото ми се яде, дори си позволявам и по чаша бира един два пъти седмично. Намирам теорията за неядене на полезни храни за недоказана и безмислена, това да ям само ориз и картофи с какво би допринесло за полезният състав на кърмата. Газовете се образуват в стомаха, не преминават в кръвта. Тези крайни ограничения според мен са за дечица, които са предразположени към алергия, т.е. родителите са такива и се очаква усложнения и при тях. На Гергьов ден ядох салата от прясно зеле, зелена салата, бобена салата ... и т.н.т. , малката беше изключително спокойна него ден, докато на мен ми се спука корема от газове  ooooh!
Нещото което забелязах, че много зависи от мен е това да съм спокойна и щаслива покрай бебето, ето това му се отразява много, нервна ли съм и тя е неспокойна и изнервена  Naughty
За ходенето до тоалетна - почти всяка сутрин закусвам мюсли - кофичка кисело мляко, 5-6 с.л. финно мюсли, смес от семена - смляно ленено семе, чиа, коноп(каквото Ви се иска), орехи(любимата ми съставка), банан и сушени червени боровинки. Става изключително вкусно  Heart Eyes и дозата си я хапваме 3-ма човека за закуска.

# 226
  • Мнения: 2 518
Пък аз все не смея да ям, каквото ми се яде, и се ограничавам  Tired
Теди, за коликите давам Коликинд - това даваха в болницата и ние това взехме. Донесоха ми и Лефакс - не ни помогна. Не че другите помагат кой знае колко, но поне ги видят хомеопатични.
Много неспокойно спи - постоянно мрънка на сън и се свива Sad

# 227
  • Мнения: 3 331
И Максим спи неспокойно. Тази седмица майка е при мен и много ми помага - аз го кърмя около час, тя го носи после толкова, за да го приспи. Трудно заспива детето. Когато съм сама се умарям много докато го подрусвам в ръце. Пробвах да го сложа в слинг, но не успях. Тези дни пак ще пробвам.

# 228
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Връщаме се от първа консултация. Мила е на 17 дни и е качила 470гр от изписването и сега е 3650гр. Изцяло на кърма е и се храним на 2.30-3 часа някъде с 2 нощни хранения. За сега нямаме колики и е супер спокойна. Плаче единствено, когато е гладна и понякога когато я преобличаме. По препоръка на педиатърката й давам Биогайа капки против колики и за имунната система.
От храната съм изключила само марулята, ягодите и шоколада (е, хапвам по 1 блокче през 2-3 дни).

Някой беше питал за интимните отношения.. Ние не сме правили секс откакто разбрах, че съм бременна, просто нямах никакво желание.  Rolling Eyes Вчера се престраших да погледна как е положението отдолу след раждането, поне са ми паднали шевовете, но определено не изглеждам както преди.
Правя упражненията на Кегел, когато се сетя и дано да се постегна малко  Confused

# 229
  • Мнения: 233
Моята беба се научи през деня да спи докато я разхождаме и няма заспиване,ако не е в количката 😖. Много интересно се получава,когато вали много...

# 230
  • Мнения: 3 331
Има ли други бебета, които не обичат къпането във вана ooooh! когато му мием дупето на мивката не плаче, обаче когато го потопим във ваната става страшно Tired

# 231
  • Мнения: 154
Вие от кога започнахте ваничката? На нас ни казаха, че е удачно чак след като пъпчето се оправи напълно. Имало и някакви водоустойчиви лепенки, които можело да се изолзват, но ние сме още на течаща вода.
Момичета, какво ви е мнението за ваксините? Мислите ли да ваксинирате бебчетата си или ще го отлагате във времето? Нашата педиатърка ни каза директно, че ако не искаме ваксини можем да си потърсим друг лекар. Сега чета в темата за грешките, които са допуснали мамчетата при отглеждането на децата си и повечето казват, че не биха ваксинирали ако имат второ дете  Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 3 331
Пъпчето отдавна падна, затова вече ползваме ваничка. И да го намокрите не е страшно, но задължително след това се почиства със спирт.
Аз съм твърдо 'за' ваксините. А защо тези майки не биха ваксинирали отново?

# 233
  • Мнения: 712
Аз също не съм привърженик на ваксините (изобщо), но нямам достатъчно информация за да рискувам и да не ги правя. Т.е. да, ще ваксинирам. А и на ясли и детски градини май не приемат без тях. Според мен за да отхвърлиш нещо трябва да си доста наясно с всякакви възможни последствия.
Ваничките се почват когато пъпчето спре да секретира. Ние май до края на първия месец ще я караме на течаща вода, за всеки случай.
Прочетете нещо забавно, много се смях.
 http://www.maikomila.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0 … 1%83%D0%B4%D1%8F/

# 234
  • Мнения: 233
хубаво е да се взима информирано решение за слагане или не на ваксини,а не базирано на "пише в нета".Ако не бяха ваксините,да не сме толко народ по света.Ако се следи дали детето е здраво в деня на слагане на ваксина,би трябвало всичко да е наред.Винаги има риск от усложнения при ваксините,но дори и разходката навън крие риск от какво ли не...

# 235
  • Мнения: 356
Нашето момиченце също спи много неспокойно. В началото беше много добре, плачеше само когато е гладна, но сега започваме с коликите и вече трудно заспиваме и по-често се събуждаме.
Не сме започнали още с ваничката, пъпчето падна, но още го почистваме, а тези лепенки ние взехме от тях, но не ги използваме, защото се притеснявам, че нараняват кожичката и. В болницата бяха ни сложили една и после трудно се отлепи.
Относно ваксините, аз също съм "за" и ще я ваксинираме.

# 236
  • Мнения: 79
Привет мами:-)
Чета ви, но все не ми остава време да пиша. Аз и бебо сме добре, много спи, пропуска хранене и това явно е проблем, сега се стремя да го събуждам. Не му харесва много, но за неговата възраст трябва 6-7 храненета, а ние сме с 5.Като хапне към 21:00-21:30 и става чак 3:00-4:00 сутринта. Дохранваме се, за съжаление не ми стига кърмата, меки гърди и това е, явно са се отразили всичките ми притеснения след раждането. Сега първо на гърдите после със шишето:-(. Ходихме на 10.05. на консултация, на 20 ден качили сме 450 грама, не е много но ....
Лохиите и при мен ту спират, ту почват. С килограмите съм ужас, корем нямам, но съм свалила само 9-10, а има още почти толкова. Не съм за гледане, но здраве да е.
Пъпчици ту имаме, ту не, изчиства се сега.
Имаме зеленикави корички в нослето, има ли някой с подобен проблем?Уж било нормално, но .....Много е забавно с чурата, опикаваме наред:-), но ще свикна, с момиче е по-различно, а сега с Мити, е голям купон.
Иначе големи емоции и  с каката, много се радват един на друг с бебо, той раздава усмивки, а кака му пее. Сладури големи. Е общо взето е това при нас.

# 237
  • Мнения: 2 518
Вчера бяхме на първа консултация - за няма и 20 дни е качил килограм и вече е 3.800 Simple Smile С дрехите беше, ама те колко тежат.. Simple Smile Вече е 52см, но е малко условно, т.к. не успяхме да му опънем крачетата.
Днес е запечен - напъва се, явно го боли и много плаче. Реших да му бръкнал в дупето с термометър, но не успях, беше ми много гадно, и баба му го направи - изака се малко. После спа и като стана пак се напъваше много, но нищо... Толкова много не е плакал до сега. Надявам се проблемът да отшуми, защото и мен ме боли да го гледам как се напъва Sad

# 238
  • Мнения: 712
И ние бяхме на преглед, качил е 500гр за две седмици. Иначе тези дни имаме следната ситуация: яде известно време и изведнъж писва на гърдата и отказва да яде. Реве истерично и не спира. Случва се и когато струята е по-силна, т.е. мляко има.Иначе предположих, че слиза трудно кърмата и той губи търпение, но не е това. Нямам обяснение. Освен да е от позата? Ще полудея. Звънях на консултант по кърмене, питах педиатърката- всеки различно казва. Явно трябва да отмине просто.
Изписаха ни витамин Д, вие ще давате ли? Нужно ли е на летните бебета да се дава?
И на мен ми е много мъчно като се напъва. Нощем в съня си много сумти и ми къса сърцето.

# 239
  • Мнения: 262
Jane при нас така се получава, когато е много пълна гърдата. От силната струя почва да се дави, съответно пуска и почва да пищи.. Пробвай да изстискваш малко преди да сложиш бебче да яде. Успех 😊

Общи условия

Активация на акаунт