Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 66 877
  • 666
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
Наистина както писаха някъде по-напред - мъжете споделят такива неща, изобщо те са устроени по-просто, и честно казано - често моето виждане съвпада с тяхното.
  Разлика между мъжете и жените, освен чисто морфологичните белези, аз за почти 30 г. не съм видяла. Peace Има всякакви хора и сред двата пола. ММ, например, е един от най-потайните хора, които познавам. Познатите, колегите, че даже и роднините му на практика не го познават. Никога не споделя лична информация, просто си е такъв. Peace А това, че мъжете са по-просто устроени, изобщо няма смисъл да го коментирам...

елементарно е .
когато имаш проблем някакъв и не можеш да го решиш ..
търсиш някой с опит в конкретната проблематика .
споделяш с надежда някой да вземе отношение или да даде направо решение на база негов опит .
  Чуждият опит си е именно такъв – чужд. Честно казано, едни от най-добрите решения в живота си съм вземала точно в ситуации, в които всички останали са се опитвали да ме убедят как това "не е възможно", "не може да стане", "непосилно е", ... Така че човек трябва много да внимава със съветите от знайни и незнайни капацитети. А да се опитва някой да ми налива акъл по отношение на любовните въпроси, направо ми звучи абсурдно-комично. Rolling Eyes Няма как насоките и наставленията на хора, които не са ми във връзката и не са запознати с абсолютно всеки аспект от нея, да тежат на мястото си и да звучат валидизирано, sorry. Peace

# 646
  • Мнения: 3 784
Напълно съм съгласна с Краси. Едно е да разпиташ приятелите как да си оправиш нещо по колата, къде има части, съвсем друго - да тръгнеш да разказваш личните си отношения.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 21:52 от Априлска вълшебница

# 647
  • Мнения: 1 281
според вас може и така да е .. и даже може и да сте прави, но това по никакъв начин не изключва това, което аз казах преди . как вземате вие решенията си е ваша работа, но да очаквате и другите да вземат решения според вашето схващане за правилност .. е меко казано смехотворно .
Роднинските "приятелски" съвети са съсипали не една връзка.     Laughing
Без значение по какъв проблем са дали "компетентното" си мнение.

плюс това, аз съм на мнение, че всяка луда жена трябва да се изобличава и публично да се назидава  Mr. Green
да не казвам други по лоши неща

Ехее, ами лудите мъже какво да ги правим? Twisted Evil

измислете нещо де .. аз ли вместо вас да мисля  Mr. Green

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
според вас може и така да е .. и даже може и да сте прави, но това по никакъв начин не изключва това, което аз казах преди . как вземате вие решенията си е ваша работа, но да очаквате и другите да вземат решения според вашето схващане за правилност .. е меко казано смехотворно .

   Просто предварително гледаш и внимаваш с какъв човек се събираш, това е. Peace Такъв, дето ще тичка да порти проблемите ни на мама или на приятелчетата, не бих го квалифицирала дори като "мъж", камо ли да тръгна връзка да градя с подобен индивид.

# 649
  • София
  • Мнения: 19 351
Айде сега, да не кажете, че жените не си клюкарят и обсъждат с приятелки или с форума?
Ако жена се оплаче, че мъжът й не я...уважава Joy достатъчно, сякаш няма повечето да гракнат, че си има любовница, независимо че той може да има най-най доброто обяснение?

# 650
  • Мнения: 3 784
според вас може и така да е .. и даже може и да сте прави, но това по никакъв начин не изключва това, което аз казах преди . как вземате вие решенията си е ваша работа, но да очаквате и другите да вземат решения според вашето схващане за правилност .. е меко казано смехотворно .

Очаквам единствено партньорът ми да не ни разнася по приятели и роднини.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 21:48 от Априлска вълшебница

# 651
  • Мнения: 1 281
според вас може и така да е .. и даже може и да сте прави, но това по никакъв начин не изключва това, което аз казах преди . как вземате вие решенията си е ваша работа, но да очаквате и другите да вземат решения според вашето схващане за правилност .. е меко казано смехотворно .

   Просто предварително гледаш и внимаваш с какъв човек се събираш, това е. Peace Такъв, дето ще тичка да порти проблемите ни на мама или на приятелчетата, не бих го квалифицирала дори като "мъж", камо ли да тръгна връзка да градя с подобен индивид.

според вас може и така да е .. и даже може и да сте прави, но това по никакъв начин не изключва това, което аз казах преди . как вземате вие решенията си е ваша работа, но да очаквате и другите да вземат решения според вашето схващане за правилност .. е меко казано смехотворно .

Очаквам единствено партньорът ми да не ни разнася по приятели и роднини. Ако не е така, значи съм взела грешното решение да съм с него и ще го поправя.  Laughing А какво правят другите хора си е тяхна работа, но съответно и аз имам правото да гледам насмешливо на тези, които си изнасят семейните затруднения на мегдана с идеята, че това ще помогне.

а какво предлагате да прави партньора ви, ако вие сте се променили и не сте това, което той е искал и мислил че взема .. да приеме кротко съдбата ли ?  Mr. Green ох да ви имам мурафетите ..

ми то и партньора ви като ви взема сигурно има очаквания, които се оказва в последствие, че вие не оправдавате .. значи и той е сгрешил по тая логика .. тогава какво ?

# 652
  • Мнения: 3 784
Ако партньорът ми има проблем с мен и отношенията ни, да вземе да ми каже и да видим какво имаме да правим по въпроса. "Мамо, ама тя ми взе лопатката" не върши работа след определена възраст. Възрастни хора сме, ако не можем да си говорим, какво изобщо правим заедно?

# 653
  • София
  • Мнения: 19 351
а какво предлагате да прави партньора ви, ако вие сте се променили и не сте това, което той е искал и мислил че взема .. да приеме кротко съдбата ли ?  Mr. Green ох да ви имам мурафетите ..
ми то и партньора ви като ви взема сигурно има очаквания, които се оказва в последствие, че вие не оправдавате .. значи и той е сгрешил по тая логика .. тогава какво ?
Не разбрахте ли, че винаги мъжът е виновен?

# 654
  • Варна
  • Мнения: 2 269


След като са повечето, а не всички, съвсем резонно е във форума някоя да напише, че не е романтична и тези неща не й допадат. Ми аз никога не съм била романтична, например. И никога не съм имала проблем със секс или със съпруг, или отношение.
Точно, същото мога да кажа.
Ама не ми пречи разни незадоволени в романтичен план женички да фантазират как на "повечето" им било кисело гроздето и рядко получавали....не знам какво вече, забравих Mr. Green.

Оф бе, Кафе, тая мантра с незадоволеността не и ли мина модата като аргумент? newsm78

Анабел, резонно е, разбира се, обаче аз говоря за другата част. Абсолютизирането никога не ме е влечало.
В крайна сметка, всеки живее според нуждите и разбиранията си и не виждам причина да убеждава околните в правотата си. За мен истината е една, за вас друга, важното е човек да е доволен от живота, останалото са кухи фрази.

# 655
  • Мнения: 6 122


След като са повечето, а не всички, съвсем резонно е във форума някоя да напише, че не е романтична и тези неща не й допадат. Ми аз никога не съм била романтична, например. И никога не съм имала проблем със секс или със съпруг, или отношение.
Точно, същото мога да кажа.
Ама не ми пречи разни незадоволени в романтичен план женички да фантазират как на "повечето" им било кисело гроздето и рядко получавали....не знам какво вече, забравих Mr. Green.

Оф бе, Кафе, тая мантра с незадоволеността не и ли мина модата като аргумент? newsm78

Анабел, резонно е, разбира се, обаче аз говоря за другата част. Абсолютизирането никога не ме е влечало.
В крайна сметка, всеки живее според нуждите и разбиранията си и не виждам причина да убеждава околните в правотата си. За мен истината е една, за вас друга, важното е човек да е доволен от живота, останалото са кухи фрази.


Оооо да, съгласна съм. Достатъчно е да си каже мнението просто, не да убеждава околните.  Peace

# 656
  • Мнения: 4
   В постовете Ви, открих много отговори и си направих полезни изводи, за което Ви благодаря мили дами.
   Мисля, че сексуалността и желанието за интимност у една жена трябва да бъде "отключено", при някой става лесно, при други е много трудно. "Ключът" винаги е различен и често се променя. Именно в търсене на подходящият "ключ", аз се опитвам да разбера по-добре како мисли и какво иска моята половинка, това ме кара да бъда креативен и да се развивам. Може би и това е причината да бъда с нея толкова дълго.

    P.S.    Простете ми, мисля че се отклоних много от темата, май автора се интересуваше от повод за развод.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 16:43 от Handful of rain

# 657
  • Мнения: 1 565
За мен лично е странно, че по думите ти нямате никакви други проблеми между вас. Сигурен ли си, че и за нея е така?
Нямаме някакви други проблеми освен това че не правим секс помежду си. И то проблема със секса е по-скоро мой. Жена ми казва че секса не и липсва изобщо и си е много добре така.
Ставаме сутрин, ходим на работа, вечер се прибираме вкъщи, вечеряме, говорим си за разни неща от деня, после тя си гледам там сериалите, аз си чета нещо и после лягаме да спим и пак на работа.... и така 18 г.... за какво има да се караме или пък да имаме други проблеми. Имаме дъщеря, грижим се за нея... най-нормални човешки и приятелски отношения.
и моето ежедневие да е такова и аз със сигурност няма да искам да правя секс с такъв мъж. Кога за последно накара жена си да се чувства жена    ,кога за последно имахте нещо романтично по между си вечеря на свещи ,която да не е готвена от нея ,приятна музика ,малък жест към нея ,някакъв малък подарък без подови,кога за последно нещо си подарявал на жена си ,кога за последно накара жена си да се чувства красива някакъв комплимент нещо мило .Заведи жена си на прическа ,грим ,козметик да се почувства и тя жена. Направете си втори меден месец някъде ,кога за последно ходихте на почивка някъде ,поне веднъж в седмицата ходите ли на ресторант ? Помагаш ли на жена си с домакинството и детето ? Според мен просто ежедневието е смачкало всичко ,а ти нищо не правиш по въпроса ,най- лесно е да си намериш някоя навън,по трудно да се преоткриете на ново .

# 658
  • Мнения: 10
Според мен просто хората трябва да си говорят директно. Дали са приятели, дали са семейство...

Човек трябва да знае на другия какво му става в главата, за да дойде на тези честоти и той.

Тук не говорим за умора, омръзване, липсва на време и т.н.

Чисто и просто хората да се изразяват естествено. Без да си мислят, че биха изглеждали странно в очите на човека отсреща, или че не са достатъчно внимателни и т.н.

Както един човек може да каже: "Сега съм изморен, не ми е до това".  Със същата сила може да заяви: "Много ми се ебе".

Отношението си е отношение. Страстта си е страст и трябва да се подклажда с въглени, а не с амбалажна хартия.

# 659
  • Мнения: 1 565
Според мен просто хората трябва да си говорят директно. Дали са приятели, дали са семейство...

Човек трябва да знае на другия какво му става в главата, за да дойде на тези честоти и той.

Тук не говорим за умора, омръзване, липсва на време и т.н.

Чисто и просто хората да се изразяват естествено. Без да си мислят, че биха изглеждали странно в очите на човека отсреща, или че не са достатъчно внимателни и т.н.

Както един човек може да каже: "Сега съм изморен, не ми е до това".  Със същата сила може да заяви: "Много ми се ебе".

Отношението си е отношение. Страстта си е страст и трябва да се подклажда с въглени, а не с амбалажна хартия.


Човек когато е уморен няма как да иска да прави нещо ,насила ли да го прави ? Много хора след известен брой години забравят за малките радости в живота ,който правят чудеса .А

Общи условия

Активация на акаунт