Август наближава бясно ,а на бебо вече му е тясно

  • 44 596
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 376
Добро утро майчета снощи не успях да спя от жегите ли (въпреки пуснатият климатик в другата стая) не знам и бебчо голямо ритане му дръпна той може и попринцип така да си рита ама като спя явно не го усещам .. Най гадното е че усетих за пръв път много леки менструални болки Sad 34 седмица съм  вие усещали ли сте?
Аз имам менструални болки + контракций от 4тия месец. Даже сега докато пиша също имам просто в началото много се паникьосвах след 6тия месец взе да не ми прави толкова впечатление реших, че организма си ми е такъв просто, защото нямам разкритие нямам нищо и незнам защо така. Ти ако не си имала досега и сега са леки не се притеснявай, но ако продължат по-добре се обади на док и пий но шпа. smile3525
благодаря ами не сега през деня нямам благодаря bouquet

# 706
  • Мнения: 260
Здравейте, имам следното потане. Итре трябва да ходя да си продължа болничният, но пък от четвъртък ми започват 45-те дена. Звънях да питам, но акушерката беше така " мила и добра" и ми обясни, че нямала време да се занимава с мен и с въпросите ми, и да звънна друг път. Та в крайна сметка, ако някой знае как се постъпва в тази ситуация, да сподели. Имам и въпрос към вече раждалите момичета, трябва ли да се взимат превантивни мерки за след родилния косопад?

# 707
  • Мнения: 376
Здравейте, имам следното потане. Итре трябва да ходя да си продължа  болничният, но пък от четвъртък ми започват 45-те дена. Звънях да питам, но акушерката беше така " мила и добра" и ми обясни, че нямала време да се занимава с мен и с въпросите ми, и да звънна друг път. Та в крайна сметка, ако някой знае как се постъпва в тази ситуация, да сподели. Имам и въпрос към вече раждалите момичета, трябва ли да се взимат превантивни мерки за след родилния косопад?
и аз бях така просто ти дават болничен до датата на 45 дневният и в четвъртък ще ходиш отново ..

# 708
  • Мнения: 30
Здравейте, имам следното потане. Итре трябва да ходя да си продължа болничният, но пък от четвъртък ми започват 45-те дена. Звънях да питам, но акушерката беше така " мила и добра" и ми обясни, че нямала време да се занимава с мен и с въпросите ми, и да звънна друг път. Та в крайна сметка, ако някой знае как се постъпва в тази ситуация, да сподели. Имам и въпрос към вече раждалите момичета, трябва ли да се взимат превантивни мерки за след родилния косопад?

На мен ми казаха, че е най-добре да си пусна отпуска за тези 3-4 дена преди 45те дена. Другия вариант е да мина лекарска комисия, но е много разправия.

# 709
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте, имам следното потане. Итре трябва да ходя да си продължа болничният, но пък от четвъртък ми започват 45-те дена. Звънях да питам, но акушерката беше така " мила и добра" и ми обясни, че нямала време да се занимава с мен и с въпросите ми, и да звънна друг път. Та в крайна сметка, ако някой знае как се постъпва в тази ситуация, да сподели. Имам и въпрос към вече раждалите момичета, трябва ли да се взимат превантивни мерки за след родилния косопад?
И аз съм изправена пред същата драма, казаха ми да си пусна отпуска, което не ме устройва. Затова се обадих на личната лекарка да я попитам дали ще ми даде за няколко дни болничен и каза, че няма проблем. Попитай и ти твоя личен лекар, не виждам причина да откаже.

# 710
  • Мнения: 786
На мен ми дадоха 8 дни болничен до 45 дневния. Изобщо не са го направили на проблем

# 711
  • София
  • Мнения: 3 789
Болничен може да издаде и гинекологът, стига да не са изчерпани 30-те дни, тогава става сложно.

# 712
  • Мнения: 260
Ясно Simple Smile еми значи утре като отида, ще видя какво ще ми кажат. Благодаря за бързите отговори Simple Smile

# 713
  • Мнения: 3 216
Мами, какво се препоръчва в БГ ЗА КОЛИКИ?

# 714
  • Мнения: 36
Чела съм че много мами дават капки за колики Инфакол или абоколикен, но незнам дали помагат. За капките се консултирай най - добре с педиатър.
Има и на Хип чай от копър, който също е за колики. Аз лично ако ми се наложи мисля първо с него да пробвам.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 789
Мами, какво се препоръчва в БГ ЗА КОЛИКИ?

Здрави нерви!
На моя син нищо не му помогна, минахме през всички възможни лекарства. Иначе се препоръчват капките със симетикон (има няколко вида) и "Колийф".

# 716
  • Мнения: 510
Добро утро прекрасни мамчета. Мамите от Варна, решихте ли вече къде ще раждате?

# 717
  • Мнения: 378
Mega77, я постни, моля, тези 70 реда, че моите са 5-6 и да черпя идеи  Mr. Green


Направо го плясвам тук, ако модератора прецени, ще го изтрия  Laughing

Количка
Кош за кола
Бейбифон с камера
Шезлонг
Кош за пране
Нощници:2-3 бр
Помпа за цедене
Четка за миене на шишетата
Леген
Стерилизатор
Бодита с къс ръкав: 7 бр
Бодита с дълъг ръкав :4-5 броя
Ританки:4-5 бр
Чорапки:4-5 бр
Пелени:4бр
Хавлии:2 бр
Стягащо бельо
комплект за изписване
Легло
Матрак
Непромокаема Стелка за матрак  2 броя
Спален комплект -чаршаф,одеалце 3 бр
Шишета:2 големи ,2 малки
Биберон залъгалка болница
Биберон залъгалка
Бебешки прах за пране
Шапка:2-3 бр
Ръкавички: 2-3 бр
Термометър за баня
Лепенки за пъпче
Комплект от ножичка,четка за решене,аспиратор за нос
Термометър   
Бебешки Крем сапун
Течен сапун
Шампоан
Мляко за тяло лавандула
Олио за тяло
Пудра
Спрей слънце
Препарат за миене на шишета
Клечки за уши с ограничител и тампончета за почистване на пъпче и очи
Превръзки за родилки: 2 пакета
Еднокртани гащи
Мокри кърпички за болницата
Термос за шишета
Мрежа за вана
Кутия за сухо мляко
Възглавничка-ограничител за спане на страни
Непромокаема подложка матрак
Гумирана подложка против подмокряне
Кутийка за биберон
Гъба за баня
Одеало полар
Уред за затопляне на шишета
Стерилизатор за микроволнова
Малки памучни кърпи:5 бр
Спирт
Солена вода за нос
чай за колики (милупа комбиниран -копър,мента и лайка)
Памперси - 2 пакета 0+
Лепенки водонепромокаеми големи след операция
Памперси за болницата- малък пакет
Подплънки за гърдите   - Тампон за грим
1 кутия АМ

# 718
  • Мнения: 825
Здравейте, имам следното потане. Итре трябва да ходя да си продължа болничният, но пък от четвъртък ми започват 45-те дена. Звънях да питам, но акушерката беше така " мила и добра" и ми обясни, че нямала време да се занимава с мен и с въпросите ми, и да звънна друг път. Та в крайна сметка, ако някой знае как се постъпва в тази ситуация, да сподели. Имам и въпрос към вече раждалите момичета, трябва ли да се взимат превантивни мерки за след родилния косопад?

Направо отиди при личния лекар, да ти даде болничен за няколко дена, после ще ти издадат за 45, едва ли ще има проблем. Аз така бих постъпила.

# 719
  • Мнения: 1 298
Аз за болничните съм на ЛКК всеки път от март насам и сега последния ми е за по-малко дни, защото после излизам в 45-дневния. Иначе може и ЛЛ да даде, но има разни условия, които забравих точно, да не са минали 30 май дни за общо заболяване или нещо такова.
 За колики ползвах Еспумизан и Инфакол.

Общи условия

Активация на акаунт