Кюретаж и забременяване след това - тема 68

  • 57 075
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 247
Поли честито щастие  bouquet

# 706
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 150
Поли,честит да ви е бебчо.Нека расте здрав,щастлив и послушен и да носи много радост на всички  bouquet
Криста,един куп изследвания правих и разбрах,че причина за А през март е била тромбофилията и лек завишен брой на общите НК клетки, за А през август най-вероятната причина е броя на бебетата,знаехме че шанса да родя е около 30-40 %.Иначе всичките ми изследвания и на мен и на ММ са добре.

# 707
  • Мнения: 8
Много съжалявам за новите момичета, вярвам че тука ще си дадете отговори на някой въпроси и ще срещнете подкрепа.
stoyanova1992 ужасно е това което ти се случва, не съм наясно какво общо има между перетонита и матката, мога само да споделя че аз след вторият аборт имах болки ей така на 5 ден почнаха прегледаха ме и се установи че имам задържана кръв която с медикаменти изхвърлих а и доктора ми дръпна една частс нещо като катетър за да се убеди чи не са плацентарни части. През цялото време бях на антибиотика и ми обясниха че няма как да получа инфекция. Предполагам че при те е станала някаква инфекция. Най важното е че ти си жива и здрава и сред като се успокоиш ще се наредят нещата, и въпреки всичко без да те напрягам излишно си мисля че има лекарска небрежност тука и то не малко. Желая ти много здраве Hug


Благодаря много за подкрепата. Предполага се че се е получила инфекция от абразиото, но нищо не мога да кажа, кое, как, защо. Важното е че съм жива. Чакам с нетърпение епикризата

# 708
  • Мнения: 316
Благодаря ти за отговора Елисавета.  Явно и аз трябва да пусна всички нужни изследвания за да разбера къде е причината.  Док ще каже

# 709
  • Мнения: 85
polin4eto , честита ви радост!  Hug Heart Eyes Heart Eyes

Момичета, искам да ви задам един въпрос, било и то глупав. Казват да се изчака известен период от време след А, а ако не се изчака какво би станало? По-голям шанс за спонтанен А ли има?

# 710
  • Мнения: 236
Полинче, Мариша, честити Ви рожби:)
Да са ви живи и здрави, да ви донесат много радост, усмивки и щастие малките слънца.
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 711
  • Мнения: 316
polin4eto , честита ви радост!  Hug Heart Eyes Heart Eyes

Момичета, искам да ви задам един въпрос, било и то глупав. Казват да се изчака известен период от време след А, а ако не се изчака какво би станало? По-голям шанс за спонтанен А ли има?
Здравей.  Аз ще ти кажа при мен как беше. Направих А на 23.04 и док каза след прегледа да изчакам  два Ц  и след това да правя опити. Понеже мен ме беше страх (а аз бях здрава поне така ми каза док) реших да минат четири цикъла  и започнах отново като той ми каза че е малък шанса да се случи така. Уточнявам че не ми е правен кюртаж и може би затова  трябваше да  изчакам толкова малко
 Веднага забременях като започнах с опитите но се случи отново в  същата седмица.  Но явно при мен има някакъв проблем.  Ако нямаш кюртаж не е нужно да чакаш много но преди да започнеш с опитите най добре отиди на лекар и питай той най добре ще ти каже а и ти ще си спокойна че всичко ти е наред след като си минала преглед.  Успех ти желая

# 712
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 150
Аз мисля,че се чака повече заради лигавицата,която ако е кюретирана е доста тънка,а при тънка лигавица не е добре да се забременява,защото имплантацията няма да е достатъчно добра и дори да настъпи Б рискът от повторен А е много голям.

# 713
  • Мнения: 85
Ясно, благодаря за отговорите ... с вакум ми махнаха сакчето. Казаха да изчакам 2 цикъла, първият мина. Нямам търпение направо  Sad Изследвания ще си правя разбира се, че имам проблеми с ЩЗ и във връзка с това пия лекарства

# 714
  • Мнения: 316
Да по добре  изчакай и тогава наново с опитите
 Но първо мини на преглед и попитай дали да  започваш. Док най добре ще ти каже. Успех

# 715
  • Мнения: 781
Полинче, честита рожба! Да е жив и здрав малкия Мартин, да радва цялото семейство и много да го слушате. Много, много се радвам за теб. Прегръдки и целувки.
Мариша, честита рожбичка и на теб. Щом бърза, нека винаги е пръв във всичко!

# 716
  • Мнения: 911
Здравейте, момичета,

тъй като миналия месец имах А мисед, тогава АГ ми каза, че няма нужда да си правя изследвания, защото много често се случвало при първа бременност. Мен не ме успокои този отговор и днес бях при друг АГ , който категорично ми каза да си направя:
- Тромбофилия
- НК-клетки
- TSH TAT MAT
- Имунология

Вие на какво мнение сте ? Дали да ги правя?
НК-клетките не спадат ли към изследването Имунология ?
Тези изследвания излизат около 620 лв, добре ли е като цена (в Селена ми казаха да ги правя)?

Ще съм Ви благодарна да споделите мнението си  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 566
Сова Закрилница, според мен по-добре си ги направи - ти да си спокойна  Hug
Аз съм правила и при двата А  тромбофилия, Нк клетки и имунология. Всичко ми е наред, а все не се получава... Този месец пак ще работим по въпроса, ако стане стане... Hug Peace

# 718
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 150
И аз съм ги правила,само незнам какво точно влиза в имунулогията, и с ТСХ пусках и ФТ 3 и ФТ 4.
gEНИ ,а защо и при двата А си пускала тромбофилията,тя нали е завинаги и не се променя?

# 719
  • Мнения: 1 566
Тромбофилията я пуснах след 1-я А, а Нк и имунологията при 2-та случая. Даже сега пак се замислям да пускам преди опитите да видя как ще е ...

Общи условия

Активация на акаунт