Пиза – хотели, транспорт и накъде после?

  • 24 149
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Ако искате да се качвате на кулата ви е необходима предварителна резервация онлайн.


Това лято бяхме в Пиза и мъжът ми си купи билета на място. Има различни билети, включващи различен брой атракции. Но да се има предвид, че чанти и др. подобни се оставят преди качването в кулата. В нашия случай аз си седях на тревичката долу и му пазех раницата. Ако всички се качват, не знам как се процедира, може би има гардероб?

# 16
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
За Флоренция си вземаш влак, беше май 7Е в посока, за Генуа не съм търсила цени виж тук http://www.trenitalia.com/
Сега проверих в сайта за моите дати цената за Флоренция с регионален влак е 8,40€ на посока

# 17
  • Мнения: 1 449
I am the same виж и рейсчета има, ама те са по-скъпи.

Има гардероб точно до магазина където продават билети там се оставят чантите и раниците  Peace

# 18
  • Мнения: 5 309
А хотел или апартамент бихте ли препоръчали, търсим по-ниска цена, не лукс, но гледам  airbnb и все на такива с обща баня попадам  newsm78 И друго - в кой район да търся? Каква е разликата между града Пиза и провинция Пиза? да не взема да запазя нещо, което не е там, където отиваме  Mr. Green
Мисля да резервирам полет за октомври с 2 или 3 нощувки  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 6 066
А хотел или апартамент бихте ли препоръчали, търсим по-ниска цена, не лукс, но гледам  airbnb и все на такива с обща баня попадам  newsm78 И друго - в кой район да търся? Каква е разликата между града Пиза и провинция Пиза? да не взема да запазя нещо, което не е там, където отиваме  Mr. Green
Мисля да резервирам полет за октомври с 2 или 3 нощувки  Rolling Eyes

Само към Пиза ли се целите? Ние ходихме преди доста години, с кола бяхме и обикаляхме из Италия на доста места. Имам някакъв спомен че Пиза не ме впечатли май май. Околята май също не е кой знае какво  newsm78 доколкото помня де.... Виж друго е надолу Флоренция и Сиена , струват си на 100 %..... тоест ако е само за Пиза ... незмам  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 449
Джинa ние бяхме в едно малко и китно апартаментче на 200м. от кулата, ако искаш мога да ти препоръчам на лични.

# 21
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Резервирах в хотел Сесил, заради отделната баня. Не си го представям да споделя точно тези помещения с непознати! Пътувам на 27 септември, ако има някой за тази дата да ми пише Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 сеп 2016, 17:45 от I am the same

# 22
  • Мнения: 1 449
I am the same взе ли билети за влак за Фиренце?

# 23
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
I am the same взе ли билети за влак за Фиренце?
Не, реших на място от автомат да купя!

# 24
  • Мнения: 5 309
Джинa ние бяхме в едно малко и китно апартаментче на 200м. от кулата, ако искаш мога да ти препоръчам на лични.
Ще съм ти благодарна  Hug

Само към Пиза ли се целите? Ние ходихме преди доста години, с кола бяхме и обикаляхме из Италия на доста места. Имам някакъв спомен че Пиза не ме впечатли май май. Околята май също не е кой знае какво  newsm78 доколкото помня де.... Виж друго е надолу Флоренция и Сиена , струват си на 100 %..... тоест ако е само за Пиза ... незмам  newsm78

И аз това се чудя като ви чета, че няма кой знае какво да се види, но трябва да кажа, че ще летим за първи път и изобщо за първи път ще сме сами в чужбина, така че мисля, че не е зле като за опипване на почвата  Rolling Eyes Колкото и да се загубим все 3 км. ще ги вземем и пеша от летището  Mr. Green А мислим за 2-3 нощувки само. Флоренция ми изглежда далеко и сложно за нас. На картата Лука ми се струва близо и ако има удобен транспорт може да рискуваме за там.
Ако има някой, които да лети до там и да се прикачим към него поне от летището до града няма да зле, но все пак знам, че всеки е тръгнал на почивка, а на да е гид на някой  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 402

Ако има някой, които да лети до там и да се прикачим към него поне от летището до града няма да зле, но все пак знам, че всеки е тръгнал на почивка, а на да е гид на някой  Laughing

Кога възнамерявате да пътувате?

# 26
  • Мнения: 5 309
11-13 окт. или 24-27 окт. За тогава виждам най-ниските цени. Не съм купила билетите още  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 144
Ние летим 25 - 27.10. ако някой лети тогава ще се радвам да се запознаем и да си правим компания ако ходим на едни и същи места.
Резервирах от Airbnb една стая в апартамент - Гледах, че комнетарите са Ок.
Много полезно инфо намерих и от Вас тук.
Ние сме решили на 24.10. като стигнем да обиколим Пиза до където можем. На 26-ти мислим да отидем до Флоренция с влака и там да обикаляме, а каквото не успеем да обиколим в Пиза да го направим последния ден - 27-ми до полета Simple Smile
Това и на нас ще ни е първо излизане извън БГ със самолет. Надявам се да се оправим.

# 28
  • Мнения: 5 309
Алекс, аз бих се възползвала, макар че изглежда малко като натрапване  Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 4 144
Алекс, аз бих се възползвала, макар че изглежда малко като натрапване  Blush


Хахахахаха няма проблем ще се радвам с някой да се запозная от тук и да предприемем едно пътешествие. Simple Smile А и така няма да ни е скучно и притеснено.

Общи условия

Активация на акаунт