Отношението на мъжете Ви към Вас, след преживян аборт!?

  • 39 624
  • 492
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 358
А ти в момента и втълпяваш, че той страда и затова се държи гнусно! Реално ти я тласкаш към другата посока, съдейки по собствени разбирания за мъжки реакции и недоизказани емоции.

# 16
  • Мнения: 2 755
Това, че не  е бил в болницата докато са ти правели процедурите не го отчитам като проблем. Нали все пак те е взел, какъв е смисълът да стои пред вратата 3 часа?
 Може би имаш афинитет към драматичното и очакваш да си център на вниманието (което изобщо не е лошо)? В такъв случай мъжът наистина не е подходящ за теб, с крайно противоположния си  на твоя темперамент.  Не, че одобрявам поведението му,  той не се държи адекватно, най-вече заради крясъците и т. нар. "избухване" ( на мен лично те са ми най-неприятни). Човек трябва да може да контролира емоциите си.

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
А ти в момента и втълпяваш, че той страда и затова се държи гнусно! Реално ти я тласкаш към другата посока, съдейки по собствени разбирания за мъжки реакции и недоизказани емоции.
Ми, не, не я тласкам наникъде, просто питам, защото ние нищо не знаем за него като характер и душевност.
Грубостта не толерирам по никакъв начин!
Но, ако досега не е имал такива избухвания, а сега се е случило, не може да не се отчете.
И да, много малко са мъжете, които ще почнат по женски да съчувстват и успокояват.
Повечето се чувстват като в небрано лозе, чудят се как да реагират и натрупания стрес избива в грубост на речта.

# 18
  • Мнения: 11 358
Повечето се чувстват като в небрано лозе, чудят се как да реагират и натрупания стрес избива в грубост на речта.

Не съм съгласна  Crossing Arms Обобщаваш "повечето", а до тук никоя не сподели нейния да се е държал така.

# 19
  • Мнения: 1 011
... щом било така други опити няма да правим, защото явно аз не съм готова.

Да вменяваш вина на човек за чувства които изпитва е абсолютна манипулация и тормоз. Мое мнение.  Peace

# 20
  • Мнения: 46 518
Това, че не  е бил в болницата докато са ти правели процедурите не го отчитам като проблем...
Но е проблем, че не е бил, когато е дошла в съзнание, и когато е трябвало да си тръгва. Тя го чакала  ooooh!

Може да е кофти човек, но може и да преживява загубата по свой начин, за съжаление, често срещан при мъжете, възпитани, че те не плачат и не показват слабост.
Явно са възпитани и да се държат с жена си като с парцал. Много похвално.

Животът не е само цветя и рози, има и тежки, има и хубави моменти. На маса всеки е пич, но ако когато най-много боли те мачка още, не знам... Всеки сам си решава как да живее.

# 21
  • Мнения: 2 755
Това, че не  е бил в болницата докато са ти правели процедурите не го отчитам като проблем...
Но е проблем, че не е бил, когато е дошла в съзнание, и когато е трябвало да си тръгва. Тя го чакала  ooooh!
И като го е почакала, нещо лошо ли е станало? Все пак не е била  на улицата. Щом не се очаква той  да стои пред вратата, разбира се, че ще трябва време  докато  се транспортира до болницата. Правите от мухата - слон.

# 22
  • Мнения: 46 518
Пак казвам - в тежките моменти си проличава колко държат на теб. Никога не бих оставила скъп за мен човек сам след нещо такова, когато има нужда не само от физическа, но и от психическа подкрепа. Недопустимо е за мен да караш да чака жена, току що загубила дете Stop

# 23
  • Мнения: 3 122
Освен за тия домати избухвал ли е досега? Това е доста отрезвяваща и показателна случка, какво ще очакваш и в бъдеще в трудни моменти вместо подкрепа. От колко време живеете заедно преди аборта?

# 24
  • Мнения: 6 904
Ти май не вдяваш напълно? Той не и го казва направо, но и вменява вина за аборта и за това, че се чувства зле след това. Мачка я психически, че не е изпълнила НЕГОВИТЕ очаквания. Това се нарича висша форма на егоцентризъм, опитвайки се постави себе си в центъра на ситуацията и да накара, този който истински има защо да бъде подкрепен и обгижван да се чувства виновен и да го използва и манипулира.

Нарича се ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ.
Съгласна съм с това за съжаление Sad Аборт не съм преживявала и всъщност ако ми се беше случило предполагам, че нямаше да се държи чак толкова брутално бившият ми мъж, но виждам други сходни неща в поведението му с описаното от авторката. Постоянни скандали за най-дребните глупости и все аз бях виновна, все не бях направила нещата както на него му се било искало, въпреки че накрая мислех само как да му угодя и да има някакво спокойствие. Години ми отне да разбера, че става въпрос за психически тормоз и да успея да се разделя с него, а то само ставаше по-лошо с времето. И при все, че сме разделени от години тормозът от негова страна не е спирал ooooh!
И моят съвет е като на Дорис, спасявай се докато можеш. С дете ще е по-трудно, а нещата изобщо няма да станат по-добре, напротив.

# 25
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Ако обичаният от мен човек е в болница независимо дали за аборт или друга манипулация никога,никога няма да го оставя сам докато не се уверя,че всичко с него е наред.Това показва колко му пука за теб.ММ винаги е бил плътно до мен в двата пъти в които се е налагало да съм в болница.

# 26
  • Мнения: 832
Този човек,ако те обичаше,щеше да е до теб,щеше да трепери за теб... Това отношение говори,че ти за него си само ,,инкубатор за разплод,,,който е дефектирал.../колкото и грубо да звучи/.
Помисли си добре,дали искаш за спътник за цял живот такъв човек. Аз бих го напуснала на момента!!!

# 27
  • Мнения: 47
Hе мога да си представя, че има жени, които мислят като acer  - горката!!!

Kъм авторката - спасявай се, спешно е!

# 28
  • Мнения: 11 358
И като го е почакала, нещо лошо ли е станало? Все пак не е била  на улицата. Щом не се очаква той  да стои пред вратата, разбира се, че ще трябва време  докато  се транспортира до болницата. Правите от мухата - слон.

Представи си сега, че кюртират детето ти /не дай Боже, не ти го пожелавам/ ти какво правиш седиш си у вас? Чакаш да се оабди и тогава тръгваш, минава час и знаеш, че седи тъжно, самотно и нещастно в болничната стая ... ама нали не е на улицата. Какво толкова? Така ли би постъпила с човека, който истински обичаш и за когото ти пука?

Това е аборт - отиваш и след 2-3 часа излизаш. Може мъжа да почака пред вратата, няма да се разтопи горкичкия... А след това е задължително да се погрижи за жена си и физически и емоционално.

# 29
  • Мнения: 3 122
Спасявай се докато не сте направили следващото бебе. Нормално е, че доста жени тук не разпознават психическия тормоз, но си е точно такъв. Да, нормално е, в смисъл често се случва. В Саудитска Арабия самите жени също са против да имат право да карат кола. Нормално е не всички да могат да преценяват добре нещата. Една приятелка със спонтанен аборт, за който разбира се много страдаше, така скоро след него прогледна и когато заряза тормозчията, му заяви: " по-добре че стана така(за аборта). Сега поне абсолютно нищо не ни свързва вече." И тя беше от невежите и си беше с леко промит мозък какво е нормално и какво не. Преди уж знаеше, но лека полека се беше оплела в мрежата и неусетно се оказа с промит мозък. Още има поражения. Колкото по-дълги са тези връзки, толкова по-зле за теб.

Общи условия

Активация на акаунт