Бъдещи първокласници в Люлин - мнения за училища

  • 28 457
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 992
За ресурсно подпомагане не съм проверявала, защото ползвам услугите на външни специалисти. Знам от едно детенце от ПГ в същото училище, че имаха такова и родителите му го бяха записали именно заради това в 40 училище, иначе бяха от друг квартал. Но на какво ниво е и дали го има още, не съм наясно.
Училището се води иновативно и студенти от СУ имат практика там, та вероятно предлагат и това като услуга. Най-добре е да се обадите и да питате.

# 91
  • Мнения: X
Бих Ви посъветвала да изберете наистина близкото училище. Аз като дете 1 клас съм пътувала с автобус до училище (в центъра) и ми беше кошмар.
Моето дете тръгна 1 клас в 56-то, което е съвсем до нас и ми беше страхотно облекчение, че не трябва да го търкалям по автобуси, метра или с кола. Преди време една жена, която работи в Инспекотрата по образование, в съвсем случаен и неангажиращ разговор ми каза: "Моето момиче, от 1-4 клас най-доброто училище е близкото училище", разбира се от значение е и класният ръководител. 
А иначе по темата, моето дете е вече прогимназиален курс в 56-то училище, от него знам, че има съученици, които още от 1 клас работеха с логопед.

# 92
  • София
  • Мнения: 16 691
да, те всичките люлински са ми еднакво удобни. Просто набирам мнения и препоръки за конкретни учители, които поемат първи клас тази година.

# 93
  • София
  • Мнения: 974
Детето ми е втори клас в 56 СУ. Не го препоръчвам изобщо. Като знам колко се молехме да ни приемат там (не ни в район и ни теглиха на жребий)...
Ужасно съм разочарована от всичко. Не случихме на класна ли, не зная, но планирам да се местим в друго училище.

# 94
  • София
  • Мнения: 16 691
Брук, къде мислиш да местиш детето? Имаш ли мнения за други училища в района?
Аз чувам, че масово от 56то ги местят в 40-то, но не знам дали са само слухове или е истина?

# 95
  • Мнения: X
Не са само слухове. Ние имахме късмет с класната 1-4 клас, но сега е просто ужас (с изключение на 1-2-ма преподавателя), но ще изкараме до 7 клас.
Доста мои познати преместиха децата си от 56 в 40 и са доволни.

# 96
  • София
  • Мнения: 16 691
ясно, 56-то го изключвам.
А за 97-мо какви са отзивите, че всъщност там се водя по адрес.
Мен ме притеснява, че май има доста от малцинствата?

# 97
  • София
  • Мнения: 3 709
Малко познато е, но давам идея и за 17 СУ- веднага след тунела от другата страна на Западен парк. Имам второкласник там и съм изключително доволна (тази дума не е ок за впечатление от училище де). Случихме на чудесна класна, а като слушам и другите преподаватели са много ангажирани с децата. Само 17 деца са в клас, базата е прилична, но най-вече класната приема много присърце това, което прави. Училището е с ранно изучаване на френски, от минала година, мисля, и една паралелка с испански направиха. Всеки ден и сутрин и следобяд имат френски, като обемът от знания, които се натрупват хем се случва леко, хем пък са и основни неща. Със сигурност там ще запиша и малкото дете.
Другият ми избор по адрес беше "Индира Ганди", където бях сигурна, че не искам да учи, въпреки 300те метра до блока ни.

# 98
  • София
  • Мнения: 16 691
17-то е чудесно/децата ми ходят на уроци при учителка, която преподава там/, но е с френски.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 709
Нашата госпожа по френски живее в Люлин. 17 е типичното малко училищенце; много добър избор е за 1-4 клас.

# 100
  • София
  • Мнения: 7 992
Beeps, помня, че преди време обсъждахме 79-то. Ти успя ли да намериш някаква информация за него? Тази година се каним да се местим в друго жилище и то ни е зад блока, та се чудя дали да си правя труда да го местя по-наблизо или да го оставя в 40-то.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 133
Малко познато е, но давам идея и за 17 СУ- веднага след тунела от другата страна на Западен парк. Имам второкласник там и съм изключително доволна (тази дума не е ок за впечатление от училище де). Случихме на чудесна класна, а като слушам и другите преподаватели са много ангажирани с децата. Само 17 деца са в клас, базата е прилична, но най-вече класната приема много присърце това, което прави. Училището е с ранно изучаване на френски, от минала година, мисля, и една паралелка с испански направиха. Всеки ден и сутрин и следобяд имат френски, като обемът от знания, които се натрупват хем се случва леко, хем пък са и основни неща. Със сигурност там ще запиша и малкото дете.
Другият ми избор по адрес беше "Индира Ганди", където бях сигурна, че не искам да учи, въпреки 300те метра до блока ни.
Beeps, може ли да споделиш още за училището:
 - Обучението целодневно ли е (и сутрин, и следобед да има и часове за подготовка, и за самоподготовка) или е организирано от типа сутрешно обучение и следобед занималня за самоподготовка.
- До колко часа са следобедните часове/занималня на децата? От колко почват сутрин часовете?
- Училището предоставя ли някакви допълнителни занимания и какви /наясно съм, че в пандемията вероятно не, но предлагаха ли се допълнителни дейности и занимания след часовете, когато детето ти е започнало обучение в училището/?
- Децата в периода 1-4 клас учат ли и втори чужд език?
- По колко часа се учи основният език седмично в периода от 1 до 4 клас? Налага ли ти се да помагаш на детето с френския или учителите в училище се справят с подготовката на децата по езика и без никакво съдействие от родителите?
- Има ли опция за избор на учител за първи клас?
- Безпроблемен ли е приемът за деца извън района на училището/предвид исканата уседналост за първолаците/?
- Намираш ли някакви минуси на училището или нямаш забележки към нищо?
- Само класът на детето ти ли е толкова маломерен или и другите класове са с подобен брой деца? Ако някое от децата в класа се откаже/смени училището, ще разформироват ли паралелката предвид минималния брой деца в нея и ще пръснат ли децата по другите класове?

# 102
  • София
  • Мнения: 3 709
Милинка, не съм и търсила..Имаме приятелчета в 79, уж са добре децата.
Лорена, виж по-долу в по-черно, като ти препоръчвам да разгледаш сайта или ФБ на училището. Някои от въпросите ти са РУО Simple Smile Имахме преместено детенце съвсем скоро, дойде друго- никого никъде не са пръснали Simple Smile
Разбирам вълненията ти, ако ще изпращаш първокласник, но никога няма да можеш да измислиш всичко Simple Smile За храна не си питала Simple Smile - имат стол, моето дете си носи домашна храна всеки ден, втора година вече. От стола са доволни дечицата също.
----

- Обучението целодневно ли е (и сутрин, и следобед да има и часове за подготовка, и за самоподготовка) или е организирано от типа сутрешно обучение и следобед занималня за самоподготовка. Целодневно е, следобяд е самоподготовка. Децата прекарват и много време на двора в игри. За занималнята няма отделна госпожа в нашия клас- редуват се класната и госпожата по френски.
- До колко часа са следобедните часове/занималня на децата? От колко почват сутрин часовете? От 8:20 до 17:30
- Училището предоставя ли някакви допълнителни занимания и какви /наясно съм, че в пандемията вероятно не, но предлагаха ли се допълнителни дейности и занимания след часовете, когато детето ти е започнало обучение в училището/? Предоставяше преди пандемията- приложни изкуства, таекондо, езици, художествена гимнастика.
- Децата в периода 1-4 клас учат ли и втори чужд език? Е, ти пък сега...Часовете по БЕЛ са безобразно много, материалът е основен..Кога да учат и втори чужд.
- По колко часа се учи основният език седмично в периода от 1 до 4 клас? Налага ли ти се да помагаш на детето с френския или учителите в училище се справят с подготовката на децата по езика и без никакво съдействие от родителите? Прегледай сайта, има публикувани прогамите на класовете. Много са.
- Има ли опция за избор на учител за първи клас? Не. Децата минават задължително оценка на фината моторика и общи разговори/рисуват също, мисля, и след това се разпределят по класове.
- Безпроблемен ли е приемът за деца извън района на училището/предвид исканата уседналост за първолаците/? От друг район на първо класиране минахме още.
- Намираш ли някакви минуси на училището или нямаш забележки към нищо? Аз и не съм втелясваща се майка де, но всичко е каквото трябва да е, засега.
- Само класът на детето ти ли е толкова маломерен или и другите класове са с подобен брой деца? Ако някое от децата в класа се откаже/смени училището, ще разформироват ли паралелката предвид минималния брой деца в нея и ще пръснат ли децата по другите класове? 5 паралелки са между 17 и 21 деца, като само при една учителка са повечко. Не мога да опиша удобството на малкия клас!

# 103
  • София
  • Мнения: 1 133
Beeps, много благодаря за споделените впечатления и информация!

# 104
  • София
  • Мнения: 974
Брук, къде мислиш да местиш детето? Имаш ли мнения за други училища в района?
Аз чувам, че масово от 56то ги местят в 40-то, но не знам дали са само слухове или е истина?
Чудя се между 33 - то и 40 - то.
Иначе, по район ни се пада 90 то, но там не бих.

Общи условия

Активация на акаунт