Излишни килограми ако имаш ти Дюкан ще те втали - 284

  • 126 191
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 51
Благодаря за посрещането Simple Smile Имам само още един въпрос,мога ли да ям моцарела през първите 2 етапа?

# 436
  • Мнения: 5
01046050 мисля, че неможе моцарела ,хубаво е чисти протеини и не мазни . За педпочитане е според мен сирене освен лайт не се яде. Но това е моето мнение.

# 437
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте, Дюканки! На 22г. Съм и откакто се помня, все съм на диета. Grinning Но понеже съм много лакома, никога не довършвам диетата докрай. Пробвала съм да спазвам почти всички известни диети, като тази на Дюкан съм я правила преди и бях доволна от резултата, макар и да не я спазвах стриктно. В Англия съм отскоро и понеже тук изобилства от лакомства, какво да видя?!? +5кг, прибавени към излишните 5кг., Станаха +10.... Та сега реших да пробвам пак... Извинявам се, ако сте обсъждали въпросите ми, но интернета ми не е много добър и не мога да прегледам всички страници.
- Понеже никъде не успях да намеря овесени трици, си купих ядки. Знам, че не е едно и също, но ако хапвам от тях, дали ще е от съществено значение или по-добре изобщо да не ги ям?
- Също така не открих напълно обезмаслено прясно мляко (1%) и сирене (пише, че е с 50% по-ниско от стандартното)
- Вие откривате ли подобрение при целулита?
Благодаря предварително!
Много ми се иска да издържа, но не знам дали ще съм достатъчно мотивирана и глада няма да надвие, както всеки път. Sad

# 438
  • Мнения: 12 940
Здравейте, Дюканки! На 22г. Съм и откакто се помня, все съм на диета. Grinning Но понеже съм много лакома, никога не довършвам диетата докрай. Пробвала съм да спазвам почти всички известни диети, като тази на Дюкан съм я правила преди и бях доволна от резултата, макар и да не я спазвах стриктно. В Англия съм отскоро и понеже тук изобилства от лакомства, какво да видя?!? +5кг, прибавени към излишните 5кг., Станаха +10.... Та сега реших да пробвам пак... Извинявам се, ако сте обсъждали въпросите ми, но интернета ми не е много добър и не мога да прегледам всички страници.
- Понеже никъде не успях да намеря овесени трици, си купих ядки. Знам, че не е едно и също, но ако хапвам от тях, дали ще е от съществено значение или по-добре изобщо да не ги ям?
- Също така не открих напълно обезмаслено прясно мляко (1%) и сирене (пише, че е с 50% по-ниско от стандартното)
- Вие откривате ли подобрение при целулита?
Благодаря предварително!
Много ми се иска да издържа, но не знам дали ще съм достатъчно мотивирана и глада няма да надвие, както всеки път. Sad


Здравей, Прелъстена! И аз съм все на диети от 15-годишна. Само че ги спазвам де. Wink Ще се справиш, ако искаш. Знам го. Трябва да си мотивирана - виж как да се мотивираш.
-Значи виж, не може да няма трици. Въпросът е да намериш как се казва на английски и да гледаш в правилния магазин. Аз в Германия намерих в магазин за здравословна храна, и обясних на германец, че става дума за отпадък от овеса - той ми каза думата. Simple Smile А на английски ето как се казва: OAT BRAN.
Би трябвало да ги има във всяка бакалия (магазин за хранителни стоки), особено по супермаркетите, на щанда при здравословните храни.

-Овесените ядки ги яж, само ако си на друга диета. За дюканската те са абсолютно противопоказни, все едно хляб да ядеш! Ако хептен не намираш тия пусти трици, яж примерно ленено семе натрошено, в същото количество като триците, но не и овесени ядки. Или забрави за тях - по-добре, отколкото ядки! Но съм сигурна 100%, че ще ги намериш.

-1% мазнина е ок. За сиренето, с 50% от нормалната мазнина - какво да ти кажа, аз бих се отказала от  сиренето. Нещо извара обезмаслена? Нямам идея какво ядат в Англия! Но трябва да е с минимална мазнина, хайде 1-2%, ама неизвестно колко - няма смисъл.

-И да, огромно подобрение имам с целулита! Не ми се вярва чак!

Teriyaki, не, не съм пробвала тези рецепти.

# 439
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
xXx_Прелъстена_xXx , има овесени трици тук, само трябва да попиташ , аз моите последно си ги взех от
Holland & Barrett - верига магазини са, има ги из цяла Англия,
За сиренето - имат Cottage cheese, вземи си fat free,  режимно е Wink.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 78
Uncommon, Аелис, благодаря за милите отговори! Ще попитам за триците, а за cottage cheese, въобще не се бях сетила, а си купих някакво гръцко. Иначе вчера и днес съм много изпълнителна, чак се учудвам. Запасих се с цял стек кола както, но още не съм отпила и глътка (това си е постижение). Обаче прочетох, че е добре да се изчака след менструацията да се започне, на мен пък днес взе, че ми дойде... Ама нищо, каквото такова.
Успех, момичета, ще ви следя тук! Simple Smile

# 441
  • Мнения: 774
Хубавото при Дюкан е, че свободата да хапваш различни храни и в неограничени количества ти помага да издържиш дълго време и да свалиш и задържиш кг. Лакомията се лекува с протеини, Дюкан си го е казал. Не ти трябва много за да се заситиш. По себе си съм забелязала, че въглехидратните храни ме правят лакома и вечно гладна. Сега съм супер-стриктна и забелязах, че на обяд не съм гладна въобще.

Успех ти желая, Прелъстена. Flowers Cherry Blossom И аз много напълнях в тази Англия, въпреки, че ям предимно месо и зеленчуци дори и когато не съм на диета. Движението ми е малко на мен, обичайният ми проблем.
Трици има в Holland&Barrett, TESCO и ASDA.
Навскъде има 0% кисело мляко, извара, fromage frais (свежо сирене, като кис. м-ко е) и quark. За подсладител ползвам Truvia, тъй като е най-изчистения вариант на стевия и не пречи на отслабването. От колата се отказах, след като четох, че пречи на горенето на мазнини, въпреки че е диетична и всичко е 0. Позволявам си я само когато съм на ресторант. А и Дюкан не я предпоръчва като напитка за всеки ден.

Да похваля салатата на Смайлс с риба тон и зелен фасул, предпоръчвам. Друга рецепта, която съм харесала от нейната тема с рецепти са кренвирши по дюкански.




# 442
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте, дами! От години любителски проучвам чудесата на Дюкан. Голям фен съм и никога не ми се е налагало да спазвам каквато и да е диета. От няколко месеца обаче лекувам алергия с антихистамини, които доста повишават апетита. Видяла съм се в чудо, понеже съм качила за 5 месеца между 15 и 20кг. От утре започвам с ударната фаза, надявам се да успея. Въпросът ми е как успявате да издържите няколко дни само на месо и/или риба. Аз постоянно изпитвам нужда да ям зеленчуци.. Благодаря предварително. Хубав ден.  newsm10 newsm03

# 443
  • Варна
  • Мнения: 78
Chochie, добре дошла! Аз имам много познати, които са успели да отслабнат тази диета, мисля, че тя е най-ефикасна, когато излишните килограми са повече.
Мисля, че си късметлийка с тази твоя нужда да хапваш зеленчуци, защото през втората фаза от диетата те са позволени. А аз с моята нужда за шоколадови лакомства, не знам какво ще правя... Grinning
Ударният период минава бързо при мен, защото съм на работа по цял ден, а вечер като се прибера, гледам да не се мотая много из кухнята, където ме чакат изкушенията. Когато си гледам сериала, стоя ли пред лаптопа, винаги искам нещо за гризкане. И вчера си гризках няколко рачешки рулца. Излез на разходка, намери си нещо за правене. Ти ще си сита, просто не трябва да мислиш за онези храни, които не са ти разрешени в момента. Успех!

Teriyaki , наистина много жени ми казват, че са напълнели тук. Сигурно е от въздуха. Grinning Grinning Grinning Тези дни ще отида да пазарувам в TESCO и ще потърся триците. Това, което ме учуди е, че от Sainsbury си купих кисело мляко в гръцки стил - fat free, но когато си хапнах... Ами то като вкус, като консистенция, прилича на българските пълномаслени млека, над 4-5%., Че чак ми бие малко и на сметана. Няма нищо общо с обезмаслените млека на български марки, които приличат на гъст айран и са ужасно безвкусни.
Днес се отчитам с трети стриктен ден, през който глад не съм усетила. Simple Smile

# 444
  • Мнения: 12 940
Здравейте, дами! От години любителски проучвам чудесата на Дюкан. Голям фен съм и никога не ми се е налагало да спазвам каквато и да е диета. От няколко месеца обаче лекувам алергия с антихистамини, които доста повишават апетита. Видяла съм се в чудо, понеже съм качила за 5 месеца между 15 и 20кг. От утре започвам с ударната фаза, надявам се да успея. Въпросът ми е как успявате да издържите няколко дни само на месо и/или риба. Аз постоянно изпитвам нужда да ям зеленчуци.. Благодаря предварително. Хубав ден.  newsm10 newsm03

Chochie, привет, добре дошла и успех!
Аз издържам с кисело мляко. Било като айрян или гъсто, то много засища и ми дава удовлетворение за хубава и различна храна. А като му се добавят и триците, пак ми е различна. А ако заменя 1 с.л. трици с 1 с.л. ленено семе, ми става пак разнообразна. Гледам да се храня бавно и да мисля само за храната, за да получа максимума от преживяването. Установих, че след първите 2-3 дни, когато ми е дискомфортно, започвам оценявам храната като удоволствие много повече от преди, много повече оценявам вкуса. Това ми се струва поучително.

# 445
  • Варна
  • Мнения: 85
Hug Благодаря ви, момичета! Обичам кисело мляко и си го позволявам в огромни количества. Днес (поне за момента) не изпитвам трудности. Доста ме обнадеждихте и няма да се откажа. Хубав ден ви пожелавам. Blush

# 446
  • Мнения: 774
И според мен е най-ефикасната диета, особено за хора, които не са по спорта и не издържат на глад.

Chochie- успех! Ако следваш съветите на Дюкан, дните на протеини могат да бъдат много лесни. Пак си имаш предястие, основно и десерт.
А киселото мляко е ограничено във втора фаза, даже и 0%.

Прелъстена- аз винаги чета етикетите на млечните и проверявам за нишесте и подобни, но няма. Прецеждат го, за да стане гъсто.

Uncommon- ти по колко сваляше във втора фаза за 10 дена? Аз се надявам на повече от 1кг.

Как върви отслабването, момичета?
Аз не свалям много на кг. 4,5 кг до сега (почти 3 седмици), или поне така ми се струва. Стомаха ми видимо се е прибрал. Понеже не съм на работа, по цял ден лежа и чета книга, то е ясно, че така не се отслабва.

Днес П:
з. кафе, сладка палачинка
о. рохко яйце, руло стефани
сл. з-ка. кис.м-ко, кафе
в. пилешко месо (остатък от печено пиле) с лют сос, омлет от 2 яйца, чай с мляко

# 447
  • Варна
  • Мнения: 78
Teriyaki , -4,5кг ми се струват добър резултат, само за три седмици, а и сантиметрите също са важни. Колко тежеше първоначално? На мен ми е 6-ти ден, по-добре да поизчакам малко с претеглянето, да не се отчая от сега. Движа се само в позволените храни, но ми се струва, че прекалявам с количествата. Grinning

Отчет за последните 2 дни:

З: бяло фрапе без захар
О: пилешко филе на барбекю, сирене
След. З: кисело мляко
В: диетична шунка, рулца от раци

З: бяло фрапе без захар
О: телешко филе на барбекю, сирене
След. З: кисело мляко
В: бъркани яйца

# 448
  • Мнения: 774
Прелъстена - нормално е да ядеш повече в началото, Дюкан го споменава. После апетита ще намалее, а моят направо изчезна. Как издържаш да не се мериш, направо си герой ! До сега само един ден не съм се мерила Grin
Аз съм едно слонче, направила съм си снимки, въпреки, че качих още кг след тях. Ще ги пусна по-нататък. Не съм си мерила обиколките.

Какво сирене хапваш? Трици?
А шунката каква е? Аз търсих, но във всички има захар, брашна и подобни нережимни съставки. Купувам само roast beef понеже е само месо и сол.  Друго чисто месо не съм открила, даже пъстармите са със захар. Много ми се ще да си направя някакво домашно мезе. Дюкан предпоръчва едно френско сушено месо - брезаола.

Утре П
з. палачинка с канела, кафе
о. пилешко на слоу кукър
сл.з-ка кис. мляко, кафе
в. омлет с пуешко, чай с мляко

# 449
  • Варна
  • Мнения: 78
Teriyaki, за шунката не мога да ти кажа, защото изхвърлих опаковката и не помня марка, но беше светлосиня, low fat, имаше и някакви конкретни проценти, но ги забравих. Купих си я от Sainsbury's. Ходих до TESCO Express, сигурно защото е по-малък - нямаше трици. Та вече цяла седмица карам без тях. Но пък имаше cottage cheesе, взех си и скариди, да разнообразя малко менюто.
А това, което казваш за апетита, дано да ми се получи, защото аз се славя с огромен такъв. Grinning И относно претеглянето, не мисля, че съм свалила, именно заради големите количества, и това е причината да не се тегля. Ще си кажа, яяяяяяя, защо се мъча аз, като не свалям и ще захвърля диетата.
За домашното мезе може да пробваш с телешко, изсушаваш го с морска сол за 24 часа, държиш го под някаква тежест, за да придобие форма... Слагаш си подправки по твой вкус и го закачаш някъде да съхне, но ще отнеме към две седмици, не съм сигурна.
Тази вечер с колегите си правихме парти и съм много горда със себе си...Месото от барбекюто хич не ме изкуши, ама... Пица, чипсове, уиски, препечени багети с масло,  понички, шоколадови бисквити...Малееее, как издържах, не знам...

З: бяло фрапе
О: кисело мляко (500гр.), Половин пакет рулца от раци
Сл.з. : Активия с праскова - 0% (пишеше, че са позволени обезмаслените плодови млека)
В: салата айсберг, пилешко филе

Последна редакция: пн, 28 авг 2017, 04:43 от xXx_Прелъстена_xXx

Общи условия

Активация на акаунт