Момче или момиче - здраво да е АПРИЛското мъниче - Тема 6

  • 44 695
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 351
Да, и до ден днешен ми придърпва нещо като се превия на две или вдигна нещо много тежко, освен това нямам чувствителност на мястото над операцията. Но пък не беше толкова страшно, колкото си мислех, дано и това ми мине така леко.
Aз като не съм раждала секцио пак си ме придърпва и то сериозно (имах 6 външни и около 10 вътрешни шева), а повреме на цикъл си ме боли направо и ходя в банята да се кисна по 100 пъти. Сега поне няма цикъл - живи и здрави още около 7-8 месеца да нямаме поне Simple Smile И ако трябва пак ще ида да раждам така, ама може би ще искам упойка да ми сложата този път, а не да ида в родилното в последния момент с 8 см разкритие. Simple Smile  Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 644
Скрит текст:
Наистина не го мислете раждането, не се знае какво ще стане накрая - аз отидох за нормално, а родих със секцио, при други пък обратното е било. Важното е бебчето и ние да сме живи и здрави.
При мен секциото също беше много добре, не помня да ме е боляло кой знае колко. Постоянно минаваха разни доктори, сестри и прочие и ми слага разни неща в системата или ме боцкаха с нещо. Единствените ми гадни спомени бяха от кихане и кашляне.... е няма такава болка, все едно раната се отвори / а това нямало как да стане ме успокояваше доки/.
Явно съм спяла през повечето време, защото доста бързо минаха двата дена в интензивното, на третият ме качиха в стаята и беше трудно ходенето наистина, но пък притичках да кафемашината набързо докато ми донесат бебето /съквартирантката ми се стресира как може да пия кафе и да кърмя, ама аз не знаех, че трябва да кърмя  Embarassed , мислех, че бебето ще си е готово нахранено/. После трудности имах единствено с гадното легло, което удряше земята като седнех в него, а в нас гадното беше, че все още не мога да спя по корем. На 10 ден бях пушка отвсякъде! Да, и до ден днешен ми придърпва нещо като се превия на две или вдигна нещо много тежко, освен това нямам чувствителност на мястото над операцията. Но пък не беше толкова страшно, колкото си мислех, дано и това ми мине така леко.


Хахаха, много ме беше срам да си призная, че и аз си пийнах кафенце преди да ми дадат бебето. Помолих една санитарка да ми донесе от машината пред коридора. Но така или иначе поне няколко часа ръцете ми бяха крайно недостатъчни и не успях да я хвана в удобна поза за кърмене, та камо ли да освободя някоя ръка, за да й бутна цицата. Ужас. Съквартирантката ми добре се позабавлява, но и добре че беше тя да помага.
А сега се сещам за още един куриоз. Вкараха ме в неонатология и ме питат "Да видим, майче, дали ще си познаеш бебето". Само моето беше с розова лентичка, всички други бяха момчета. Обаче аз от къде да знам, че по този признак трябва да ги различавам и бях категорична "Не". Толкова се смяха на мой гръб всички, че аз едва се сдържах да не избухна и аз в смях.

# 47
  • Мнения: 79


Pumichka И аз искам да се запиша при него за 2-рата фетална. Дали вече има график за след средата на ноеври? Миналата седмица ми казаха, че звъня рано...  Confused



Annett
, по принцип, до 10-ти ноември го нямало, а за след това нямал график още. Другата седмица ще започват да записват. Мен ме записаха с условие другата седмица да се чуем за финално потвърждение.


Благодаря много за отговора!  Hug
На мен предният път ми казаха към 20.11 да отида за втората фм. Тогава ме преглежда Павлова, Марков го нямаше  Rolling Eyes , но този път искам при него.
Аз на 17 ноември влизам в 20-та седмица официално Simple Smile. Но при двата прегледа -при Павлова и при моето Аг , ми казаха ,че бебчо върви седмица напред. И сега съм малко объркана как да смятам седмиците.  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 495
Явно не само при всички е различно, но и при всеки, всеки път е различно !  Simple Smile
Мен не ме боля от секциото докато лежах, от персонала ме питаше все една мила жена "да ти забъркам ли едно коктейлче". Проблемът ми беше като станах, че месец-два не се чувствах пълноценен човек, ходех прегърбена. Но това сигурно е проблем повече в главата.
Аз си мисля, че е много, много важна психиката и емоциите. Особено за раждането.
Не случайно според мен на толкова много жени не им се получава разкритие.
Природата така го е замислила, има ли страх в раждащата, значи се случва нещо животозастрашаващо и раждането трябва да спре. И това за мен е най-голямата грешка в нашите болници.
Всичко щеше да е съвсем различно ако родилките раждаха в спокойна и приятна атмосфера.

За второто раждане така се и подготвих, имах дула, съпругът ми присъстваше. Също така предварително си работих много със страховете и нагласите. Спомените ми за второто ми раждане са само за едно невероятно изживяване, което бих искала отново да усетя Simple Smile.

# 49
  • Мнения: 54
Здравейте сладури!!!
Бях на преглед, всичко е наред. Ще чакам резултатите от изследванията, излизат след седмица. Питах за пола, но каза, че често се случват грешки и не иска да рискува. Ще ми каже следвашия път. Бебчо много шава  Heart Eyes  Каза да продължавам да си пия фолиева киселина... при вас как е? Спряхте ли я?  Като допълнение, тъй като работя с деца, ми изписа Биозин мама, за имунната система.

# 50
  • Мнения: 1 111
Илето, радвам се, че всичко е наред. Аз фолиевата я спрях. Доктора на феталната каза "риск от спина бифида няма, спирай я". С предната бременност я пих почти до края.

# 51
  • София
  • Мнения: 305
и аз я спрях след първата фетална, започнах витамини да пия  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 137

За второто раждане така се и подготвих, имах дула, съпругът ми присъстваше. Също така предварително си работих много със страховете и нагласите. Спомените ми за второто ми раждане са само за едно невероятно изживяване, което бих искала отново да усетя Simple Smile.

Eха, gingerina, звучи страхотно. Flutter По-нататък ще те поразпитам повече и за дулата, и за методите ти за работа със страховете.

Аз раждах нормално първия път. Не беше нещо страшно. Отидох в болницата в 6 и в 9,30 бях родила. Е, не се мина без окситоцин, но аз съм благодарна, че ми спестиха чакането, защото започвах да се уморявам от болката на контракциите. Имах няколко шева, от които първите дни не можех да седя.

Каза да продължавам да си пия фолиева киселина... при вас как е? Спряхте ли я? 


На мен също докторът ми каза да спра с фолиевата киселина. С нея и без нея оттук нататък било все тая. При нужда да пия нош-па, а след 20-та седмица можело и магнезий.
А онзи ден бях с гадно главоболие и тъй като обикновено ми минава от половин Беналгин, реших да пийна половин парацетамол. Не мина. На следващия ден се събудих отново с главоболие и започнах да се чудя какво да правя. Взех си шуслерова сол №7 и си мушнах 2 под езика и хоп след малко главоболието намаля. После като си лягах още 2 и днес помен няма от главоболие. Така че, мисля да си карам при нужда на шуслерова сол, вместо на Магнерич.

# 53
  • Мнения: 306
На нас д-р Сигридов ни каза да спрем фолиевата киселина, а проследяващия да си я продължим! Чуденка са вече тези доктори.

# 54
  • Мнения: 1 111
Фолиевата киселина няма да навреди и да се пие до края. Но има логика, че ако няма опасност от спина бифида може да се спре. Кой както си прецени Simple Smile

Пумичка, супер за ШС, ще пробвам  bouquet

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 748
На мен ми казаха да продължавам ФК.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моето АГ каза да пия фолиевата киселина до 16 та седмица. От друга страна пък ми изписа витамини Премама, които я съдържат. Интересно ми е дали ще ми смени по-нататък витамините с други, защото иначе малко ще си противоречи сама.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз си я записвам тази шуслерова сол. Фолиевата засега не са ми я спрели, ама то аз съм си все още в периода преди затварянето на невралната тръба май, за натам ще видим.

Много съм доволна от днешния ден, ама много! Няма телефони да звънят, няма туй-онуй, с кратка почивка за обяд и сега - ей го на, 4 часа е, а отхвърлих работа като за цял ден. Определено мисля да минавам на домашен режим Peace Спестявам си пътуването - като време и като кихащи в трамвая, изписах куп неща и гърбът ми е отпочинал, защото цял ден си лежа. Рахат Sunglasses

# 58
  • Мнения: 306
И аз си я записвам тази шуслерова сол. Фолиевата засега не са ми я спрели, ама то аз съм си все още в периода преди затварянето на невралната тръба май, за натам ще видим.

Много съм доволна от днешния ден, ама много! Няма телефони да звънят, няма туй-онуй, с кратка почивка за обяд и сега - ей го на, 4 часа е, а отхвърлих работа като за цял ден. Определено мисля да минавам на домашен режим Peace Спестявам си пътуването - като време и като кихащи в трамвая, изписах куп неща и гърбът ми е отпочинал, защото цял ден си лежа. Рахат Sunglasses

Радвай се на такива хубави и спокойни дни!

# 59
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790


За второто раждане така се и подготвих, имах дула, съпругът ми присъстваше. Също така предварително си работих много със страховете и нагласите. Спомените ми за второто ми раждане са само за едно невероятно изживяване, което бих искала отново да усетя Simple Smile.
Би ли споделила повече за дулата-какво точно правеше тя?

Общи условия

Активация на акаунт