Кой пенсионен фонд да избера?

  • 52 872
  • 337
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 390
Май, но после като, че ли отпадна.

# 76
  • Мнения: 5 178
УПФ се наследява ако се гътнеш преди пенсия, но платят ли ти и една пенсия, то сбогом наследяване,  всичко остава в пирамидата. Това скоро го разисквахме и направо ми падна ченето

# 77
  • Мнения: 3 161
Пирамидата е най-великото творение на човечеството. Далеч по-добро от колелото.

# 78
  • Мнения: 54 390
УПФ се наследява ако се гътнеш преди пенсия, но платят ли ти и една пенсия, то сбогом наследяване,  всичко остава в пирамидата. Това скоро го разисквахме и направо ми падна ченето
Да, благодаря за отговора.
Но все си мисля, че първоначално можеше да се наследява остатъка, после направиха промяна. Може и да греша, не споря.

# 79
  • Мнения: 3 161
Тъкмо си мислех колко велика схема е УПФ. Гениална. Държавата е решила това, което тя прави принципно да даде малко know-how и на мутри да го правят.

Внасяш 20 години, получаваш 2-3 г. и айде честито на УПФ. По какъв ли начин изчисляват по колко на месец да дават? Но при всички случаи смъртта е сигурна и дори не съществува шанс да си вземе човел цялата сума. Неслучайно дори 50% не дават на един път.

Иначе реално погледнато това си е рекет де. Няма абсолютно никакви разлики спряко рекета. И в двата случая се изисква просто да плащаш и нищо повече от това.

# 80
  • Мнения: 54 390
Не знам защо го приемаш така драматично. Ами то е така и с НОИ. Тук поне имаш отделна партида и опция за наследниците да получат парите, ако умреш преди пенсия. За родените преди 1960 всичко отива в НОИ и го няма това нещо.

# 81
  • Мнения: 3 161
Пирамида си е. както и НОИ. Едното не изключва другото.

Тези преди 1960 имат ли право на УПФ или за тях остава Доброволен фонд.

Приемам го драматично защото никой не ме е питал все пак. Задължително е. Аз лично наистина искам да не внасям пари в УПФ. Искам си всеки месец тия 5%. Рекет от повече от едно място си е чиста проба извращения.

(пък тоя откъде ще тегли пари не знам. трети фонд да е имал.)

# 82
  • Мнения: 40 838
И аз не искам да ми удържат за пенсия. Искам никакви удръжки да няма, а аз да си решавам дали ще спестявам в банка, дали ще инвестирам в акции или ще внасям в частен пенсионен фонд. Да, ама задължителното пенсионно осигуряване не е измислено просто ей така, а си има причина. И причината е, че хората в голямата си част са тъпи. Или ако не тъпи, то разсъждават като малки деца и ако някой не им заделя задължително по нещо на старини ще се окажат без пукнат лев и ще трябва да мрат от глад. А това е неприемливо, да не говорим, че гладните вдигат бунтове. Изобщо става неприятна каша. Затова са измислени тези гадни задължителни работи, заради човешките недостатъци. Ми то ако хората бяха съзнателни нямаше да им нужда от много неща, ама на, не са. И затова си плащаме вноските за пенсия един вид като цената за това да живеем в общество.

П.П. Това за наследяването май така и не се реши докрай. Имаше спорове, кандърми и нещата май зависнаха. А какво ще е след десет години съвсем не се знае.

# 83
  • Мнения: 3 161
Аз знам. Поне един УПФ ще фалира. Не знаем кога, не знаем как, но знаем че ще се случи.

# 84
  • Мнения: 40 838
Аз знам. Поне един УПФ ще фалира. Не знаем кога, не знаем как, но знаем че ще се случи.

Много трудно ще фалира, даже не мога да си представя как. Така, както при големия спад на БФБ не фалира нито един фонд, така и тези няма да фалират. Те не вземат заеми, които после да не могат да върнат, нито дават кредити на фалшиви фирми, а от друга страна имат само приходи (таксата за управление). Как и защо да фалират?  Просто ако ти инвестират парите лошо един ден стойността на пакета ти може да стане 10 000, вместо 30 000 примерно. Но те ще си останат и ще са далеч от фалит.

# 85
  • Мнения: 3 161
под фалит имам предвид милиони хора ще го издухат. макар че схемата е идеална и без да им правят "бомба". Laughing

# 86
  • Мнения: 14 488
Всъщност нали някакви стрес тестове трябваше да правят на фондовете и им удължиха срока до 31 януари, някой да е чул за резултати?

# 87
  • Мнения: 5 178
Всъщност нали някакви стрес тестове трябваше да правят на фондовете и им удължиха срока до 31 януари, някой да е чул за резултати?
Обобщено, не знам дали на сайта на КФН има някакви детайли..
http://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/kfn-zastrahovatel … -stabilni-233325/

А още по-кратко - поосрани са ни ПФ, ама ше ги покрием да не стане някоя беля

# 88
  • Мнения: 54 390
под фалит имам предвид милиони хора ще го издухат. макар че схемата е идеална и без да им правят "бомба". Laughing

Damarcus, ЧС много добре обяснява, вярвай й. Peace
Ти си още млад, но годините си вървят. Сега много хора са потърпевши от неразумното си поведение да работят без трудови договори, да нямат стаж и осигуровки за пенсия. И да им се налага да работят стари и болни, ако някой ги наеме.

# 89
  • Мнения: 3 161
Естествено. Виждам ги.

Това не прави цялата социална политика една грандиозна схема от световна величина.

***
Правят си хората на маймуни и НИКОГА няма да спрат. Като увеличения на заплата 2 пъти пък реално няма увеличение в нетната заплата. и всякакви други дивотии, да не говорим за грешки фрапиращи. Боли ги уя и частния и държавния сектор, че са допуснали грешка.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 11:01 от Damarcus

Общи условия

Активация на акаунт