Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 12

  • 106 823
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 509
А има ли мамчета, които да се похвалят, че първо инвитро им е било успешно в клиниката?

И аз, за сега съм от късметлиите, бременна 19 г.с. от първи опит ИКСИ/ИМСИ, като трансферът беше 2 месеца след пункцията. Нашият лекар - д-р Магунска.

Относно цветната снимка, за съжаление не мога да коментирам д-р Белчев, но ако има запушена тръба/и, болката е силна и нито спазмалгон, аулин или свещички помага. Това е най-неприятният ми спомен, а имам висок праг за болка.

# 346
  • Мнения: 142
Благодаря ви момичета, че споделихте своя опит относно Билч`ев и цветната снимка. Wink

# 347
  • гр.София
  • Мнения: 62
Здравейте момичета. Да попитам, има ли някой с първи успешен опит при Савова? Благодаря предварително.

# 348
  • София
  • Мнения: 2 016
Д-р Савова е една от най-добрите. Не се съмнявай в нея. Много е заета и ако мислиш, че те претупва трябва да си по-нахална и да не излизаш от кабинета докато не си зададеш всички въпроси които имаш.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 669
Благодаря на всички, които се включиха за успешно инвитро от първи опит! Hug Надявам се да има още много /макар и не съвсем от първия път, но успешни/ и за напред!   Praynig

valentina2006, потвърждавам мнението на kene за д-р Савова, както и да се заредиш с огромно търпение и да си освободиш много време за прегледи....

# 350
  • гр.София
  • Мнения: 62
Здравейте, много ви благодаря за информацията и надеждата, която давате. Въоръжила съм се и с време и търпение. Дано има положителен резултат за мен и за всички желаещи. Heart Eyes
Попитах специално за Савова, защото ми изписва дуфастон, а аз си имам достатъчно висок прогестерон. Но явно съобразява други неща.

# 351
  • Мнения: 731
Тя на всички изписва в началото дуфастон. Аз също съм била при нея и й обяснявах , че съм го пила много пъти, но въпреки това ми каза да го пия. Пожелавам ти успех при съвместната ри работа с нея, дано резултата е налице скоро 🤗

# 352
  • Мнения: 38
Да, Савова предписва от всички лекарства на всички и на мен никога не ми обясни кое за какво е. Един път я попитах за едно изследване какво означават резултатите и тя ми се скара, че нямало как да ми обясни, просто не били добри. Попитах я и за какво ми предписва Зибор и тя толкова термини ми вкара, че абсолютно нищо не разбрах. Моят съвет е, ако имаш въпроси по-скоро да питаш тук във форума, много по добре ще ти обяснят и няма да ти се кара никой. Иначе успех, Савова наистина е една от добрите и ако й вярваш ще станат нещата.

# 353
  • Мнения: 744
Еми то и това не е подход...Какво значи не може да обясни, естествено че не може да изнася лекции по медицина на пациенти, но е длъжна при въпрос с две изречения и достъпна терминология да  отговори. Савова може и да е добър лекар, но не трябва да забравя че работи в частна болница в която пациентите си плащат доволно скъпо, та е длъжна да се държи по подобаващ начин.

Иначе да, в нета и форума има информация за общо ограмотяване, но до там. Конкретни решения да се взема ли един медикамент/дозировка/таймиране трябва да посъветва специалист, той съобразява фактори които няма как да ти минат през ум, защото не си лекар.

Иначе Зибор е антикоагулант, мисля че е нискомолекулярен хепарин, подобен на Клексан и Фраксипарин. Обичайно ги изписват на пациентки с данни за тромбофилни мутации, АФС или за подобряване кръвотока на плацентата при бременност.

# 354
  • Мнения: 8 527
Личното ми мнение е, че голяма част от лекарствата се изписват по алгоритъм. Без да е съобразена необходимостта от тях за конкретния пациент. Аз съм без данни за тромбофилии, включително с изследване. И пак ми изписаха. Втория път клексан и аспирин едновременно.

# 355
  • Мнения: 744
Имаш ли данни за АФС или предходни проблеми със забавено развитие на плода? Иначе наистина ми е странно ако без показания изписват хепаринова терапия, би трябвало де се преценява полза/риск. Не попита ли защо ти я изписват?

# 356
  • Мнения: 8 527
Не, нямам и да - питах. Щото по-добре се кръвоснабдявала матката. И почнах да слушам на половина. Да не говорим, че не ми е проследяван прогестерона, но дозата беше конска.

# 357
  • София
  • Мнения: 2 016
При положение, че имах само тубарен стерилитет тя успя да ми докара естрадиола до нива след които да не може да направи свеж трансфер, което беше изцяло от небрежност и с цел източване пари от фонда.
Фонда дава точно определена сума за лекарства нито повече нито по-малко а клиниките нямат право да печелят от лекарствата за стимулация, защото са със забрана за надценка когато са по фонд. Самият Фонд е казал колко точно плаща за ампула. Искам да кажа, че според мен многото вложени лекарства са по-скоро от лекарско невнимание и претупване отколкото, че ще се изкарат пари ако се сложат повече ампули например.Няма!

Също така не приемай ИКСИ-то, като обида за отличната спермограма на съпругът ти. Лично аз съм привърженик на ИКСИ, защото само икси ми гарантира, че сперматозоида ще е вкаран вътре в яйцеклетката. При ИН-Витро-то хилядите сперматозоиди трябва сами да се борят и един от тях да влезе в яйцеклетката. Когато съм имала няколко яйцеклетки /защото аз немога да се похваля с много/ винаги са ги разделяли по равно половината икси а другата половина ин витро.

# 358
  • София
  • Мнения: 4 884
Кене, би ли споделила, моля те, ти ли поиска такова разделяне или то беше предложено? И това как се отрази на цената? Колко Я ти извадиха? Благодаря!

# 359
  • Мнения: 744
По принцип ако има достатъчно Я и не са налице сериозни проблеми по СГ, предлагат такова разделяне (освен ако няма предходен опит при който от всички зрели яйцеклетки да не е настъпило никакво оплождане при обикновено IVF). Смята се че по-добрия вариант е ако може да стане оплождането без ИКСИ. Даже в някои случаи пробат да стане първо чрез IVF и ако не стане, на другия ден правят ИКСИ, което ми се струва умряла работа.

Жар птица, да така е, на някои лекари им е практика да изписват за още по-добро кръвоснабдяване. Знае ли човек, може и да има положителен ефект. Иначе ако не си след пункция и не си с напреднала възраст без други причини не виждам защо ти изписват допълнително прогестерон. То, в кръга на шегата много високи дози прогестерон водят до повишена коагулация, та може затова да вкарват НМХ.  На моменти е трудно да хванеш логиката и да си убеден че е правилно, но като си се хванал на хорото го играеш. До този извод стигнах, преди време ходех да консултирам такива неясни за мен назначения с втори лекар и познай дали не се отказах много бързо #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт