Качване на килограми при бременност...

  • 82 308
  • 695
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 535
Бингли, не вярвам да е от аспирина. Него го взимам още от трансфера та досега. От рибеното малко е Peace
Ще ти пиша на лични да не разводнявам темата.

# 61
  • Мнения: 1 825
С това будене вече се побърквам и аз. Всеки ден в 3-4 сутринта се будя като будилник, до 6 се въртя, гледам телефони, телевизори и пак заспивам до 8-9. След това цял ден съм като пребита.

Калкулатора е супер, показва, че съм в нормата  bowuu

# 62
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Мис, аз съм куку, знаеш ... но спорта си е важен, док ми е разрешил, обсъждаме всеки път... по-добре да започнеш сега, от колкото изобщо да не започнеш ... в сайта на Руми има толкова съвети, но все пак говори с лекаря си, ако разреши, няма с какво да навредиш на бебето, а само можеш да си помогнеш. Според Сигридов движението е важно за:
- движението на кръвта и кръвотока към матката.
- с движение плацентата се мести, според него нагоре ...
- гориш инсулин, и риска от гестационен диабед намалява много!

Аз лежах първите три месеца за задържане, сега тепърва се "уча" отново да се движа, защото нямам сила, но на всеки преглед, нещата са все по-добре и затова постепенно увеличавам усилията.

# 63
  • Мнения: 27 441
Подходящи упражнения са оптималния вариант. Стига да няма привопоказания. Аз лично ходех много, много ми бяха приятни дългите разходки. Пропуснех ли започваха леко да ми се подуват стъпалата и глезените, затова мисля, че при мен разходките действаха против задържане на вода.
Скрит текст:
Статията на доктора наистина е много хубава. Peace По отношение на храненето на бременната и последващото здраве на бебчо мога да кажа, че дъщеря ми е много здраво дете- особено като сравнявам с други. Разболявала се е много рядко и то все когато не съм и давала капки с прополис. Дълго кърмено бебе е и шоколад и подобни опита мнооого късно, с мярка и, разбира се, подбирам качествени храни.

# 64
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 310
Цитат
Ужасно е да си храниш детето с чипс, шоколад, вафли, баници (имам предвид, тези от баничарниците, които плуват в олио и без сирене), огромно количество хляб, пържени картофи и други. 

Мда,да ужасно е ,ама като ти се яде и ти се услажда как да им устоиш? Crazy

Аз съм супер гадния пример предоволно яла и качила успешно 25кг  Mr. Green

Обаче държа да отбележа,че това беше най-блажения и айляшки период в живота ми-никога не ми се е спало и яло толкова  Joy
Люшках се буквално в двете крайности-току приключвах с шоколада и директно си режех една луканка Mr. Green Заспивах с кутиите сладолед,сутрин не ми мърдаха 3 кебапчета с мазна баница с боза,изобщо такива хранителни извращения ,в големи количества и без грам да се замисля за калории,кг ,диабети и т.н., Crazy
Лошо не ми ставаше изобщо,вечер си сипвах и по  една чашка биричка като преди това доволно бях изяла буркан кисели краставички+сока и се бях засолила Grinning

Килограмите започнаха да ми личат след 5-тия месец и то цялостно-лице,бюст,задни части,крака,сега ми останаха 15 кг ,но лошото е,че ми порастна крака с 1 номер и бюста с 1 ,ама хич не си го слагам,просто имам прекалено други ангажименти и не се вторачвам в тези подробности Mr. Green


Иначе благородно завиждам на такива дами ,които буквално някакви дни след раждането си влизат в старите дънки и изобщо видимо все едно не са раждали Peace

# 65
  • Мнения: 18 547
Синеока,аз точно зарди кръвоснандяването взех да се замислям,за упражнения,защото няма логика да имам проблем с него,а да лежа.Но нали заради болки и чувств.матка ми казаха да намаля движението.
Едното изключва др.Аз от една страна добре е,че разбрах за този проблем и защо понякога бързо се изморявам,пада ми кръвното,краката са мо все студени.Това е от заседналия ми начин на живот.А сега и желязото ми е ниско.Нормално за бременна,но все пак ниско.
Ще видя поне да повъртявам бавно на колелото по 20 мин все е нещо.
Ето преди малко до магазина се задъхах,изпотих се,не ми беше добре.Не знам каква е идеалната среда и баланс.

# 66
  • Мнения: 309
Miss_Bingley опитай с упражнения пилатес за бременни и с масажи за бременни. И двете носят много голямо облекчение в много аспекти и са полезни за тялото да се укрепва и подготвя за предстоящите месеци и самото раждане.

# 67
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Моя хемоглобин е 113  Shocked, сега започнах с б12 и се надявам да се вдигне драстично... пациентките на д-р Сигридов са с перфектен хемоглобин преди раждане ... но е трудно да съчетавам всички неща, които ми казва.  Cry Наистина съм доста изтормозена, но знам че е за бебето и за мен. Радвам се че имам такъв лекар, който обръща внимание на тези неща  Heart Eyes .
Относно вредните неща, ами аз просто не ги купувам... нямам чипс, безалкохолно или сладки. Имам малко бисквити, натурален шоколад ... ям понякога паста, пица, кекс - домашно приготвени. Гастроентероложката каза да не ям плодове (по един на ден или да са термично обработени), супи, манджи, белтъчини в най-голям процент... ако работех навън, не знам как щях да се справям с яденето.  Thinking
Аз съм в рисковата група за диабет, и много се старая, даже ям риба, а не обичам  Sick
Чудя се изварата как да я ям, че нея са ми я сложили в менюто  Laughing

# 68
  • Мнения: 6 535
Преди малко се разходих час и половина и на половината път на прибиране изплезих език Shocked
Аз ходя много, ама много. Това за пръв път ми се случва, чак се зачудих ще успея ли да се прибера ooooh!

Мисля скоро и аз да се поглезя с домашна баница и домашна пица Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 825
И аз при продължително ходене се задъхвам много. Днес особено, нямах сили за ходене, но въпреки всичко излезнах и на половината път се върнах.

Като каза пица - от една седмица се каня да замеся тесто и да направя. Много време не съм хапвала  Grinning

В неделя правих баница с различни териви, спанак и сирене и малко трахана сложих, чудничка стана  Wink

# 70
  • Мнения: 6 535
 Ох, че вкусноо - и после как да се ограничаваш Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 825
Ох, че вкусноо - и после как да се ограничаваш Mr. Green

Виж сега Elektra.13, домашно приготвената храна няма нищо общо с тази, която е навън. Знаеш какви продукти слагаш, а за да е по-диетична пицата няма да е направиш с бекон или кренвирш, или салам, а ще сложиш пуешко филе или само домат и моцарела. Също така няма да съчетаеш пицата с айрян или боза, а с една купа салата. Ето ти здравословно хранене  Wink

За баницата по същия начин. Аз готвя единствено и само със зехтих, не я поливам с мазнина, не използвам масло. А по-диетична от баница с трева (глухарче, лапад, сескула, имам предвид), спанак и сирене - здраве му кажи  Grinning Също никога не я консумирам в съчетание с айрян, боза, кока кола, сок и подобни. Или ще изям няколко парчета само баница и нищо друго, или ще я комбиниерам със салата.

Ако се храниш по подобен начин, никога не би качила килограми  Simple Smile

Изисква се баланс в храненето. Както съчетаваме цветовете на дрехите, интериора в къщи, за да си подхождат, така е необходимо и правилно съчетаване на храните.



# 72
  • Мнения: 6 535
Нито пуешко филе обичам, нито бекон. А баницата я правя с масло и обичам да я ям с кисело мляко Mr. Green
Не съм била дебела преди бременността.
Онзи ден една колежка ми каза - леле, колко дебела си станала  Shocked  А аз съм качила само на корем засега.

# 73
  • Мнения: 27 441
Аз бях от малкото негативни за токсоплазмоза Crazy , затова не ядях никакви салами и никакви сушени, необработени термично меса, както и избягвах контакт с такива. Мои приятелки запичаха сандвичи с луканка на грила, но аз предпочитах да се презастраховам.... Blush
Синеока, можеш да си хапваш изварата с кисело мляко, мед и сушени плодове (малко количество), на омлет с яйце/яйце и спанак, върху пица или филийка, евентуално смесена с подправки.....
Скрит текст:
А пиците с лук и гъби или с печени чушки стават много вкусни. Heart Eyes
Електра, и аз ядях баницата понякога с айрян или кисео мляко и не съм надебеляла от това, но и баници не ядях често.

# 74
  • Мнения: 1 825
ами да ти е сладко  newsm10  Пък после от въздуха ли били килограмите  Joy

Общи условия

Активация на акаунт