Успелите мъже

  • 26 136
  • 351
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 572
Но ако жената има избор между един успял и един не толкова успял мъж, при равни други условия, защо да е лошо да избере по-успелия?
Само че в живота никога няма "равни други условия". Винаги сърцето й ще я тегли към повече към единия. Съгласна съм, че човек трябва да проявява и разум при такива решения, т.е. ако е някой непрокопсаник да не се връзва с него, но пък и не е задължително да скача при успелия, щом още на тази права друг е имал преднина.

Ако един мъж има избор между една красива и една не толкова красива жена, при равни други условия, дали би избрал по-грозната?    Laughing   Не мисля.
Ще избере която според него е по-хубава, но това не винаги ще съвпадне с твоята оценка. Ти я оценяваш спрямо твоите критерии за красота, но без да си привлечена по друг начин. Той я усеща според химията м/у тях и да е луд по нея цял живот.

# 46
  • София
  • Мнения: 24 839

А защо това да е нещо супер лошо?
Ако изборът на определен мъж е основно заради парите, да, приемам.
Но ако жената има избор между един успял и един не толкова успял мъж, при равни други условия, защо да е лошо да избере по-успелия?
Ако един мъж има избор между една красива и една не толкова красива жена, при равни други условия, дали би избрал по-грозната?    Laughing   Не мисля.


Мисля си, че " равни други условия" може да се търси при реализацията и успялостта, но не и при външния вид и излъчването на субекта, тъй като, дори и близнаците се различават и всъщност, са две отделни вселени.
За разбирането за красота е субективно, затова е и поговорката " Хубавите ябълки прасетата ги ядат".

# 47
  • Мнения: X
Абе, вие не четете ли?     Laughing
НСЧ и absurT , я ми прочетете поста ПАК, че не ми се обяснява.....     Mr. Green
Само подсказка, за улеснение при четенето:
Нито съм имала предвид МОЯТА представа за красота, нито "равни други условия" включват външния вид.

# 48
  • Мнения: 46 572
За да те разбере така повече от един човек по този начин, явно проблемът е в написаното, не в четенето  Simple Smile

Съвсем теоретично обаче, има значение и колко неуспял е другият. Може да си се окаже успял спрямо други сравнения, и да си е съвсем ок човекът, а успелият да е кариерист, който освен за работа за друго никога няма време. Та дори да приемем, че другите условия по някакво чудо са равни, пак може да се окаже лош изборът на по-успелия.

# 49
  • Мнения: 85
Реших да му взема номера и да му пиша-няма какво да губя. Whistling

# 50
  • Мнения: X
За да те разбере така повече от един човек по този начин, явно проблемът е в написаното, не в четенето  Simple Smile

Скрит текст:
Съвсем теоретично обаче, има значение и колко неуспял е другият. Може да си се окаже успял спрямо други сравнения, и да си е съвсем ок човекът, а успелият да е кариерист, който освен за работа за друго никога няма време. Та дори да приемем, че другите условия по някакво чудо са равни, пак може да се окаже лош изборът на по-успелия.
Ами, сори, ама съм го написала съвсем ясно.
При теб, имах предвид този ти коментар
Скрит текст:
Но ако жената има избор между един успял и един не толкова успял мъж, при равни други условия, защо да е лошо да избере по-успелия?
Само че в живота никога няма "равни други условия". Винаги сърцето й ще я тегли към повече към единия. Съгласна съм, че човек трябва да проявява и разум при такива решения, т.е. ако е някой непрокопсаник да не се връзва с него, но пък и не е задължително да скача при успелия, щом още на тази права друг е имал преднина.

Ако един мъж има избор между една красива и една не толкова красива жена, при равни други условия, дали би избрал по-грозната?    Laughing   Не мисля.
Ще избере която според него е по-хубава, но това не винаги ще съвпадне с твоята оценка. Ти я оценяваш спрямо твоите критерии за красота, но без да си привлечена по друг начин. Той я усеща според химията м/у тях и да е луд по нея цял живот.
Никъде не съм писала за моя оценка, а за това дали мъжа би предпочел грозната пред красивата според НЕГОВАТА представа за красота.

А при Абсурд ей това
Скрит текст:

А защо това да е нещо супер лошо?
Ако изборът на определен мъж е основно заради парите, да, приемам.
Но ако жената има избор между един успял и един не толкова успял мъж, при равни други условия, защо да е лошо да избере по-успелия?
Ако един мъж има избор между една красива и една не толкова красива жена, при равни други условия, дали би избрал по-грозната?    Laughing   Не мисля.


Мисля си, че " равни други условия" може да се търси при реализацията и успялостта, но не и при външния вид и излъчването на субекта, тъй като, дори и близнаците се различават и всъщност, са две отделни вселени.
никъде не съм го писала.
Аз пиша
Цитат
Ако един мъж има избор между една красива и една не толкова красива жена, при равни други условия, дали би избрал по-грозната?    Laughing   Не мисля.
тя какво разбира....    Laughing

# 51
  • Мнения: 46 572
Е, тогава не ги наричай красива и грозна, а тази, по която е хлътнал и другата, иначе е подвеждащо Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 12 493
Реших да му взема номера и да му пиша-няма какво да губя. Whistling
Ако имаш достойнство ще загубиш него, но щом нямаш какво да губиш мини после и разкажи какво е станало. Peace

# 53
  • Мнения: 4 841
Реших да му взема номера и да му пиша-няма какво да губя. Whistling

Интересно ми е какво си му писала. Ако искаш, напиши го и тук, обещавам да го дам на двама много успели и необвързани мъже (на 39 и на 43 години), които са ми много близки, и ще ти кажа после реакциите им - как биха реагирали, ако жената им харесва, и ако не им  Laughing

# 54
  • Мнения: 85
Още не съм писала,приемам съвети всякакви. Blush

BirdsFlu,питай приятелите ти какво мога да пиша . bouquet

# 55
  • Мнения: 736
Още не съм писала,приемам съвети всякакви. Blush

BirdsFlu,питай приятелите ти какво мога да пиша . bouquet

Ти от него ли го взе номера или от познатите?

# 56
  • Мнения: 85
От познати, уж да го питам за нещо.

# 57
  • Мнения: 4 841
От познати, уж да го питам за нещо.

Излагаш се. Недей.

# 58
  • Мнения: X
Е, тогава не ги наричай красива и грозна, а тази, по която е хлътнал и другата, иначе е подвеждащо Simple Smile


Защо да е подвеждащо?
Едва ли един мъж класифицира жените така:"По тази съм хлътнал, по тази не!".
И те определят жените като красиви/грозни/дебели/слаби/чаровни/скочубри .....    Laughing



# 59
  • Мнения: X
От познати, уж да го питам за нещо.

Излагаш се. Недей.
Защо да се излага?И защо да си загуби достойнството?-(по Бояна)

Аз използвах подобен "похват", за да проверя дали мъжа ми има интерес към мен....     Laughing   Е, бяхме млади студенти, бедни при това, неопитни все още в разчитането на знаците на привличането   Mr. Green  нито се изложих, нито си изгубих достойнството, вече 28 години сме семейство) , та ако намери подходяща тема за телефонен разговор, защо не?!

Общи условия

Активация на акаунт