Графики на БТ - коментари

  • 71 977
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 36 052
http://prikachi.com/images.php?images/589/9133589M.png
Според вас правилно ли е предметна то О и дали е проблем, че точно тогава пропуснахме секс?
Стойностите са малко, за да може само по графика, да се прецени кога е била или е О.

Фертилните дни са:
3-4 дни преди О.
деня на О.
1 ден след О.
.... ако в някой от тези дни е имало полов контакт, шанса за зачеване е голям

# 286
  • София
  • Мнения: 415
Реших да меря температура няколко месеца, за да видя как се движи температурата и дали нещо с хормоните не е наред. Моля дайте мнение, това което ме притеснява е дали според графита съм имала овулация:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … serLoginName=yamy
До 18 ден мерих под мишница, от 19 ден ректално, като приравних стойностите назад.

# 287
  • Мнения: 101
Реших да меря температура няколко месеца, за да видя как се движи температурата и дали нещо с хормоните не е наред. Моля дайте мнение, това което ме притеснява е дали според графита съм имала овулация:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … serLoginName=yamy
До 18 ден мерих под мишница, от 19 ден ректално, като приравних стойностите назад.

Ами не знам как си приравнила, защото стойностите са много високи. БТ се мери ректално, орално или вагинално. Важното е винаги да е на едно и също място. И да е горе долу в едно и също време примерно до 6 до 7. Все пак ако приемем, че това е условно вярно може би си имала овулация около 16 ден.  Peace Дано имате успех Simple Smile  Hug

# 288
  • София
  • Мнения: 7 645
БТ не се мери под мишница?! Няма такъв метод въобще.

БТ се мери сутрин, по едно и също време, преди да си се събудила и размърдала. Примерно ако нормално ставаш в 7, то правиш аларма в 6:30, взимаш термометъра, който трябва да е на една ръка разстояние от теб, мериш, записваш и си чакаш алармата в 7 за ставане.
Много е важно измерването да е първото нещо, което си направила след отваряне на очите, да е по едно и също време и да се мери по един и същ начин.

Погледнах ти графиката и стойностите наистина са супер високи, предполагам че не е мерено по правилата.
Ако си спазила всички правила, тези високи температури в началото на цикъла (т.,е. преди овулацията) са проблемни и може да говорят за задържан фоликул, киста или нещо друго.

# 289
  • Мнения: 381
Здравейте на всички  Hug
Този месец мислех да не ви притеснявам, но две неща ме притесняват. Този месец в първата част  на графиката ми температурата ми се струва много висока, тогава не трябва ли във втората част след О температурата да е по висока и да има разлика поне 0,4 градуса? Ще се радвам някой да изкаже мнение  Hug Simple Smile
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … ginName=mimmmozka
Предварително благодаря  Heart Eyes Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 415
Благодаря за отговорите, този месец графиката ми е каша, така че другия ще е по правилата.

# 291
  • София
  • Мнения: 7 645
mimmmozka - попрочетох записките и виждам, че БТ е мерена в различно време след различни ставания и други подобни. Може малко по-високата БТ да се дължи на това.
Правилото е средната БТ преди О да е с поне 0.4 по-ниска от средната след О, при теб правилото е долу горе изпълнено. Сигурно не си била на преглед, за да се потвърди, че не си имала задържан фоликул.
Хубаво е ако пак така стоят малко по-високи - да отидеш.

Между другото аз меря БТ в 5часа, но съм мерила и в 7 и ако в 5ч ми е 36.4, то в 7ч ми е 36.6, така че може и да няма проблем, още повече ако всяка вечер си пиела и по малко алкохол примерно и както си ставала през нощта.
Вижда се двуфазност, това е важното.

# 292
  • Мнения: 381
mimmmozka - попрочетох записките и виждам, че БТ е мерена в различно време след различни ставания и други подобни. Може малко по-високата БТ да се дължи на това.
Правилото е средната БТ преди О да е с поне 0.4 по-ниска от средната след О, при теб правилото е долу горе изпълнено. Сигурно не си била на преглед, за да се потвърди, че не си имала задържан фоликул.
Хубаво е ако пак така стоят малко по-високи - да отидеш.

Между другото аз меря БТ в 5часа, но съм мерила и в 7 и ако в 5ч ми е 36.4, то в 7ч ми е 36.6, така че може и да няма проблем, още повече ако всяка вечер си пиела и по малко алкохол примерно и както си ставала през нощта.
Вижда се двуфазност, това е важното.

Brayda, Благодаря ти много за мнението  Hug. Април и май съм ходила на гинеколог, двата пъти беше след О и лекарката ми потвърди, че съм имала О и нямам задържан фоликул. Надявам се и този месец да е така. Благодаря отново  Heart Eyes bouquet

# 293
  • Мнения: 150
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Момичета, днес е 16ти, графиката ми го изкарва за 17ти. На календара си стои 16ти... някакъв бъг предполагам, случвало ли ви се е? Или аз съм направила нещо?
А вървя ли "по план"? Притеснявам се, защото днес е втори ден, и съм с над 37 и вагинално и под мишница. Правих тест за О, беше положителен само днес. Тестовете са  Clearblue като отчитат преди, по време на и след О, а на мен ми отчете само тази сутрин направо пик Confused (Усмихнатото човече ми показа) мислех, че е била ранна заради ЦС, която беше  огромно количество на 7 и 8ми ден, и тогава имах и зацапване (ярко и еднократно)лошото е че тогава не направих тест, защото мислех че е излишно(гледам от време на време да ги пестя, само тестовете ми са 60евро Sad )за тези, които разчитат правилно, прибавете един ден М, защото ми дойде на 31.05.
 БТ е мерена между 12 и 13ч, за сега това е сутрешния ми график.  Embarassed

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 15:19 от allexcheto

# 294
  • София
  • Мнения: 7 645
линка не отваря графиката ти, той трябва да завършва с потребителското ти име

# 295
  • Мнения: 150
]http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=allexcheto]
Не ми е направило впечатление по-рано, извинявам се

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 01:42 от allexcheto

# 296
  • София
  • Мнения: 7 645
Странно е теста да е положителен след като бт е висока. Продължи да мериш. Много самалко стойностите, може високата да е инцидент

# 297
  • Мнения: 4 087
Ами ако е бременност, я препикай един за бременност  Crazy

# 298
  • Мнения: 150
Предните два месеца, когато влизам в О е КЪМ 37, и после пада, средно продължава 36.5-6...ама мен не тресеше две вечери. Днес пак е 37.0 сутринта се пробудих и ако си спомням точно беше 36.9  Shocked
Какъв тест за бременност, като аз предните пъти не съм била в О, съмнява ме... макар че, не изглеждаше така  Joy  Simple Smile нали виждате сърчицата на графиката  Confused
И най-вече аз съм с дигитален тест, той хваща и дните преди О, пик на О и ден след това... на мен ми отчете направо пик. Това възможно ли е ?

# 299
  • София
  • Мнения: 7 645
Възможно е ако ЛХ хормона ти е висок, понякога за часове се вдига.

Общи условия

Активация на акаунт