Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 40 450
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 855
И аз качих много килца покрай празниците- +2.7 (да си кажем, 3). Но 2 кг си качвам и без да съм бременна, защото си хапвам  Blush Сега съм на +7.7 кг, ако се справя с киселините и започна да ям, до  края ще чукна десятката сигурно  Whistling

# 31
  • Мнения: 899
А през този период до 3месеца,когато се подава тази декларация не те ли осигуряват?

Ах аз едвам се сдържам да купя и последните неща...  Embarassed и така искааам да оправя вече стаята и да сглобим леглото ама като знам че има още доста време иии се спирам...

# 32
  • Мнения: 18 562
Да се запиша и аз с растежа-29+3 дни по ехограф,1300 гр.и каза,че си е в норма.Иначе аз съм + 17 кг.Питах го много ли са-иделни били 😃И понеже всички ми казват,че корема ми е малък и това го питах-каза,че си ми е много добре,добра форма-95 предния месец,сега 109.На ФМ ми казаха,че ако родителите са били малки бебета-тук говорим за до 3 кг и под 3,много е вероятно децата също да са такива.Аз съм била 2.800,ММ 3,100.
Хич не вярвайте на тия приказки изоставало с три дни,или че е по- голямо с пет дни.Това е машина!Я,познала,я не.Приблизително е.Та чак и диабет!
Моето ми казаха в началото,че върви две седмици напред по размерите на главата само.Тя и сега си върви по-голяма.После казаха,че расте по-бавно в сравнение с в началото.Сега ми каза,че си е точно според седмиците.Е,явно е наваксало.
Те наваксват последните два месеца и двойно качват на килограми.
За сравнение първите месеци по 200 гр на месец,а сега по 400 гр и повече.Много е относително.

# 33
  • Мнения: 786
Благодаря за новата тема!
Аз изобщо не скучая, не сядам по цял ден,защото малкия сме го спряли от яслата заради грипа, който ни донесе преди празниците.
За забелването на момченцата има различни мнения. Но още в родилното дават напътствия, а след това и педиатъра също трябва да помага.

# 34
  • Мнения: 345
Ехо, привет девойки!

Днес бях на среща с акушерка/демек ЖК. Откарах от 9:30 до 14:30... Оплаках се, че бе боли много опашната кост - снощи беше подуто и едвам съм спала. Мислех, че е от заседяване/залежаване и ме болеше последните 2-3 дена, но си траех, че и без това всички ме мислят за хипохондричка. Та акушерката ме прати при лекар /в родилното/, където установиха, че е киста на опашната кост, пълна с гной Shocked Почна да я изтисква, щях да се разрева, но ме поуспокои болката, и ми предписаха антибиотик през 4 часа. Добре, че днес ми беше ЖК, че сигурно щях да си седя така с болките и да стане по-лошо. Та винаги е по-добре да се застраховаме и да се прегледаме, вместо да си мислим, че се лигавим или преиграваме.

Докато бах в родилното се нагледах на какво ли не, включително дойдоха трима парамедици - единия носеше новороденото в одеало, а другия буташе майката. Родила в линейката  Crazy

Провериха ми и шийката, заради честите /според мен/ контракции и е затворена.

От друга страна ми е едно тъжно - не съм се организирала с покупките, не съм  активна, а обикновено не се спирам, не готвя, не излизам с малкия, прахоляк навсякъде. Хем знам каква е цената, и за бебето съм готова на всичко, ама май хормоните почват да ми играят здраво.

# 35
  • Мнения: 191
Момичета, имате ли течение. Аз от няколко дни забелязвам, че се е засилило, но днес установих, че има лек жълтеникав оттенък. Притеснявам се, а съм на преглед чак на 31.01, когато ще ми вземат микробиология.  newsm78

# 36
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
Леле и аз съм така.. от супер активен човек сега съм ленивец... и не се понасям сама себе си... и освен че ме пере яко хормона и тази изолация  у дома все заради времето и грипове ми действа на психиката... понякога ставам и злобна чак.. горкото ми ММ

# 37
  • Мнения: 345
Аз поне съм "работещ" ленивец, хаха.
Тук нямаме майчинство като хората и мога да изляза най-рано от другата седмица /29-та/, но то ще ми "изяде" от майчинството след това, тъй че съм си го пуснала отпуска от две седмици преди термин. И още две седмици годишен платен преди това, та ще си поработя до края на 8-ми месец  Crazy
Бе, все си мислех че ще съм една активна бременна, която прави домашни упражнения, ходи на йога, блести и цъфти, ама сметки без кръчмар  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 855
SilverLining хубаво е,че са обърнали внимание навреме! След като родиш може би е добре да  направиш консулт с хирург да я махне  тази киста, мм е с такава и му създаваше дълги години проблеми. Сега е важно да се възстановиш, за покупки има време! И аз мислех,че ще правя сто неща с толкова свободно време, но сега едва си свършвам домакинската работа и съм гроги.
Mrafka имам и аз, умерено, но е бледо-бяло, преди около месец имаше бледо жълтеникав оттенък за няколко дни и после се върна пак на безцветно-бяло.Но тогава бях с лека настинка и неразположение, в момента в който се оправих, се нормализира и течението. Други оплаквания и промени няма. Казаха ми че след като нямам оплаквания като парене, сърбеж и дискомфорт не би трябвало да има проблем, но честно казано и аз си чакам нетърпеливо микробиологията в 34 г.с. (след 2 седмици и малко).

# 39
  • Мнения: 191
Благодаря, Whitewabbit! И аз нямам други оплаквания, но цветя ме притесни Sad.

# 40
  • Мнения: 1 390
Катерина, не знам как стои въпросът с осигуровките, защото работодателят ми ги плаща и не съм се интересувала. Може да прочетеш другата тема, сигурно са изяснени тези неща там.

# 41
  • Мнения: 557
Момичета моля някоя запозната да даде малко информация за тази молба декларация ,която трябвало да се подаде при работодателя след раждане за гледане на дете , чета в интернет но нещо немога да разбера  newsm78 - какъв е срока на подаване ?и каква е тази молба декларация - има ли я в интернет да си я изтегля  newsm78 ? и акта за раждане на детето - копие ли се представя или оригинала?

# 42
  • Мнения: 345
WhiteRabbit, мерси! И мен ме посъветваха след раждането да видя хирург, честно не бях чувала за такова нещо като тая киста, ама се разчетох /грешка!/ и се сдухах нещо.
На всичкото отгоре разправях на ММ, че антибиотика ми бил на 4 часа, той се опули, а сега чета че бил 4 пъти на ден. Тоест на 6 часа. Изкукала работа.
Ще си пусна една медитация за мама и бебе сега, да се заредя по-позитивно, че се склювках съвсем. И малко шоколад да хапна, да повдигна нивото на ендорфините  Embarassed

# 43
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Mис, лекциите от форум "време е за бебе" вече са качени тук:
https://www.youtube.com/channel/UCVpIMX0shzLSCaSYyESmeAg/videos

# 44
  • Мнения: 18 562
Mис, лекциите от форум "време е за бебе" вече са качени тук:
https://www.youtube.com/channel/UCVpIMX0shzLSCaSYyESmeAg/videos


 Hug  bouquet Златна си  Simple Smile благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт