21 век Пловдив - Леонора Ганчева

  • 2 184
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да Ви разкажа своя опит относно въпросната агенция за недвижими имоти за да знаете с какви "хора" може да си имате работа.
Правя си анонимен профил специално заради темата, защото това са наистина големи мошеници и не знам какво може да последва.
Агенцията се казва "21 век". Брокерът им /май е само един активен в интернет/ се казва Леонора Ганчева. Управител е Борислав Стоянов. Сайтът им е w w w . v e k 2 1 . c o m (нарочно го пиша това за да не се счита като линк).

Моля мнения от хора с по 1 мнение в темата освен мен да не се считат, защото най-вероятно са от техни току що регистрирани хора.


Искахме да си продадем апартамента, за да си купим по-голям като разлика между сумите покрием к кредит.

Та пуснахме си апартамента в интернет и съответно търсихме друг за покупка.
Попаднахме на един апартамент, който ни хареса и се предлагаше в интернет само от въпросната агенция. Леонора Ганчева ни заведе на оглед, апартамента ни хареса, но все още не бяхме продали нашия и нямаше как да го купим. Затова разрешихме на нея да го продава /дотогава го продавахме без агенция, който е продавал или купувал жилище сигурно знае какви нахални изманници са всички/.
Уговорката разбира се беше, че няма да плащаме комисионна за продажбата на нашия апартамент, а само за покупката на новия, все пак уж взимат процент само от купувача.
Между другото в Пловдив комисионните на 99% от брокерите са 2%. На въпросната фирма е 2,5%.

Имахме огледи от Леонора и на 3тия път хората са го харесали.
Звъни ми тя с думите, цитирам "Хората искат да го купят, но с коментар на цената от 1000 евро и ще трябва да заплатите ТЯХНАТА комисионна, защото нямат повече пари."
След 2-часови разговори защо ние ще плащаме комисионната на купувачите и как за 500лева /образно казано/ ще развалим сделката, се съгласихме, при условие, че намалят комисионната на продавания апартамент на 1,25%, защото все пак от нас ще направят 2 сделки.

Същия ден Леонора Ганчева отива при моя близка /на която е апартамента, но аз движа нещата, защото тя е на възраст./ като й носи 500лв стоп капаро и бележка, на която трябва да се подпише, че е получила тия пари. Какво обаче се оказва, че пише на бележката - получаваме 500лв, които трябва да върнем на купувачите при подписване на предварителен договор и че ако до определена дата не сме подписали предварителен договор, трябва да върнем тези пари и да платим 500лв на агенцията като обезщетение.

След луди скандали с тях, как може да дадат на близката ми, която е възрастна и не е обърнала внимание на всички точки и запетаи какво може да се случи, дойде уговорения ден за подписване на предварителен договор.

Идват те у нас и тогава става ясно, че те са искали сделката да стане на по-писка от реалната цена, за да могат да спестят пари от нотариус. Това ние не го знаехме както и купувачите, че ние искаме всичко да стане както си е реда по закон, за да не ни се налага да доказваме нереални приходи и т.н. Пък и не мисля, че е нередно да искаме сделката да бъде законна.
След угрозата ние да трябва да платим 500лв на агенцията, че не сме подписали предварителен договор с определените хора се съгласихме да оставим някои мебели в апартамента.

Разбира се, оказа се че и от купувачите на нашия апартамент са взели 2,5% комисионна. Като дори и те са имали луди скандали с тях относно това, че са платили още 250лв на Агенцията за изработване на проект на нотариалния акт. Това ни го казаха те след като всичко свърши.

Свързахме се с адвокат, който преглеждаше всички документи от този момент нататък.

След всички тези перипети с агенция 21ви век и Леонора Ганчева, говорих и с управителя им.
Искаха при тях да стоят парите за капарото на апартамента, който ще купуваме и отделно от това да им дадем стоп капаро.
Адвоката каза, че това е недопустимо.

Написах им писмо, че ако искат да купим апартамента, няма никаква логика капарото да стои в Агенцията и, че няма и стоп капаро да дадем, освен ако не подпишем договор, който изработих и където пишеше много ясно при всякакви случаи какво става с парите. Реакцията им 1 седмица беше, че си местят офиса и нямат интернет и не могат да отговорят. След това забравиха за тези идеи. Дадохме капаро за апартамена, който купуваме на собствениците след като подписахме предварителен договор.

Чак след това им подписахме договор, с който се задължаваме да им платим 2,5% /след преглед от адвокат и т.н./

Разбира се собствениците на апартамент, който купихме също са платили 2,5%. Общо от двете сделки въпросната агенция взе около 10 000лв /от всички общо/. Без да свърши нищо - ние работихме с адвокат и нотариус, като на нотариуса си платихме според тарифата им, а на адвоката около 150лв за преглед на документитие.


ЗА БОГА ХОРА, ЗАЩО ПОЛЗВАТЕ АГЕНЦИИ, АДВОКАТ И НОТАРИУС МОГАТ ДА СВЪРШАТ ВСИЧКО ПРИ ТОВА СРЕЩУ МНОГО ПО-МАЛКО ПАРИ!

Опитахме се при покупката на апартамента да заобиколим агенцията заради некоректното им отношение и всички опити за измама, но продавачите вече бяха подписали договор с агенцията.
Нямам против да си плащам за услуга от други хора, но да си плащам за нищо и на всичкото отгоре да има какви ли не скрити капани по пътя, айде няма нужда.

И сега още един път данните на конкретните измамници:
Агенция 21-ВЕК
Брокер: Леонора Ганчева - 0898774426
Управителя се казва Борислав Стоянов.

Стойте много далеч от тях!

# 1
  • Мнения: 381
И аз съм чувала лоши неща за тях

# 2
  • Мнения: X
Общо от двете сделки въпросната агенция взе около 10 000лв /от всички общо/.
Как ги платихте тези суми?
Какъв документ Ви издадоха и за какво?
Ако не са Ви издали касов бон, то се жалвайте в НАП!
Фирмата е регистрирана и по ДДС.
Ето пълните данни:
http://tr.bivol.bg/view.php?eik=115043503
ПП  Shocked
Б. Стоянов е в седем фирми!
http://tr.bivol.bg/view.php?guid=59C6917265C0A562B21D35AE62296A2 … E30D722A86A66943E

# 3
  • Мнения: 46 515
Работата на адвоката, брокера и Нотариуса е различна, затова хората ги ползват.
Мошеници има в абсолютно всяка една сфера, включително от клиентите, които заобикалят агенции, въпреки че са свършили работата си коректно. Просто подавайте сигнали и навреме се отдръпвайте от тях.

Конкретно за този случай - четох донякъде, но толкова неразбираемо е описано, че се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт