Снегът топи се, слънце пече, априлското бебче подритва с краче - Тема 12

  • 44 488
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 111
Тест за алергии към упойките обикновено се прави в болницата, в която ще раждате.
Аз се надявам да успея да запиша бебето при педиатърката на бъдещия батко, работи в Доверие в Овча купел, но и тя не приема нови пациенти. Повечето свестни педиатри са претрупани.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Ман. ливади е ужас откъм инфраструктура, пълен идиотизъм и въплъщение на липсата на всякаква мисъл в софийското градоустройство. Строили блокове на килограм, а улици - е, сега пък...улици ще искате, ай стига толкоз, за к'во са ви?! Че пък и тротоари, глезотии...В нашата част пак е що годе добре, ама в ливадите - изток е ooooh! Сега с еднопосочните улици имам чувството, че стана още по-зле Shocked
Та, да, разходките са по платното - ако щеш Laughing  Аз затова толкова държа на кошницата да се монтира на рамата на количката, защото само Южния парк ни спасява от асфалтова смърт Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Нана, аз се надявам за нормално. Няма предварителни пречки за това, док подкрепя естественото раждане. Ти там ли се следиш? При кого? А ти, Лили?

# 33
  • Мнения: 278
Ехееее колко много комшийки  Hug Ще има с кого да бутам количка на пролет из нашия приказен квартал без тротоари, ех че хубаво  Sunglasses
PurpleS - Витошка ми идва доста далеч вече, аз съм почти до бул. Бъкстон и Околовръстното.
Pumichka - къде ходиш на йога? Само не ми казвай в Патладжани - аз живея точно срещу него  Grinning Ама не са ми удобни часовете там.
Белинда - точно Ковачев ми отказа, много се надявах на него Sad Но ти си права, при проблем мога да си записвам час просто. А от тази Йосифова доволна ли си? И чака ли се много при нея или е с часове?
Nnanna - аз вече пих 2 месеца антибиотик, ама реших, че е минала вече опасността да се зарази бебето с токсоплазмоза, но явно не е... Здраве да е, то не остана много - ще го пия още месец-два  Wink
За тест за алергии - аз по принцип си имам доста и често правя алергични реакции. Затова моя АГ ми каза да отида в клиниката по алергология на Александровска, била най-добрата в страната. Иначе и аз за естествено раждане без упойка съм се настроила, дано да ми с е получи  Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами, що годе доволна съм, доколкото може човек да очаква някакво кой знае какво внимание при тая поточна линия, дето е при джипитата. Но жената е внимателна, никога не ни е отказвала направление за децата, нито пък за нас, записва часове и води бебешката консултация във време, различно от времето за прегледи, за да не се засичат бебетата с болните. Но ако си спешен случай - без час, може да си отвисиш и 2 -3 часа Tired При нея няма баби и дядовци, но пък всичките й пациенти са деца и като има епидемия от нещо, пред кабинета е ад и няма кого да помолиш да те пусне, че си с дете, защото просо всички са с деца.

# 35
  • София
  • Мнения: 110
Manhamanha и mmmartity  благодаря за отговорите  Simple Smile

Ориентирала съм се за Токуда,но на отворените врати казаха,че тестове там не правят и предварително да си направя.

# 36
  • София
  • Мнения: 779
Ох и мен ме тормози тази тема с педиатъра  Thinking Че и в моя квартал абсурд - Манастирски Ливади - Запад... Някой ако може да препоръча нещо поне в околните квартали ще съм страшно благодарна  Hug Двама вече ми отказаха, не знаех, че е толкова сложно - аз си мислех, че си харесваш един, записваш се и готово... А то борба било и това  Shocked Еййй не се ставало лесно мама  Heart Eyes

Хей, съседке  Hug И аз съм в Манастирски ливади запад. А не идваш с нас на йога Flutter
За педиатъра, не мога да ти препоръчам, че този на щерката е в една клиника до 20-та поликлиника, но не съм особено доволна от него. Малко темерут си пада.
Четох за МЦ Новум, че там имало някаква добра педиатърка, но не съм се срещала още с нея.
Кои ти отказаха?
Ей, ама сте в квартала, ходите на йога и не се обаждате ... Аз съм в Г.Делчев. Много си харесвам педиатърката Гочева, в 20 поликлиника

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Да бе, сто пъти канихме компания за тая йога, накрая сме си все аз и Пумичка Laughing Айде, в неделя с нас Hug После на торта в квартала Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 137

Pumichka - къде ходиш на йога? Само не ми казвай в Патладжани - аз живея точно срещу него  Grinning Ама не са ми удобни часовете там.


Мхм, точно там. С Белинда ходим в неделя от 15,30. Ако си откраднеш някой път време, ще се радвам да се присъединиш. Ако не, после с количките ще обикаляме  Wink Макар че и аз този път мисля основно в Южния парк да се спасявам. Никакви градинки няма при нас.

А за Ковачев...наистина е страхотен диагностик, но за антибиотиците имам други наблюдения. На дъщеря ми изписваше всеки път стандартно антибиотик и вентолин. След две измислени пневмонии, които после със снимка се доказваше, че са спазми на белия дроб, приключих с посещенията при него. От тогава се лекуваме с хомеопатия и до антибиотик стигнахме за 4 година само веднъж.  Peace

Ей, ама сте в квартала, ходите на йога и не се обаждате ... Аз съм в Г.Делчев.
Веси, ами хайде де. Чакаме те Hug Щерката учи във вашия квартал  Wink

# 39
  • Мнения: 1 111
Тази йога става ли за начинаещи? Искам и аз, за неделя може и да успея.
Момичета, да питам и тук (много благодаря на момичето, което го пусна във ФБ), от 9-и февруари ще има пак оферти 2 на цената на 1 в Метро. Има сгъваеми кошари и разни други бебешки неща. Има ли желаещ да си вземем кошари?
http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/vzemi-2-plati- … ha-4-2/page/20-21

# 40
  • София
  • Мнения: 779
Ами аз явно съм пропуснала, а точно уикенда се чудя къде да ходя на йога. Тази неделя заминаваме за Пампорово на ски, но следващата ще дойда Simple Smile
Belinda ще ти пиша за ваксините малко по-късно, това го видях, но сега бързам да сготвя Simple Smile

# 41
  • Мнения: 454
Кристална, аз се следя при Велевски, има кабинет в Гранда и Лили е при него, а той също работи и в Селена. Аз за това държа да съм там и той да ме изражда.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Манха, става, аз като тръгнах преди ....май 2-3 месеца вече, не бях ходила на йога преди това. Мноого е хубаво! След практиката съм като локум Crazy
Между другото, канех се от 2 седмици да напиша едно упражнение, което ни показаха там и което се оказа златно за болки в кръста и опашката! Правя го десетина пъти всеки ден и всякакви болки минават. Но не знам дали ще мога да го опиша добре. Значи, лягате по гръб със свити крака, ръцете до тялото. Опипайте хубаво под кръста си - в нормална поза на гръбнака, там има вдлъбнатина, съответно има луфт между гръбнака ви и пода. Ако подвиете леко таза напред и нагоре, този луфт изчезва. И всъщност това е упражнението - без да повдигате много таза от пода, местите опашката си напред-назад, така че ту гръбнакът ви да е в нормално положение спрямо пода, ту кръста да е плътно прилепнал /както се застава за коремна преса/. Получава се мнооого приятен масаж на опашката и след десетина пъти ще видите, че болката изчезва Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 049
Белинда, Пумичка и аз нещо съм изтървала за йогата, ама ще взема и аз да се самопоканя при вас, пък и това за тортата много ми хареса.
Иначе за квартала думи нямам, чак кучето беше възмутено, че няма ни дръвчета, ни зеленинка Simple Smile
Най-близките площадки били зад билата в Гоце Делчев и съответно Южния парк.
По принцип аз също съм решила да лекувам с хомеопатия.

# 44
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Stefanel, зависи и от типа припадъци. Моите са генерализирани, най-лошият вариант, застрашаващ и моя живот, и този на бебето. Но при адекватно отношение, внимание, грижи и разбиращи лекари не е невъзможно,да. Само за българската реалност е неприложимо  Laughing Както каза неврологът ми - тях ще трябва да свестява спешно, не мен. А и друг е въпросът, че получавам припадъци веднъж на две години. За 8 години имам няколко само, но не бива да се рискува. А моето АГ всеки път цъка с език като се съблека и като ме гледа с ехограф, все ме жали, че съм с едър кокал и добри предпоставки за естествено раждане, а ще ме реже.  Crossing Arms
Днес се разходих с мъжа ми, хапнахме в любимо място и сега ми е едно свежо и пролетно  Party И аз се пробуждам с това време, моля се от сърце да няма снегове повече.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт