***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 4

  • 112 277
  • 757
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 116
Здравейте!

Имам пратка задържана на митница. Борих се три дни да се регистрам в електронния портал. Сега се опитвам да попълня декларацията и възникват следните въпроси.
1. Поръчката е от iHerb. В поле 2 трябва да попълня данни за изпращача - EORI номер, който аз не знам и пълните данни на компанията. След доста ровене открих следното за данни:
Iherb Inc
22780 Harley Knox Boulevard
Perris, CA 92570
United States
Дали това са коректните данни? Въпросът ми е към тези, които поръчват и декларират неща от iherb.
В т.20 - Условиа за доставка какво попълвате, когато сте посочили адрес за получаване? Аз избрах - DAP - Delivered at place.
т.47 попълвате ли я?
В раздела за стоки трябва да попълня т33 - Код на стоката.
Попръчала съм течно масло от водорасли Omega 3 DHA. Не можах да му намеря подходящия код? Към момента съм се спряла на 2106 90 98.
 Имам и още дреболии, но това е основното.

Благодаря на отзовалите се!

Последна редакция: сб, 28 окт 2017, 18:25 от kloeto

# 301
  • Мнения: 412
Здравейте!

Имам пратка задържана на митница. Борих се три дни да се регистрам в електронния портал. Сега се опитвам да попълня декларацията и възникват следните въпроси.
1. Поръчката е от iHerb. В поле 2 трябва да попълня данни за изпращача - EORI номер, който аз не знам и пълните данни на компанията. След доста ровене открих следното за данни:
Iherb Inc
22780 Harley Knox Boulevard
Perris, CA 92570
United States
Дали това са коректните данни? Въпросът ми е към тези, които поръчват и декларират неща от iherb.
В т.20 - Условиа за доставка какво попълвате, когато сте посочили адрес за получаване? Аз избрах - DAP - Delivered at place.
т.47 попълвате ли я?
В раздела за стоки трябва да попълня т33 - Код на стоката.
Попръчала съм течно масло от водорасли Omega 3 DHA. Не можах да му намеря подходящия код? Към момента съм се спряла на 2106 90 98.
 Имам и още дреболии, но това е основното.

Благодаря на отзовалите се!
Хах, значи съм отличничка, аз успях да направя регистрациятя за ден и малко Simple Smile
Виж в предната тема публикация на потребител ”мама галя”-на латиница, месец август . Дала е линк за сваляне на снимана митн. декларация, има и код на стоката.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 95
Здравейте, може ли за съвет какво означава това

пише че пратката е в България , и в митница но от 19.10 ни вест ни кост . Трябва ли да отида до митница ?
А също пише че е изпратена от United Kingdom,London , което много ме съмнява защото сайта е китайски .

# 303
  • Мнения: 116
Здравейте!

Имам пратка задържана на митница. Борих се три дни да се регистрам в електронния портал. Сега се опитвам да попълня декларацията и възникват следните въпроси.
1. Поръчката е от iHerb. В поле 2 трябва да попълня данни за изпращача - EORI номер, който аз не знам и пълните данни на компанията. След доста ровене открих следното за данни:
Iherb Inc
22780 Harley Knox Boulevard
Perris, CA 92570
United States
Дали това са коректните данни? Въпросът ми е към тези, които поръчват и декларират неща от iherb.
В т.20 - Условиа за доставка какво попълвате, когато сте посочили адрес за получаване? Аз избрах - DAP - Delivered at place.
т.47 попълвате ли я?
В раздела за стоки трябва да попълня т33 - Код на стоката.
Попръчала съм течно масло от водорасли Omega 3 DHA. Не можах да му намеря подходящия код? Към момента съм се спряла на 2106 90 98.
 Имам и още дреболии, но това е основното.

Благодаря на отзовалите се!
Хах, значи съм отличничка, аз успях да направя регистрациятя за ден и малко Simple Smile
Виж в предната тема публикация на потребител ”мама галя”-на латиница, месец август . Дала е линк за сваляне на снимана митн. декларация, има и код на стоката.

Пробвах да я смъкна декларацията на Mama Galya, но ми дав "счупени" файлове Sad

# 304
  • Мнения: 412
Здравейте!

Имам пратка задържана на митница. Борих се три дни да се регистрам в електронния портал. Сега се опитвам да попълня декларацията и възникват следните въпроси.
1. Поръчката е от iHerb. В поле 2 трябва да попълня данни за изпращача - EORI номер, който аз не знам и пълните данни на компанията. След доста ровене открих следното за данни:
Iherb Inc
22780 Harley Knox Boulevard
Perris, CA 92570
United States
Дали това са коректните данни? Въпросът ми е към тези, които поръчват и декларират неща от iherb.
В т.20 - Условиа за доставка какво попълвате, когато сте посочили адрес за получаване? Аз избрах - DAP - Delivered at place.
т.47 попълвате ли я?
В раздела за стоки трябва да попълня т33 - Код на стоката.
Попръчала съм течно масло от водорасли Omega 3 DHA. Не можах да му намеря подходящия код? Към момента съм се спряла на 2106 90 98.
 Имам и още дреболии, но това е основното.

Благодаря на отзовалите се!
Хах, значи съм отличничка, аз успях да направя регистрациятя за ден и малко Simple Smile
Виж в предната тема публикация на потребител ”мама галя”-на латиница, месец август . Дала е линк за сваляне на снимана митн. декларация, има и код на стоката.

Пробвах да я смъкна декларацията на Mama Galya, но ми дав "счупени" файлове Sad
Свалила съм си файловете, прати ми на лични имейл, ще ти ги пратя.

# 305
  • Асеновград
  • Мнения: 82
Здравейте на всички! Искам да попитам до какво тегло пратката ни не отива на митница? Имам пратка от iherb на стойност $12.26 с тегло 0.4536 kg, според вас ще бъде ли задържана на митница? Извинявам се предварително, но поръчвам за първи път. Благодаря на всички отзовали се.

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
О, не, няма общо с теглото, а със стойността на пратката.

# 307
  • Мнения: 86
Здравейте! Искам да попитам пратки от Англия получени чрез фирма превозвач минават ми през митница. За първи път поръчвам и не съм на ясно, много се притеснявам, защото съм от малък град и не знам как ще си взема пратката ако я задържат.Поръчката ми е на стойност 22 паунда. Благодаря!

# 308
  • Мнения: 1 460
Здравейте! Искам да попитам пратки от Англия получени чрез фирма превозвач минават ми през митница. За първи път поръчвам и не съм на ясно, много се притеснявам, защото съм от малък град и не знам как ще си взема пратката ако я задържат.Поръчката ми е на стойност 22 паунда. Благодаря!

не, не минават митница, поръчвайте спокойно.
Интересно като излязат от ЕС какво ще правим.. Дано постигнат някакво споразумение, че ако трябва да минават митница..

# 309
  • Мнения: 10
Здравейте обмислям да си закупя този телефон:
https://www.aliexpress.com/store/product/Ulefone-T1-Premium-Edit … _32835428738.html
Въпросът ми е те предлагат само AliExpress Standard Shipping метод за доставка като дойде е БГ къде ще трябва да си търся пратката и в коя митница ще я задържат-в тази в моя град Ловеч или на някое летище????  въпросът ми е да не я задържат още на летището и там вече ще стане дълга и широка ако поръчката е с DHL е по лесно ще се оправя защото няма да ми се наложи да пътувам до София за да я освободя... когато поръчката е задържана на митница и е от друга куриерска фирма не е със DHL как се освобождава тогава??? не знам къде ще я пратят заради това питам-когато навлезе на територията на БГ принципно къде би трябвало да бъде пратката за да я освободя и втори въпрос-въпреки че не я превозва DHL до БГ мога ли да използвам техните услуги за освобождаване ако я спрат още на входа на БГ-на София или на Русе/Варна примерно? И за колко дни ще пристигне-в сайта им пишат "AliExpress Standard Shipping Free shipping 14-28 days Tracking information available"

# 310
  • Мнения: 2 143
Здравейте обмислям да си закупя този телефон:
Нали ти отговорихме в другата тема?
- На летище не може да бъде спряна. До освобождаването и се съхранява се в най-близкия митнически склад на БП до адреса на доставка.
- В Ловеч май няма митнически клон на БП и най-вероятно ще бъде складирана в Горна Оряховица
- Можеш да използваш който си искаш митнически посредник, но няма никаква логика да го правиш след като самите Български пощи предоставят тази услуга.
- Освобождаването на всяка пратка става по един и същ начин. Попълва се митническа декларация и всички евентуално искуеми документи по вноса, плащат се дължимите към държавата митнически сборове и си отнасяш пратката.
- През сингапурските пристига за около 3 седмици ( AliExpress Standard Shipping ).

# 311
  • Мнения: 10
Здравейте отново искам да те попитам друго нещо-когато на един телефон пише IT warehouse това какво означава че се намира в Италия и дефакто няма да ми искат ДДС и мито защото е в страна от европейския съюз или греша?

# 312
  • Мнения: 403
Здравейте, имам пратка от iherb за около 40 лв пратена чрез DHL Global mail. Влязла е в БГ на 20 окт и ни вест ни кост. Нямам известие нито от митница, нито от поща. Проверявах в пощата. От Русе към. Къде да се обадя на митницата? От DHL ми казват да чакам само. Имам един опит с освобождаване преди два месеца , но чрез dhl.

# 313
  • Мнения: 6 346
Ако е спряна на митницата, няма да отговорят по телефона, трябва да се отиде на място, за да се плати символична такса за проверка. Без тази такса едва ли ще са склонни да дадат информация.

# 314
  • Мнения: 403
Благодаря, но дали по градове правят проверката? В Русе има митница (пощенски клон), където преди съм плащала Ддс и таксата 3.50 за пратки от iherb.

Общи условия

Активация на акаунт