Боледуване на децата ни - тема 50

  • 54 028
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • варна
  • Мнения: 1 228
Привет от нас.
Малкия вчеря сутринта започна да се окашля, днес вече кашлицата се засили и му се промени гласа.Заведох го на неотложен, казаха че имало някакав нов вирус от два дни всички били с едно и също.Кашкица и леко зачервено гърло е при нас.
Обаче аз май направих глупост ,понеже ми се струва ,че му е позапушен носа защото спи с отворена уста от няколко дни и като започна тая кашлица ,викам това е задна хрема, и днес док като писа рецептата ми каза,ако тръгне хрема да слагам макситрол, но като и казах че имам виброцил каза тях да слагам и аз се прибрах и му сложих, а на него сопол не му тече, само кашля, ама дали кашля от сопол незнам.Дали избързах с тия капки, Сега вечерта вдигна и лека Т, давам изорекс и лихенсед за кашлицата.

# 46
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Месечинке,да се оправя скоро Борето.Моя кара всички бронхити,бронхеолити и ларингити тази година без Т или с някаква мижава от 37.5.Дори в болницата като лежахме докторите се чудеха как може да ги кара без,а да буха яко.Според мен утре го заведи на вашия си лекар,ако не си дала АБ.А тези в спешното май навсякъде са така.Изписват АБ,за да се презастраховат.
Мименцето,аз ако няма хрема не бих сложила капки.А от Линхенседа аз лично не съм доволна.Моя от него ми беше направил ужасен спазъм,че чак до спешния бяхме стигнали от неспирна кашлица и там доктора ми каза,че се е задръстил с храчки от него.

# 47
  • варна
  • Мнения: 1 228
danaeka, аз затова казах че напраеих глупост, но сякаш нослето е запушено, ако е със затворена уста диша тежко.
Напоследък боледуванията му така започват, секрети назад, кашлица и след капките, тръгват напред.

# 48
  • Мнения: 68 644
Месечинке как сте днес?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 25 237
Уф, умерен оптимист съм, още ме е страх да отпусна гарда, но сякаш е по-добре. Още снощи понамаля кашлицата, спа спокойно до 5 часа, когато се закашля влажно и сума време кърти храчка. Чак към 6 и нещо се унесохме окончателно, накрая му дадох синекод да се успокои, щото и като откърти храчката продължи да го дразни и да се прокашля. Накрая като заспах сънувах, че съм на работа и някакъв се хвърля отгоре ми да ме натиска, аз го влача извън стаята и крещя на колежките "извикайте някой мъж да помага, беееее" Crazy Събуди се към 7:30 с усмивка и докато тръгнах за работа в 8:20 не се изкашля нито веднъж. След час ще се обадя да видя как я карат. Дядо му смята всяко кашляне, сопол и т.н. за нормална изчистваща реакция на организма и грам не се впечатлява, затова малко ме е шубе и ще следя изкъсо нещата. Дано, дано да е минало най-лошото и вече да се оправя.

# 50
  • Мнения: 68 644
Добре звучи картинката,изключая смахнатият ти сън Mr. Green
А дано..

# 51
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Моят от днес е с болки в гърлото. Вчера и онзи ден излиза със свекървата. Винаги след излизане с нея се разболява. Тя е на мнение, че трябва да се калява, разсъблича го и му дава доста студени напитки.
Не знам дали е от това се, или просто всеки път като излизат, лепва вирус. Но е закон - всеки път се разболява след излизане с нея.

# 52
  • Мнения: X
Месечинка, дано мине леко и бързо.
afrikancho, може да се превъзбужда от срещите с баба и затова да се разболява. При моят е същото - и леко да го обличат, и да го опаковат като ескимос, вълненията в повечето случаи му идват в повече. Днес го пратих на градина след уйкенд при свеки, дано удържи фронта, но не разчитам много.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 966
О, да, явно има някакъв актуален вирус с раздразнено гърло и кашлица. Моето продължава периодично да хъмка и на моменти да си губи и гласа, но като прочисти гърлото веднага се оправя. Е, замина днес на градина, при положение, че нито е вдигала Т този път, нито има някакви кой знае какви оплаквания, мисля че 3те почивни дни са напълно достатъчни за стоене вкъщи. Носа го чистих само със Стеримар, ама тя сополи няма много, нощем спокойно си диша през носа, давам все още Тусавит и 3 дни пръсках гърлото с един спрей. Дано да вземе вече малко да се позакрепи  Praynig, че след последния един месец просто не ми се мисли за повече болнични или влачене по бабите.

# 54
  • Мнения: 11 477
И големият е с поредния вирус - след 1/2 ден в яслата. Сопол, кашлица, кихане. Засега го само лекувам - Авирон, Инфлуцид, Вит. Ц, Цинабсин, Стрептококцинум, домашен сироп за кашлицата. Досега беше на Биозин, според мен той спомогна поне засега да не е вдигнал темп., ако е така - страхотно! И бебето ще водя днес на УНГ, че още не се е оправило и то, а май пак лепна вируса на батко си.

# 55
  • Мнения: 19 687
Моме, колко дълго даваш биозин? Забравих да питам педиатърката днес, а не мога да си спомня дали беше три месеца или аз съм чула нещо грешно Embarassed

# 56
  • Мнения: 11 477
Леле, какви правописни грешки съм сътворила в бързината между два рева.
Кристи, изписаха го някъде през февруари и ми казаха да им го давам поне до края на март. Така че сигурно правилно си чула. Аз съм доволна засега, да си изпият 1-2 шишета Авирон, и пак Биозин ще взема.

# 57
  • Мнения: 1 961
Аш и на нас август УНГ ни изписа спрей за нос с кортикостероид като отидохме за първи път за мнение относно ангините. Може би е мислил дали няма да подтисне нещата така и да не се стига до ангини ли, аз понеже споменах че нощем се усеща, че нещо има в носа. Каза 6 сед да пръскам, аз не го почнах
А сега ми е много странен, той си кашля по веднъж на ден за по 30 мин, явно секрети, пускам вентолин и спира. А сега 2-3 нощи ей така както си спи супер спокойно, със затворена уста и безшумно и кат почне да буха. Чак снощи в 3 пуснах вентолина. Явно като се насъберат тия секрети и текнат надолу и така става. Та затова и за трета сливица го мисля. И обикновено ей така като кашя, кашля известно време и хоп ангина.

# 58
  • Мнения: 298
Снощи изкарахме страшна вечер. Вчера цял ден не беше акал и повръщал, но снощи като почна боли коремчето боли, като се вкопчи в мен, не мърда целия се изпоти и хленца и се е стегнал. В чудо се видях, не знам дали мога да му дам но шпа дали не мога. Накрая свекървата ходи до аптеката. Взех Спаскуприйл, дадох му поотпусна го и заспа. Ама беше мн жално милото. Какъв беше тоя стомашен вирус не знам. Днес май малко живна, ама след като хапне въпреки че е на диета вика боли коремчето и пръцка.
Отгоре на това и носът му хърка. Приготвих домашни капки 10 мл сребърна вода и 5 6 капки клеева тинктура. Няколко дена му слагам от това в носа. Няма сопол напред, не кашли , само леко похърква, засега удържаме ситуацията с тях.....

# 59
  • Мнения: 68 644
Но шпа половин таблетка мисля, че може да даваш за болка в коремчето. Питай и педи все пак. Аз съм давала Рекомфорт - по две наведнъж, при болки.

Общи условия

Активация на акаунт