15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 196
  • 753
  •   1
Отговори
# 255
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Тц, не искам тесто за пица, то е различно на вкус. Аз и сама си меся тесто, но това, което там ядохме, е по-различно. Ако се сетиш, моля те, пиши в кой магазин в БГ си го мернала. Аз също ще се оглеждам вече, че не съм и вярвала, че тук може да има такова нещо.

# 256
  • DE
  • Мнения: 971
Това е тесто за хлебчета, което е с лек разрез за 8 парчета
Вади се, оформя се и се пече. Многo са вкусни!
Тук в немско цената им е 1-1,49€ и се казват "неделни хлебчета"
Също така има кроасаново и други теста пак в такива малки кутии




# 257
  • Мнения: 4 275
Моля, ако някой попадне на това "тесто", да пише в темата, че май доста хора му хвърлихме око Grin

# 258
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А, точно Sonntagsbrötchen ни гръмнаха в ръцете, та преди употреба, ги съхранявайте в хладилник. Wink

# 259
  • Мнения: 7 710

Не знам какъв е варианта на този продукт в България, но съм сигурна, че миналата година мернах нещо подобно



 


Момичета, като гледам снимки на тестото и продуктите, получени от него супер много ми прилича на обикновено бутер тесто ...
https://www.google.bg/search?biw=1366&bih=637&tbm=isch&a … .1530._GqgsOva8SQ

# 260
  • Мнения: 3 743
И аз тъкмо това се канех да пиша Wink

# 261
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нямаше вкус на бутер тесто. Опитах един залък тогава. По-скоро малко на тесто за бейгъл ми заприлича по вкуса.

# 262
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Не, не е бутер тесто, не е и като него. По-меко и пухкаво е и не е на "листове"
 Не мога да го обясня точно, а много искам Sad

ПП Съжалявам, че не обърнах внимание каква опаковка точно видях, явно е била подобна, но тогава реших, че е същото, дори си помислих да кажа на мащехата ми да опита.

# 263
  • Мнения: 7 710
Не, не е бутер тесто, не е и като него. По-меко и пухкаво е и не е на "листове"
 Не мога да го обясня точно, а много искам Sad

ПП Съжалявам, че не обърнах внимание каква опаковка точно видях, явно е била подобна, но тогава реших, че е същото, дори си помислих да кажа на мащехата ми да опита.

е как не е на листове, след като това което си посочила flacky layers, значи точно това ...

ето и рецепта за такова тесто, направо си е бутер - http://www.bbc.co.uk/food/recipes/flakypastry_1282


chrissy, бейгълът е варен геврек , изобщо няма многолистна структура /класически бейгъл - http://www.sophisticatedgourmet.com/2009/10/new-york-style-bagel-recipe/

# 264
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Не, не е като бутер, тук също има бутер, дори на места и българско такова и мога да направя сравнение.
Имам предвид, че НЕ е на тънки листове, както бутер тестото, а на меки, пухкави пластове.

# 265
  • София
  • Мнения: 19 249
Може би пропорцията брашно-масло е по-различна от бутертестото, а може би причината е, че е наполовина с мас. А подозирам, че българското бутертесто е с маргарин.
Но съм изкушена да опитам тази рецепта

# 266
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, няма многолистна структура бейгълът, но вкусът на тестото на тези "неделни хлебчета" повече прилича на вкуса на бейгъл, а не на този на бутер тесто, поне по мои впечатления. Това имах предвид. Wink

# 267
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Не, не е бутер тесто, не е и като него. По-меко и пухкаво е и не е на "листове"
 Не мога да го обясня точно, а много искам Sad
ПП Съжалявам, че не обърнах внимание каква опаковка точно видях, явно е била подобна, но тогава реших, че е същото, дори си помислих да кажа на мащехата ми да опита.

Със сигурност не е бутер тесто. Точно беше меко и пухкаво и много по-вкусно от кроасан с масло (който обожавам). Снощи питах снаха ми и тя каза, че откакто ни е правила за Коледа не е купувала такова тесто. Забравих да пиша, че освен лютеница и кренвирш слага и кисела краставичка - РАЗКОШ. (В новата версия няма емотикон, с който да изразя блаженството от хапването на тези кроасани.)
Между другото, стори ми се, че изкара опаковката от шкафа, в който държи продукти, а не от хладилника.
Имам предвид, че не е гърмяло, но като се отвори излиза под напрежение. Разграфена е всяка кифличка - голямо удобство.

# 268
  • Мнения: 7 710
Не, не е бутер тесто, не е и като него. По-меко и пухкаво е и не е на "листове"
 Не мога да го обясня точно, а много искам Sad
ПП Съжалявам, че не обърнах внимание каква опаковка точно видях, явно е била подобна, но тогава реших, че е същото, дори си помислих да кажа на мащехата ми да опита.

Със сигурност не е бутер тесто. Точно беше меко и пухкаво и много по-вкусно от кроасан с масло (който обожавам). Снощи питах снаха ми и тя каза, че откакто ни е правила за Коледа не е купувала такова тесто. Забравих да пиша, че освен лютеница и кренвирш слага и кисела краставичка - РАЗКОШ. (В новата версия няма емотикон, с който да изразя блаженството от хапването на тези кроасани.)
Между другото, стори ми се, че изкара опаковката от шкафа, в който държи продукти, а не от хладилника.
Имам предвид, че не е гърмяло, но като се отвори излиза под напрежение. Разграфена е всяка кифличка - голямо удобство.
Не ми се мисли колко консерванти и какви ли не химии има щом е пухкаво и меко и няма нужда да се съхранява в хладилник ... те американците затова са пухкави и меки Grinning Grinning Grinning шегичка Simple Smile

# 269
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Тукашното (американското) се държи в хладилник. Трудно ми е да си представя, че тесто може да се държи в шкаф, но аз нямам чредстава от продуктите в Германия.

Относно пухкавостта на населението, спор няма, фактите са си факти.

Общи условия

Активация на акаунт