10 евъргрийна, free edition, от свекъра (свекървата) - 4

  • 111 782
  • 472
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
Колоритно заглавие за още по-колоритни случки с нашите скъпи роднини.
Набляга се на свекървата, защото обикновено тя е неизчерпаем източник на евъргрийни.


Приятно четене и споделяне.


ПП: Ето и вече разказаните ни истории:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267029
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289960
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425320

АТАКАААААААААА!

# 1
  • Мнения: X
Явно ще съм първа. Ето какво е казала една свекърва на снаха си при тяхното запознанство:"Аууууу! Каква си черна, грозна и кльощава на всичко отгоре! Синът ми как можа точно теб да избере?!" Мило посрещане, нали? Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 11 409
Разказаха ми за случай в Златоград (пояснявам, защото ще има диалектни думи и изрази).

Та залюбва се момчето с рускиня и я води при майка си. Свекървата:

- Аууу, каква си блядка (в смисъл бяла, бледа).
А блядка на руски няма да пояснявам какво точно означава.

Обидила се снахата, казала, че повече не иска да вижда свекървата нито да има някакъв контакт с нея. Младото семейство отиват да живеят в София. Минават много години от случката, някакъв близък роднина на момчето починал. И няма как, трябва да отидат на погребение. Мъжът едва убедил рускинята да отиде с него, да даде втори шанс на свекървата. Отиват в Златоград и старата жена много се зарадвала и ги посрещнала усмихнато с:

- Добре, че са махнахте (добре, че наминахте).

При което рускинята се ядосала, развикала на мъжа си, че съжалява, че е дала втори шанс.
Никакви обяснения от страна на мъжа не помогнали.

Така ми беше разказано, може и да е някаква съчинена история, но се посмях доста.

# 3
  • Мнения: X
 Joy Сука блядь, а?

# 4
  • Мнения: 14 919
Явно ще съм първа. Ето какво е казала една свекърва на снаха си при тяхното запознанство:"Аууууу! Каква си черна, грозна и кльощава на всичко отгоре! Синът ми как можа точно теб да избере?!" Мило посрещане, нали? Whistling
Аз предполагам , че докато се стигне до забрачване , ще съм се запознала със "сериозната приятелка". Към приятелка отношението е като с равна.
Имахме случай с мой Рибендър / Wink по Говендър , но зодия риби/ , да ми прави първа среща с една от "сериозните" . В пицария беше и той ме предупреди , да се облека хубаво Laughing/ защото работата ми е все строго облечена , но за свободното си време предпочитам спортно облекло и дънки/. Същото - и на нея. И като се строихме с девойчето по роклЕта и стилетА , а нашичкият- с дънки и тениска . И разправя- "Я , какви сте ми Убавици и двечките !" hahaha

# 5
  • Мнения: 4 292
Родата на мъжа ми пък беше много щастлива, че съм бяла Simple Smile От цялото семейство само той е бял, всички са мургави, сега и децата са бели и това постоянно се натъртва като хубаво. Малката пък е руса и синеока и хич не контрастира с гръцкото си потекло Simple Smile А на сестра му е една смугла красавица, много ми харесват тъмни жени, не като мен, бяло като сирене, лятото червено като рак.

# 6
  • Мнения: 5 992
За тези, които не владеят руски какво ще рече "бляда"  Rolling Eyes

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 8 931
По едно време за всички руснаци нарицателното беше блядка. Вече сте видяли превода.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
В пицария беше и той ме предупреди , да се облека хубаво Laughing/ защото работата ми е все строго облечена , но за свободното си време предпочитам спортно облекло и дънки/. Същото - и на нея. И като се строихме с девойчето по роклЕта и стилетА , а нашичкият- с дънки и тениска . И разправя- "Я , какви сте ми Убавици и двечките !" hahaha
Прав е човека - вие и двете го знаете, няма нужда да прави впечатление.

# 10
  • при късмета
  • Мнения: 23 869
С изгубени в превода, винаги е много забавно

# 11
  • София
  • Мнения: 5 941
Тази година, по предизборно време. Свекървата ще ходи на среща с Лиляна Павлова от ГЕРБ в провинцията. Обажда се по телефона на мъжа ми и му казва: Да знаеш, ще ходя на среща с Лиляна Павлова и ще я помоля да те направят заместник министър в някое министерство, защото на заместник министрите им дават жилища в София, а аз повече не мога да ви гледам да живеете на квартира, а пък не мога да ви помогна да си купите апартамент. ooooh!
Мъжът ми беше шокиран.
Да поясня - свекърва ми не е никаква в ГЕРБ, дори не е член на партията. Мъжът ми никога не я е молил да му търси работа (той си има работа, даже две), камо ли пък да го предлага за заместник министър. Rolling Eyes Да, живеем на квартира, но никога и по никакъв начин не сме смятали, че родителите са длъжни да ни решават финансовите и имотните проблеми. Дори напоследък въобще избягваме да говорим за финанси, за да не се притесняват за нас, че са възрастни.
За щастие не е говорила. И по-добре, че само ще се излага. Crazy

# 12
  • Мнения: X
Ау! Как можа да пропуснеш да станеш (зам-) министерша!

# 13
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Явно ще съм първа. Ето какво е казала една свекърва на снаха си при тяхното запознанство:"Аууууу! Каква си черна, грозна и кльощава на всичко отгоре! Синът ми как можа точно теб да избере?!" Мило посрещане, нали? Whistling
А моя приятелка разказваше как я посрещнала нейната свекърва. Обърнала се към сина си: "Ууу, бе! Хората от Х. котка не си вземат, той жена си взел. Там само цигани има".  А приятелката ми е бяла, синеока и руса.

# 14
  • Мнения: 14 919
В пицария беше и той ме предупреди , да се облека хубаво Laughing/ защото работата ми е все строго облечена , но за свободното си време предпочитам спортно облекло и дънки/. Същото - и на нея. И като се строихме с девойчето по роклЕта и стилетА , а нашичкият- с дънки и тениска . И разправя- "Я , какви сте ми Убавици и двечките !" hahaha
Прав е човека - вие и двете го знаете, няма нужда да прави впечатление.
Далече съм от мисълта, че синът ми е някакв свръхдалновиден. Вероятно е проявил инстинкт за самосъхранение , изпращайки еднозначни послания "Уважавай избора ми и респективно-уважавай майка ми". Подход Laughing
Е , не ми стана момичето снаха. Но май си остана уважението. Между нас. Дали пък това не е удачен начин за представяне  newsm78. Втори път при мен няма да има да се натоквам така , де Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт