MTHFR генна мутация ТЕМА 2

  • 81 305
  • 821
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 501
Аз бих пила и b6 до нормализиране на нивата му. Успех!

# 721
  • Мнения: 66
Здравейте. Моля за коментар на изследванията. Имам един мисед в 9 г.с. Какво се приема при тази комбинация?

# 722
  • София
  • Мнения: 7 501
Тези мутации са по нискорискови фактори, но като съвкупност могат да предизвикат проблем. Въпреки това мисед в 9гс може да е по много други причини, напр. проблем в самия ембрион.
 
Вижте темата за тромбофилия и пуснете изследвания на витамините Б9 и Б12.

# 723
  • Мнения: 17
Здравейте. Мисля, че проблем имам на 4-тата мутация. Някой може ли да ми каже какво означва, защото прегледа ми е на 10-ти чак.

# 724
  • Мнения: 380
Здравейте, при тази мутация  мета Фолиева ли трябва да се приема? Можете ли да препоръчате някоя? Витамини не съм изследвала.

# 725
  • Мнения: 1 970
Да, мета фолиева.
Аз пих Неофолик мета.

# 726
  • Мнения: 297
От неофолик мета бях вдигнала фолата над горна граница. От 5 месеца пия Liquid Methylfolate – B9 – BioCare – 15ml – 4 капки през ден от ЗДРАВИС и поддържам много добри нива . Изследвам всеки месец.

# 727
  • Мнения: 7

Здравейте момичета,преди 8 месеца направих задържан аборт в 9 седмица, и чак сега лекар реши да ми пусне изследвания за тромбофилия и това е резултата Sad
Изписа ми аспирин протект и неофолик мета.Имам също полифоликулоза и нисък естроген.Много искаме бебе,и не съм сигурна дали тези неща са достатъчни. Доктора каза ,че ще трябват инжекций при положителен тест !
Какво е вашето мнение за нещата Sad

# 728
  • Мнения: 1 970
Според мен се консултирай с няколко лекаря. Доколкото разбирам имаш комбинация от няколко от по-ниско рисковите мутации.

# 729
  • Мнения: 754
Здравейте! Не знам дали е тук мястото да повдигна въпроса, извинявам се, ако не е.
Хетерозигот 4G/5G за PAI и хетерозигот 677C>T и ваксина на Оксфорд (АстраЗенека)? Какво мислите за този сценарий, особено предвид шумът от последните седмици за последвали тромбози.
Срещам доста малко мнения в интернет, но дали пък не е удачно прием на Аспирин Протект, все пак? Кой може да назначи подобна терапия, хематолог ли?

# 730
  • София
  • Мнения: 7 501
Ваксинирах се с АстраЗенека, имах грипни симптоми за ден. С хомозигот по PAI и хетерозигот по MTHFR съм.

Всички с мутации по MTHFR - препоръчвам да изследвате нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности да приемате метилирани форми - фолат /метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо цианкобаламин за Б12. Нивата на витамините трябва да се повишат още преди забременяване.

# 731
  • Мнения: 254
Здравейте, дами,

Бременна съм и при контролно изследване за тромбофилия ми излезнаха следните резултати:



Доколкото разбирам последните две са извън нормата.

Пия по 1 бр Неофолик мета малко преди да забременея, също и Б12 мета през ден. Изследвала съм Б12 и резулата е 280  в диапазон 145-569.  Според вас трябва ли да пия нещо друго заради МTHFR?
Лекарката не ми връща отговор, а виждам, че вие сте минали през подобен път. Във втори триместър съм

Отделно заради Хомозиготен носител 4G/4G доколкото разбирам е хубаво да се пият кръворазреждащи вещества - за този въпрос чакам също отговор от АГ.

Мили дами, ако можете да ми помогнете с насоки много ще се радвам!
 Пожелавам на всички леки бременности, да се радваме на здрави и прекрасни бебчета! Heart

# 732
  • София
  • Мнения: 7 501
Girl on fire,
при бременност са позволени много малко антикоагуланти. Най-често се комбинират инжекции нискомолекулен хепарини и таблетки с ниска доза аспирин. Потърси темата за тромбофилия и се погрижи да имаш назначена терапия още преди забременяване.

За мутацията в MTHFR - два поста по-нагоре съм написала.

# 733
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте, дами,

Бременна съм и при контролно изследване за тромбофилия ми излезнаха следните резултати:



Доколкото разбирам последните две са извън нормата.

Пия по 1 бр Неофолик мета малко преди да забременея, също и Б12 мета през ден. Изследвала съм Б12 и резулата е 280  в диапазон 145-569.  Според вас трябва ли да пия нещо друго заради МTHFR?
Лекарката не ми връща отговор, а виждам, че вие сте минали през подобен път. Във втори триместър съм

Отделно заради Хомозиготен носител 4G/4G доколкото разбирам е хубаво да се пият кръворазреждащи вещества - за този въпрос чакам също отговор от АГ.

Мили дами, ако можете да ми помогнете с насоки много ще се радвам!
 Пожелавам на всички леки бременности, да се радваме на здрави и прекрасни бебчета! Heart

Привет и от мен! Със същите мутации съм. Водят се ниско рискови и затова АГ често ги неглижират, но за съжаление доста често по мои наблюдения (включително при мен) нещата не завършват добре без терапия. Не се плашете, тримбофилията може да се прояви, а може и да не се прояви, това, че при някой нещо се е случило, не означава, че и при Вас ще бъде така. Все пак съм абсолютно съгласна с delisardeli, че е по-добре да има терапия. За витамините мисля, че правите достатъчно. Все пак можете да си пуснете, ако желаете, проба по Ваша инициатива на Б6, Б9 (фолиевата), Б12 и Д, за да замерите нивата и ако са ниски, да вземате метилирани форми на тези от Б групата. За PAI мутация та, моят съвет е да се обадите за час на д-р Паскалева (Национална кардиологична болница) или да потърсите друг хематолог (чувала съм добри отзиви и за д-р Лисичков). Те могат да Ви назначат изследвания и да решат дали да предпишат фрахсипарин или Клексан и/или аспирин. Успех пожелавам от сърце! Много е важно да следите кръвотока към бебчо с доплер. Ако нещата там са добре, не се безпокой те! Но не оставяйте нещата на случайността!!! За съжаление много АГ въобще неглижират тримбофилията, но ние плащаме високата цена от това.... Успех желая!!! 🍀 Дано всичко бъде наред! 💗

# 734
  • Мнения: 254
Ninfa, много ти благодаря! Звъннах за час при проф.Паскалева, но нямаше свободни до края на месеца. Момичетата от групата за тромбофилия ми казаха да се обадя пак и да кажа, че съм бременна - ако има как, да ме вмести. Свързах се с АГ, която е доста опитна и ми предписа засега Акард 150 мг (аспирин) и добавка Натаспин и Омега 3. След седмица съм на ФМ 2 както и преглед при АГ след 2 и ще проследим кръвоотока.Мисля да пусна витамините, които описа.

Имах консултация с д-р Кондева (хематолог) и тя ми каза да пусна D-dimer, aPTt и INR и да и покажа резултата. Тя одобри терапията само с аспирин за момента, докато ми излезат резултатите. Момичетата от темата за тромбофилия ме посъветваха да пусна и Factor 13 и ACE - мисля да направя всичкп накуп, за да видя, какво ще излезне.

Благодаря за подкрепата и желая и на другите дами във сходна ситуация лека и нормална бременност ❤

Общи условия

Активация на акаунт