Планк за всички

  • 75 434
  • 449
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 31 574

На мен планка ми помага да не увисва кожата от свалени килограми, поддържащо занимание към основните- зумба йога и плуване.

Тю, тю  Laughing
Почвам го пак, но с прави ръце. Максимумът ми е 20 секунди.

Мъжът ми не ми дава да правя преси, защото натоварвали кръста.


Точно. Аз съм с дискова херния и ефектът е ужасяващ. Няколко пъти съм влизала в болница, докато разбера, че всичко идва от коремните преси.
Иначе освен планка си карам кростренажора и велоергометъра. Правя и петте тибетски.
Да взема и аз ли да пробвам  Blush

Кое ще пробваш?  Laughing
Велото, кростренажора или петте тибетски?

Аз правя тези трите упражнения за корем. Обаче на първото с повдигането, не повдигам толкова много като него гръбнака. Но пак има ефект. Абе всъщност 4 упражнения са. Гледайте момичета.
http://silenbg.com/2012/11/11/3-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D … 0%B2%D0%B8%D1%8F/

# 406
  • Мнения: 400
Момичета следя ви. Днес реших да пробвам преди съм правила, но съм от доста мързеливите Simple Smile Та днес след обилно почистване из къщи докато бях загрята реших да го направя. Резултата ми беше 36 сек хах. Не е много, но е добре Simple Smile можех сякъш и още ама като за първи път мисле , че беше добре.

# 407
  • Мнения: 2 266
Планк,значи да стоиш възможно най -много в съответното положение. Така ли да го разбирам.

# 408
  • Мнения: 31 574
sisi72, ти видя ли първия пост?

# 409
  • София
  • Мнения: 5 184
Не.

# 410
  • Мнения: 4 292
Дами,ай стига вече.Много хубава тема,планковете и аз много ги уважавам,ама виждам"ново мнение в темата",пък то някакво  обяснение към човек,дет го е мързи да чукне в гугъл. Нека се поразмърда малко и сама да си намери отговора.От нея плак се очаква да прави Simple Smile
ей и аз дадох мо'та безсмислена лепта към темата,ще ме извинявате.
Благодаря на момичето,което спомена за апп-а 5 мин.планк.Свалих си го.Аз съм от лесно трупащите мускили и гледам да внимавам с това

# 411
  • Мнения: 7 723
Можеш да му коригираш времето
По дифолт е 30 сек, аз съм си сложила по минута за класическия планк на лакти
И съм добавила по 5 сек пауза, да полегна и да се наместя за новата поза
И аз трупам лесно, не ходя  фитнес, защото ставам Станка Златева, но от планка не се напомпвам

# 412
  • София
  • Мнения: 1 361
Здравейте, може ли да се присъединя при вас? Надъхахте ме. Току що го пробвах тоя планк, издържах 50 сек. като последните секунди всичко ми трепереше и почнаха да възникват разни въпроси в мен.
Първо, докато го правех, усещах как ни се напрягат главно коремните мускули, раменете и малко гърба, не трябва ли и краката да се включат?
И друго, усещах точно на пъпа лека болка, това нормално ли е?
Как да съм сигурна, че го правя правилно когато няма кой да ме види отстрани?

# 413
  • София
  • Мнения: 38 436
Ами не е зле да те погледне някой. Мойто дупе е или по-нагоре или по-надолу откъдето трябва.
Но да, точно корема се напряга. Краката не чак толкова.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 10 530
Аз правя планк на тренировката по пилатес.
Инструкторката ни кара да го правим с плътно прилепнали крака един до друг и пети, които теглят към пода, за да има ефект и върху всички мускули на краката и стягане на дупето.

# 415
  • Мнения: 31 574
Това с пети, които теглят към  пода не го разбрах.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 10 530
Това с пети, които теглят към  пода не го разбрах.
Да кажем, че си представяш че зад теб има стена и ти се опитваш с пети да я докоснеш и това теглене, което се получава, прилича на опит с пети да докоснеш пода.
Ще усетиш стягане на прасеца.
Уф, пак сложно стана с обяснение

# 417
  • Мнения: 31 574
Горе долу разбрах.
Значи целите крака събрани, а петите ги накланям назад леко, че да се получи теглене.  newsm78

# 418
  • Варна
  • Мнения: 10 530
Горе долу разбрах.
Значи целите крака събрани, а петите ги накланям назад леко, че да се получи теглене.  newsm78
Да. Ще разбереш, че е това, когато усетиш силно стягане в прасеца.

Сега се сетих, че в статия съм чела, че в поза планк държиш стегнати мускулите на дупето за още по голямо стягане.

# 419
  • Мнения: 2 266
sisi72, ти видя ли първия пост?


Много благодаря за отговора.Много сте отзивчива.

Общи условия

Активация на акаунт