Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IIІ част

  • 110 346
  • 814
  •   1
Отговори
# 375
  • Sofia
  • Мнения: 366
Идеята ми е че догодина ще има 10-ти клас. На tainah детето догодина ще е 8-ми клас.

А за пушачите - е за нашите вече 2 пъти викаха класната в полицията - имало сигнали от граждани. Че пушат е ясно ама и за полицията е вярно.

# 376
  • Мнения: 1
7-ми, 8-ми, 9-ти и 10-ти клас са в една смяна. Предвид маломерните паралелки на големите и това, че на 7-ми клас на дневен ред са им матурите ситуацията е спокойно. Разбира се винаги може да се появи побойник в клас, но бързо го укротяват (викат родители, посещение при психолог и директор - не ги оставят да се самозабравят). Като добавим и будните граждани, които викат полиция като видят пушещи деца - нямат голяма възможност да правят глупости.

# 377
  • Мнения: 162
Моля за мнение какви са шансовете за прием на дете в първи клас с адресна регистрация в Младост 1 А.

# 378
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757
Моля за мнение какви са шансовете за прием на дете в първи клас с адресна регистрация в Младост 1 А.

С руски/немски език - напълно реални.

# 379
  • София
  • Мнения: 1 910
Здравейте, интересува ме занималнята за малките класове в училището, и по- специално- за първи клас- как е организирана? В училището има 6 паралеки първи клас, а информацията, която имам, е че в занималнята са 4 групи, т.е. за някои ученици няма места и е претъпкано- това вярно ли е? Една голяма зала ли е занималнята, която побира всички първокласници, или всяка паралелка следобяд си остава в своята класна стая и там се подготвят домашните? Ще съм благодарна на включилите се:hibiscus:

# 380
  • Мнения: 4 064
Здравейте, интересува ме занималнята за малките класове в училището, и по- специално- за първи клас- как е организирана? В училището има 6 паралеки първи клас, а информацията, която имам, е че в занималнята са 4 групи, т.е. за някои ученици няма места и е претъпкано- това вярно ли е? Една голяма зала ли е занималнята, която побира всички първокласници, или всяка паралелка следобяд си остава в своята класна стая и там се подготвят домашните? Ще съм благодарна на включилите се:hibiscus:

всяка група от занималнята е в една класна стая в страничната ниска сграда. В една група са децата от един клас плюс половината от друг клас. Около 30 деца са общо. Макар че имам познати с чудесни отзиви, при нас беше повече от неефективна. Случихме на изключително незаинтересован преподавател - г-жа Андреева. Абсолютно никаква дисциплина, шум, хаос, игри по време на учене - това се случваше две години по време на занималня. На децата, разбира се, това им харесва - детето ми направи приятелства, заради които категорично отказваше и да проговорим за частна занималня, която в очите им се вижда ад, тъй като ходещите споделят колко много пишат. Опитахме различни варианти - тъй като съм от по-късно на работа, две-три седмици пишехме сутрин у дома - накараха ме да пусна молба да закъснява с половин час, т.е. да отива в 9, вместо в 8:30. Отказаха ми. Отказаха също така на деца, които ходят на спорт или език по време на занималнята - или ходиш в 8:30, или изобщо не ходиш. Ако детето е от съвестните, които сядат и си пишат домашните, а ако имат нещо неясно, питат - може би ще се прибира с написани домашни. Ако е разсеяно като моето - писането и преглеждането у дома е абсолютно наложително. Така изкарахме две години, в момента се радвам, че в трети клас е почти невъзможно да се доредиш до държавната занималня, детето е предупредено и вече няма мрънкане.
От друга страна, както писах, имам позната, която е изключително доволна - така че си е до преподавател. Учителката, от която е доволна, мисля беше Румяна Георгиева.

# 381
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,

Дъщеря ми ще е 8ми клас и иска да учи математика.
Прочетох споделеното в темите за 125то и мисля, че е много добър вариант ако не я приемат в НПМГ.
Благодаря за споделената информация за 125 училище!
Анни

# 382
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Здравейте,
Виждам, че в темата основно се обсъжда до 7 клас, но интересуваме как седят нещата след 7 клас, на какво ниво е преподаването по отношение на езика. 18 часа английски на седмица в 8 клас не е никак малко и би трябвало да ги подготвят добре. Отделно в по-горните паралелки учат ли определени предмети на английски. И ако може да споделите и малко повече информация за хуманитарната паралелка ще се радвам. От скоро е създадена и няма много информация. Другият ми въпрос е, дисциплината предполагам е също толкова затегната както до 7 клас.

# 383
  • София
  • Мнения: 5 361
Анио, от есента математическата паралелка в 8 клас ще се води от класен ръководител г-жа Душкова. Беше класна на сина ми 2 години. Изключителен човек. Страхотен преподавател и ако изберете 125 СУ съм сигурна, че няма да съжалявате. Моят син няма да продължи там защото не му се учи математика иначе пред всички др училища, ако имаше интерес към математиката щях с чиста съвест да си го оставя в училището.

Жани, много хубави неща казаха на последната род среща за хуманитарната паралелка. Колко ще се учи език не мога да кажа, класен ще бъде Трандева по физкултура. Ще учат история с г-жа Никлева. И сега осмокласниците са на някаква археологическа екскурзия.

# 384
  • София
  • Мнения: 9 517
Хуманитарната паралелка - език се учи много, но дали ще се научи зависи от детето. Тази година оставиха на поправка 3 или 4 деца по английски. Иначе на сина ми му харесва. Случиха на страхотна класна, но няколко деца се местят след 8-ми клас, според сина ми защото им било трудно и учителите били много строги и стриктни. Аз лично я препоръчвам. Ако имаш въпроси, питай.

# 385
  • Мнения: 4 393
Някой има ли идея кой ще преподава Мат на двете математически паралелки петокласници от септември?

# 386
  • София
  • Мнения: 3 480
Димитров и Душкова

# 387
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте,
И аз се интересувам от хуманит.паралелка, но 5-ти клас. За нея знаят ли се учители, класен ръководител?
Всяка информация би ми била интересна и полезна. Благодаря!

# 388
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Игривата слива, да и аз присъствах на родителските срещи и определено много добре ми звучеше всичко, но важното е дали е наистина така. Класната малко ме притеснява, защото ако има проблемни момчета не знам дали ще успява да се справя. Младичка е и имам чувството, че й се качват на главата. Беше ни учителка в 5 клас, класа ни беше доста палав и може би затова я смениха в 6 клас.
Дзер, ооо, разбира се, че е всичко до дете и е важно и то дали ще има желание, това важи за всяко едно училище. Ние сме в това училище още от 1 клас както и по-горе споменах и определено знам, че се учи. Точно по тази причина и много деца от нейния клас им се видя нанагоре и си тръгнаха през годините и най-накрая останаха 20 деца. Но ако са държани изкъсо и са учили до 7 клас, не означава, че и след 7 клас ще е така. Масово се твърди, че след 7 клас са разхайтени и не учат, защото самите учители не изискват. А случайно дали си запозната, ако на математическата е Душкова, дали и на хуманитарната ще е същата. Много добри отзиви имам за тази жена.  И дали се знае кой ще им е по БЕЛ.

# 389
  • София
  • Мнения: 9 517
Жани, нямам идея, кой ще преподава на бъдещия осми клас по математика и БЕЛ, на нашия клас по математика е Мадлен Христова. Истината е, че децата в 8-ми клас са в трудна възраст и е трудно да създадеш дисциплина. Нашите случиха на много свестна класна и синът ми твърди, че класът им е супер задружен и много си обичат класната.
Някъде нагоре четох, че се учи история - в 8-ми клас история не се учи - ще започнат в 9-ти клас.
Иначе ако детето се интересува от допълнителни неща - имат радио, за което изготвят сценарии и правят записи - веднъж седмично се ходи допълнително, част от класа ходиха на дебат в Априловската гимназия в Габрово, други ходиха на състезание с английски /не съм много запозната, защото моя син не е силен по английски/. Според детето дисциплина има, строги са, естествено дисциплина и пубери е трудно съвместимо понятие. Аз лично съм доволна от училището, но моето дете не е от най-ученолюбивите, особено в тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт