Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 117 014
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 54 474
Браво! Hug
Колко леко? Thinking

# 691
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
130/90. Препоръча ми да го следя, но аз не й обещах. Правих си и рентген на бели дробове, тъй като предположението беше, че проблемът ми е от хроничен бронхит. Слава Богу - и там е чисто.

# 692
  • Мнения: 54 474
130/90. Препоръча ми да го следя, но аз не й обещах. Правих си и рентген на бели дробове, тъй като предположението беше, че проблемът ми е от хроничен бронхит. Слава Богу - и там е чисто.

Да не те мисля значи! Hug

# 693
  • Мнения: 1 432
За ПМС - Прим ойл, хранителна добавка с масло от вечерна иглика.

# 694
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
За ПМС - Прим ойл, хранителна добавка с масло от вечерна иглика.
Много благодаря!

# 695
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
130/90. Препоръча ми да го следя, но аз не й обещах. Правих си и рентген на бели дробове, тъй като предположението беше, че проблемът ми е от хроничен бронхит. Слава Богу - и там е чисто.

Да не те мисля значи! Hug

Deva, засега всичко е под контрол. Two Hearts

# 696
  • Мнения: 13 817
Здравейте момичета, имам нужда от съвет.
Февруари и март имах симптоми на наближаваща менопауза при което най - разнообразни ( изпотяване, вълни, петна по лицето, сърцебиене, лека температура, напрежение в гърдите ) .
 Ходих на гинеколог и тя ми даде направление за изследване на хормони. Като прегледах за какво е - пише само FSH.  И нищо друго. Според вас достатъчно ли е , така или иначе ще ми вземат кръв какво друго би ми било от полза да си пусна за моя сметка.  За сведение ми е правено FSH  септември и беше под десет. Тя каза че е ок. Имам поставена хормонална Мирена.

# 697
  • Мнения: 1 306
С изследване на фоликулостимулиращия хормон се установява дали менопаузата е настъпила. Би трябвало да е достатъчно. Количеството на Фсх е сравнително добър ориентир за това на кой етап е човек.

# 698
  • София
  • Мнения: 16 199
Високия естрадиол понижава ФСХто....

# 699
  • Мнения: 700
[bЗа висок пролактин и регулиране на хормони горещо препоръчвам Салвия /градински чай/- чай, масло, кой както иска][/b]
Имах висок пролактин и хиперлактация месеци. Добре че открих този регулатор и продължих дълго с кърменето!
Сега чай от салвия ми е част от менюто, когато усетя дискомфорт някакъв / напрвжение, кисти мастопатични, нередовен цикъл/
Prim oil не ми действа или поне никаква промяна не отчитам.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 00:06 от Mislq

# 700
  • Мнения: 13 817
Високия естрадиол понижава ФСХто....

Какво друго според теб да пусна Шарки

Личната ми пусна за щитовидна предполагам ( в скоби за реф.)резултатите ми са
FT4 - 16,07 (9,10-21,0)
TSH -2,42 (0,35-5,00)

# 701
  • София
  • Мнения: 16 199
TAT и MAT. Моята роднина има Хашимото ( МАТ - 600), а ТСХ е като твоето.

# 702
  • Мнения: 13 817
TAT и MAT. Моята роднина има Хашимото ( МАТ - 600), а ТСХ е като твоето.


Не би ли трябвало с Т4 да имам  проблем в изследванията ,  а той ми е в норма.

# 703
  • София
  • Мнения: 16 199
Аз се изказах неправилно. Роднината ми е със ТСХ в норма, обаче МАТ не е и си има Хашимото, на УЗД се вижда променената структура на щитовидната жлеза.

# 704
  • Мнения: 2 114
Препоръчайте добър ендокринолог, моля.
Нямам вълни, МЦ плавно намалява, но теглото расте светкавично и съм много уморена, но трудно заспивам.
Посетих един, но нямам воля да спазвам съвета му: 4-5 месеца без млечни и въглехидрати.  Друго нищо не ми каза.

Общи условия

Активация на акаунт