Проблем със свекърва

  • 38 367
  • 399
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Гласови съобщения са , мисля, че могат да свършат работа, защото гласът й се разпознава, а и е от нейния телефон.
Да, искам да си останем в това жилище, защото сме решили ремонт да правим, купили сме някои неща. А въпросът ми е, ако успея да си издействам ограничителна заповед, тя както се води ползвател, ще може ли да живее при нас?
Не, не могат да свършат работа. Попитай юрист да ти обясни защо. Точно по тази причина няма да можеш да издействаш ограничителна заповед. А да се надяваш не само да запазиш жилището, но и нея да я отстраниш от него е пълен абсурд. Не е никак приятно, но това е реалността.

# 31
  • Мнения: 32 509
Поне за жалба може да свършат работа. Може и да се стресне от това  newsm78

# 32
  • Мнения: 64
Те не са като текст , но пък с тях се доказва психически тормоз по ЗЗДН.
И за сигнал в полицията стигат. поне да я привикат и да я предупредят.
По ЗЗДН може да си заведе дело и да я осъди тази да не се приближава до жилището и за максимален срок , да се въздържа от действия и т.н. поне за определен срок. И ако наруши заповедта , вече е престъпление.
Но това пак не решава въпросът с жилището  Confused може да амбицира вампира за и изпрати една покана , че дължат наем и там мърдане няма. Или директно да ги изгони , има това право.
Не зная докъде е стигнал антагонизмът , но аз препоръчвам да се направи опит да се тушират тези безобразия , ако жилището ги устройва. Нали затова са ни дадени  разум и усти , да можем да общуваме помежду си .
Да се опита един разговор.
Иначе , както някой по-горе писа , е ужас без край.
А има два поста , докато пишех.
 

Пробвах с добрата, правих се на луда, когато изкарваше сина си Аполон, умен и прекрасен, а аз хваната от стърнището, ходех, помагах, но уви, просто е решила да ме мрази и това е. А това за ползването четох, че ако до 5г не си използва правото да живее , губи давност. Ако е така по закон, остава ми около година и един месец тревоги

# 33
  • Мнения: X
А това за ползването четох, че ако до 5г не си използва правото да живее , губи давност. Ако е така по закон, остава ми около година и един месец тревоги
Не. Това съвсем не е така. А доказването пред съда, че не е използвала правото на ползване е изключително тежка процедура, която има не повече от 0,0000001% шанс за успех.

# 34
  • Мнения: 14 987
Те не са като текст , но пък с тях се доказва психически тормоз по ЗЗДН.
И за сигнал в полицията стигат. поне да я привикат и да я предупредят.
По ЗЗДН може да си заведе дело и да я осъди тази да не се приближава до жилището и за максимален срок , да се въздържа от действия и т.н. поне за определен срок. И ако наруши заповедта , вече е престъпление.
Но това пак не решава въпросът с жилището  Confused може да амбицира вампира за и изпрати една покана , че дължат наем и там мърдане няма. Или директно да ги изгони , има това право.
Не зная докъде е стигнал антагонизмът , но аз препоръчвам да се направи опит да се тушират тези безобразия , ако жилището ги устройва. Нали затова са ни дадени  разум и усти , да можем да общуваме помежду си .
Да се опита един разговор.
Иначе , както някой по-горе писа , е ужас без край.
А има два поста , докато пишех.
 

Пробвах с добрата, правих се на луда, когато изкарваше сина си Аполон, умен и прекрасен, а аз хваната от стърнището, ходех, помагах, но уви, просто е решила да ме мрази и това е. А това за ползването четох, че ако до 5г не си използва правото да живее , губи давност. Ако е така по закон, остава ми около година и един месец тревоги
Не е толкова просто . Консултирай се. То има и едно нещо , наречено прекъсване на давността.започва да тече нова и .. И тн. Темата ти е за друго.
СМС сите ти стигат за полицията и за молба по ЗЗДН . Но ти трябва и свидетел , приложи си и медицинско ,че си бременна. Непременно отиди при адвокат  Naughty

# 35
  • Мнения: 64
Ами защото има друг имот, в който живее, та затова. А съпругът ми като собственик има ли право да й забранява да влиза?

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
А това за ползването четох, че ако до 5г не си използва правото да живее , губи давност. Ако е така по закон, остава ми около година и един месец тревоги

Няма такова нещо.
Правото на ползване обикновено е формулирано "до края на дните", или до дата и година.
Виж нотариалния акт.

Както писах, тъй като мъжът ти е собственик, има право да продаде апартамента, дори тя да живее в него.
Но няма право да ѝ забрани да го обитава.

# 37
  • Мнения: 64
А това за ползването четох, че ако до 5г не си използва правото да живее , губи давност. Ако е така по закон, остава ми около година и един месец тревоги

Няма такова нещо.
Правото на ползване обикновено е формулирано "до края на дните", или до дата и година.
Виж нотариалния акт.

Както писах, тъй като мъжът ти е собственик, има право да продаде апартамента, дори тя да живее в него.
Но няма право да ѝ забрани да го обитава.
Значи ако реши да го продава не трябва да й иска съгласието, така ли?

# 38
  • Мнения: 36 192
иска й се, нали се сещаш, че никой няма да си купи жилище с баба вътре?  Laughing
дори брокерите не са склонни да предлагат апартаменти при такива условия
ако свекървата не се откаже от правото си преди продажбата, апартаментът едва ли ще бъде взет от други хора
а ако се откаже, може да не се продава
т. е. продажбата не е изход

# 39
  • Мнения: X
Нейното съгласие не е необходимо за продажбата на апартамента, но подобни имоти, ако изобщо се продадат, се продават почти на безценица. Кой идиот ще плати пазарна цена за апартамент, вървящ в комплект с бабата?

# 40
  • Мнения: 14 987
Нейното съгласие не е необходимо за продажбата на апартамента, но подобни имоти, ако изобщо се продадат, се продават почти на безценица. Кой идиот ще плати пазарна цена за апартамент, вървящ в комплект с бабата?
Продават се по една много сложна схема. Обичайно такива имоти се купуват от агенции за недвижими имоти , или като инвестиция. Смята се колко още остава на бабата , колко се губи от пазарен наем и т.н.
Абсолютно неприложимо в този случай. Наистина не е опция.
Джули , тя и сто имота да има , са си нейни.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839

Значи ако реши да го продава не трябва да й иска съгласието, така ли?

Да, така е, но нейното право на обитаване не се накърнява.
Тя и при новия собственик си остава с право на ползване.
Такива сделки трудно стават, въпреки че има случаи, в които се извършват с инвестиционна цел, и са на под пазарната цена.
Във вашия случай, можете просто да ѝ обясните, че ако много знае, ще продадете на циганите за символична сума и ще ѝ дадете ключ да си съжителства с тях.
Не я ли отрезви и това, мислете как да я консултирате с лекар.

# 42
  • Мнения: 1 438
Дайте го под наем, ако ще бабата да си живее там напук, стига да има кандидати.
И с наема си наемете квартира самостоятелна.
Гадно е като няма какво да направиш, колкото и да се мъчиш да си добра с нея, явно те е нарочила за нещо.
Много е важно мъжът ти да е на твоя страна, да я парира дипломатично, да не й позволява да те тормози и унизява.

# 43
  • Мнения: X
Авторката вместо да пресмята имотите на свекървата, да стяга багажа и да се изнася по-далече от нея. Свободата не е безплатна, но е безценна.

# 44
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Нейното съгласие не е необходимо за продажбата на апартамента, но подобни имоти, ако изобщо се продадат, се продават почти на безценица. Кой идиот ще плати пазарна цена за апартамент, вървящ в комплект с бабата?
Продават се по една много сложна схема. Обичайно такива имоти се купуват от агенции за недвижими имоти , или като инвестиция. Смята се колко още остава на бабата , колко се губи от пазарен наем и т.н.
Абсолютно неприложимо в този случай. Наистина не е опция.
Джули , тя и сто имота да има , са си нейни.

Мисля че може,мой братовчед си закупи имот заедно с дядото

Общи условия

Активация на акаунт