Проблем със свекърва

  • 38 365
  • 399
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 987
Скрит текст:
Нейното съгласие не е необходимо за продажбата на апартамента, но подобни имоти, ако изобщо се продадат, се продават почти на безценица. Кой идиот ще плати пазарна цена за апартамент, вървящ в комплект с бабата?
Продават се по една много сложна схема. Обичайно такива имоти се купуват от агенции за недвижими имоти , или като инвестиция. Смята се колко още остава на бабата , колко се губи от пазарен наем и т.н.
Абсолютно неприложимо в този случай. Наистина не е опция.
Джули , тя и сто имота да има , са си нейни.

Мисля че може,мой братовчед си закупи имот заедно с дядото

То юридически може , но икономически продавачът нищо не печели. Едни мои приятели така купиха апартамент , като запазиха на жената /ок.60 годишна / правото на ползване и и дадоха и 50 000 лева , но те си правят сметка за децата , които са малки. И че жената може да живее и още 30 години.

# 46
  • Мнения: 2 111
Ама ти сигурна ли си, че темата не е за жилището всъщност? Защото каквато и откачалка да е свекървата, тя го е отстъпила за ползване при някакви условия и не е ОК да се опитвате да се домогвате до него по втория начин.  Peace

# 47
  • Мнения: 64
Ще припадна! Вчера ми заявява, че нямала да ме хрантути (все едно на нея разчитам ), а преди малко звъни на мъжа ми и го пита що не е взел тиквички... Тая жена страда от биполярно разстройство , определено

# 48
  • Мнения: 64
Никой не се опитва да се домогне до жилището, което тя е продала на сина си. А и една стотинка не е дала за ремонт, така че не мисля, че има право да идва наготово и да се разпорежда както тя си знае, че и на всичкото отгоре да ме заплашва. Ако беше човек да, но уви

# 49
  • София
  • Мнения: 12 006
Никой не се опитва да се домогне до жилището, което тя е продала на сина си. А и една стотинка не е дала за ремонт, така че не мисля, че има право да идва наготово и да се разпорежда както тя си знае, че и на всичкото отгоре да ме заплашва. Ако беше човек да, но уви
Щом е продадено с право на ползване има право да дойде и да се настани да си живее там докато е жива. Друг е въпрос дали ще стане. Запиши и гласовите съобщения и разговори и искай ограничителна заповед. Не влагайте нищо в това жилище, а си намерете друго. Сега трябва да мислиш за бебенцето, а не за тази харпия, която те тероризира.

# 50
  • Мнения: X
Никой не се опитва да се домогне до жилището, което тя е продала на сина си. А и една стотинка не е дала за ремонт, така че не мисля, че има право да идва наготово и да се разпорежда както тя си знае, че и на всичкото отгоре да ме заплашва. Ако беше човек да, но уви
Да те заплашва и обижда няма никакво право. Но да се разпорежда със собственото си жилище има пълното право. Като чета отговорите ти, мисля, че Кафе с канела е много права- темата явно е как да разкараш свекървата от жилището. Интересно, че пренебрегна тотално съветите да се изнесете с мъжа ти и да я блокирате отвсякъде, а се запецна на въпроса за жилището.

# 51
  • Мнения: 1 438
Заведете я на психиатър, но и това ще е трудно да го пожелае доброволно.
Ако трябва синът й да заведе у тях такъв специалист, а преди това му пуснете заплахите и клетвите по телефона.

# 52
  • Мнения: 5 655
Никой не се опитва да се домогне до жилището, което тя е продала на сина си. А и една стотинка не е дала за ремонт, така че не мисля, че има право да идва наготово и да се разпорежда както тя си знае, че и на всичкото отгоре да ме заплашва. Ако беше човек да, но уви
Продажбата реална ли е, или символична? На пазарна цена ли е купено жилището?
Послушай Уиш и другите - махнете се от там и не контактувайте с нея. Спокойствието е безценно, а с бебе в картинката още повече ще ти е нужно.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 037
Колко годишна е бабата? Може да е отключила някакви дементни процеси, старческа депресия или нещо по-сериозно. Има ли други странности в поведението? Като цяло е за лекар, колкото и проклето да е бабето.

# 54
  • Мнения: 64
Проблемът е , че и да се изнесем, ще е изключително трудно, затова държа на жилището, но детето ми е по-важно. Бабата е на 75, прави ми впечатление, че една дума в изречението може да я повтори 5 пъти последователно, дразнещо е за слуха

# 55
  • Мнения: 602
Ако продажбата е фиктивна тя може да си поиска парите за апартамента.

# 56
  • Мнения: 2 514
Свекърва ти или е трала-ла ,или имате някакъв много силен конфликт,който не коментираш в темата.Но каквато и да е причината ,не те виждам как ще продължиш така.Особено ,като започне недоспиването,болести/не дай боже/,колики и т.н .Ако не сте съвсем без финанси,изнесете се на квартира и повече не я допускайте при вас.Иначе,няма да можеш да я подредиш по схемата "вие в апартамента,тя на село и да не я виждате и чувате",както се мъчиш да я докараш.С мъжа ти трябва да вземете решение,но сериозно-не да идете на квартира, а тя и там да се мъкне.
Защо й четеш СМС -те и й отговаряш на обажданията?Не можеш ли да й блокираш номера?

# 57
  • Мнения: X
Проблемът е , че и да се изнесем, ще е изключително трудно, затова държа на жилището, но детето ми е по-важно. Бабата е на 75, прави ми впечатление, че една дума в изречението може да я повтори 5 пъти последователно, дразнещо е за слуха
Ако се изнесете, блокирате телефона и скайпа ѝ, мъжът ти не я допуска в новото ви жилище и ти не контактуваш с нея по никакъв начин, кое точно ще е трудното?

# 58
  • София
  • Мнения: 8 037
Моят сьвет е да заведете бабата на лекар. Мислех, че говорим за по-млад човек, а тя е наистина вьзрастна. Най-вероятно има някакви старчески изменения и това е причина за неадекватното й дьржание. Сьщо я проверете за диабет.

# 59
  • Мнения: 21 745
Може да е болна, а може да не е и просто да мрази снаха си.
В такъв случай най-добре е да нямат никакви контакти с нея. Докато живеят в това жилище няма как да стане, жената си има право на ползване.

Общи условия

Активация на акаунт