Тенджера под налягане

  • 63 987
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
 Embarassed Embarassed Embarassed
От доста време  искахда го направя, но все не ми оставаше време. Специално благодаря на колежката ми Деси, която  я сканира
Това е една соц книжка на свекито, но върши чудесна работа

# 16
  • Мнения: 1 341
Задушен заек в тенджера под налягане
ПРОДУКТИ:
1 заек- цял

За плънката:
1 кафена чаша ориз
250 гр.пилешки дробчета
1/2 ч.л.чубрица
сол на вкус
смлян черен пипер
1-2 глави лук

За соса:
4-5 скилидки чесън
1 1/2 с.л. брашно
2 ч.ч.вода
150 мл. бира
 
ПРИГОТВЯНЕ:
Плънка: Лука и дробчетата, нарязани на ситно се запържват в нагорещено олио. Добавя се солта, ориза и се залива с малко вода за да набъбне. Добавя се чубрицата и черния пипер. С така приготвената смес се пълни заека и се зашива. Сос: Нарязания на филийки чесън леко се запържва в нагорещено олио и се добавя брашното, което леко трябва да се препече и се залива с водата до получаване на немного гъст сос. Добавя се сол на вкус. Заека се поставя в тенджера под налягане и върху него се изсипва соса и бирата. Тенджерата хубаво се затваря и се вари около 45-50 минути. След сваряване се отделя соса в купа, както и плънката. Сервира се в чиния малко плънка, месо и се залива със соса. По желание и за добър вид може да гарнирате и със задушени зеленчуци или картофена салата

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Задължително темата е за заковаване Peace
страшни рецепти.Отдавна се каня да си взема такава тенджера,ама в понеделник бягам към магазина  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 341
Еvjeni,
това е просто върха. Аз си разопаковах тенджерата под налягане покрай рецептата на Ликоми за задушените картофи и тази тема ще ми бъде много полезна, защото съм решила да си ползвам по-често тенджерата. newsm10
ще я дадеш ли тази рецепта, ако не  е проблем?
Въобще давайте да пишем всякакви рецепти за тенджера под налягане. Аз съм влюбенав тази тенджера. направо не мога без нея

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
така като сме подхванали темата за тенджерите,дайте идея каква да си купя,че незнам.То модели всякакви ,но кои са добри? Thinking

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Задължително темата е за заковаване Peace
страшни рецепти
Имаше нужда от нови идейки! Браво, заковете темата моля!

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ъх, моята тен'жУрка под налягане сдаде багажа  Confused

Но всяка дума от теб, Evjeni е супер ценна.

# 22
  • Мнения: 1 341
така като сме подхванали темата за тенджерите,дайте идея каква да си купя,че незнам.То модели всякакви ,но кои са добри? Thinking
зависи колко пари ти се дават. Носпоред мен си заслужава да се вложат пари в нея. Моята е подарък и е на ТЕФАЛ.  този модел, койтое с таймер. Супер удобно е. А и тенджерата се управлява с едно натискане на малкото пръстче, Ама то пък  цената й е доста висока. Когато си избирах моята струваше 280лв. сега е малкопо-малко.Иначе миказаха, че имало хубави на ЦЕПТЕР. Но подробности не знам.

# 23
  • Мнения: 502
Тази тема се поизгуби,а не трябва. Започнах да готвя зеле с месо в тенджерата под налягане и ми отне доста време докато намеря темата. Sad

# 24
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
моля,модераторите да заковат темата!!!!!!!
 моляяяяя Praynig Praynig Praynig

# 25
  • Мнения: 7 474
Или да я сложат в готварски рецепти newsm78

# 26
  • Мнения: 128
Много ти благодаря Evjeni за прекрасните рецепти които си ни написала  Hugна мен ми дойдоха тъкмо на време защото и аз започнах да се опитвам Embarassedда готвя нещо с такава тенджера  и не се справях много добре ,но сега като прочетох доста неща ми станаха ясни.  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 341
Много ти благодаря Evjeni за прекрасните рецепти които си ни написала  Hugна мен ми дойдоха тъкмо на време защото и аз започнах да се опитвам Embarassedда готвя нещо с такава тенджера  и не се справях много добре ,но сега като прочетох доста неща ми станаха ясни.  bouquet
да ти кажа почти само в нея готвя. Много ми е лесно и бързо, а и винаги стават яденетата

# 28
Момичета, няма нищо по-удобно от тенджера под налягане. Само който не е пробвал той не се е пристрастил. Опитайте и ще ви хареса.
УСПЕХ на всички начинаещи! Peace

# 29
  • Мнения: 311
Моята струва 38лв и е турска,но само в нея готвя.Пести газ и време,с 2 вентила е,ама не помня марката.

Общи условия

Активация на акаунт