МОН - промените продължават

  • 130 269
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 660
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колегите, в училищата с преобладаващи ученици от малцинствата и сега ги обикалят. Сега поне ще е регламентирано и доколкото разбрах, ще им плащат за това.

# 661
  • Мнения: 47 970
И аз знам,че ги обикалят

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Обикаляме ги - да, но оставам с впечатлението, че сега екипите ще са от експерти. Ще ми е интересно да видя какви резултати ще постигнат и доколко ще имат ефект.

# 663
  • Мнения: 1 165
Нека и експертите се включат, че да се докоснат до действителността, а не само да кимат умно.

# 664
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Обикаляме ги - да, но оставам с впечатлението, че сега екипите ще са от експерти. Ще ми е интересно да видя какви резултати ще постигнат и доколко ще имат ефект.
Всъщност вече съм част от такъв екип. Включени сме аз и още 3ма колеги от училище, един полицай, един от РУО, един от общината и един от социални. Към всяко училище има изграден екип. Ще се начисляват 4% към основната  заплата. Ако има деца, които попадат в района ни, отиваме на място. В момента се работи върху методологията на работа. До толкова съм запозната до тук.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Аз съм на работа от другия петък и не знам как стоят нещата в училище по този въпрос. Не че не мога да се обадя, но си имам причини да си правя пас в момента и да не изглежда, че проявявам някаква инициатива.

# 666
  • София
  • Мнения: 62 595
искрено ви съчувствам.

# 667
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз съм на работа от другия петък и не знам как стоят нещата в училище по този въпрос. Не че не мога да се обадя, но си имам причини да си правя пас в момента и да не изглежда, че проявявам някаква инициатива.
 Тони, ако си включена в подобен екип, трябва вече да си уведомена. Срокът беше до 11 август. Отделно вчера е имало обучение, но аз съм в отпуск, извън града и не отидох. Обяснявали са какво точно ще се прави. Списъците с необхванатите от ГРАО ще излязат в понеделник. До 15 сеп ще трябва да сме посетили домовете на тези от нашия район.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Ще ми се да видя външните членове на екипа как ще се справят с нашите ромчета и колко дълготраен ефект ще има вкарването им в училище

# 669
  • София
  • Мнения: 62 595
колкото на партийното събрание да отчетат провеждането на акцията. Задачата е да ги обходите, не да ги задържате в училище, нали така! Затова вие ще обходите адресите, ще чекнете във формулярите, а началниците ще отчетат и чекнат тази акция. Евентуално за вкарването и задържането ще направят втора и трета акция, за да чекнат провеждането и толкова. А тази особа на синдиката като я видя по телевизията, като й чуя гласа, и сменям канала.

# 670
  • Мнения: 21 455
Идеята е " да обикалят по домовете на деца, които са отпаднали или са в риск от отпадане от образователната система, и да убеждават родителите им да ги изпращат на училище."

# 671
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ще ми се да видя външните членове на екипа как ще се справят с нашите ромчета и колко дълготраен ефект ще има вкарването им в училище
Познавам лично всеки един от членовете на екипа, в който съм включена и екипите в общината, реално само експертите от РУО нямат идея за какво иде реч. Ами време им е да разберат.

# 672
  • Мнения: 1 463
От профсъюзите са казали, че това 15%-тно увеличение на РЗ не означавало, че на всички учители ще се увеличи с 15%. Можело и с 5%, с 10% - по усмотрение на директора. Вие така ли тълкувате нормативните документи? В тях пише 15% увеличение, а не до 15% увеличение.

# 673
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
От профсъюзите са казали, че това 15%-тно увеличение на РЗ не означавало, че на всички учители ще се увеличи с 15%. Можело и с 5%, с 10% - по усмотрение на директора. Вие така ли тълкувате нормативните документи? В тях пише 15% увеличение, а не до 15% увеличение.
През цялото време си го тълкувам точно като 15 % за всички!

# 674
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От профсъюзите са казали, че това 15%-тно увеличение на РЗ не означавало, че на всички учители ще се увеличи с 15%. Можело и с 5%, с 10% - по усмотрение на директора. Вие така ли тълкувате нормативните документи? В тях пише 15% увеличение, а не до 15% увеличение.
Може ли линк към нормативните документи, за да кажа как го тълкувам аз?

Общи условия

Активация на акаунт