За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 7-а тема

  • 93 516
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте! Търся си рецепта за царска туршия с мед, но не с аспирин, а със стерилизиране. Разгледах първия пост, но не открих желаното.
Ще съм благодарна за изпробвана рецепта!

# 706
  • София
  • Мнения: 10 833
Здравейте! Търся си рецепта за царска туршия с мед, но не с аспирин, а със стерилизиране. Разгледах първия пост, но не открих желаното.
Ще съм благодарна за изпробвана рецепта!

Само да покажа как я правим ние:

Туршия в пластмасови бутилки

# 707
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Царска туршия

# 708
  • София
  • Мнения: 9 850
Ваня77, благодаря!
Може ли рецепта?

# 709
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Ваня77, благодаря!
Може ли рецепта?

Разбира се, заповядайте!
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_10.html

# 710
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Кисели краставички

# 711
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
някяк се оказах с 14 кила червени чушки.
любимия ми отказа да ги печем, можело и със сурови смлени чушки (не знам откъде му е дошла идеята).
някаква рецепта за такава лютеница?

# 712
# 713
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
мерси. Simple Smile
интересно звучи, но като гледам - 3 кг домати, 2 кг чушки...
идва да са 7 дози и ми се вижда прекалено много.
може пък да го убедя да ги изпечем и направо в пликове и във фризера.

# 714
  • Мнения: 7 270
Добри, редактирах и добавих и тази на Тилия-повечко са чушките при нейната.

# 715
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Simple Smile супер е.
ще я пробваме утре.

# 716
  • Мнения: 9 107
със сурови, но с камби правя такава - ако са месести чушките, не е проблем, разбира се Simple Smile
Лютеница с камби

10 кг камби
2 кг. моркови
5 кг. домати

Почистените и нарязани на едри парчета камби ( те са огромни, с много месо и сладки) и  морковите се смилат в месомелачка през решетката с най-ситните дупки.
Доматите на сок - както се прави с машинка - без семки и люспи. (или с пасатор, но се прецежда после)

Всичко се изварява по възможност в широка тава - така става по-бързо изваряването, докато се сгъсти, бъркайки се непрекъснат, докато лъжицата започва да оставя следи в сместа; или се пробва, като се вади лъжица лютеница в чиния  - не трябва да се оттича вода, или да се стича сместа, ако се наклони чинията.

Олио, захар и сол на вкус - това количество пое около 200 мл олио, сол и захар - на пробване, но трябва да се остави  добре да се охлади изваденото за пробва, че като е топло лъже вкуса -  ориентировъчно захарта е двойно повече от солта.
Подправки - на вкус, ние слагаме по малко кимион, добре се връзва с *гарнитурата*  :smile1:
Люспите на камбите са много тънки и фино смлени и не се усещат.
Насипва се в бурканчета и стерилизира 15 мин.

# 717
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Преди правех лютеница с млени сурови чушки по същата причина - че ми даваха по много. Еми не става вкусна, колкото и да се вари.
Днес ми дадоха идея за пиперково пюре с печени чушки, но спокойно могат да се опекат във фурната и да се смелят после с обелките барабар (както е при мързеливата печена лютеница). А при печенето да се сложи малко олио.

# 718
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Сладко от праскови

# 719
  • София
  • Мнения: 9 911
С "полезни" ли капачки затваряте Grin

Общи условия

Активация на акаунт