Всякакви въпроси относно съдомиялните - 20

  • 76 384
  • 727
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 006
Като за начало прочети първата страница на темата. Сол се слага винаги, ако ти е мека водата на най-ниска степен.

# 256
  • Мнения: 96
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, благодаря. Бях чела предни теми и там нямаше цялата тази информация, събрана на първа страница, та се заблудих. Вече ще знам.

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 66
Здравейте, купихме си съдомиялна, втора употреба, Exquisit GSP-9012A, но нямам инструкция за нея, и нищо не разбирам 😂, това ми е първа съдомоялна. Моля ако някой има опит с подобен  модел или има инструкции, да помага🌸

# 258
  • Мнения: 175
Пусни снимки на панела с програмите.

# 259
  • Мнения: 14 504
Здравейте, купихме си съдомиялна, втора употреба, Exquisit GSP-9012A, но нямам инструкция за нея, и нищо не разбирам 😂, това ми е първа съдомоялна. Моля ако някой има опит с подобен  модел или има инструкции, да помага🌸

Виж някои от тези дали няма да ти свърши работа

https://www.manualscat.com/en/exquisit/dishwashers/manuals

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 66
Пусни снимки на панела с програмите.

Ето това са програмите, мисля че са пет, но никъде не пише градуси или нещо подобно, не знам и къде се слагат всички препарарати, соли 😟 Търсих в Интернет, но не откривам подобен модел.

# 261
  • Мнения: 38
Здравейте Simple Smile Спряла съм се на тази съдомиялна. Може ли мнение ?

# 262
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте Simple Smile Спряла съм се на тази съдомиялна. Може ли мнение ?

Дай повече инфо какво искаш от миялната и колко човека сте у вас. Това кубче не събира големи тави, тенджери ако сложиш, почти нищо друго няма да събере. Марката е хубава и за сам човек ще е чудесна, също и за двама, но ако не наблягаш на готвенето, т.е. ако цапате по-малко съдове. За някои ще е идеална, за други ще е телкова малка, че и по 3-пъти на ден да я пускат пак няма да смогват. С други думи супер е, ако вместимостта те устройва.

# 263
  • София
  • Мнения: 142
dida, ако може да се съди по символите на моята би трябвало да са така:
Първата програма с тенжера- интензивна програма (на моята е 70 градуса, но може да варира напр.до 75).
Втората с чиниите е за нормално замърсени съдове (и тук градусите варират но предполагам са от 55-65)
Третата е само изплакване (със студена вода е при моята миялна)
Четвъртата е за стъкло (40-45 градуса)
А последната не я виждам добре Simple Smile

# 264
  • Мнения: 38
Здравейте Simple Smile Спряла съм се на тази съдомиялна. Може ли мнение ?

Дай повече инфо какво искаш от миялната и колко човека сте у вас. Това кубче не събира големи тави, тенджери ако сложиш, почти нищо друго няма да събере. Марката е хубава и за сам човек ще е чудесна, също и за двама, но ако не наблягаш на готвенето, т.е. ако цапате по-малко съдове. За някои ще е идеална, за други ще е телкова малка, че и по 3-пъти на ден да я пускат пак няма да смогват. С други думи супер е, ако вместимостта те устройва.
Ами спрях се на този размер, защото кухничката ни е малка и няма къде да се сложи по-голяма. 4 човека сме,но не цапаме 6 комплекта...  Големите тави и тенджери,ако се налага ще мием на ръка. По скоро за прибори и съдове трябва.
На няколко пъти прочетох,че някои съфорумки са много доволни от начина по който се подреждат съдовете. Има някаква специфика,която трябва да се съблюдава или ( от рода на разлика на подвижност на поставка и подобни, с които не съм запозната ) ?

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 14:35 от Petrichor

# 265
  • Мнения: X
Не се заблуждавайте по броя комплекти. Пиша го не за да ви разубедя а по-скоро да не се разочаровате като я вземете. 6 комплекта или пък 15 както е при моята е максималния ТЕОРЕТИЧЕН обем. Това е ако ползвате само чинии. Има ли например няколко чаши то те изяждат място, сложите ли наклонена 1 купа тя ви отнема още място. Въобще няколко по-дълбоки чинии, купички и няколко чаши и край. Ако ползвате разбира се само плитки чинии ще можете да поберете 30 чинии.

# 266
  • Мнения: 175
dida, ако може да се съди по символите на моята би трябвало да са така:
Първата програма с тенжера- интензивна програма (на моята е 70 градуса, но може да варира напр.до 75).
Втората с чиниите е за нормално замърсени съдове (и тук градусите варират но предполагам са от 55-65)
Третата е само изплакване (със студена вода е при моята миялна)
Четвъртата е за стъкло (40-45 градуса)
А последната не я виждам добре Simple Smile
И аз мисля, че програмите са така. Изпробвайте ги и също можеш да се ориентираш по времетраенето. По-високите градуси са за по-дългите програми. А за таблетките, солта и гланца   разбра ли къде са отделенията?

# 267
  • София
  • Мнения: 12 006
Не знам как 4 човека не цапате 6 комплекта за един ден? То като се замисля дори и за 1 хранене 4 човека = 4 чинии основно, а ако има салата или супа или десерт и стават повече отколко може да събере. Или мислиш след всяко хранене да я пускаш по няколко пъти? По-добре си вземи 45 сантиметрова, дори ако трябва да прекроиш някои шкаф - мое мнение. 6 комплекта до колко знам вкл.: 12 чинии /6 нормални 6 десертни, 6 водни чаши, 6 вилици, лъжици и ножа / не знам дали не влизаха и 6 чашки от малките за кафе, без чинийките им/. Това при положение, че нямаш купи за салата, тавички и тенджери и др. Тавички събира най-малките и съотвено с тях само някоя друга чаша/вилица. Нормални и големи тави не събира. Ти си прецени дали те устройва. Иди в магазин наживо и ги виж вътре. Пак казвам за мен е абсолютно малка за 4 човека - ще ти се налага да я пускаш по 2-3 пъти на ден, а ако сте на работа кога? И тавите пак на ръка ще си миеш. Помисли си.

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 66
dida, ако може да се съди по символите на моята би трябвало да са така:
Първата програма с тенжера- интензивна програма (на моята е 70 градуса, но може да варира напр.до 75).
Втората с чиниите е за нормално замърсени съдове (и тук градусите варират но предполагам са от 55-65)
Третата е само изплакване (със студена вода е при моята миялна)
Четвъртата е за стъкло (40-45 градуса)
А последната не я виждам добре Simple Smile
Много благодаря! Ако ме ориентираш къде да слагам и препаратите, цена няма да имаш 🌸Разбрах, че солта трябва да е отдолу, но на вратичката е само това, къде да е гланца и гелпрепарата?

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 15:46 от dida_8181

# 269
  • София
  • Мнения: 142
Не се вижда много добре, но мисля че в отелението от ляво на снимката се слага препарат (гел, таблетка или прах), а в другото се сипва гланц.

Общи условия

Активация на акаунт