РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 586
  • 467
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз пък от принцесите се сетих за нещо подобно. Правеха го в една от детските градини, където работех за закуска. Казваше се "пица-филия"

250 гр. салам обикновен (Камчия, Телешки, Хамбургски)
250 гр. кашкавал
малко бурканче лютеница
чубрица
масло - около 50 грама

Салама и кашкавала се настъргват на рендето, после се объркват с лютеницата , маслото и чубрицата. След това се намазват на филии и се запича. Става невероятно вкусно. (мерките съм ги сложила условно, аз го правя с каквото колкото имам в момента) Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 10 858
А, ето това ще го пробвам при дъщеря ми Peace
А дали ако приготвя повеча количество, от колкото за 1 филия би стояло в хладилника?

# 92
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Побутвам темата, щото вече никой не изава тайни!

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Побут! и от мен!  Wink

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Някой беше обещал да даде рецептата за "ПАНИРАНО   КИСЕЛО   МЛЯКО" ....
  bouquet  bouquet  bouquet

Освен това идеята за принцесите от настърган нетраен салам, настърган кашкавал и лютеница ми хареса

# 95
  • Мнения: 1 355
Ау, тази тема ще я следя Simple Smile   bouquet

# 96
  • Мнения: 108
А знае ли някой как стават принцеските толкова пухкави/като на рекламите или пък по коктейлите /. На моите каймата винаги става една суха и стегната...какво пропускам newsm78

Каймата се разбърква с маргарин - по възможност повечко, чубрица, сол и черен пипер, отгоре се настъргва кашкавал и се поръсват с червен пипер (една позната работеше на павилион за бърза закуска изпросих си рецептата от нея). По-хубави стават, когато хлябът е нарязан на по-тънки филийки, даже скоро видях готов нарязан по дължина, така ги превеха в тази бъза закуска

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 00:10 от zinaz

# 97
  • Мнения: 11 547
Някой беше обещал да даде рецептата за "ПАНИРАНО   КИСЕЛО   МЛЯКО" ....

По-напред в темата на 2стр. labrex е дала рецептата и линк към тема за панираното кисело мляко.

# 98
  • Мнения: 784
А някой знае ли как го правят толкова крехко пилешкото на хапки - например в гозбите на "Хепи", а и на други места? newsm78

# 99
  • варна
  • Мнения: 263
Ето сиренца и кашкавалчета на Хепи   .  Натрошавате сиренето -на килограм сирене-2яйца  ,2-3щипки червен пипер Трябва сиренето и кашкавала да са по- твърди  Може малко сух чесън  .Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно нареждат се в в нещо плоско и да се замразят във фризера  .След като замръзнат се изсипват в торбичка найлонова и така се съхраняват във фризера  .Когато ви потрябват  или ви дойдат неканени гости -разбивате бира ,1яйце и брашно -на гъста каша  .Замразените топчета ги пускате в панировката и с лъжица  полуизцедени ги пускате и ги пържите в загрята маслена баня  .По същия начин и кашкавалчета  ,само че кашкавала е настърган .  chef

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 05:15 от didi62

# 100
  • Мнения: 1 893
А някой знае ли как се правят китайски пролетни ролца?

# 101
  • София
  • Мнения: 472
Ето рецептата на Мимис от форума:

Панирано кисело мляко

галета
кисело мляко
копър ,чесън/чисън на прах/ ,черен пипер ,сол
Мляко се разбърква с подправките.
След това се изцежда се изцежда за 3-4 часа.
Оформят се малки "кюфтенца"и се пържат ,като преди това се овалват с галетата.

А ТУК е темата с разни подробности и уточнения.
За панираното кисело мляко бях обещала,но други мамета я пуснаха. Ето я пак.

# 102
нещо сте се объркали с това пиле Беарнез изобщо не е това което сте си сготвили
в соса Беарнез изобщо не се съдържа въпросното топено сирене ...
ето ви рецепта

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. винен оцет
1 с.л. ситно нарязан магданоз
1 с.л. ситно нарязан естрагон
2 жълтъка
125 г масло
1 ч.л. лимонов сок
сол
щипка лют червен пипер

В малка тенджера сложете оцета, магданоза и естрагона и на слаб огън редуцирайте до 1/4 . Снемете от огъня, добавете жълтъците и малко гореща вода и разбийте. Сложете тенджерата на водна баня при умерена температура. Добавете маслото на парченца, като разбърквате непрекъснато. Прибавете лимоновия сок и подпрвките.

мен ако питате по-добре си вземете сос Беарнез на Кнор ....


мисля че въпросното "пиле Беарнез" беше ядено в Хепи та... малко сте се пообъркали просто сте яли "Късчета с топено сирене" не беарнез Simple Smile 
поздрави от една работничка в Хепи!  Party

# 103
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ооооо,много хубаво ,че в темата има и представител на "Хепи"макар и анонимен,то се разбира защо е такъв,но за никого няма значение това.значи може /ако Явана иска разбира се/да пуска по някоя рецептичка.Силно се надявам Praynigи поздрави,че се включи Hug Hug Hug

# 104
  • Мнения: 1 355
Това пиле "Беарнез", което първоначално беше пуснато тук направо обра точките у дома Simple Smile)) Поздравления и благодарности на авторката ! Толкова се влюбих в рецептата, че я използвах и като плънка в новогодишния крокодил. Получи се чудесно Simple Smile
Някой път ще направя и оригиналното.

Общи условия

Активация на акаунт