РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 572
  • 467
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 352
Да ви кажа за това тесто за пици Верди - само първия път ми се получи супер. След това правих 2-3 пъти и ми става много ронливо, мазно и тънко. Дали не трябва да слагам повече тесто в тавата newsm78? Тази сутрин правих за закуска, но явно тестото беше малко в тавата, даже на места направо прозрачно стана при разтеглянето и после пицата беше мазна, от олиото в тавата и като подметка. Къде греша?

# 451
  • София
  • Мнения: 312
При мен пък при първия опит тестото ми беше мааалко тънко за две тави на фурната, но все пак ставаше. Вторият път направих около половин доза, т.е. с 1 яйце, но останалите продукти приблизително 2/3 от дозата. За една тава (тази дето си е към фурната) тестото стана идеално на дебелина.
При месене тестото в никакъв случай не трабва да е ронливо. Брашното хич не го меря на грамаж. Защото от брашно до брашно разлика има от земята до небето. Зависи каква му е влажността, колко ситно е смляно..... така, че карам по усет. Бъркам сместта до извесно време с лъжица като добавям постепенно още брашно. Когато стане трудно за бъркане с лъжица, изсипвам го на масата и почвам да меся с ръце. Ако много ти лепне по ръцете, наръсваш си малко брашно, но трябва все пак тестото да остане меко и разтегливо. Омесва се, за да стане хомогенно. След това слагам мъничко олио под тестото и с намазнени ръце го поразтеглям на правоъгълник. Може и с малка точилка до приблизително 40 х 40 см. После си го слагам в тавата и го доразтеглям до размера на самата тава. Може би като подмазваш тавата трябва да слагаш съвсем мъничко олио, колкото да не залепва.
И преди тази рецепта ми се е случвало, когато правя пица, да не преценя точно какво количество тесто ще се получи. Та, слагам в тавата и разтеглям и като видя, че става много тънко - прехвърлям в по-малка тава.

# 452
  • Мнения: 4 358
Бъни а,след като се мариноват как се панират пилешките филинца newsm78


Не се панират - или поне не в рецептата която имам аз - Пържено пиле със зеленчуци. Освен да я напиша цялата - източник списание GOOd FOOD
След като мариноваме пилето по описания вече начин на кадифено мариноване го изваждаме от марината подсушаваме го добре и го запържваме за около 8 мин. в 1 с.л олио в дълбок тиган при силно сгорещена мазнина. Изваждаме го с решетъчна лъжица и в същата мазнина запържваме 1 зелена чушка, 1 с.л настърган джинжифил, 1 глава лук, 1 скилидка чесън. В оригиналната рецепта е с рибен сос, но аз слагам соев сос - 1 с.л,смесва се със сокът от 1 лимон, 50 мл вода и 1ч.л царевично нишесте. Тази смес се прибавя при зеленчуците в тигана, връща се там и пелешкото месо. Сервира се с остър азиатски ориз, или оризови спагети (може и обикновени спагети, но не става чак същото Peace)
В оригиналната рецепта се поръсва и с листа пресен босилек ,но на мен някакси босилека не мисе връзва с азиатската кухня newsm78.
Може и тези филенца така обработени да може и дасе панират, но не съм пробвала и не знам как Sick newsm78

# 453
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В оригиналната рецепта се поръсва и с листа пресен босилек ,но на мен някакси босилека не мисе връзва с азиатската кухня newsm78.

ползва се тайландски босилек, той има друг аромат Peace
рибеният сос не може да се замени със соев.
рибеният е от ферментирала риба Sick

# 454
  • Мнения: 4 358
В оригиналната рецепта се поръсва и с листа пресен босилек ,но на мен някакси босилека не мисе връзва с азиатската кухня newsm78.

ползва се тайландски босилек, той има друг аромат Peace
рибеният сос не може да се замени със соев.
рибеният е от ферментирала риба Sick

Малеееееееееееее ooooh! ми значи аз съм си модифицирала съвсем рецептата - моля да ме извините. Но всъшност идеята ми беше да споделя с вас тази техника на Кадифено мариноване, пък после Mari като попита как се панират тези филенца за повече разяснения всех че пуснах рецептата но както я правя аз  - пак се извинявам Sick Пък за тайландси босилек за пръв път чувам, но откакто съм във форума и без това разбрах колко много не знам за готварството Hug

# 455
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пък после Mari като попита как се панират тези филенца за повече разяснения всех че пуснах рецептата но както я правя аз  - пак се извинявам Sick Пък за тайландси босилек за пръв път чувам, но откакто съм във форума и без това разбрах колко много не знам за готварството Hug

е няма за какво да се извиняваш....

все пак китайската кухня в европейските ресторанти малко общо с истинската китайска кухня...

живяла съм с китайци, такива буламачи ядат, че никой от нас не би ги опитал  Sick
а и Китай е толкова голям, че за китайска кухня е трудно да се говори като цяло  Peace

# 456
  • Мнения: 774
А,дали няма да стане да се панират след тази марината newsm78

# 457
  • Мнения: 4 358
А,дали няма да стане да се панират след тази марината newsm78

Ми може и да стане, знам ли newsm78 що пък да не стане всъшност newsm78.Аз лично не съм пробвала, но ако се осмелиш и пробваш да кажеш как е станало Hug

# 458
  • Мнения: 774
В къщи много обичаме панирани хапки с корнфлейкс или  сусам.Тази марината много ме впечатли, може и да опитам.
Ще е супер,ако успея да запазя сочността на месото Peace

# 459
 Страшна тема  HugМного ще бъда благодарна ако някой преведе рецептите на KFS и споделете моля как се прави прословутата торта " Романс" на сладкарница Романс

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 21:42 от lusylusy

# 460
  • Карлово
  • Мнения: 4 647
А,дали няма да стане да се панират след тази марината newsm78

Ми може и да стане, знам ли newsm78 що пък да не стане всъшност newsm78.Аз лично не съм пробвала, но ако се осмелиш и пробваш да кажеш как е станало Hug
Не приличат на панирани, но аз им слагам и сусам. Бях чела този начин за приготвяне в някои от книжките за китайска кухня и там имаше и сусам.

# 461
  • Мнения: 7 430
...направих хапките на Хепи със сиренцето...не мога да ви опиша колко бързо свършиха ooooh!
Тази седмица отново  Joy ...а панирани хапки с корнфлейкс или сусам нещо не ги тачим Confused

# 462
  • London, baby
  • Мнения: 800
Много хубава тема!
Искам да попитам, тестото за пърленки някой знае ли го?

# 463
  • Мнения: 125
Има го в рецепти за хляб, провери там.

# 464
  • Мнения: 121
В неделя направих  пица "Верди". Стана разкошна!
Хиляди благодарности  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт