Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 309 999
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 258
Благодаря!Ще се разровя да видя.А от тортената бях взела рецепта за фондан......ами не ми се получи това което исках .

# 796
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Отдавна й се каня на тази торта и най- сетне я направих, купата ми обаче се оказа май прекалено голяма, наредих двете рула, сложих бананите и крема, ама имаше още ред рула, за които нямаше крем newsm78.Направих крема с 400гр. заквасена сметана и 300 гр.течен щоколад, както е в рецептата.Махнах излишният ред рула, сега купата е наполовина пълна, дали ще имам проблем с обръщането?Сложих фолио, надявам се това да улесни нещата.И другият ми въпрос е - колко минимум да престои в хладилника , преди да я обърна?В рецептата пише 2-3 часа, ама мен ме е страх, че може да не е стегнала още newsm78.

# 797
  • Мнения: 1 258
Обърни си я спокойно след 3 часа.Ще е стегнала .И мисля че няма да имаш проблем с изваждането на тортичката от купата.щом си сложила фолио няма грижи!

# 798
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
*Alma* , благодаря ти за отговора, тортата наполовина я няма вече, много хубава стана Hug.

Специални благодарности и на L e o за чудесната рецепта  bouquet.

# 799
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
И аз вчера я правих за пореден път. Стана страхотна за кой ли път. Снимки ще кача малко по късно.

# 800
  • Мнения: 66
Здравейте, мацки Grinning!Аз редовно си правя тази тортичка, допитвала съм се до вас  редица пъти за съвети и сега пак ще питам нещо.Благодаря предварително на отзовалите се  bouquet
Синът ми има други ден РД и пак си пожела тази торта да му направя, но исках да е по-голяма, та въпросът ми е :правили ли сте я по-голямшка, купих си една купа, която в магазина ми се стори подходяща, а в къщи като я погледнах ми идва като леген направо Mr. GreenАко я напълня цялата да не вземе да се разпадне при обръщането Embarassed?Аз ще удвоя количествотот на продуктите и желатина, но все пак ще съм благодарна, ако някоя от вас я спретвала грамаданска да ми сподели! Hug

# 801
  • Мнения: 96
Аз съм я правила по-голяма, но не чак двойна доза, а x1.5. Нямах проблем с обръщането на тортата. Целувки на рожденика!

# 802
  • Мнения: 66
Благодаря за бързото включване и за  Flutterцелувките!!! Heart Eyes!Отказах се в тая купа да я правя, ми тя е гигантска-диаметърът идва сигурно над 30см Rolling Eyes Mr. Green
Намерих си сега една с диаметър 25 , и в нея ще бъде!!!

# 803
  • Мнения: 319
ето я и моята поредна тортичка но този път с бели рулца и ягодки вместо банан страхотна е
 Лео благодаря ти отново   bouquet



малко нисичка ми става , но нямам друга подходяща купа и така става   Blush

# 804
  • Мнения: 1 798
Браво Веси Crazy чудесна е .
Момичета,искам да направя плодовия вариант Praynig за рецепта на крема.

# 805
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Здравейте, мацки Grinning!Аз редовно си правя тази тортичка, допитвала съм се до вас  редица пъти за съвети и сега пак ще питам нещо.Благодаря предварително на отзовалите се  bouquet
Синът ми има други ден РД и пак си пожела тази торта да му направя, но исках да е по-голяма, та въпросът ми е :правили ли сте я по-голямшка, купих си една купа, която в магазина ми се стори подходяща, а в къщи като я погледнах ми идва като леген направо Mr. GreenАко я напълня цялата да не вземе да се разпадне при обръщането Embarassed?Аз ще удвоя количествотот на продуктите и желатина, но все пак ще съм благодарна, ако някоя от вас я спретвала грамаданска да ми сподели! Hug

Правила съм 2 дози и половина, 2 пъти тичах до магазина.... Mr. Green купата се оказа голяма. Но беше висока и по-тясна, а не разлята. Ето тук

Последна редакция: вт, 11 авг 2009, 13:34 от М_е_г_и

# 806
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Правила съм 2 дози и половина, 2 пъти тичах до магазина.... Mr. Green купата се оказа голяма. Но беше висока и по-тясна, а не разлята. Ето тук

Не можах да се стърпя - браво, прекрасна е, направо майсторски изпипана отвсякъде Peace! Браво още веднъж  bouquet  bouquet  bouquet!!!

# 807
  • софия
  • Мнения: 100
Тортичката е чудесна.Обрах овациите в къщи.Благодаря за рецептата

# 808
  • Мнения: 127
Два пъти правих тортичката,първия път-плодов вариант,втория шоколадов.Разбира се като за пръв път не ми се получи идеално плодовата торта(за сефте работих с желатин),но вкуса и бе невероятен.Втори опит,шоколадов вариант-перфектен.Стегна много добре,на външен вид добре,но на вкус не ми хареса колкото плодовата.
Малка тайна(незнам дали е казвана) Ползвах 2 желатина(при успешния опит) за 600 гр. заквасена сметана и 300 гр. течен шоколад.След приготвяне на тортата,пъхам за 20-на минути в камерата и после местя в хладилника.Когато дойде време за обръщане.Шоково потапям дъното на купата в гореша вода(за секунди) и обръщам без проблем.

# 809
  • София
  • Мнения: 461
Да кажа и аз за пудинга - правила съм подобна торта - стана и без желатин, но леко се сплеска, понеже беше през юни и беше много горещо. Като цяло запази формата си.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197370.msg4225146#msg4225146 - тук са обясненията

           


А ето как става с разбита течна сметана http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141085.msg3359131#msg3359131, обсъждаше се по-напред в темата, става без проблем, даже децата я харесват повече, тъй като не им харесва леко киселия вкус на тази със заквасена сметана.
Меги,разгледах тортите ти,и другите неща!Останах без дъх  bouquet  bouquet  bouquetРъцете ти са златни!!!Поздравления!!!

Общи условия

Активация на акаунт