"Есен идва, дъжд вали - ДЕКЕМВРИйчето пълзи и се учи да върви"

  • 9 727
  • 284
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 350

 


"Есен идва, дъжд вали - ДЕКЕМВРИйчето пълзи и се учи да върви"
 




Emsski- мама на ангел
Mерри - мама на ангел

Flowers Rose Почивайте в мир малки ангелчета Flowers Rose
Emsski, Mерри, душите ни скърбят за тежката ви загуба.



























































НАШИТЕ БЕБЧЕТА СА 151 БЕБЧЕТА

 
66 КАВАЛЕРА и 85 ГОСПОЖИЦИ





НАШИТЕ БЕБЧЕТА-РЕКОРДЬОРИ


Най-нетърпеливо бебе - Калина на kamyst родена - 45 дни преди термин

Най-мързеливо бебе - Джонатан на anabella_ роден - 24 дена след термин

Бебе родено на термин - Алексис на pontes, Ивайла на kriss`, Росица на zizzu, Ема на gerito, Мартин на kirkorova80 и Йоана на STASII

Най-леко бебе - Лора на elen_ka - 2000гр.

Най-тежко бебе - Живко на Елито - 4705гр.

Най-късо бебе - Габриела на афродита и Лора на elen_ka - 43см.

Най-дълго бебе - Джонатан на anabella_ - 55см.

Най-продуктивна дата- 6 декември - 11 бебета

Най-предпочитано име за момче - Кристиян, Кристиан, Христиан - 7 бебета - Кристиян на Dakota, Христиан на Rimini, Кристиян на KrisDiMar, Кристиян на Tani@, Християн на боца, Кристиян на detelini, Кристиян на zory5rova.

                                             - Александър, Алекс, Алексис - 7 бебета - Алексис на pontes, Александър на keti qncheva, Александър на Shrew, Александър на liletka, Алекс на danielad, Алекс на ejkajujka, Александър на РалиЛД.



Най-предпочитано име за момиче - Лора - 5 бебета - Лора на elen_ka, Лора на Virginity, Лора на ina_nk, Лора на aleksandrina_24, Лора на ivi2000.

Първо озъбило се бебче - Влади на ka_tq

Бебе рекордьор по седене, лазене и изправяне - Венета на Betty L.

Бебе рекордьор по избили зъбчета - Никола на iv4ok - цели 9







   ВАЖНО
Относно колажа на декемврийските бебчета: Всички, които желаят да бъдат включени да изпратят снимчица на бебчето си. Снимките изпращайте на мейл:

lofkamte@yahoo.com или
HeKa3BaM@abv.bg или
neviana@bginfo.net

Моля в мейла да посочите потребителското си име от форума, както и данни за бебчовците: име, дата на раждане и мерки /килограми и сантиметри/ от раждането.
За открити неточности и грешки пишете на лични.




   ПОЛЕЗНО :

ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА
МАСАЖ НА БЕБЧО
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено
ЗА НОРМИТЕ
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Развитие на бебето по месеци
!Сетивата на бебето!
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
Ваксините
Oсновни въпроси свързани с кърменето
Диета на кърмачката
Таблица за хранене на бебето
Регистър на лекарите ХОМЕОПАТИ по населено място
Захранване от 4-8 месеца
Захранване от 8-12 месеца
ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
От шест до девет месеца
Рецепти за домашни пюрета и каши
За вредата от захарта в детската храна
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
Въвеждане на твърди храни
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ






Нашите бебчета на 9 месеца

Нашите бебчета на 8 месеца

Нашите бебчета на 7 месеца

Нашите бебчета на 6 месеца
 
Нашите бебчета на 5 месеца
 
Нашите бебчета на 4 месеца
 
Нашите бебчета на 3 месеца
 
Нашите бебчета на 2 месеца
 
Нашeто първо албумче
 

Потребител:decemvri
Парола:2006




Клипчета на нашите мънички сладурки и сладурковци

Дани на poli.jekova ; Лорка на Virginity;

Теодора на iva-bebe ; Елена на dideto;

Петьофито на Nikki_Ivanova ; Жижи на Magesta;

Андреа на djumbeto ; Лора на ina_nk;

Аделина на НЕВМЕНТЕ ; Нора на Moonlady;

Никола на ger4e ; Нели на verolina;

Соня на Били хлапето ; Катрин на polkam;

Венета на Betty L. ; Мериан на Black_Kitty;

Калоян на anche_mamche ; Кристиян на KrisDiMar;







ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ НА СЛЕДВАЩИ ТЕМИ


"ДЕКЕМВРИйското жабе вече сяда на гърне!" - gery_bery
"Наближава първата годинка на ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"Празнува първата годинка ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"ДЕКЕМВРИйчета вилнеят и зъбките им се белеят!" - desidm
"На ДЕКЕМВРИийчетата идат първите рождени дни, мамите се впуснаха пък в секс - мечти !" - Magesta
"На ДЕКЕМВРИйчетата идат първите рождени дни, мамите се впуснаха пък в секс -ИГРИ" - desidm
"Годинката ни наближава а на ДЕКЕМВРИйска мама само секс и е в главата! - desidm
"ДКЕМВРИ чука на вратата, първата свещичка на вкусна торта ще духнат децата" - dideto



ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА СЛЕДВАЩИ АНКЕТИ


Колко деца смятате да имате? - tini-mini
Как заспиват децата Ви? - shemet_neveroiaten
Пият ли вода децата Ви? - shemet_neveroiaten
На каква възраст на детето ще се върнете на работа? - shemet_neveroiaten
Кога планирате зачеване на следващото бебе? - shemet_neveroiaten






Кръстници на темата - EASpirit




ИСТОРИЯ - НАШИТЕ ПОСЛЕДНИ ПЕТ ТЕМИЧКИ

"ДЕКЕМВРИйчетата палави растат и неусетно зъбчета редят"

"Жегата не ни мори, Декемврийчето се учи да върви!"

"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее II част"

"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее"

"На планина или на море Декемврийчето се смее и расте"





Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:57 от Nikki_Ivanova

# 1
  • Мнения: 4 967
Пу първа!
Хи-хи-хи, веднъж и аз да успея!
Ники, невероятна си!  bouquet

# 2
  • Мнения: 423
еееее аз съм втора!
Ники  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 201
Ха такаааа.....аз се записвам трета  bouquet
Бравос на Никито  bouquet
А сега да споделя какво ядохме за обяд:
Мусака с зеленчуци:
1 картофче, 1 зелена чушка, 1 морковче, 1 колелце тиквичка, 1 домат, малко лук, копът, магданоз, 5 топчета кайма (50/50 свинко/телешко)
Всички зеленчуци се сваряват, махат се ципите на чушката и домата. Добавят се направените топченца от каймата, като преди това може се да прецеди бульончето от врелите зеленчуци и аз го давам взесто вода (обожава го!). Долива се гореща вода и всичко се вари до сваряването на топчетата. Пасира се с миксера и се получава чудесно обедно пюре!
Да ви е сладкоSimple Smile.....нашето го изядохме цялото без хъката-мъкатаSimple Smile

Весел денSimple Smile

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 15:37 от dideto

# 4
  • Мнения: 1 313
Дай да се запиша и аз, че нещо съвсем ви изтървах Outta Joint
Страхотни снимчици PeaceМнооого сладки са всички бебоци Hug
shrwe, и нас много не ни забелязват младежите, но ние търпеливо изчакваме, ще дойде и нашият ред Laughing
Та като подех инициативата за обедното меню, хайде и аз доа споделя нашата гозба Wink
Тиква, картоф, моркоф, пуешко, зехтин и малко ориз.Варено, пасирано и не харесано особено, но воля-неволя го изпапахме  chef
Та среща имаше ли или не newsm78 Абе вашите бебоци не спят ли от 2-4ч. та такива срещи си организирате в тези часове Thinking
Това е от нас  bouquet

# 5
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Браво Ники - страхотна темичка си спретнала дори при това състояние на Пешката и килима ... 
 bouquet   Hug bouquet  Hug  bouquet Hug bouquet Hug bouquet
Помагайте с идеи как да давам тъпия панадол .... всичко вече е омазано с него - малкото беснее само като ме види че отварям шишето .... таман бях изпрала и изгладила всичко и от вчера до днес повече от половината ни дрехи са омазани в лекарства и обратно в пералнята. Лошото е че и моите дрехи са омазани и леглото и въобще всичко .... нито лекарства пие нито капки дава да му сложа така че подсказвайте как да се справя с проблема лекарства.

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Шемет на мен ми е лесно с Панадола- нали си е със спринцовка, като биба го засмуква и аз го впръсквам.
Ники мерси отново Hug
Еси писах по-рано, среща имаше и хубавко се наприказвахме,но явно мамите нямат време да качат снимки.
Инак бебетата си поспаха между 2-4,но в количките Wink

# 7
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шемет на мен ми е лесно с Панадола- нали си е със спринцовка, като биба го засмуква и аз го впръсквам.
Завиждаааааам - моя разбойник стиска устни и не дава да набутам спринцовката вътре, а ако случайно успея бута език и плюе.

# 8
  • Мнения: 1 313
Еси писах по-рано, среща имаше и хубавко се наприказвахме,но явно мамите нямат време да качат снимки.
Инак бебетата си поспаха между 2-4,но в количките Wink
Извинявам се не съм чела предишната темичка много, много само разгледах снимчиците Embarassed
Ние щ`ото навън спим най-много по 1/2 ч.и гледам поне в тези часове да сме си в къщи, че спим по 1,5-2ч.Иначе ми беше на много удобно място за нас ама..... Rolling Eyes
Ще чакаме снимчици да ви се порадваме Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Шемет опитай първо да му предложиш гърда, а след това що не пробваш с чашка или лъжичка. Петър много харесва да надига чашка та с нея ми е доста лесно, а също и: слагам го на столчето за хранене, сипвам Панадола в лъжичката, с която го храня. Петър винаги опитва какво му давам....поне първия път няма да разбере какво му даваш  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 483
Записче и тичкам до магазина Hug

# 11
  • Мнения: 1 212
Хайде запис и от нас - големи емоции имало в края на предишната тема : не мога да си спестя коментара
 hahaha Mr. Green
Кой със салам се захранил, кой с друго  Mr. Green hahaha
Венетка, не се шегува със салама ..... на големи парчета налита от малка  Mr. Green
Алекси и мама добре са се разнообразили : завиждаме благородно  Grinning
А за гърнето - при нас няма опасност от такива изпълнения за сега - винаги празно остава: явно ще си караме на памперси дълго .... Thinking
Най-големия номер в тази насока на нас ни е докато го преобувам омазан до ушите да ми се измъкне още мръсен с изстласкване назад и да се претърколи няколко пъти по шалтето .... при което сещате се всичко става в ... мармалад  Mr. Green... а той се залива от смях !
шемет , ако гризкате сухари да ти предложа да го натопиш в Панадола, ама сигурно още не сте почнали ....  Thinking
Георги Панадола го възприема като рядък деликатес и винаги ми реве за още - нали е сладък  Mr. Green
За кърменето - гласувах :9 месеца , че нямам визия за бъдещето - всеки ден си променям мнението затова и помолих Никки да пусне такава анкета  Hug
Ще съм благодарна да гласувате всички  Peace
За срещата - само девойки : изтървали сме сеира , ама ходихме за пюрета в маалата  Sad
Ние имаме един зимен екип, ама няма смисъл да го показвам, че ни е наследство - макар и запазен, ще трябва още нещо да вземем и ние. Бях писала, че и аз се интересувам .

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
  bouquet
за анкетата - 6 месеца избутахме. исках още, ама като няма - няма. какво да се прави Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 893
запис!
за анкетата, успях само 4 месеца да кърмя но понеже се пита Колко искате да кърмите гласувах с 1г и малко Confused
с буйките на КК имаме проблем - 16/17 не мога да намеря 18/19 са големи. пробвах едни на Сали 16 малки, 17 големи  Shocked
за спането - като изключим последните 3 дена след завръщането ни от болницата, Лора си спи по цяла нощ още от втория месец  Whistling но тея 3 дена ми се разказа играта със събуждане в 3-4-5  Tired
трябва да качим снимки в 9тото албумче  Thinking
shrew много сте далеч, любов от разстояние трудно  Sad  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 888
Мацки в духа на моето предложение
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3997940
ама и аз съм една нетърпелива...домързя ме да правя голяма обиколка по магазините(а и без колааааа) и от Скай-я се сдобихме със зимното яке Embarassed
Открили са аутлет-а на Зара- има детски якенца,но са или 9-12м(на нас ни е малко) и после чак за (86-93см),инак са дебелички,симпатични.Нещо поошушкан ми се видя магазина,очаквах повече newsm78
Аз също кърмих до 4 месец(но давах и АМ-на смесено),но за второ дете мн ми се иска да е до 12 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт