Електролукс-сушилнята с гладене на пара за 1800лв.

  • 48 099
  • 189
  •   1
Отговори
Здравейте,интересува ме има ли някой това чудо и глади ли наистина,защото мой познат консултант от техномаркет ми каза,че са я пробвали на техните служебни ризи и нямало домакиня,която така да може да глади-само ръбове не можела да прави,ама то и аз не мога Simple Smile.
Искам обаче и други мнения,защото парите са много.

# 1
  • Мнения: 437
Моята е Аристон за 700 лв. Доволна съм. Ако извадя дрехите веднага дори не се налага да ги гладя. Само изпъвам и сгъвам. В Технополис ни казаха, че Електролукс е излишно скъпа и няма смисъл да я взимаме.
Ти си прецени дали имате много дрехи, които се налага да бъдат перфектно изгладени и дали си заслужава парите. Според мен е излишно чак толкова скъпа.

# 2
  • София
  • Мнения: 228
Здравейте,интересува ме има ли някой това чудо и глади ли наистина,защото мой познат консултант от техномаркет ми каза,че са я пробвали на техните служебни ризи и нямало домакиня,която така да може да глади-само ръбове не можела да прави,ама то и аз не мога Simple Smile.
Искам обаче и други мнения,защото парите са много.

Утре отивам да си докарам моята, че нямаха в наличност до сега. Ще пиша веднага щом изсуши и изглади.   Laughing

# 3
  • Мнения: 924
И аз се бях засилила да я купувам, но управителят на магазина (познат) каза, че не е качествена. С интерес ще следя отзивите, макар и да купих вече.

Между другото бях хвърлила око и на индукционния им плот без обособени котлони.  Peace

# 4
  • Мнения: 366
 Е добре де , никой ли е гладил и сушил с това чудо, много съм мераклийка ама без да имам поне няколко мнения даже няма и да мисля... звучи доста нереално да глади..аз ползвам сушилня Канди , но ще се местим на ново място и съм в чуденка
Все по веднъж сте изгладили кажете заслужава ли си?

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз имам такова чудо, но се води AEG, но май Electrolux се прави в техните заводи или аз бъркам.... newsm78...

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 336
То моето мнение е малко "казал-рекъл", но все пак да споделя - приятелката ми си взе тази сушилня и е доволна. Само че дрехите не се напъхват направо като ги извадиш от пералнята, а ги сгъваш и слагаш по малко. Това е начина да постигнеш добър резултат. Не съм я разпитвала повече, тъй като не ми предстои покупка на сушилня засега. Но ако искаш ще разпитам повече.
А AEG май купи Electrolux  Thinking

# 7
  • Мнения: 366
 Няма значение ,те май  AEG и Electrolux са под една шапка, ама не това важно , ако трябваше сега да избираш как би постъпила, би ли си го купила пак или не.. демек доворна ли си, върши ли си работата, заслужава ли си парите... давай подробности...

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Мисля, че става въпрос за един и същи уред, тъй като в магазина имаше само 2 с такава цена (с разлика 100лв.) и сега я огледах и  видях, че под надписа AEG има и надпис Electrolux  Rolling Eyes
Лично аз бих си купила същата сушилня и никоя друга  Naughty , доволна съм много, върши точно това, което съм очаквала, не сгъвам нищо и директно от пералнята натъпквам всичко в сушилнята  Peace . Има програми от 1кг до 7кг. пране. Това беше единственият ми критерий, по който избирах уреда, а именно с възможно най-големият барабан, точно за да не суша на два пъти, а пералнята пък ми е за 6кг. Преценявам и избирам програмите според прането - материя, дебелина и количество. Има всевъзможни програми и опции, не намачква и откакто я имам почти не гладя, само лен и няколко нещана мен и детето. Почиства се много елементарно и бързо. Аз не съжалявам за нито лев от цената, която трябваше да платя, за да я имам. Досега не съм ползвала домакински уред, немско произодство, и за мен има огромна разлика  Peace

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако си готова да хвърлиш толкоз пари  #Crazy за сушилня, то купи си Miele.
В пъти ще е по-добро от Електролукс-а.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Следя темата, но така и не разбрах някой има ли го това чудо и да сподели подробно глади ли?

# 11
  • Мнения: 366
 Да ви кажа момичета аз сега ползвам Канди проста кондензационен тип с механично управление и пак не гладя, е естествено ризите на мъжа ми дирекно пращам на хем чистене, щото те без гладене не могат , а аз съм вързана в ръцете с това гладене особено ако трябва да е прецизно, та за това ми беше интересно, така или иначе ще се местим и ще си купувам нова, ако става за ризи и ще спестя от хим чистене, бих помислила, ама ако само ги вади гладки и за ризи XXL няма смисъл.. то и по- простия вариант си заслужава
 Та така, айде още някой да каже глади ли или ги вади гладки..това са различни неща

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не съвсем по темата, но за мразещите гладенето - изпробвано решение

http://www.technikzuhause.de/News.5+M5b832a3b890.0.html

Е. прането не се глади само, но за максимално кратко време изглаждам огромни количества - трима мъже и аз в къщи и всеки ден по една пералня си е сериозно занимание.
Иначе аз леко се съмнявам, че и най добрата сушилня ще "изглади" нещо, но може и да не съм права.

# 13
  • Мнения: 366
mds, разкажи повече звучи сурер интересно, за първи път чувам за такова чудо, в какви пари влиза горе долу, всичко ли гладиш с него.. хвърли бомбата дай са повече инфо.. хехе
Нищо ,че не е по темата

# 14
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ако си готова да хвърлиш толкоз пари  #Crazy за сушилня, то купи си Miele.
В пъти ще е по-добро от Електролукс-а.

Аз бях готова да дам толкова пари, но ги дадох за AEG, защото Miele бяха почти толкова, но в евро  Shocked . А аз съм върл фен на Miele....ах...как искам всичко в кухнята да е от тях...за мен това е най-доброто, но са скъпи, мамка му #Cussing out!

# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз съм я запланувала за новия апартамент. преди време бях пуснала тема и тези които я имаха казаха само много добри отзиви. Даже беше пусната  снимка.

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз съм я запланувала за новия апартамент. преди време бях пуснала тема и тези които я имаха казаха само много добри отзиви. Даже беше пусната  снимка.

Идеята е добра, така ще си сверим часовниците. Ето това имам аз:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09036213

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Aз имам предвид тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271 . Но ще дам отчет чак ноември. Само тази има система за гладене с пара и за това я избрах.

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И моята има опция за гладене с пара, но никога не съм я пробвала... newsm78 Май е крайно време  Thinking

# 19
  • Мнения: 1 058
Не знаех, че има сушилня, която глади. Давайте още отзиви.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И моята има опция за гладене с пара, но никога не съм я пробвала... newsm78 Май е крайно време  Thinking
До колкото знам,на пазара, само тази сушилня на Електролукс глади. Поне до преди няколко месеца беше така.
Твоята глади или има функция "лесно гладене", защото само това пишеше в описанието й за гладене?

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Да ти кажа честно досега не бях обръщала внимание с такава точност на опциите... Mr. Green  Laughing
Значи има 4 програми за лесно гладене, в зависимост от материя, дебелина на материята, количество...и има 2 програми за сушене на пара, с горещ въздух и след тях не се гладят дрехите, но аз така или иначе, каквато и програма да ползвам, никога не гладя...Незнам дали точно това търсиш, като опция... newsm78

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 559
mds, разкажи повече звучи сурер интересно, за първи път чувам за такова чудо, в какви пари влиза горе долу, всичко ли гладиш с него.. хвърли бомбата дай са повече инфо.. хехе
Нищо ,че не е по темата



Струваше около 1100Е страшно удобно и много бързо глади, моята задача се ограничава до това да натискам долу педала с който се задвижва машината и да придържам дрехата да не се набере евентуално защото само така могат да се получат гънки. Гладя всичко по принцип, а с машината ме е страх само да се пробвам с дрехи с много копчета от двете страни, за да не се надере нещо. За по пипкави неща, например ризи, си има точна последователност за гладенето с цел оптимален резултат. В книжката с инструкции е описано подробно, но и без да се придържаш стриктно резултатите са ок. Продават се и употребявани (в ebay.de със сигурност, но може би и по другите)ако не бях успяла да убедя моя мъж да дадем 1100Е щях да си взема от там. Но даже и той като мъж беше впечатлен когато видя на живо колко е лесно.

# 23
  • Мнения: 366
 А в България продава ли се това, къде евенуално и горе- долу цената тази ли е, вие от къде го взехте...????
Мерси за разказа и конретно за това,че и ризи глади (моят бич) .. хехеххе

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не съм сигурна, предполагам че ги предлагат, но аз лично не съм проверявала. В карйна сметка се предлага и Miele i Miele Professional, така че би трябвало да ги има. Моята е купена от Германия. 

# 25
  • Мнения: 136
Моята сушилня е такава. Ползвам я вече от 10 месеца и съм страшно доволна!!! Важно е обаче дрехите да се вадят на момента на приключване на програмата и да се "опъват" някъде. Аз ги просвам върху масата за гладене и си ги сгъвам когато ми падне, може и след 2 дни Simple Smile Има малки издънки само по джобовете на ризите, плисето и коланите. Всичко останало е идеално, включително и чаршафите. Родих се с това чудо и го препоръчвам на 100%.
Да добавя - в инструкциите пише че е желателно дрехите за гладене да се сортират по размер, но аз много рядко го правя. И въпреки това резултатът е на лице. Цялото семейство си ходим изгладени без да ползвам Ютия.  Пералнята ми /Горение -Пролоджикал/ също е с опции за не намачкване на прането, което също си дава за крайния резултат, предполагам.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 03:24 от Екатерина

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Все ми се струва невероятно това. Май докато не го видя с очите си няма да повярвам. newsm78 Пък и не струва малко, та да рискувам.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Онзи ден ходихме с мъжа ми в Техномаркет и аз питах един консултант за сушилнята. Какво да ви кажа,много неграмотни хора има. За какво му дават заплата като не знае какво продава? Та човека каза,че сушилнята не гладела, а само освежавала с пара вмирисани дрехи  #Crazy А на врата й има огромна лепенка с намачкана риза и после изгладена. Добре,че поне ми отпечата едни индтрукции на български да прочета каква е тая функция с гладенето на пара.

# 28
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Онзи ден ходихме с мъжа ми в Техномаркет и аз питах един консултант за сушилнята. Какво да ви кажа,много неграмотни хора има. За какво му дават заплата като не знае какво продава? Та човека каза,че сушилнята не гладела, а само освежавала с пара вмирисани дрехи  #Crazy А на врата й има огромна лепенка с намачкана риза и после изгладена. Добре,че поне ми отпечата едни индтрукции на български да прочета каква е тая функция с гладенето на пара.

Точно по повод купуването на нашата сушилня отидохме първо в Техномаркет. Едва се сдържах да не вдигна скандал, точно по същите причини. Избрахме 3-4 сушилни и искахме да ни обяснят разликите, като две от тях бяха на AEG с разлика от 100лв. и никакви други видими различия. Та...появи се едно момче, което освен, че въпросните уреди са предназначени да сушят дрехи, нищо друго не можа да ни обясни. От въпросният магазин отидохме в Технополис и незнам дали е по-добро обслужването или имахме невероятен късмет, но момчето на което попаднахме беше изключително запознат с тези уреди и ни обясни много прецизно всичко. Отговори на всичките ни въпроси, а те небяха малко. След продължителна консултация той ни препоръча сушилнята, която в последствие избрахме. Наистина се оказа прав - сушилнята ми е безупречна...
Така, че Нади, ако имате все още мерак може да пообиколите някой и друг магазин...но Техномаркет не  Naughty

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Eveto, аз май съм решила,че ще е тази. Но въпросния го попитах за разликата м/у твоето AEG и моя Electrolux. Само икономичността на ел.енергия и в надписа ooooh! 

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, кажете ама съвсем изгладени ли вадите дрехите? Не се ли налага пак да минете една ютия. И бихте ли ми дали размерите на това чудо, за да видя дали имам място за него.  bouquet

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Puknka, размерите са тези ВхШхД 85х60х60!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Puknka, размерите са тези ВхШхД 85х60х60!

Много,много ти благодаря. Имам място за този размер.  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Eveto, аз май съм решила,че ще е тази. Но въпросния го попитах за разликата м/у твоето AEG и моя Electrolux. Само икономичността на ел.енергия и в надписа ooooh! 


И аз си бях решила  smile3521 само като я видях, обърка ме само наличието на абсолютно същата, но с 100лв. по-малко. И съответно в Технополис разбрах каква е разликата. А ти взе ли я вече твоята "избранница"  Mr. Green

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Eveto, сега ще я поръчаме от едни познати, че ще ни направят отстъпка в цената Mr. Green . Но ще я ползвам чак като се нанесем в новото жилище, живот и здраве през ноември, декември! Чак тогава ще дам отзиви.
Може ли да ми кажеш каква е разликата,защото няма кой да ми обясни. Ако няма да те притесни драсни едно ЛС или пък тук за всички.Благодаря ти предварително Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Имам още един въпрос за Електролукса. Има ли някакво водно захранване.Тоест изисква ли да е вързана към тръбопровод?

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Тоест изисква ли да е вързана към тръбопровод?
Не . Има контейнер в който се събира водата от сушенето,тя е кондензационен тип сушилня ,както и контейнер за наливане на вода за гладенето с пара!

# 37
  • Мнения: 136
Водата от контейнера  от сушенето се използва и се прелива чрез кана с малко филтърче в контейнера за гладене. Ох дано да го обясних добре... Трябва ти само ток... Без входен и изходен канал.

# 38
  • Мнения: 1 632
mds, разкажи повече звучи сурер интересно, за първи път чувам за такова чудо, в какви пари влиза горе долу, всичко ли гладиш с него.. хвърли бомбата дай са повече инфо.. хехе
Нищо ,че не е по темата



Струваше около 1100Е страшно удобно и много бързо глади, моята задача се ограничава до това да натискам долу педала с който се задвижва машината и да придържам дрехата да не се набере евентуално защото само така могат да се получат гънки. Гладя всичко по принцип, а с машината ме е страх само да се пробвам с дрехи с много копчета от двете страни, за да не се надере нещо. За по пипкави неща, например ризи, си има точна последователност за гладенето с цел оптимален резултат. В книжката с инструкции е описано подробно, но и без да се придържаш стриктно резултатите са ок. Продават се и употребявани (в ebay.de със сигурност, но може би и по другите)ако не бях успяла да убедя моя мъж да дадем 1100Е щях да си взема от там. Но даже и той като мъж беше впечатлен когато видя на живо колко е лесно.
Същата преса имаме и ние.Купихме я от 1 шивашка фирма която фалира за 300лв.Наистина е удобна,и можеш и седнал да гладиш,но на мен вече и с нея ми е писнало да гладя.Сега вече искам парогладачка.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, в събота мъжа ми ще ми купува сушилнята. Ако не глади, ще я хвърля през терасата. Mr. GreenЩе ви дам отзиви като я изпробвам.

# 40
  • Мнения: 1 561
Заинтригувахте ме.

# 41
  • Мнения: 1 058
*Pukanka* кажи къде живееш да чакам под терасата Laughing.

# 42
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Момичета, в събота мъжа ми ще ми купува сушилнята. Ако не глади, ще я хвърля през терасата. Mr. GreenЩе ви дам отзиви като я изпробвам.

Недей да я хвърляш с лека ръка  Stop
Да ти кажа честно дори и да трябваше да гладя пак не си я давам. Времето и суетнята около простиране и събиране на парцалки от простора зиме и лете, което този уред ми спестява, е достатъчно, за да съжалявам за времето когато не съм я имала. Особено зимата, когато прането виси на въжетата по 2-3 дена и като ми писне почвам да украсявам всички радиатори в къщи с всевъзможни гащи, чорапи и пижами...лятото пък при нас е отвратително прашно и мръсно (не че зимата става чисто!), отвсякъде ни наобиколиха строежи и дори за наколко часа дрехите изглеждат ужасно, покрити с прах...А като преседят на слънцето стават като гюдерии (така ли се казва???), пресъхват и материите стават твърди, а хавлиите направо корави, отбелязват се щипките и после по-трудно се махат при гладене, а при самото простиране и опъване на въжето след време започват да 'бягат' ръбовете на дрехите, да провисат оттук-оттам...Така, че мога да кажа, че ползата от този уред не е само липсата на гладене  Peace
Пиши после отзивите  Hug

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Момичета, в събота мъжа ми ще ми купува сушилнята. Ако не глади, ще я хвърля през терасата. Mr. GreenЩе ви дам отзиви като я изпробвам.
Недей така, ще глади и още как. Да пуснеш снимки после Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вече го имам това чудо, но поне ден ще чета сега указанията,защото незнам кка се ползва. светнете ме моля ви някакви препарати ползват ли се за тая машина?

# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Вече го имам това чудо, но поне ден ще чета сега указанията,защото незнам кка се ползва. светнете ме моля ви някакви препарати ползват ли се за тая машина?
Да ти е честита Hug Да кажеш как е,като изсушиш и изгладиш!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Още утре ще ви пиша.То тая вечер няма да спя докато не я пробвам. Grinning

# 47
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Здравей *Pukanka*, пробва ли сушилнята? 

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да. Наистина глади колкото и да не вярвах. Важно е само да се извадят до половин час след свършване на програмата и да се сгънат или сложат на закачалки,защото някак си стоят леко влажни и ако ги скупчите,ще се омачкат лесно.Интересно е че и в машината са скупчени, но там не се мачкат , а се гладят. нямам обяснение, но е факт.

Днес сравних гладени от мене чаршафи преди,с гладени от сушилнята чаршафи от снощи и сушилнята се оказа с по-добре изгладените чаршафи.

# 49
  • София
  • Мнения: 228
И аз съм доволна от моята машинка. Вече не помня кога съм гладила за последно. Сега, ако успея да се преборя и със смаляването на дрехите ...  Joy Незнайно как все докарвам ефекта къси и широки дрехи.  Laughing

# 50
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Звучи супер.
А ризите как ги глади? newsm78

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Звучи супер.
А ризите как ги глади? newsm78

За тях аз не мога да кажа. Мъжа ми не носи ризи. Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 366
 Олеле  много ме запалвате да знаете, а Пукакнка ти преди ползвала ли си друг вид сушилня... обикновена
 Лидия и аз да ти кажа дълго се борех с тая ефект, и мъжа мине не мине и ме пита " ти еди - кое си да не си ми го сушила в сушилнята".. хеххе ... жени! хеххехе ама човек като свие 50-тина камплекта дрехи и се учи хехех

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Това което аз суших до момента, не се е свило, но сигурно ще имам и такива моменти. Все пак сушилнята си има доста програми и варианти за сушене включително и някаква тричасова,която не мисля да използвам, понеже най-вероятно тя прави мизериите със свиването. Най-дългата програма която ползвах е 1 час общо за сушене,охлаждане и гладене.
mama_meggie ,не съм имала уред сушилня преди. Имала съм пералня със сушилня, но то пък там няма нищо общо с отделните сушилни.

# 54
  • Мнения: 366
 Пуканка, питах те защото аз имам нормална сушилня и ако ги извадя веднага и ги сгъна дрехите са си като гладени, но не чак гладени, удиви ме това за чаршафите,че машинката бие ютията.. а и това,че има много програми също сигурно е добре, моята има за памучни и за сънтетични тъкани, но много неща не слагам защото незнам какво ще излезе, но и с Евето съм много съгласна и аз така се чувствах като направих равносметката преди и след като съм имала уреда...  Peace Сега когато трябва да избера нова, много искам да взема поне толкова добра или още по- добра.. Радвам се, че ти поне си доволна от туй чудо

# 55
  • София
  • Мнения: 228
mama_meggie, аз вече не знам какво да правя с проблема ми със свиването на дрехите. Уж правя всичко като по книга и накрая ефекта е същия. Програматора на сушилнята Електролукс е разделен на синтетика, памук и коприна има си и бутон за деликатни тъкани. Уж разпределям прането по материи, но.... уви.
*Pukanka*, не ми се е налагало да ползвам 3 часовата програма на сушене, та едва ли е в нея проблема. Памучни фланелки суши ли вече в тази сушилня? Че те май са ми най-проблемни.  ooooh!

# 56
  • Мнения: 366
 Лидия, да ти кажа аз в моята си суша памучни фланелки и нямам проблем, не слагам синтетиката или я суша по кратко на програма за такава, моята е с ръчно нагласяне на минутите и мога да си сложа колкото искам.. незнам защо така не си намерила още вярната комбинация, по принцип с памука не би трябвало да имаш проблем.. може би ако суша за първи път да има малко ама много малко стеснение , но след това не , пробвай на по- кратка програма , може нещо да се пресушават..
 Пуканка, на тази твоята можеш ли да нагласяш колкото минути ти прецениш или имаш различни варианти като 90, 120.. и така, можеш ли например да пуснеи само 30 мин или 100..

# 57
  • София
  • Мнения: 228
Ето така изглежда програматора на Електролукс-а.
http://img.photobucket.com/albums/v474/lidiya/obzavejdane/P1010658.jpg

При следващото сушене ще пробвам аз да си задам някакво време за сушене пък да видим.... до сега не съм пробвала.  Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Лидия, фанелки суших вече 10 и няма проблем. Но ще ти кажа как го направих. Понеже още не познавам добре програмите, а имах мерак да пробвам най вече програмите от Айрън Ейд, тях ги суших на първата програма от Айрн Ейд./така го обясних че незнам разбра ли ме де/ . Извадих ги от пералнята изцентрофужени и ги пуснах на тая 20 минутна програма. Тя нали е мислеща, след две минути усети че са мокри и удължи програмата, ама не помня с колко. И ги извади сухи, огладени и не са се свили. Така че пробвай и ти този вариант, мокри да ги сложиш на Айрън Ейд програма а не програма за сушене. Но дай на Макс за да не ти ги извади влажни.
За чаршафи ползвах вече програма за сушене, от един час за синтетика и станаха супер.
Така или иначе имам още дълго да я разучавам, много ми е сложна.
С времето има бутон да се променя, но още не съм си играла с него.

# 59
  • София
  • Мнения: 228
*Pukanka* , за първата програма Iron Aid дето изобразява ризка и до нея пише Cotton ли ми говориш? Аз сега съм пуснала сушилнята, но само с мои дрехи, защото си правя опити  Laughing . Пуснах я на втората програма - ризка и до нея Syntetics ( как обяснявам само )  Laughing След малко ще приключи и ще кажа какъв е резултата този път.  Rolling Eyes

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 576
*Pukanka* , за първата програма Iron Aid дето изобразява ризка и до нея пише Cotton ли ми говориш? Аз сега съм пуснала сушилнята, но само с мои дрехи, защото си правя опити  Laughing . Пуснах я на втората програма - ризка и до нея Syntetics ( как обяснявам само )  Laughing След малко ще приключи и ще кажа какъв е резултата този път.  Rolling Eyes

Да Лидия, точно тази програма имах предвид.Пусни 5 тениски на нея и кажи резултата после.
А аз да дръпна и все пак някаква критика за сушилнята.Програмата за освежаване нищо не освежава. Ако дрехата си мирише леко на пот от едно ползване, след програмата пак си мирише по същия начин.Така че тая програма я отписвам за ползване. Wink

# 61
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
*Pukanka* , за първата програма Iron Aid дето изобразява ризка и до нея пише Cotton ли ми говориш? Аз сега съм пуснала сушилнята, но само с мои дрехи, защото си правя опити  Laughing . Пуснах я на втората програма - ризка и до нея Syntetics ( как обяснявам само )  Laughing След малко ще приключи и ще кажа какъв е резултата този път.  Rolling Eyes

Да Лидия, точно тази програма имах предвид.Пусни 5 тениски на нея и кажи резултата после.
А аз да дръпна и все пак някаква критика за сушилнята.Програмата за освежаване нищо не освежава. Ако дрехата си мирише леко на пот от едно ползване, след програмата пак си мирише по същия начин.Така че тая програма я отписвам за ползване. Wink

Е точно тая програма не съм я ползвала, а все се каня. Това, което ме спира е, че в мойте инструкции пише, че се ползва за освежаване и почистване на тъканите с препарати за сухо почистване. Аз, обаче, за такива нито съм чувала, нито съм виждала  newsm78 и все си мисля, че без тях няма да има никакъв ефект  Thinking

# 62
  • София
  • Мнения: 228
Ами момичета... предавам се! Това е последното ми "творение". Два еднакви потника, единия сега го извадих от сушилнята, другия не съм го сушила там.
http://img.photobucket.com/albums/v474/lidiya/obzavejdane/P1010657-1.jpg

 ooooh!

# 63
  • Мнения: 366
Леле Лидия на простора как ти се разстягат дрехите... бутай всичко в сушилнята да нямаш за сравнение нищо...хехехе Joy Joy Joy
значи може да си награсиш колкото сам прецениш време така ли, и какво мисли и усеща дали е мокро .. ама пресушава ли така както мисли

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Мда, свиват се в сушилнята нещата. Особено памука. На мен проблемните зони са ми мъжките чорапи и детските бодита. За бодитата лесно - купувам един размер по-големи, ама чорапи по-големи от 47 номер трудно се намират.........
И една утешителна новина - по мои наблюдения каквото се свие първия път, така си остава, повече не се свива и при следващите сушенета (сушения - не знам как да го нарека този процес, по аналогия с пранета?!) Laughing

# 65
  • Мнения: 3 818
А може ли някой да ми каже по-обикновените сушилни, не конкретно тази на Електролукс, които имат програми против намачкване, изкарват ли ги дрехите в такъв вид, че да не се налага гладене?
Много ме гложди този въпрос, предстои ми купуване на сушилня, но 1800лв. ми е малко пряко силите, днес харесах една на Аристон за около 700, но не мога да реша дали въпросната програма против намачкване ще ми върши работа.

# 66
  • Мнения: 366
Фаири, моята е проста Канди с механично настройване на минутите беше към 600 лв и ги вади градки аз от както я има не гладя, затова се чудя то това има ли смисъл, вчера ходихме с мъжа ми в технополис и май избахме AEG ама без да глади.. знам ли .. newsm78 

# 67
  • Мнения: 187
Изчетох всичко в тази тема, после намерихме с мъжа ми място за това чудо в къщи и до няколко дена, майсторът ни ще изкара един контакт, да има къде да я включим и  отиваме в Технополис да я купим тази сушилня, преди да са паднали мъглите и завалели дъждовете и снеговете.  Та последно препоръчвате тази с цена 1800 лв.- защото глади, а не онази за 1900 лв , така ли да разбирам ?! И защо по-скъпата не е по-добра ?!

# 68
  • Мнения: 366
Галя, каква е тая за 1900 , да не е онази клас А, защото повечето са клас В и ако е по- икономична сигурно за това е 1900 лв.. иначе остава и сама да ги сгъва в гардероба за тея пари.. хехе  Laughing

# 69
  • Мнения: 22 962
Чакайте и аз тук,че ми е интересно за тази сушилня.

# 70
  • Мнения: 22 962
А може ли някой да ми каже по-обикновените сушилни, не конкретно тази на Електролукс, които имат програми против намачкване, изкарват ли ги дрехите в такъв вид, че да не се налага гладене?
Много ме гложди този въпрос, предстои ми купуване на сушилня, но 1800лв. ми е малко пряко силите, днес харесах една на Аристон за около 700, но не мога да реша дали въпросната програма против намачкване ще ми върши работа.
Повечето не се налага да ги гладя.

# 71
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Галя, каква е тая за 1900 , да не е онази клас А, защото повечето са клас В и ако е по- икономична сигурно за това е 1900 лв.. иначе остава и сама да ги сгъва в гардероба за тея пари.. хехе  Laughing

Съвсем вярно  Peace Тази от 1900лв. е енергиен клас А, а тази от 1800лв. е енергиен клас В.

# 72
  • Мнения: 3 818
Благодаря ви за отговорите Simple Smile
Значи ще взема една по-обикновена сушилня и половината дрехи да не се налага да гладя, пак ще бъде кяр Laughing
Така или иначе сушилня ще ми трябва, защото с две деца живот и здраве, не си представям зимата как ще се сушат дрехите по друг начин.

# 73
  • Мнения: 186
Здравейте,интересува ме има ли някой това чудо и глади ли наистина,защото мой познат консултант от техномаркет ми каза,че са я пробвали на техните служебни ризи и нямало домакиня,която така да може да глади-само ръбове не можела да прави,ама то и аз не мога Simple Smile.
Искам обаче и други мнения,защото парите са много.
Моята е такава,само че я вех за 1999 лв.Предполагам,че става въпрос за същата.И да-глади до 5 ризи.Пробвала съм Peace

# 74
  • Мнения: 220
И аз имам същата и съм много доволна- глади да и то перфектно!

# 75
  • Мнения: 1 426
Да. Наистина глади колкото и да не вярвах. Важно е само да се извадят до половин час след свършване на програмата и да се сгънат или сложат на закачалки,защото някак си стоят леко влажни и ако ги скупчите,ще се омачкат лесно.Интересно е че и в машината са скупчени, но там не се мачкат , а се гладят. нямам обяснение, но е факт.

Днес сравних гладени от мене чаршафи преди,с гладени от сушилнята чаршафи от снощи и сушилнята се оказа с по-добре изгладените чаршафи.

тоя ефект се постига и с проста сушилня от 400лв без програма срещу намачкване, всичко е маркетингов трик  Joy

# 76
Здравейте!От вчера и аз съм с такава сушилня.Видя ми се сложна и неясна,макар че си изчетох инструкциите,които ми дадоха на бг.Но след като прочетох тази тема много ми помогнахте.Резултата наистина е удовлетворяващ.
На мен ми се стори много шумна,кажете и при вас ли е така,да не би да зависи от нещо.
Другото бяха ми казали ,че се нагъват за гладенето,пробвах само на гладене ги сложих сгънатаи,но барабана пак върти и всичко е разбъркано.
Да обобщя:1 вариант -сушене само  и отделно 20 мин. гладене
                     2 вариант-програма сушене с гладене-сториха ми се леко с влага
                     3 вариант-изсушени на простора дрехи се пускат само на гладене-става,но не ми станаха идеални както вариант 1
Споделете ако сте открили още нещо във връзка с използването й.
Аз я взех от Техномаркет,но уцелих много компетентен продавач,цената пишеше ,че е 1590,а на касата се оказа че в компютъра е 1690,та защо така не разбрах.Притесняваме и това ,че отдолу има решетка и като климатик духа топло,но от време на време трябва да се отваря вратата на мокрото помещение,и става нещо като пара,и ми мирише на влажно.Май е хубаво да е на закрита тераса,не знам това са ми първите впечатления.

# 77
  • Мнения: 9 486
Направо и аз се замислям за инвестиция в такава сушилня Mr. Green
А, тази опция "освежаване с пара" /или както там се води/, да не би да става дума за дрехи, които са били прибрани за някакъв период от време /визирам смяната на зимни с летни/ Thinking

# 78
  • Мнения: 19 493
Да не си помислите че навивам някого за нещо, не това е целта ми, но от една година почти имам Миеле и съм страшно доволна - нямам свити дрехи, всички чаршафи са ми изгладени добре, щом ги пусна на определена програма и след това само ги сгъна - да не я урочасам, че аз съм един карък....а цената и беше около 1950 лв. При съпоставими цени със сушилни от другите марки аз не бих се колебала. Единственото неудобство е, че се чака 3 седмици след поръчката за доставка, НО наистина са само три седмици и след това идват, монтират, нивелират, обясняват. Има разлика в обслужването от небето до земята с прословутите "хипермаркети" за техника, където ти връчват един кашон и си блъскаш главата после.....Да, скъпи са уредите, но и 1800 - 1900 за Електролукс...и това ми е скъпо

# 79
  • Мнения: 1 632
Направо и аз се замислям за инвестиция в такава сушилня Mr. Green
А, тази опция "освежаване с пара" /или както там се води/, да не би да става дума за дрехи, които са били прибрани за някакъв период от време /визирам смяната на зимни с летни/ Thinking

Става въпрос изобщо за освежаване на дрехи,пък ако ще да са били прибрани и  с години.
Това като опция го има и на моята обикновена сушилня.

# 80
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
цоп тук, че и аз ще купувам скоро

много хубаво зучи всичко - за айрън ейд - попитах един господин в техно....полис или маркет все ги бъркам.. няма ли демонстрация на това чудо - вика ами няма - защо за тигани от 20лева има демонстрация, а за нещо от 2 000лв няма - просто съм в чуденка- а иначе сигурно е страхотна както казвате - но друго си е да се види на живо - толкова ли не могат да направят в месеца една демонстрация. тогава нямаше всички да се питаме - върши ли работа или не - отиваш виждаш и решаваш - както е в белите страни ....

# 81
  • Мнения: 1 058
Да не си помислите че навивам някого за нещо, не това е целта ми, но от една година почти имам Миеле и съм страшно доволна - нямам свити дрехи, всички чаршафи са ми изгладени добре, щом ги пусна на определена програма и след това само ги сгъна - да не я урочасам, че аз съм един карък....а цената и беше около 1950 лв. При съпоставими цени със сушилни от другите марки аз не бих се колебала. Единственото неудобство е, че се чака 3 седмици след поръчката за доставка, НО наистина са само три седмици и след това идват, монтират, нивелират, обясняват. Има разлика в обслужването от небето до земята с прословутите "хипермаркети" за техника, където ти връчват един кашон и си блъскаш главата после.....Да, скъпи са уредите, но и 1800 - 1900 за Електролукс...и това ми е скъпо
А от къде си я поръча тази сушилня. Четох много добри отзиви за тази фирма. А и това гладене ми звучи направо страхотно.

# 82
  • Мнения: 187
Да не си помислите че навивам някого за нещо, не това е целта ми, но от една година почти имам Миеле и съм страшно доволна - нямам свити дрехи, всички чаршафи са ми изгладени добре, щом ги пусна на определена програма и след това само ги сгъна - да не я урочасам, че аз съм един карък....а цената и беше около 1950 лв. При съпоставими цени със сушилни от другите марки аз не бих се колебала. Единственото неудобство е, че се чака 3 седмици след поръчката за доставка, НО наистина са само три седмици и след това идват, монтират, нивелират, обясняват. Има разлика в обслужването от небето до земята с прословутите "хипермаркети" за техника, където ти връчват един кашон и си блъскаш главата после.....Да, скъпи са уредите, но и 1800 - 1900 за Електролукс...и това ми е скъпо
Ние също сме се спрели на тази марка, ходихме и в магазина им на "Цар Освободител" .Ценовата разлика не е голяма ,сега чакаме световната финансова криза да намали още цените. Laughing Laughing

# 83
  • Мнения: 22 962
толкова ли не могат да направят в месеца една демонстрация. тогава нямаше всички да се питаме - върши ли работа или не - отиваш виждаш и решаваш - както е в белите страни ....
...Tакава демонстрация на уреди от този тип не съм срещала никъде.... Simple Smile

# 84
  • Мнения: 19 493
Да не си помислите че навивам някого за нещо, не това е целта ми, но от една година почти имам Миеле и съм страшно доволна - нямам свити дрехи, всички чаршафи са ми изгладени добре, щом ги пусна на определена програма и след това само ги сгъна - да не я урочасам, че аз съм един карък....а цената и беше около 1950 лв. При съпоставими цени със сушилни от другите марки аз не бих се колебала. Единственото неудобство е, че се чака 3 седмици след поръчката за доставка, НО наистина са само три седмици и след това идват, монтират, нивелират, обясняват. Има разлика в обслужването от небето до земята с прословутите "хипермаркети" за техника, където ти връчват един кашон и си блъскаш главата после.....Да, скъпи са уредите, но и 1800 - 1900 за Електролукс...и това ми е скъпо
А от къде си я поръча тази сушилня. Четох много добри отзиви за тази фирма. А и това гладене ми звучи направо страхотно.
От Миеле Център Москов - на ул. Цар Освободител - почти срещу Военния клуб е шоу рума и офиса им. Много качествени са им нещата, но цената на сушилнята е от февруари 2008 г. все пак - за актуалните цени може би трябва сега да се попита. А това за гладенето май и други момичета, притежаващи по-евтини сушилни май го имат - просто изваждаш дрехите от програма за гладене леко влажни , сгъваш ги и готово. Останах с такова впечатление.

# 85
  • Мнения: 22 962
ели6,правилно ли разбрах,че твоята сушилня е БЕЗ програма ГЛАДЕНЕ НА ПАРА,както тази на Електролукс.Тоест,твоята е със стандартни програми?

# 86
  • Мнения: 19 493
ели6,правилно ли разбрах,че твоята сушилня е БЕЗ програма ГЛАДЕНЕ НА ПАРА,както тази на Електролукс.Тоест,твоята е със стандартни програми?
Да, точно така. Нямам "програма за гладене на пара" ако това ти е въпроса. Но пък дрехите ми не се нуждаят от гладене след като ги извадя с подходяща друга програма, например тази, на която пише "изсушени за гладене с ютия" например. Има отделни програми за джински, горни ризи и др., а степента на изсушаване се адаптира с допълнителни бутони към основните програми - 8 или 9 на брой. Нямам представа колко са стандартните програми на другите сушилни. Само ви казвам, че до този момент нямам съсипана дреха, въпреки че някои по-капризни дрешки ги слагам на една програма, която суши много дълго /включително има програма за вечерно облекло и синтетика/ и щадящо. Впрочем още докато търсех сушилня ми насочиха вниманието към Миеле, които имат някаква иновация при сушенето, която не позволява съсипване и свиване на дрехите, но не съм специалист и не мога да дам подробности.

# 87
  • Мнения: 220
Аз не искам да навивам никого, нито да рекламирам сушилнята на ELECTROLUX, но не вярвам да върши същата функция като стандартните сушилни:
1. защото има програма за гладене, на която зареждам сухи и измачкани дрехи и след 20 мин. те излизат  изгладени.
2. защото от пералнята директно ги прехвърлям в сушилнята без да ги сгъвам по определен начин, дори на купчина ги слагам и се сушат перфектно без гънки.

# 88
  • Мнения: 19 493
Ами точно така всички си сушим дрехите - аз ги сгъвам СЛЕД като се изсушат. Предполагам, че сушилня, която и да сгъва все още не са изобретили.  Wink

# 89
  • Мнения: 122
Ако е за 50 лева разлика не бих се и поколебала да е миеле вместо ELEKTROLUX/AEG,нищо че цялата ни домакинска техника е от последните две.Работила съм в младежките си години в Mc Donalds,a ам си представете каква мизерия е с грилове,фритюрници...Пералнята и сушилнята работеха почти безспирно,а резултата беше винаги перфектен.В Германия пък близо две години ползвах такива в квартирата си,ами впечатлена съм.Само дето в настоящето ми жилище нямам място за отделна сушилня,та се чудех за комбиниран вариант  newsm78,някоя от вас има ли такова чудо и доволна ли е от него?

# 90
  • Мнения: 19 493
Sass, имала съм такава пералня, но от кофти марка - Конелиано и нещо ми изпуши накрая и я изхвърлих, но не беше от това, че е комбинирана, а просто ис беше калпав уреда. Значи сушиш 1/2 от това, което си изпрала, иначе не става. Дрешките са доста намачкани след сушенето, но и там можеш да си ги изсушиш само до степен за гладене. С една дума не е като отделна сушилня, но става - стига да уцелиш уреда. Нека някое момиче с такъв комби уред от по-новие да даде съвет за това

# 91
  • Мнения: 1 144
Имам същата вече година, много съм доволна и я препоръчвам на всички.

# 92
  • Smallville
  • Мнения: 994
Вие ме заинтригувахте,ще следя темата Peace

# 93
  • Мнения: 1 144
Не се доуточних, имам на Електролукс сушилнята, която глади на пара. Предимството е, че можеш да сложиш и сухи дрехи, парата ги изглажда. Много е добра.

Преди тази имах комбинирана, не е същото, нищо общо няма. Ако си взимате комбинирана, по-добре нищо, искрено ви го казвам, защото съм имала и двата варианта.

Миеле не съм имала, знам, че е отлична марка с високо качество. Може би имат и гладеща сушилня, ако точно това ви интересува.

# 94
# 95
  • Мнения: 1 144
Да, много съм доволна. Май са я намалили малко като цена.

# 96
  • Мнения: 746
Момичета днес случайно се сдобих с такъв Електролукс.Пуснах за проба едни чаршафи.Излязоха супер сухи за 200 минути,но бяха един комплект за спалня 164 см и един единичен.След това пуснах половината за гладене.Нещо не ме впечатли особено изглаждането. Имали някаква тънкост в избора на програма или трябва да пробвам докато оцеля оптималния вариант?Надявам се за отговорите ви,че иначе .........някой ще си Има проблеми #Cussing out

# 97
  • Мнения: 19 493
Моят моделсушилня е Миеле, не е Електролукс, но и аз забелязвам че като пусна повечко ддрехи за сушене и те не са така изгладени както ако са по-малко. Дано се включат собствениците на точно тази марка за потвърждение

# 98
  • Мнения: 746
Ами аз сложих за гладене големия плик две калъфки и единичния долен чаршаф.Мисля,че при капацитет 6 кг. не е много .Знам ли.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета днес случайно се сдобих с такъв Електролукс.Пуснах за проба едни чаршафи.Излязоха супер сухи за 200 минути,но бяха един комплект за спалня 164 см и един единичен.След това пуснах половината за гладене.Нещо не ме впечатли особено изглаждането. Имали някаква тънкост в избора на програма или трябва да пробвам докато оцеля оптималния вариант?Надявам се за отговорите ви,че иначе .........някой ще си Има проблеми #Cussing out

Пускай плика отделно от калъфките и чаршафа. Ти толкова много пране си натъпкала,че няма как да се изглади. И тия 200 минути са много. Пусни следващия път направо мокрите неща на програма за гладене,първата например. То ще ти даде първо 20 минути,но след още 2 минути ще захапе че всъщност прането е мокро и ще удължи програмата, за да го и изсуши. Така на мене ми ги вади много хубави.

# 100
  • Мнения: 746
Благодаря за съвета.Задължително ще пробвам.Иначе аз слажих порграмата на сушене за прибиране и тя сама показа минутите.

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз суша прането точно като Pukanka,но на програмите за синтетика или памук. Само хавлиите суша на обикновените програми, на тях не им трябва гладене.

# 102
  • Мнения: 746
  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря за съветите момичета.

# 103
  • Мнения: 762
Ох  Embarassed срам не срам да побутна тук едно въпросче Ако дрехите ви са смесени синтетика и памук, щото то с тия прахове за ниски температури аз слагам всичко заедно има ли проблем после при сушенето. Ох и аз как само се изказах дано да сте ме разбрали

# 104
  • Мнения: 186
Ох  Embarassed срам не срам да побутна тук едно въпросче Ако дрехите ви са смесени синтетика и памук, щото то с тия прахове за ниски температури аз слагам всичко заедно има ли проблем после при сушенето. Ох и аз как само се изказах дано да сте ме разбрали
Не няма проблем.Ако все пак те страх да не се свият,ги пускаш на синтетика.Малко по-дълго се сушат и не излизат съвсем сухи Peace
Или ги пускаш на памук , но с опцията за деликатни тъкани.

# 105
  • Мнения: 1 813
Благодаря ви много за хубавата тема. От 1 седмица съм без домашна помошница, не ми пречи кой знае колко, освен, че моят приятел сменя по 2 ризи и 2 панталона на ден. Следователно прането е в изобилие, но това не е толкова страшно, колкото гладенето на тези така "отзивчиви" дрехи. 
Да разбирам ли, че ще си реша проблема с ризите, ако купим тази машинка : http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271 ?

Другата ми алтернатива е : първо ги пера у нас, съхнат и после в една голяма торба и на гладене. Става дълга и широка.  Tired


Искам нещо, което да ме отървава от досадните купини ризи.  Crazy

# 106
  • Мнения: 1 426
носиш на химическо - там перат и гладят, дават ги окачени на закачалки с найлонон. Много е удобно почти до всеки голям супер маркет (Била, Хит) има химическо.

# 107
  • Мнения: 1 813
Не ме устройва варианта с химическото. Това значи по два пъти в седмицата тичане, той носи всеки ден ризи, даже в събота и неделя. Нито имам близко до нас, нито ме устройва да се размотавам и заради дрехите му, особено зимния сезон. По-добре май е в домашни условия някак да реша проблема. 

# 108
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
аХ`Не!, няма да те отърве напълно, само ще те улесни. Не може да ги изглади идеално, особено краищата и ръбове някакви ако има. А и трябва да сушиш по 2-3 ризи за най-добър ефект.

# 109
  • Мнения: 191
Ох,и аз вече се замислям за сушилня,че ми омръзна туй пране да виси с дни по терасата.Колко ток средно харчат тези машинки и последно към кои да се насоча /ако е възможно със снимки/ за да се ориентирам в магазина.

# 110
  • Мнения: 1 813
И аз това питам ,последно кой са най-добрите понеже тези дни, най-вероятно почивните, ще отидем да си купим. Аз показах горната на приятеля ми, той каза, че е съгласен.  Нея ли да купуваме или има и по-добри?  Rolling Eyes
Смятам, че ще стане номера с гладенето понеже и пералнята ни има функция "по-лесно гладене" .

# 111
  • Мнения: 191
аХ`Не ,какъв разход на ток има тази сушилня дето си харесала.Чета и характеристиките,изглежда ми добра.

# 112
  • Мнения: 3 818
Аз пускам сушилня почти всеки ден, след като започнах да я ползвам, разходът на ток се качи с около 30-35лв.

# 113
  • Мнения: 1 813
аХ`Не ,какъв разход на ток има тази сушилня дето си харесала.Чета и характеристиките,изглежда ми добра.

Нямам никаква представа.  Rolling Eyes

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Някъде бях чела,че разходът на сушилните е около 1 лв на пускане. Повечето са клас С .

# 115
  • Мнения: 366
Айде да си напиша мнението след около 9 месеца с тази сушилня.. ризите са си ризи .. ръб това няма да ти направи или около копчетата няма да ти го изпъне напълно .. да няма са са смачсани като от простор .. абе минала съм през всякакви варианти - мразя да гладя, хим чист не е вариант освен тичането по 20 - 30 лв седмично за химическо на никой според нен няма да му се дава... само гладене вече никъде няма щото са им пресушени и твърде смачкани и взимат пари като за пране с гладене. Моя най- лесен начин е да си сушиш дрехите на закачалка максимално изпънати и после само пак да си ги гладнеш с ютията. А иначе машинката е супер полезна като си сушил нещо на простор и е едно такова твърдо да си го пуснеш на рефреш да ти го духне.
Всъшност програмата за гладене пуска пара и ти овлажнява дрехата , а после ти си я вадиш изпъваш си я и тя ти е по- гладка от преди това.. !!!
Абе полезна е , аз й се кефя .. поне суши за време на половина от старата ми Канди .. за 50 - 60 мин са готови дрехите и са си перфектни.......
За ток и разход мога да кажа , че не е осезаем разход някакъв..

# 116
  • Мнения: 746
Само аз ли не мога да се оправя с програмите на моята сушилня Thinking? Нещо явно пропускам.Купих и нова пералня,за да е с по=високи обороти центрофугата.Ами прането ми излиза сухо за около 2 часа.Използвам предимно програмата за готови за гардероб за памук,или тази долната дето е пак за прибиране.Вие на каква програма сушите?Делите ли прането на видове тъкани ,или слагате цялото пране едновременно?Моля сподете тези подробности  Embarassed

# 117
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bobb, ами тази програма си е 2 часа. А лично на нея суша само хавлиите. Всички други дрехи ги суша на програмите с парата. На памук или синтетика. На синтетика излизат малко по-влажни. От 1 година я имам и се родих. Гладя само ризи и пантало,но добре,че не са много в гардедоба, а и то гладенето след сушилнята е супер лесно.

# 118
  • Мнения: 746
И за колко време се изсушава прането на тези програми?Надявам се в неделя да имам малко повече време за експерименти

# 119
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И за колко време се изсушава прането на тези програми?Надявам се в неделя да имам малко повече време за експерименти
Аз не знам точно,защото моята сушилня е в мазата, а и центрофугата на пералнята я слагам на 700 оборота,което следва дрхите  да са малко по-мокри.  Но около час и половина може би,тя май сама си определя в зависимост от това колко са мокри дрехите. Но след като свърши програма, сушилнята продължава да върти и обдухва дрехите,за да не се смачкат.

# 120
  • Мнения: 746
Благодаря   bouquet

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Само аз ли не мога да се оправя с програмите на моята сушилня Thinking? Нещо явно пропускам.Купих и нова пералня,за да е с по=високи обороти центрофугата.Ами прането ми излиза сухо за около 2 часа.Използвам предимно програмата за готови за гардероб за памук,или тази долната дето е пак за прибиране.Вие на каква програма сушите?Делите ли прането на видове тъкани ,или слагате цялото пране едновременно?Моля сподете тези подробности  Embarassed

Ти ползваш баш само сушилнята. Програмите за гладене са доста по-къси и са още в началото на програматора.

# 122
  • Мнения: 1 144
Момичета, купих си и по-новия модел на същата сушилня - подобрили са я, още по-бързо работи, има малко разлика във времетраенето на програмите и вече не се долива вода за гладене, а автоматично си прелива. Не съм пробвала обаче програмата за сушене на маратонки и вълна (с тази поставка). Установих как се слага поставката, обаче се притеснявам да не свия някой пуловер, или да изгоря маратонките. Пробвали ли сте програмата и как работи?

# 123
  • Мнения: 136
 Simple Smile Аз ползвам предишния модел на Електролукс (без поставка).
Суша - маратонки и чехли, дори кожени ботуши се пробвах, но леко се свиха.  Вълнени пуловери, всичко.... Но внимавам, ако суша за първи път някоя нежна дреха, задължително добавям към стандартната програма опцията " SENSITIVE" - ( при мен е обозначена с цвете) и отварям капака по-често, за да  следя резултата.
А за обувките - остатъчно е леко да се затоплят (10-15 мин) и до изсъхват много бързо отвън - аз поне така процедирам.

# 124
  • Мнения: 1 144
Мерси за инфото, пробвах с маратонките Simple Smile)) Всичко е наред.

# 125
  • Мнения: 5
 Аз съм  с такава сушилня.Съпруга ми я подари за нова година.Честно казано не съм много доволна от програмите за гладене и използвам само сушене,без така нареченото парно гладене.От сушенето съм доволна,защото пералнята пере на 800 оборота,макар да има 1000 , а сушилнята за 2 часа се справя с мокрите дрехи.Гладенето е мъка обаче след това.Или аз не мога да си съчетая програмите като хората или просто уреда не е толкова хубав.Маратонки не съм сушила, за да дам мнение.

# 126
  • Мнения: 1 144
Sweet Child, номерът е да не слагаш много дрехи. Изобщо не са измачкани, ако са малко дрехи, а и програмата приключва не за два часа, а много, много по-бързо. Пробвай и пиши пак.

# 127
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
sweet_child_of_mine, аз центрофугирам на 700 оборота и след това ги пускам на програмата Cotton. В зависимост от количеството дрехи парата е на средно или най-високо ниво. Излизат ми леееееко влажни, предполагам заради ниските обороти при центрофугиране. Хавлиите ги суша на обикновената програма. Те нужда от пара нямат.

# 128
  • Мнения: 52
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара

# 129
  • Мнения: 19 493
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара
Да, моята е също на Миеле и ад съм много доволна. Като трябваше да избирам, спрях се на тази марка, защото цената на Електролукса с пара беше с около 100-200 лв. по-ниска....не се поколебах да избера Миелето и не съжалявам. Нищо, че няма "гладене с пара".

# 130
  • Мнения: 4 936
Запалихте ме с лесното гладене! Аз имам пералня със сушилня на BOSCH. Доволна съм, но не глади. Преди имах PHILIPS пак пералня със сушилня, която беше втора употреба, но беше страхотна - вадеше дрехите 'като памук' толкова мекички. Сегашната не е така - твърди са и ако не ги извадя влажни трудно се гладят. Апартаментът ми е мъничък, но ако ще се спася от гладенето- започвам да спестявам! Струва ли си да инвестирам в сушилнята в моя случай и как се връзва - трябва ли да има вода до нея или само ток трябва?
 

# 131
  • Мнения: 4
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара

Ние сме аналогичен случай на по-горните постове с многото ризи и панталони.

Мъжът ми носи непрекъснато ризи – на работа 5 дни в седмицата /5 ризи/, понякога за официално/неформално вечерно събитие – пак смяна на риза, в събота и неделя – пак риза над т-шъртката.   Rolling Eyes Синът ми – на 10, и той е на същия принцип. Баба ми много ми помага с гладенето, но ми е съвестно и понякога пренебрегвам моите дрехи, защото просто не се насмогва.

Има ли оправия наистина? За мен, като живяла дълго време в Германия, най-добрите домашни електроуреди са Miele. Ще се спести ли цялото гладене с подходяща програма на такава сушилня? Ама имам предвид – наистина да не трябва след това да се глади нищо по дрехите  Grinning

# 132
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bibi, ризите няма да излязат изпънати като след гладене. Ще се наложи да ги тръкнеш по краищата и ако имат ръбове, но ще ти отмеме съвсем малко време, за разлика от намачканата от обикновеното сушене.

# 133
  • Мнения: 148
Ползвам уреда вече 2 г. и половина и не смятам, че става за ризи. Само ще ти улесни гладнето. Не минавам с ютия домашни дрехи, анцузи, тениски. Но тези, с които ходим на работа задължително се гладят. Ако гладиш абсолютно цялото си пране, определено ще те улесни, защото половината са домашни дрехи и спокойно можеш да разчиташ на машината.

# 134
  • Мнения: 1 144
Открих, че ако пусна комплект чаршафи директно на гладене, са готови много по-бързо и са като изгладени. Аз съм маниачка за гладене и преди карах домашната помощница да глади дори чорапите, за да ги "стерилизира". Но вече няма нужда Simple Smile И така, специално за чаршафите, след като ги изпера примерно три комплекта на 1200 оборота, ги разделям и ги пускам отделно, комплект по комплект директно на гладене и става по-бързо.

А за ризите - според мен най-добре е да се пуснат на програмата за парно гладене на ризи, след което веднага да се пригладят яката, реверите и маншетите. Това все пак е помощна програма, IRON AID, не може съвсем да замести гладенето, особено за ризи, панталони с ръб и рокли от по-специфични материи. Но да ви призная, отдавна вече не гладя хавлии, чаршафи, дънки, анцузи, тениски, пижами, блузки и какво ли не. Ако щете вярвайте, пускам вътре скъпи маркови роклета (е, на щадящите програми) и нищо не ми се е свило или съсипало. Всъщност, в началото веднъж свих някакъв пуловер с високо съдържание на кашмир, но аз съм си виновна, че го пуснах на памук. Само сутиените не суша вътре. Но всичко съм пробвала кое с кое се изсушава най-добре и съм си открила разни тънкости, те са елементарни неща, но ги открих по метода проба-грешка, защото нямаше кой да ми каже - например, най-добре се сушат дрехи сходни по материал и размер - вече не суша едновременно чаршафи с детски дрешки например, или пуловери с дънки. Второ, няма смисъл да се натъпче сушилнята, за да се пести време или ток - програмата автоматично преценява продължителността на сушенето, според това дали дрехите са изсъхнали. По-добре разделете дрехите по вид, отколкото да натъпчете всичко заедно, за да не се губи време. Ще пуснете примерно 3 сушилни, които ще приключат за 3 по 30 минути и дрехите ще излязат сухи, мекички и гладки, а иначе ще приключите за два часа и ще имате куп смачкани дрехи, сред които някои леко влажни. И разни от този род.

Някъде бях написала на помощницата ми всякакви такива правила за прането и сушенето и ако ги намеря, ще ги постна, защото на мен много биха ми помогнали преди две години и половина, като се сдобих с този модел.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 19:46 от Stella Maria

# 135
  • Мнения: 1 312
А къде във Варна има представител на Миеле?
Никъде не съм ги виждала, само чета добри отзиви за тази марка.
Предстои ми закупуване на нова пералня и сушилня и искам да попитам стандартните 60 см ли са този тип уреди на Миеле?
Пералното помещение ще се разширява, понеже е едва 100 см, а искам да ги сложа един до друг уредите за да имам голям плот и място за рафтове нагоре.

# 136
  • Мнения: 1 881
Прочетох цялата тема и видях, че не е само за Електролукса ами и за съветчета относно програмите. Аз тепърва разучавам моята Hoover. Купих си от тази марка, защото държах да е една и съща марка с пералнята ми, от която съм супер доволна.
Исках да ви попитам: на почти всички фланелки и ризи на мъжа ми пише, че не трябва да се сушат.  ooooh! 100% памук са. Вие как процедирате? Слагате ли ги и ако да, не се ли стесняват?

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Бръмбофръц, в началото на бул. Цар Освободител. Като вървиш от Винса към Летния театър, в дясно.

# 138
  • Мнения: 1 312
Бръмбофръц, в началото на бул. Цар Освободител. Като вървиш от Винса към Летния театър, в дясно.
Сетих се.
Виждала съм го.
Благодаря много.

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
От една година се моткам с покупката на този уред, но този месец съм си дала срок до края му да имам монтирана у дома сушилня.
Обикаляме магазините за бяла техника във Бургас последната седмица и тотално се обърках. От една страна съм повлияна от тази тема, в която всички хвалите Electrolux Iron Aid, но от друга ми се иска да инвестирам в уред, енергиен клас А. Та има ли някой тук с Bosch (WTW 86560 BY) или AEG (T 59840 ), енергиен клас А и пак с тази опция "гладене на пара"? Никъде в Интернет пространството не откривам коментари за тези модели и съм не раздвоена, а разТроена....  Confused

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Пак тук!  Party Вече с изпълнена мисия.  Mr. Green Вчера купихме сушилнята. Изчетох цялата тема и искам да ви попитам нещо. Досега на моята пералня съм ползвала центрофугата само на 400 оборота. Трябва ли сега дрехите, които ще суша в сушилнята да пускам вече на по-високи обороти или няма никакво значение това?
Stella Maria, принтнах си последния ти пост и ще се възползвам от съветите ти определено.
Някъде бях написала на помощницата ми всякакви такива правила за прането и сушенето и ако ги намеря, ще ги постна, защото на мен много биха ми помогнали преди две години и половина, като се сдобих с този модел.
ще е супер ако успееш да ги намериш!   bouquet

И малко не по темата, но имате ли идея как мога да махна етикета за енергийна ефективност, лепнат отпред на капака? Дали ще стане с обезмаслител?  newsm78

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Да, определено оборотите на центрофугата ИМАТ значение. Повече обороти - по-сухи дрехи - по-малко сушене в сушилнята - по-малко използван ток. Money Аз въртя на 1400 оборота.

# 142
  • Мнения: 9 486
Да, определено оборотите на центрофугата ИМАТ значение. Повече обороти - по-сухи дрехи - по-малко сушене в сушилнята - по-малко използван ток. Money Аз въртя на 1400 оборота.

Така е Peace
Само не центрофугирайте на такива обороти вълнени дрехи /плетива като цяло/-много се мачкат Confused

LaDiDa -Честита придобивка!  bouquet

Лепенката- би трябвало да нямаш проблем с махането.

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
MTV , благодаря!  Grinning Мъжът още не я е монтирал- разтовари я в мокрото и аз сегиз-тогиз се завъртам да й се порадвам!

Лепенката- би трябвало да нямаш проблем с махането.
Оригиналните-заводски се отлепиха с един поглед. Тези стикери тук с какво лепило ги мажат...нямам думи...  Tired
Излезе с обезмаслител де.

# 144
  • Мнения: 2 641
Защо 1800 лв? Не е ли 1 500 лв в момента? Днес ходихме да я гкедаме в Полиса. Не съм напълно убедена че ще я ползваме...

# 145
  • Мнения: 1 813
Защо 1800 лв? Не е ли 1 500 лв в момента? Днес ходихме да я гкедаме в Полиса. Не съм напълно убедена че ще я ползваме...

Защото темата е от 13 декември 2007 година.  Simple Smile

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Да, определено оборотите на центрофугата ИМАТ значение. Повече обороти - по-сухи дрехи - по-малко сушене в сушилнята - по-малко използван ток. Money Аз въртя на 1400 оборота.

Така е Peace
Само не центрофугирайте на такива обороти вълнени дрехи /плетива като цяло/-много се мачкат Confused
Да, към вълнените пуловери се отнасям по-нежно, пера ги на вълна, тя програмата си е нагласена. После ги суша на програма за вълна.  Но по принцип стандартните ми обороти за памук са 1400.

# 147
  • Мнения: 487
LaDiDa ти последно с коя сушилня се сдоби.Аз имам от феврурари Боша който ти си цитирала и по принцип съм супер доволна,ма като чета тука с това гладене имам леко усещане за прецаканост при положение че се изръсих близо 1900 лв.за боша.

# 148
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Тези, които имате сушилнята по-отдавна, как я почиствате. По-точно ме интересува отпред, долу в ляво, кондензатор ли се казва не съм сигурна, как почиствате? Само с вода или има някакъв друг начин?

# 149
  • Мнения: 1 312
Има ли някакви въздуховоди/не знам как да ги нарека даже/на сушилнята към вентилацията, нещо, което да отвежда топлият въздух?
Има ли проблем ако я сложа на затворено като тук http://www.flickr.com/photos/missyl/455845205/?
Помещението има коминно тяло и ще монтираме вентилатор на него.

# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Има ли някакви въздуховоди/не знам как да ги нарека даже/на сушилнята към вентилацията, нещо, което да отвежда топлият въздух?
Има ли проблем ако я сложа на затворено като тук http://www.flickr.com/photos/missyl/455845205/?
Помещението има коминно тяло и ще монтираме вентилатор на него.

Зависи кондензационна или изпарителна ще си вземеш.

# 151
  • Мнения: 2 641
А каква е разликата между двата модела на Електролукс за 1 400 и 1500 лв?

# 152
  • Мнения: 1 312
Има ли някакви въздуховоди/не знам как да ги нарека даже/на сушилнята към вентилацията, нещо, което да отвежда топлият въздух?
Има ли проблем ако я сложа на затворено като тук http://www.flickr.com/photos/missyl/455845205/?
Помещението има коминно тяло и ще монтираме вентилатор на него.

Зависи кондензационна или изпарителна ще си вземеш.
Сега съвсем ме хвърли в трета глуха Rolling Eyes
За въпросната Електролукс се точа или Бош/ пак беше подобна цената му/.
Те какви са?

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Кондензационна е. По принцип няма проблем да я навреш в шкафа, ама като я пускаш трябва да отваряш вратата, нужен е някакъв обем от въздух.

# 154
  • Мнения: 22 962
Има ли някакви въздуховоди/не знам как да ги нарека даже/на сушилнята към вентилацията, нещо, което да отвежда топлият въздух?
Има ли проблем ако я сложа на затворено като тук http://www.flickr.com/photos/missyl/455845205/?
Помещението има коминно тяло и ще монтираме вентилатор на него.

Няма проблем да се сложи в подобно помещение,моята пералня и сушилня са даже в по-малко,но сушилнята ми е именно вентилационна,с отдушник,свързан в комин.

# 155
  • Мнения: 2 641
От снощи и ние сме собственици на тази сушилня. Сега пуснах пералня, след това и ще суша  Rolling Eyes

Чудя се само на каква програма да започна? Може ли направо да се сложи на програмите от дясната страна на програматора които са за сушене с пара или първо трябва да се изсуши с левите програми и след това да се сложи Iron Aid.

Може ли някой да даде кратки насоки на какви програми сушите моля.

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
LaDiDa ти последно с коя сушилня се сдоби.Аз имам от феврурари Боша който ти си цитирала и по принцип съм супер доволна,ма като чета тука с това гладене имам леко усещане за прецаканост при положение че се изръсих близо 1900 лв.за боша.
В крайна сметка взехме Електролукс EDI97170 . Честно казано тръгнах с нагласата, че ще избираме по-скоро между АЕГ и Бош, защото са енергиен клас А и по-важното, поне за мен, че са произведени в Германия. След като разбрах, че нямат функцията с гладенето реших да прежаля енергийния клас.
След една седмица ползване съм във възторг от това чудо на техниката. Преродих се. Направо ме е яд, че не сме купили по-рано.
Nivea Simple Smile , и аз я разучавам още. Първия ден беше голямо чудене и маене.  Embarassed Mr. Green
Препоръчвам ти при първото пускане да сложиш някакви парцали, както  пише и в ръководството, и както аз обаче в последствие прочетох.  Confused  Пуснах едни хавлии и имаха доста неприятна миризма след това, та се наложи да ги пера отново.
Аз следвайки инструкциите на Stella Maria първо сортирам дрехите и ги пускам на 2-3 пъти.
Не съм пробвала все още само сушене с пара.  Peace

# 157
  • Мнения: 0
здравейте бихте ли ми казали от къде мога да намеря ръководството на тази сушилня на български

# 158
  • Мнения: 2 641
Някой да даде още отзиви?

# 159
  • Мнения: 0
здравейте,след продължително ровене в интернет намерих инструкции на български за тези които се интерасуват:http://elektrouredi.com/wp-content/uploads/2009/09/Electrolux-EDI96150W.pdf

# 160
  • Мнения: 4 936
Все не ми се вярва, че глади. Има ли някъде демонстраци 'на живо'

# 161
  • Мнения: 2 641
Ние я ползваме вече 1 месец, но не съм пускала на гладене. Мисля че си излизат достатъчно изгладени и да обикновената програма. Само пуловери не можах да изсуша. 4 часа се сушиха и накрая ги извадих напълно мокри. Споделете как ги сушите?

# 162
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Nivea, на коя програма ги суши?

# 163
  • Мнения: 2 641
Cotton, Max drying

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 302
Здравейте! От 1 седмица имам и аз сушилня Електролукс EDI97170W. За съжаление не липсват и проблеми. Според инструкциите, първо се изсушават дрехите на съответната програма в зависимост от материята на прането и едва след това се пристъпва към Iron Aid. Да обаче при мен още на програмата за сушене на памук, под цялата сушилня се събира вода?! Нямам идея защо не се пълни в контейнера за вода, а ми "наводнява" кухнята  #Crazy Тези от вас, които имат сушилнята, моля споделете случвало ли ви се е такова чудо.

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Погледни отзад, има едно маркуче, предполагам се е извадило - нарочно е направено за да може да се вади за да го включиш към канала и да се изпразва директно там. Трябва да намериш къде се вкарва за да отива кондензиралата вода в чекмеджето - резервоар.

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 302
Благодаря за отговора! Не знаех, че при този вид сушилня трябва да има достъп до канал, където да се отича водата.
А при вас издава ли странни стържещи звуци от време на време докато работи. Визирам това:

http://www.4shared.com/account/video/XBxJy_aU/IMG_0173.html

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Не, не е задължителен достъпа до канал! Grinning Просто ако ти е наблизо канала е удобно за да не излизваш чекмеджето. Огледа ли отзад за маркучето? Simple Smile

За стържещия звук... може би сте забравили някой пластмасов стабилизатор. Обаче не мога да предполажа точно къде е, разгледайте упътването, там обикновено пише Simple Smile Иначе дрънкащи звуци се чуват от вътре ако има ципове, метални копчета или закопчалки за гащеризони.

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 302
Махнали сме всички уплътнители, които се използват при транспортирането на сушилнята. Прочетох упътването и всички стъпки сме спазили. Не разбирам за какъв пластмасов стабилизатор става на въпрос?

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 13:52 от Teddy me4eto

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Точно тия пластмасови джаджи при транспортиране наричам стабилизатор. Не е нормално така да ръмжи.

# 170
  • Мнения: 1 174
Нещо не е наред със сушилнята, това даже не е стържене, а тракане по - скоро, значи на мене ми се е случвало да падне камъче от дрехите на детето и да се мушне между барабана и корпуса и се чуваше ужасен звук, но като скърцане и постоянно, а това е трак - пауза - траккк - пауза, явно е с въртенето на барабана. Но не е нормално хич.

# 171
  • Мнения: 3 818
Нещо не е наред със сушилнята, това даже не е стържене, а тракане по - скоро, значи на мене ми се е случвало да падне камъче от дрехите на детето и да се мушне между барабана и корпуса и се чуваше ужасен звук, но като скърцане и постоянно, а това е трак - пауза - траккк - пауза, явно е с въртенето на барабана. Но не е нормално хич.
Това са разните там копчета, ципове и железарии по дрехите, почти съм сигурна. И аз се бях шашнала в началото като пуснах сушилнята.Най-лесно можеш да разбереш дали е наистина от тях като пуснеш за проба един чаршаф само. Ако го няма шума - от дрехите е и няма място за притеснение Grinning

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Не са копчета според мен, повикайте техник. Аз мога да запишат как дрънкат копчета, че и закопчалки за гащеризон. Това е съвсем друг звук, според мен. И да - пусни един чрашаф, или хавлии, нещо без никакви копчета за проба, идеята е добра.

# 173
  • Мнения: 1 174
Не знам, Fairy , на мъжа ми работните гащеризони са с метални закопчалки, дънковите гащеризони на малкия също, такъв звук не съм чувала, но пък е факт, че аз като пускам такива неща, гледам така да разположа дрехата, че закопчалки и подобни да останат отвътре, да не се търкат в барабана, по- скоро за да не го надраскат  Peace
Идеята с чаршафа е добра. Най - добре да се пробва с нещо без подобни твърди щракалки и ще си покаже.

Да кажа и аз относно гладенето - сушилнята не може да глади.
Тя може да навлажнява леко дрехата с пара, така че гънките да се оправят и да й пречи да се намачка. Дрехите не са гладени, а ненамачкани. Така мисля е най - правилно да се опише процесът "Гладене с пара". В никой случай не изглеждат като гладени с натиск от ютия, подобен ефект се постига като сложиш една влажна тениска на закачалка и я оставиш да изсъхне така. Тя не е огладена, но не е и намачкана.
За тези, които се чудят как би изглеждала дреха "гладена" от сушилня, просто да опитат сушенето със закачалката и ще добият представа. Ако резултата ги задоволи, значи ще им върши работа, ако не - по - добре да не се охарчват излишно за функция гладене с пара.
Това ме напомня, че парочистачките имат такава функция - можеш да си огладиш перде/дреха, поставени на закачалка с парата. Ефектът е точно същият като от сушилнята.
Лично мен /която по принцип не гладя/ "гладенето" на сушилнята идеално ме устройва.
Но в гардеробът на мъжа ми и в моя липсва дреха - риза. Както и лесно мачкаеми материи - лен например.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Аз затова казвам, че този ефект "гладене" го има и в по-евтините сушилни. Аз набирам на моя евтин аристон програма за "ненамачкване". В никакъв случай не препоръчвам аристона!!!! доста е скапан, по други причини.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 302
момичета, благодаря за мненията. Ами при мен този звук не е от копчета, ципове и т.н. Аз пуснах само памучно бельо и кърпи. Чакам тази седмица техник и ще пиша. На този етап съм крайно разочарована  Crossing Arms

# 176
  • Мнения: 19 493
Ами аз по тази причина се охарчих с 200 лв повече и си взех Миеле вместо Електролукс. Тая функция "гладене" така описана май я имат всички сушилни. На моята има опция изсушаване за гладене и като извадя така дрехите ги опъвам на някое място докато изсъхнат и са като гладени. А има и специална програма "Ризи" или "Джинси" например, и ако са докъм 2,5 - 3 кг, тоест по-малко излизат перфектно "изгладени" от сушилнята. Дано ти се оправи проблемът на сушилнята бързо и без въртели обаче!

# 177
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Малко не в темата, но как се справяте със съседите - шуми ли им и оплакват ли се? Или кога я пускате? Благодаря!

# 178
  • Мнения: 3 818
Малко не в темата, но как се справяте със съседите - шуми ли им и оплакват ли се? Или кога я пускате? Благодаря!

Ами аз като я пуснах за първи път, умрях от притеснение Laughing Сушилнята ни стои в едно помещение, което е точно до външната врата, на всичкото отгоре до него има тръби и е кухо и си мислех, че целият блок не спи от мен Embarassed Обаче никой не се е оплакал досега, като идвам отвън и работи, не я чувам и постепенно свикнах да не ми се струва чак толкова шумна и така, нямам проблеми Grinning Пускам я по всяко време.

# 179
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Малко не в темата, но как се справяте със съседите - шуми ли им и оплакват ли се? Или кога я пускате? Благодаря!

Ами аз като я пуснах за първи път, умрях от притеснение Laughing Сушилнята ни стои в едно помещение, което е точно до външната врата, на всичкото отгоре до него има тръби и е кухо и си мислех, че целият блок не спи от мен Embarassed Обаче никой не се е оплакал досега, като идвам отвън и работи, не я чувам и постепенно свикнах да не ми се струва чак толкова шумна и така, нямам проблеми Grinning Пускам я по всяко време.
Благодаря успокои ме малко - имам страшни проблеми със съседите под нас  Confused

# 180
  • Мнения: 4 936

Да кажа и аз относно гладенето - сушилнята не може да глади.
Тя може да навлажнява леко дрехата с пара, така че гънките да се оправят и да й пречи да се намачка. Дрехите не са гладени, а ненамачкани. Така мисля е най - правилно да се опише процесът "Гладене с пара". В никой случай не изглеждат като гладени с натиск от ютия, подобен ефект се постига като сложиш една влажна тениска на закачалка и я оставиш да изсъхне така. Тя не е огладена, но не е и намачкана.
За тези, които се чудят как би изглеждала дреха "гладена" от сушилня, просто да опитат сушенето със закачалката и ще добият представа. Ако резултата ги задоволи, значи ще им върши работа, ако не - по - добре да не се охарчват излишно за функция гладене с пара.
Това ме напомня, че парочистачките имат такава функция - можеш да си огладиш перде/дреха, поставени на закачалка с парата. Ефектът е точно същият като от сушилнята.
Лично мен /която по принцип не гладя/ "гладенето" на сушилнята идеално ме устройва.
Но в гардеробът на мъжа ми и в моя липсва дреха - риза. Както и лесно мачкаеми материи - лен например.

това ми беше страшно полезно!

# 181
  • Мнения: 19 493
То всъщност тази функция тогава я имат и всички други "по-обикновени" сушилни. Вадят се на режим "сушене на дрехи за гладене", след това - на закачалка и готово.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
А даже може да не се използва такава функция - просто дрехите трябва да се вадят веднага след свършване на програмата.

# 183
  • Мнения: 1 174
По принцип програмата "Гладене с пара" си е съвсем отделно от сушенето и може да се използва в следната ситуация: Прибираш се от работа, но веднага трябва да излезеш, нямаш чиста риза, а тази дето е на теб от носенето през деня е намачкана, та събличаш ризата, пускаш на "Гладене с пара"стоиш си по сутиен/потник 10-15 минути и вадиш дрехата миришеща на свежо и поизпъната, обличаш я и нямаш вече смачкан вид  Laughing
Това е идеята принципно  Peace

# 184
  • Мнения: 19 493
Идеята не е лоша за тази опция, но с риск да се повторя - за около 200 лв повече може да се купи нова сушилня Миеле.....Мисля, че сравнението не е в полза на Електролукс в случая. Мое мнение разбира се.

# 185
  • Мнения: 1 597
Момичета, коит имате тази сушилня, моля ви да ми дадете съвет как да суша вълнени дрехи, чиста вълна и кашмирени блузи и пуловери в нея. Първият ми опит завърши с пълен провал. Остааха си мокри въпреки, одължих времето на сушене. Нямам пералня с програма за вълна и ги изпрах на ръка и изцедих на ръка,леко. Помощ, ако някой има опит да ми даде съвет.

# 186
  • Мнения: 19 493
Момичета, коит имате тази сушилня, моля ви да ми дадете съвет как да суша вълнени дрехи, чиста вълна и кашмирени блузи и пуловери в нея. Първият ми опит завърши с пълен провал. Остааха си мокри въпреки, одължих времето на сушене. Нямам пералня с програма за вълна и ги изпрах на ръка и изцедих на ръка,леко. Помощ, ако някой има опит да ми даде съвет.
Никога не слагай в сушилня нецентрофугирани дрехи.
Вълна, кашмир и прочее деликатни неща е добре да се сушат извън сушилнята. Понеже иначе може да станат около 6-7 номера по-малки.

# 187
  • Мнения: 1 597
Milittana,благодаря за съвета. За съжаление, фактът, че не мога да суша влнени дрехи в сушилня, която има програма за вълна много ме разочарова. В крайна сметка по-добре щеше да не бяха я поставяли като опция. Сега тази мъка с пране на ръка е безкрайно сушене на простор с този вид дрехи, ще се започне пак. Аз вече смалих успешно една жилетка , като я направих за 4 годишно дете. Добре, че не ми беше много любима.

# 188
  • Мнения: 1 522
Нямам точно този модел сушилня,ако имах финансова възможност бих си я взела въпреки ,че и моята ми върши работа Laughing
Не мога да кажа  обаче че си вадя дрехите "като изсъхнали на закачалка" Работя с униформа,бяла и от тънка лесно мачкаема материя и ако извадя дрехите от сушилнята веднага след свършване на програмата само изтръсквам и сгъвам. Наистина изглаждат супер.

# 189
  • Мнения: 22 962
Не съм спец,но мисля ,че програмата "вълна" е за полуизсъхнали вълнени дрехи,за да има даде "пухкавост",а не да ги суши.

Общи условия

Активация на акаунт