Козуначна тема 2008

  • 89 231
  • 714
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 506
Atalanta   идеята ти е страхотна

# 121
  • Мнения: 2 829
доста добре изглеждат козунаците  правени в центрофугата Peace Peace Peace Peace
поздравления   bouquet

ще се пробвам и аз тази година   номера с пералнята

# 122
  • Мнения: 1 485
Моля ви кажете с тази центрофуга на пералнята колко време се "меси" Laughing
До тук я пуснах 2 пъти ,колко още трябва-да не остана без пералня после? Mr. Green

# 123
  • Мнения: 498
Момичета, това с центрофугата на пералнята не го разбрах, или не съм го прочела. Месите козунака в пералнята?  newsm78

# 124
  • Мнения: 1 122
Месиш го на ръка и после като трябва да се бие, вместо да го биеш по масата го слагаш в пералнята в няколко найлонови торбички и го включваш на центрофуга. Аз лично не се навивам да пробвам. Ако вземе да излезе от плика малеее ще пера на ръка. Joy

# 125
zizunka06 пробвайте следващия път при печенето на козунаците да сложите най- отдолу скаричката на фурната и отгоре вече формичката с козунака, а когато се е позапекъл отгоре слагам/покривам го с домакинско фолио. Peace

# 126
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Някой пита за рецепта - Аз имам десетки, но този път правих тази
Продуктите за 1 доза (1 козунак) са:
1 кг брашно (винаги имайте резервно количество под ръка!)
25 гр. мая (не суха!)
300 гр. захар
250 гр. масло
250 гр. мляко
8 яйца
кора от 1 лимон, настръгана
1 ванилия
1 суп. лъжица ром или коняк (не есенция!)

Съжалявам, че точно на нея не съм сложила името на автора, от сърце искам да я похваля.
Но ми отиде повечко брашно, както и съветва дамата. Къщата не затоплям, защото няма как, няма врати между стаите. Но и тук, както и при хлебните изделия гледам маята ми де не е малко и всичко слагам да втасва във фурната. Ако бързам, подгрявам втори път и чакам да се вдигне.
МНОГО съм доволна, че открих и този трик - всичко тестено слагам винаги в студена фурна. Включвам и така става довтасване преди печенето.
Надявам се да съм била полезна Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 71
Абе турихме хартия за фурна ,но малко късно.Зстото на цвят го докарахме ,но от вътре осте не се бесе оперълк.Намалихме фурната и го оставихме да се изпе4е от вътре,затова го позагорихме.Трябва по от време да се намали.
За торбите -не бяха скъсани,но насите не са от българските.Наилонът е по дебел.Стом ви е страх слозете пове4е.
А за колко пъти -моят мъж си реси просто така ,3 пъти.И стана.Само видях 4е си затопли фурната малко и после го сложи вътре за да втаса по бързо

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Момичета,правила ли е някоя от вас козунак с пълнеж от течен шоколад.Ако да моля споделете мнения и рецепта.

# 129
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте
Аз направих  козуначените кифли на Джемма и реших да я спазя докрай, но 350 г брашно за 2 яйца и 100 мл мляко както и да ги смятаме са малко.
А да ви питам каква е тая жива мая дето я слагате по 25 г на кг брашно  newsm78 . Аз тук купувам 1 опаковка от 2 маи по 25 г всяка и пише, че всяко кубче за 500 г брашно.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 23:22 от gery_to

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 481
При нас в БГ маята е кубче от 42гр.(така пише на опаковката( и то се слага на един килограм брашно.

# 131
  • Мнения: 7 091
Момичета,правила ли е някоя от вас козунак с пълнеж от течен шоколад.Ако да моля споделете мнения и рецепта.

Ами аз съм писала по-горе, че правя.
Правя си нормалния козунак, просто вътре намазвам с течен шоколад и поръсвам с ядки Simple Smile Няма никаква допълнителна рецепта. Децата много го харесват, но честно казано на мен ми се струва, че му е твърде много печенето, ако е на кифлички ще стане по-добре. Аз не обичам " препечен" шоколад, защото аромата му се загубва от топлинната обработка. Аз лично бих предпочела какаовата плънка, която се прави с белтъци, масло и захар.  Единствената препоръка, която мога да дам е да не се вади веднага от тавата, а да се остави леко да изстине.  Peace

# 132
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Тандури, как точно правиш каковата плънка?

# 133
  • Мнения: 7 091
Тандури, как точно правиш каковата плънка?

Разбивам какао, масло и захар на око, след това смесвам с разбити на сняг белтъци. Нямам доза, слагам на око. ПОнякога смесвам с натрошени ( не смлени) орехи.  Peace

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Tandoori,благо даря.И аз ще пробвам с тази плънка,пък дано стане,че и моите деца обичат с такава плънка.

Общи условия

Активация на акаунт