Изцедени, недоспали мами гушкат ОКТОМВРИЙСКИТЕ бузани!

  • 10 482
  • 305
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 152
ИМАМЕ СИ

     

59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА


ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:





ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

newsm32

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи

ЗА БЕБЕТАТА:

Информация за захранването:

ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ)




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата

Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77


Мами вестителки:

От София:
gery_roz (Гери) - 0899 103 695

Severinka (Северина) - 0886 779 775
ina.gg (Ина) - 0886 153 562
mimisofia (Мария) - 0878 278 005

От Варна:
*Pukanka* (Вероника) - 0887 334 862
shikimiki (Мария) - 0889 098 244
Cappucino (Невена) - 0898 725 473

 НАШИТЕ РЕКОРДИ  
Най–нетърпеливо бебе 
Калоян на мама polina7979
Най–мързеливо бебе
Ева на мама shikimiki
Родени на термин бебета
Александър - 3400 гр., 52 см. - мама victorychild
Радостин - 3200 гр., 51 см. - Cappucino
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Ева - 3200 гр.,... - EkaterinaM
Магдалена - 3466 гр., 53 см. - Gale
Кристиана - 3360 гр., 51 см. - pokjei
Денислав - 3550 гр., 51 см. - sisilia
Най–дебело бебе
Силвена - 4680 гр., 53 см. - Lora_mum
Кристиан - 4400 гр., 57см. - vanche_mamche
Най-финно бебе
Калоян - 2100 гр., 48 см. - polina7979
Най–дълго бебе
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Андреа - 4100 гр., 56 см. - SISANKA
Най–късо бебе
Александър - 2400 гр., 46 см. – ssissi
Михаела - 2620 гр., 46 см. - mylili
Борис - 2700 гр., 46 см. - MIMOZINQ
Най–дългокосо бебе
Очаквам предложения  и повече снимки  Mr. Green
Най–много бебета са се родили на 25 септември и 2 октомврипо 6 бебета
Най-чаровно бебе
ТУК ЖУРИТО ЕДИНОДУШНО РЕШИ, ЧЕ ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА 113
ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. Октомврийчето първата си Kоледа посреща, радостта на мама и на татко се във въздуха усеща! - предложението е на Elichka_mama
2. ОКТОМВРИЙЧЕТО все гладно зее, зимата ще се говее. - предложението е на feel_u
3. ОКТОМВРИЙЧЕ във кошарка жално плаче, мама дава против колики илачи - предложението е на feel_u
4. Зимно слънце грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в шезлонг се люлее - предложението е на shivani
5. Коледа чука на вратата и Октомврийчето гледа в захлас елхата! - предложението е на Elichka_mama
6. Октомврийче пред елхата чака дядо Коледа с торбата - предложението е на Мама на Христина
7. Октомврийче сменя отеснели дрешки, мама му се радва и му прави смешки - предложението е на mimozinq
8. Дядо Коледа донася подаръци в торбата, Октомврийче смее се и дърпа му брадата - предложението е на mimozinq
9. Коледни звънчета пеят, ОКТОМВРИйчетата гукат и се смеят - предложението е на MIMOZINQ
10. Коледна звездичка свети във нощта, спят блажени ОКТОМВРИйските деца! - предложението е на MIMOZINQ

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 19:27 от elissa_kv

# 1
  • Мнения: 678
Елиса прекрасно оформена темичка  Hug
Аз за днес записах час на малкия при шефа на инфекциозна, че нещата си продължават постарому  Confused Дано човека помогне  Praynig

# 2
  • Мнения: 95
elissa_kv,  браво! Heart Eyes

# 3
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
elissa_kv страхотно коледно оформление,мерси.Само оправи заглавията на темите ,че има разминаване.

# 4
  • Мнения: 132
Елиса прекрасно оформена темичка  Hug
Аз за днес записах час на малкия при шефа на инфекциозна, че нещата си продължават постарому  Confused Дано човека помогне  Praynig
Стискам ти палци дано да е наред всичко Hug
Елиса  bouquet

# 5
  • Мнения: 80
   Добро утро мамчета!
 elissa_kv,браво мила,темичката е страхотна!Ти сериозно се притесни,че ще ни заключат и пое нещата в свои ръце  Hug!Само да ти кажа,че в някои от именцата на бебуните има грешки,ако имаш време де (например на Мая детето мисля че е Милен,а не Милена  Joy).
 Сисилия,миличка честит рожден ден!От здраве и любов да не се отървеш!Желая ти много да си щастлива и много да те обичат двамата мъже в живота ти!
 И аз започнах да повивам бухтичка,така че да нямат достъп ръцете до устата и,че така зверски ги осмуква като ги набара  ooooh!.Започвам сериозно да се замислям,защо има такава необходимост да си ги яде,според мъжа ми има недостиг на нещо,но на какво newsm78.Реших да пробвам да и давам по малко водичка,да видим дали ще продължи да го прави.Ако някоя от вас е прочела нещо и знае защо правят така ще съм много благодарна да сподели Hug.Притеснено ми е,защото тя така силно ги засмуква,че направо имам чуството че ще ги изяде всеки момент.
 Днес времето май пак ще става за разходка,та може и да се възползваме.После ще водя и баткото при ортопеда,да му снимат крачетата,че го болят много често.
 Нелка,миличка дано Хедра ти помогне и после да разказваш за срещата.Снощи говорих със зълва ми (дето живее у Щатско) и тя като разбра че още кърмя възкликна,че било много дълго Joy.Викам ама как дълго бе жена,няма и 3 месеца още.Направо ще ме умори,ама тя нямаше кърма и не е кърмила нито ден,но не е и от най-упоритите.Та според мен твойта упоритост и голямо желание да кърмиш трябва да бъдат възнаградени.Дано се оправиш и скоро да си кърмиш успешно,защото това вече се превръща в удоволствие и за нас  Hug.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
Ели, чудесно се справи с новата темичка   bouquet.

Capuccino,  дано ти мине бързо и да се присъединяваш към варненската дружинка. Аз за съжаление не мога всеки път да излизам с групичката, но колкото-толкова  Mr. Green.

Manana, аз също започнах да давам на Иван Биогайа и до момента не виждам ефект /давам го заради битите антибиотици и заради коликите/. Акото му продължава да е зеленикаво  Rolling Eyes.

Ще се приготвям за излизане, после пак ще пиша  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 132
Съни и Деа така настървено си смуче палеца.Сутрин се будя от мляскане не от плач за ядене LaughingЗа крачетата на баткото знам че когато децата растат в тази възраст ги болят краката костите по скоро.Една съседка имаше същия проблем с детето, плачеше от болка.И ние ще се стягаме за навън Grinning

# 8
  • Мнения: 3 453
   Ели, страхотно си направила темичката Hug  bouquet


  Сиси, честит празник!Щастие и здраве ти желая!

# 9
  • на Земята
  • Мнения: 174
Добро утро и от нас ! Ние хапнахме и сега си спинкаме в коли4ката,там заспиваме най-бързо. От време на време простенква,заради газовете,но се търпи благодарение на колийфа.От тях съм най-доволна,няма нервни изблици на рев.
За разходката-нещо ме е страх от както захладня,но днес ако пе4е така може и да излезем да свърша някоя и друга работа.
За ортопед-нашата педиатърка каза да посетим такъв чак към 4 месец и че сега нямало кой знае какъв смисъл.Така и ще направим.
Ние сме си на смесено хранене с нутрилон 1 и добре и действа.Било по-хубаво от фризолака.С акането ,за сега няма проблем,ходи си поне по 1 път на ден ,а докато беше само на кърма -след почти всяко ядене.
Косицата май по лека,лека почва да се сменя,гледам има козинка по калъфката .Незнам дали напълно ще опада или само от части.
Друго какво щях да пиша ?newsm78
А, да! Браво за оформянето на новата темичка.
ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДА ПОМОЛЯ НЯКОЙ ,КОЙТО ОФОРМЯ СНИМКИТЕ ДА НИ ПРИБАВИ НА ПЪРВА СТРАНИЧКА!
Вече за 4 път се моля,или ми кажете как да го направя аз. Crossing Arms
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9248959

Благодаря ,ако някой все пак откликне най-сетне на молбата!

# 10
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте момичета. Само набързо се отбивам, че дългът ме зове  Laughing
Да почерпя за рождения си ден, ставам само на 26!   cook  party023  cook (три торти, че сме много  Laughing)
Благодаря за милите пожелания от Съни и Криси, много ме зарадвахте  Hug
Целувки на всички мами и бебоци  Hug

# 11
  • на Земята
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СИСИЛИЯ! БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ОБИЧАНА! newsm51

# 12
  • Мнения: 95
С риск някой отново да се почувства обиден, ще ви посъветвам да не публикувате снимки, в които се виждат пряко половите органи на бебетата. Интернет е пространство, пълно с какви ли не извратени типове Confused. Казвам го с най-добри чувства   bouquet
Айде, отивам да слагам ските и да вадя шейната. Днес кашлям доста по-малко и мисля да се попързаляме навън. Crazy

П.П. Честит рожден ден, sisilia! Нека здраве и късмет винаги да бъдат с теб Simple Smile

# 13
  • Мнения: 173
Честит рожден ден, sisilia!
Много здраве, щастие, късмет и любов безкрайна като интернет!

Момичета, които кърмите и имахте проблеми с хиперлактация, може ли да ми дадете съвет: кърмя изключително и досега, на хранене предлагам само по една гърда. Но от дясната гърда много силно тече кърмата и Митко и досега се дави, като дръпне да суче, пуска, щом потече млякото; после пак засуква и пак пуска... Ако пък суче продължително, идва момент, в който се задавя от количеството и повръща на фонтан. С две думи дебитът е голям:) Цедя предварително по 50 мл поне, положението е по-добро, но пък се притеснявам дали му стига. А и нали цеденето води до хиперлактация. Иначе наддава добре, на 2 месеца и половина е вече 5775 г.
Както виждате от аватара, вече се носим в кенгуру. Все на ръце иска, и то прав и да се разхождам из стаята  #Crazy Глезан мамин!
Пъпчето му се е поприбрало от лепенките, още му трябва, но пък се разрани кожата от тях и сега временно е без лепенка.
Митето опита сок от моркови, мисля, че му хареса, но пък с лъжичката много бавноооооо става. Не иска биберон обаче!
Опа, събужда се, лек ден!

# 14
  • Мнения: 177
kali_k и ние сме същите и аз предварително изцеждам по малко ,че се дави и повръща но щом издържа по 3 часа до следващото хранене значи му стига ,при нас е така

Общи условия

Активация на акаунт