Отговори
# 435
  • Мнения: 8 242
Първо според мен на 12 деля и тогава на 3 нали???
А не месец за месец
Все тая дали първо делиш на 3 и после на 12 Simple Smile Или направо разделиш на 36  Wink
Събираш всички суми .. и делиш Simple Smile

# 436
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте,имам въпрос.Знае ли някой има ли начин някъде(социални грижи или др) да се проверява дали са преведени детските надбавки.Изключвам дебитната катра,защото затова питам-мисля че не превеждат.
И още нещо -ако по някаква причина ми спрат дет.надбавки трябва ли да получа уедомително писмо (за причините)

# 437
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Здравейте,имам въпрос.Знае ли някой има ли начин някъде(социални грижи или др) да се проверява дали са преведени детските надбавки.Изключвам дебитната катра,защото затова питам-мисля че не превеждат.
И още нещо -ако по някаква причина ми спрат дет.надбавки трябва ли да получа уедомително писмо (за причините)

Можеш да се обадиш в Социално подпомагане - там, където са ти приели декларацията. Естествено, че трябва да те уведомят, ако по някаква причина ги спрат.

# 438
  • Мнения: 835
Приеха ми документите!!! Grinning На 3 -ия път имах "късмет".

Тъй като изчетох всичко, но не открих случай като моя пиша за всички, на които им предстои да подават документи на САМООСИГУРЯВАЩО се лице./в случая е мъжът ми/

1.Ксерокопие от подадената данъчна декларация за предходната година/Удостоверение не ми искаха, било едно и също/
2.Осигурителна книжка/осигуровки за миналата година, за тази не е задължително/, гледаха на колко се е осигурявал/
3.Кочани/разписки/ за хонорари.Само ги погледнаха, но после решиха, че са описани в данъчната декларация и не ме караха да ги снимам.
4.Л.к , и декларирах защо не живеем на адреса на който е л.к. на мъжо!

Успех на всички!
И още един път благодарности на Анита  bouquet

# 439
  • Мнения: 440
Записвам се да следя темата

# 440
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,старата ми Заповед за за детски е с дата от01.04.2008 до 31.03.2009.Искам да питам сега дохода от фирмата до кой месец трябва да се вземе- до март или до февруари.Дано ме разбрахте, благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:03 от vanka 11

# 441
  • Мнения: 2 471
За същият период, който си описала по-горе!

# 442
  • Мнения: 27
Привет слънчеви мами....Имам един въпрос. Синът ми е на година и половина, аз и съпруга ми работим, осигурени сме и двамата, имам ли право да получавам детски, при положение, че получавам все още половин майчинство?
Благодаря ви предварително.....

# 443
  • София
  • Мнения: 1 352
Привет слънчеви мами....Имам един въпрос. Синът ми е на година и половина, аз и съпруга ми работим, осигурени сме и двамата, имам ли право да получавам детски, при положение, че получавам все още половин майчинство?
Благодаря ви предварително.....
Ще имате право на детски, ако доходът на член от семейство за предходните 12 месеца преди месеца на подаване на молбата е по - малък или равен на 350 лв.

# 444
  • Хасково
  • Мнения: 180
Извинявам се, ако въпросът вече е обсъждан.
Интересува ме еднократната помощ при бременност. Терминът ми бе определен за 1.04. Но все още не съм родила.
Дали има някакъв краен срок за подаване на документи за тази помощ?

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинявам се, ако въпросът вече е обсъждан.
Интересува ме еднократната помощ при бременност. Терминът ми бе определен за 1.04. Но все още не съм родила.
Дали има някакъв краен срок за подаване на документи за тази помощ?

Еднократната помощ за бременност се изплаща от социалните като се подава 45 дневния болничен.

Може би питаш за еднократната помощ за раждане на дете.Срока за подаване на документите е 3 години от раждането на детето.Няма как да изпуснеш срока,въпреки че преносваш,защото първо трябва да родиш и след това да издадат акта за раждане.

# 446
  • Мнения: 738
здравейте мами! сигурно е разискан този въпрос но все пак да попитам дали съм разбрала правилно!
след като доходът ми е над 350 лв какви преференции ползвам - няма ли детски някакви за хората които получават по-високи доходи? или е само помощта при раждане на първо дете? аз имам доста време но все пак да знам
и друго малко тъп въпрос - след като изляза в болничен за раждане той се изплаща като болничен нали? по същата схема, но след това какво става? кои изплаща и какво трябва да дам и къде? Знам че общо са 410 дни от които 45 преди раждане но това болнични ли са или отпуск? Не ми стана много ясно
МНОГО ВЪПРОСИ но ще съм благодарна за отговорите им

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте мами! сигурно е разискан този въпрос но все пак да попитам дали съм разбрала правилно!
след като доходът ми е над 350 лв какви преференции ползвам - няма ли детски някакви за хората които получават по-високи доходи? или е само помощта при раждане на първо дете? аз имам доста време но все пак да знам
и друго малко тъп въпрос - след като изляза в болничен за раждане той се изплаща като болничен нали? по същата схема, но след това какво става? кои изплаща и какво трябва да дам и къде? Знам че общо са 410 дни от които 45 преди раждане но това болнични ли са или отпуск? Не ми стана много ясно
МНОГО ВЪПРОСИ но ще съм благодарна за отговорите им

Щом доходът ви е над 350 лв имаш право само на помощ за раждане-250 лв за първо дете.

Имаш три болнични листа-45 дни преди раждането,42 дни от болницаат,където раждаш и педиатър изравнява накрая с трети болничен-всички дни в болничен трябва да са 135 дни.След това се подава декларация от 135 дни до 410 дни.До 410 я ден се изплаща като болнични.След 410 я ден отново се подава декларация за майчинство до 2 години на детето.
Твоето задължение е да си носиш болничните навреме+копие от акта за раждане.Декларациите ще ти ги дава рабатодателя.Негово задължение е да носи болничните и декларациите в НОИ.

# 448
  • София
  • Мнения: 816
Моля за разяснение.Помоща за отглеждане на дете до 1год.мога ли да я ползвам.Аз съм разведена с 2деца.Осигурена и получавам майчинство.Не мога да разтълкувам членовете по КСО.

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моля за разяснение.Помоща за отглеждане на дете до 1год.мога ли да я ползвам.Аз съм разведена с 2деца.Осигурена и получавам майчинство.Не мога да разтълкувам членовете по КСО.

За коя помощ питаш-социалното майчинство или ..... newsm78

нали получаваш майчинство?

Общи условия

Активация на акаунт