107 DE: Крапфени нагъваме и за почивки умуваме

  • 12 355
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Бибитке, Сбъдващата мечти - страшни аватари Grinning.
Благодаря! bowuu
Много послушни изглеждат момченцата на Сбъдваща- пожелавам й наистина да е така, че да й е по-лесно с 3 дечица.

Пепе, всеки ли Бундесланд раздава този Landeserziehungsgeld(уф, дълга дума). Не се ядосвай за задължителното изследване- нали трябва да се изстрадат по някакъв начин тези пари от държавата? Mr. Green
А с нивото на говорене при децата е толкова индивидуално, че сигурно няма случай идентичен с друг. Поне за твое успокоение с Hörtest-a сте отметнали една вероятна причина за неговоренето.

# 286
  • Мнения: 7 605
Наистина страхотни аватари  Heart Eyes

Пепи, оЩе в родилното не направиха ли тест zа слуха?  newsm78  При нас го направиха на вси4ки. А zа У тата, скоро една поzната ми каzа 4е полу4ила писмо от АОК, с което й напомниха да zаведе детето на У, а оЩе не беШе иzти4ал срока, в който трябваШе да го zаведе  ooooh!

# 287
  • Мнения: 1 178
ЧРД на батко Алекс, да е zдрав и да получи най_хубавите подаръци  Grinning
Гея   bouquet

Пепи, младежа чува и реагира иzбирателно  Grinning (дано само това да е причината zа неговоренето)
Аz съм zа контрола при детските прегледи, става дума zа съвсем беzотговорни родители, които игнорират обриви, иzкривявания на костите и т.н. така поне има шанс да им се помогне на децата. Верно е, че само това не е достатъчно, но пък и това е нещо  Peace
Моята приятелка (педиатърка) ми е раzкаzвала страшни случки, т.пр. един тъпак нагледно понечил да покаже как накаzва децата си с колана  Twisted Evil

Като говорим zа полети да ви пусна любимият ми сайт zа сравнение на цените на самолетните билети Тук

# 288
  • Мнения: 1 817
между другото ти ми каза стъпка по стъпка какво да правя Peace
Това ясно  Laughing , ама за личната карта много ме учудихте... Wink

Коте, обади се в кметството и питай дали ще ти издадат Freizügigkeitsbescheinigung für Unionsbürger само с лична карта.  Peace Другите подробности на лични!  Grinning

# 289
  • Мнения: 166
Гейче да ти е жив и здрав баткото Алекс. Да расте щастлив и умерено палав и скоро да гушка малката си сестричка


Петка и Ася, може ли да ме светнете как става номера с виза и лична карта  Praynig , защото според мен това е дело на някоя неинформирана лелка, понеже по закон нямат право да ти дадат виза без задграничен паспорт? Не се заяждам, моля не приемайте думите ми лично  Peace ! Интересно ми е как във всяко кметство други закони имат тия немци  Joyhahaha Ей, не се научиха на правила!


Zime и аз не съм говорила за Виза, а за Daueraufenthalts. Нямаше абсолютно никакви проблеми. Личната карта е официален документ в Еу и не виждам за какво ще ме карат да си вадя паспорт. Просто на документа пише, че трябва да се идентифицирам с PErsonalausweis BGR, номера му и кога е изваден. Ама то и на Котаранка не Й трябва Виза май. Не знам  newsm78 аз споделих моя опит от преди 3 месеца, но всички знаем, че много зависи от това на кой попаднем. Аз примерно трябваше да показвам извлечение със заплатите дето получаваме, независимо, че сме от повече от  5 год. тук

# 290
  • Германия
  • Мнения: 8 099
....

Пепи, оЩе в родилното не направиха ли тест zа слуха?  newsm78  При нас го направиха на вси4ки. А zа У тата, скоро една поzната ми каzа 4е полу4ила писмо от АОК, с което й напомниха да zаведе детето на У, а оЩе не беШе иzти4ал срока, в който трябваШе да го zаведе  ooooh!
Направиха го, и тогава си беше безпроблемен. Нейсе, малко стрес за нас и малко кинти за клиниката. И на нас ни изпратиха напомнителното писмо за У-то. Аз дори ще имам честта да правя два прегледа накуп, и Мартин е на ред. Представям си отсега купона Mr. Green


Абе Сърфата няма ли да пуска нова тема newsm78

# 291
  • Мнения: 11 314
Meн ми отпуснаха като подарък за годишнината 1 седмица отпуск в Тоскана с другарчетата от фотографската тема. Party
Сердика, много ми трябваш!!! Praynig Звънни ми да се разберем.

# 292
  • Мнения: 558
geia, да ти е жив и здрав рожденикът и много да ви радва  Simple Smile

и на мен Daueraufenthalt-a ми го издадоха срещу паспорт и последните 3 Lohnabrechnung-a.

# 293
  • Мнения: 1 334

 [/quote]
Бискарке, не мисля, че децата тук няма да имат хубави спомени от детството си само, защото то е по-различно от нашето. За хубавите детски спомени има значение семейната хармония и уют, независимо под какъв вид.
Както и трудно мога да си представя, че децата от днешна Бг ще имат същите спомени като нашите преди години. Просто животът се променя, както и спомените с тях.
[/quote]

Бибитке, аз не искам да те убеждавам в каквото и да е. И не казвам че децата в Бг имат по-добро детство-напротив, имам познати които толкова се стремят да комерсиализат децата си, че чак им се чудя. Но там има възможности които тук не съществуват, както и тук има други възможноти които там ги няма. Дори и селата са други и духа в тях също, хората са много по-различни от тукашните.  Това което виждам в квартала в който живея в Сф е че децата се събират, търсят се, все още се чуват майки които да ги викат от балкона. Имам и поглед върху село в покрайнините на София, там се събират всяка вечер и играят, говоря за 10-15 деца на едно място. Аз тук в Германия такова нещо не съм виждала, няма и да видя, защото то не съществува. Децата на площадките играят по 2 макс. 3,и като стане 7 часа, се прибират.

А детството на детето е такова каквото му го направят родителите + баби и дядовци + роднини +приятелите. Едните родители не са достъчни.

Днешните деца могат да имат добрите спомени от детството си, ако не се къса с корена им и ако вземат най-доброто от държата в която живеят и от българската култура. Но пак е въпрос до родител какво дете иска да отглежда, нали? И колко родителя има интерес от това децата му да са всестранно развити, защото каквото и да правим все до това опираме  плюс правилно възпитание и обучение.




# 294
  • Мнения: 71
Гея ,да  ви е  здрав  и  щастлив   party023  Gift баткото и  много  да  ви  радва!

 ние   от  доста  време  използваме  Джърмануингс , видях   че  вече  имат  полети  и от  Мюнхен,но  са  само  до  София
 все  пак  ако   ви  се  наложи  има  и  шпар  календар, така   че ,ако искате  БИТЕ   Wink  http://www.germanwings.com/index.de.shtml

# 295
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Гея ,да  ви е  здрав  и  щастлив   party023  Gift баткото и  много  да  ви  радва!

 ние   от  доста  време  използваме  Джърмануингс , видях   че  вече  имат  полети  и от  Мюнхен,но  са  само  до  София
 все  пак  ако   ви  се  наложи  има  и  шпар  календар, така   че ,ако искате  БИТЕ   Wink  http://www.germanwings.com/index.de.shtml


Аз ги ползвам до Букурещ, по близо ми е до нашите в Русе  Peace И като се заговорихте за билети, днес точно вземах на сестра ми за Великден - бая са надули ценичките, но успяхме да вземем за 140е на калпак  Crazy И погледнахме за мен - аз пак мисля да направя около 3месечен отпуск  Wink и май с Луфтх. ще се пусна пак до Банеаца-та  Sunglasses

# 296
  • Мнения: 1 334
Гея ,да  ви е  здрав  и  щастлив   party023  Gift баткото и  много  да  ви  радва!

 ние   от  доста  време  използваме  Джърмануингс , видях   че  вече  имат  полети  и от  Мюнхен,но  са  само  до  София
 все  пак  ако   ви  се  наложи  има  и  шпар  календар, така   че ,ако искате  БИТЕ   Wink  http://www.germanwings.com/index.de.shtml


Да, но цената е същата като на Луфтханза. Много монополизираха за Мюнхен полетите и цените.

# 297
  • Мнения: 911
Гея, много честито!!!
Веч, ако ти трябвам професионално, метни едно лично с екдатен какво те интересува, че в момента съм в работата до късно всеки ден, евентуално и в събота, така че мога оттам да се поинтересувам. Иначе можем да се чуем утре вечерта.

# 298
  • Мнения: 3 521
Алоха!
Хайде цоп в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368635.new#new

Общи условия

Активация на акаунт