Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма

  • 72 590
  • 442
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 13 769
Рени, според Питър Келдър (и неговия полковник Брадфорд) въртенето е по желание. Колкото искаш и колкото ти е приятно, толкова.  Виж, мнението му за шестия тибетец е по-различно от това, което се наложи тук като правилно. Прочетете в книгата му пак. Все пак той е първоизточникът за тези упражнения/ритуали, като информацията и указанията са почерпени от извора... Всички останали мнения са добавки, доуточнения, но и много собствени интерпретации, които не се знае доколко наистина са правилни. 

# 436
  • Мнения: 1 091
Де'ВивА, шестия тибетец е най-добре да се прави сутрин на гладно, аз така правя. Може и през деня, може и след тибетците, ако дишането ти е спокойно. Важното обаче е, по което и време на деня да го правиш, да е на празен стомах.
Може и да не е много по темата, но ще се похваля, че чудесно напредвам с наули и съм доволна. bowuuЛошото е, че тибетците не ги правя редовно, но такава е сякаш настройката ми в момента...

# 437
  • Мнения: 0
Давам линк към едно клипче , в началото на което, се вижда едно великолепно изпълнение както на Уддияна бандха / шестият тибетец / , така и на Наули. Тук те са изпълнени в поза лотус, но това няма никакво значение , защото спокойно могат да се изпълняват и в изправено положение. Обърнете внимание на положението на главата на младежът. Тя е с брадичка върху гръдната кост. Не бих си позволила да правя свои интерпретации за нещо ,което е важно и неправилното му изпълнение може да навреди.
Описанието съм взела от книгата на Айенгар-  "Светлина върху йога ". Това е човекът ,който прави йога достъпна за всички европейци и американци. Във Vbox 7 ма негови клипове от далечната 1976 год. ,но за мое съжаление няма заснето изпълнението на Уддияна бандха.
 
http://www.vbox7.com/play:ee8db201

# 438
  • Мнения: 2 811
Здравейте, от днес започнах петимата тибетци и имам нужда от мотивация да ги продължа:) така, че "Запис" Hug

# 439
  • Мнения: 400
Здрасти мацка,

Ето ти малко мотивация: след 2 месеца и нещо правене на тибетците, не пълни серии, но редовно, бръчиците около очите от смях, които бяха доста дълбоки са намалели много! Изобщо не се шегувам-вчера обърнах внимание,  определено е така!!!! Преди постоянно имах болки в гърба, които бяха изчезнали от йогата, но се бяха появили пак през втората бременност- е, и тях ги няма, хърба ми е прав, здрав и силен:)

Хайде щриятно тибетстване newsm68
Пристрастявам с екъм тези иконки.... newsm48

# 440
  • Мнения: 7 743

от днес пак с тибетците  Peace

по 21 пъти, количеството е за сметка на качеството  Blush

на някой да са му се оцветили белите косми  newsm78

# 441
  • Мнения: 1 095
Рени, според Питър Келдър (и неговия полковник Брадфорд) въртенето е по желание. Колкото искаш и колкото ти е приятно, толкова.  Виж, мнението му за шестия тибетец е по-различно от това, което се наложи тук като правилно. Прочетете в книгата му пак. Все пак той е първоизточникът за тези упражнения/ритуали, като информацията и указанията са почерпени от извора... Всички останали мнения са добавки, доуточнения, но и много собствени интерпретации, които не се знае доколко наистина са правилни. 
Абсолютно съм съгласна с птица и от доста време се канех да го напиша .
Птица  Hug

# 442
  • Мнения: 1 095
Тибетки,заповядайте в новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=400044.msg11337798#msg11337798

Общи условия

Активация на акаунт