ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 286
  • 809
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 483
Бих искала да си пусна хормони без лекарско предписание и без никакви сериозни индикации за проблеми към четвърти месец (несериозно) бебеправене. Кои точно хормони да изследвам? Изследването смятам да направя в понеделник, 3-и ден от МЦ.

Благодаря ви за мнението   bouquet

# 571
  • Мнения: 6
Благодаря Бебе26 дано всички се похвалим скоро    love001

# 572
  • Мнения: 2 590
Бих искала да си пусна хормони без лекарско предписание и без никакви сериозни индикации за проблеми към четвърти месец (несериозно) бебеправене. Кои точно хормони да изследвам? Изследването смятам да направя в понеделник, 3-и ден от МЦ.

Благодаря ви за мнението   bouquet
Пусни си като за начало
Е2 (Естрадиол)
Пролактин
LH
FSH
Тестостерон

# 573
  • Мнения: 328
Бих искала да си пусна хормони без лекарско предписание и без никакви сериозни индикации за проблеми към четвърти месец (несериозно) бебеправене. Кои точно хормони да изследвам? Изследването смятам да направя в понеделник, 3-и ден от МЦ.

Благодаря ви за мнението   bouquet
FSH, LH i estradiol на трети ден от МЦ, а прогестерон на 7 ден след доказана О. Със първите хормони можеш да пуснеш и тостестерон и пролактин. Не съм много сигурна дали можеш да пуснеш и хормоните на щитовидната - TSH, f3, f4 и антителата TAT и MAT, докато си в цикъл. Мисля че е много рано да се правят изследвания, щом опитвате едва от 4 месеца, продължавай да си мериш БТ и да правиш тестове за О и много скоро ще се получи.  Hug Докторите казват че ако си до 35 години с изследванията се започва след година неуспешни опити, а над 35 след половин година. Neutral Face

П.П. Без направление хормоните излизат много скъпо, иначе се поемат от ЗК. При нас, в моя малък град, един хормон е 18 лв за София предполагам е повече, на мен ми се вижда много скъпо.  Tired

bebeshori, към отговора на bebe26 бих добавила и мерене на БТ (базалната температура)

Успех и на двете!  Hug

# 574
  • Мнения: 2 483
Момичета, имам още три въпроса.

1. Сутрин на гладно и жадно ли се прави изследването? Макар че си спомням, че като пусках естрадиол и прогестерон, беше вече 14 ч. и нямаше проблеми.

2. За 5 хормона 5 епруветки кръв ли ще ми наточат?  Embarassed

3. Препоръка за софийска лаборатория - Цибалаб или Кандиларов? И в двете съм правила изследвания. Цибалаб като че ли ми се мерна, че имат някакъв пакет Лейди не-знам-си-какво-си, който включва именно репродуктивните хормони и като че ли идва на по-ниска цена  newsm78

Благодаря   bouquet

# 575
  • София
  • Мнения: 2 908
Café con leche,да,в Цибалаб е пакета Лейди,излиза по-евтино  в сравнение ако си ги пускаш по отделно тези хормони,а иначе аз съм доволна от тях,бързи са и резултатите са готови до около два часа и в нета може да си ги видиш.
Аз за изследвания винаги ходя гладна и жадна независимо какви са за по-сигурно така че немога да ти кажа специално за тези,какви са изискванията,дано някой запознат се включи.
За епруветките кръв,може би 2 или 3 ще са най-много за този брой хормони,ако няма да пускаш и нещо друго.
Успех.

# 576
  • Мнения: 2 590
На мен пък са ми теглили винаги една епруветка, а съм пускала повече хормони. Тези + андростендион и DHEA-S.
Винаги когато съм ги пукала са ми теглили само по една епруветка. Thinking

# 577
  • София
  • Мнения: 10 704
Café con leche,да,в Цибалаб е пакета Лейди,излиза по-евтино  в сравнение ако си ги пускаш по отделно тези хормони,а иначе аз съм доволна от тях,бързи са и резултатите са готови до около два часа и в нета може да си ги видиш.
Аз за изследвания винаги ходя гладна и жадна независимо какви са за по-сигурно така че немога да ти кажа специално за тези,какви са изискванията,дано някой запознат се включи.
За епруветките кръв,може би 2 или 3 ще са най-много за този брой хормони,ако няма да пускаш и нещо друго.
Успех.
Peace и аз само там пускам. На гладно и жадно и понеже ще се пуска пролактин е добре да се кротнеш 5-10 мин преди взимането на кръв да поседиш.

# 578
  • Мнения: 2 483
Да споделя малко инфо като прясно завърнала се от Цибалаб. Simple Smile

Направих пакета Лейди + - LH, FSH, Estradiol, Prolactin, Testosteron = 68.40 лв.
Има и пакет Лейди - горните хормони без тестостерона = 59 лв.

За моя радост ми наточиха само едно контейнерче кръв. Резултати ми казаха за утре, макар че сигурно ще излязат още днес.
Преписвам от книжката им какво пише като изисквания за различните изследвания:

Цитат
Хипофизни, полови и други хормони:
Преди обяд, по схема, в зависимост от деня от МЦ. При жени, без медикаменти или хормонални препарати.

От това съдя, че няма изрично изискване на гладно и жадно. За пролактина хич не ме и питаха дали съм спокойна, камо ли да ми кажат изрично да поседна/полегна и като се има предвид, че карах  travel  до лабораторията и на пътя имаше 100 идиота, кой знае какъв резултат ще излезе  Laughing

И накрая малко бонус информация - сравнение между цените на 5-е хормона в Цибалаб и Кандиларов.(с включени цени за взимане на кръв, консумативи и адм.обслужване)
Цибалаб - 68.40 лв. (пакетна цена)
Кандиларов - 90.50 лв. (няма пакетна цена - LH, FSH, Prolactin - 16.90 лв., Estradiol - 17.90 лв., Testosteron - 18.90 лв.)

# 579
  • Мнения: 2 617
Кафенце, хич да не ти пука за пролактина. Аз и двата пъти търчах като кон и се притеснявах за сто неща, а резултатът към долна граница.

И аз имах някакви притеснения относно Цибалаб (основно по форумски писания), но откакто разбрах, че клиника Щерев работят с тях, доста се успокоих. Стискаме палци сега за резултатите.

# 580
  • София
  • Мнения: 10 704
КАфенце,стискам палци да са чудесни резултатите.

А за пролактина-споко,то така го дават по книгите-уж да се почивало бла-бла-бла,аз когато изследвах моя -слагах сутиен-наложи се да ги наместя Grinning После шофирах,катерих стълби и леко задъхана седнах за взимане на кръв и си ми беше ок.

# 581
  • Мнения: 2 483
Викам на помощ хормоналните специалисти  Mr. Green

3 ден от МЦ

LH  7.41 IU/l (фол 1.9-12.5)
FSH  10.73 IU/l (фол 2.5-10.2)
Estradiol  174.70 pmol/l (фол 40-606)
Prolactin  518.80 IU/l (59.0 - 619.0)
Testosteron  0.70 nmol/l (тук защо дават реф.ст. само за мъже? М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г)


Правилно ли съм чела някъде, че LH и FSH трябва да са в съотношение 1:1 или съм се заблудила? Ако трябва - защо?
Защо мерните единици на всички хормони са ми различни от, например потребителката Selvet, малко по-горе в темата?  newsm78

Не разбирам защо казват, че резултатите ще са готови едва на следващия ден, след взимането на кръв, при положение, че са готови още на същия.  Rolling Eyes


Благодаря   bouquet

# 582
  • Мнения: 2 590
Café con leche , правилно си чела, че съотношението LH:FSH трябва да е 1:1, малко ти е по-високо FSH(даже леко извън референтните), може да е нещо инцидентно, може и от възрастта да е. На колко си години?

За тестостерона нямам идея защо са дали граници само за мъже, на моите изследвания винаги е имало и за жени. Thinking Но пък ми се струва, че е добре.

Мерните единици са различни, защото в различните лаборатории работят с различни, затова винаги искаме и референтните граници, преди да изкажем някакво мнение.

# 583
  • Мнения: 2 483
Café con leche , правилно си чела, че съотношението LH:FSH трябва да е 1:1, малко ти е по-високо FSH(даже леко извън референтните), може да е нещо инцидентно, може и от възрастта да е. На колко си години?
На 29 съм.

Чета за висок FSH и никак не ми харесва прочетеното дотук.

Да тичам ли утре в друга лаборатория само за този хормон?

# 584
  • София
  • Мнения: 10 704
Кафенце, ето ти референтни за жени тестостерон от цибалаб: рефер:Ж(0.5 - 2.6)

Общи условия

Активация на акаунт