Коледа идва!

  • 149 851
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 506
Не можах да намеря за шоколадовия сладкиш рецептата, но ви пускам една друга, която много обичам и задължително ще направя за Коледа. Предупреждавам, че е много сладко Mr. Green

Меломакарона
Ще ви трябват:
1 ч.ч. масло
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. захар
1 ч.л. канела и смлян карамфил (смесени)
1 ч.л. сода
1 ч.ч. портокалов сок
1 ч.л. бакпулвер
4 с.л. коняк
3 с.л. кисело мляко
1 с.л. настъргана портокалова кора
1 ч.ч. смлени орехи
брашно колкото поеме, за да стане меко тесто (около 1.3 кг)
сироп:
1 ч.ч. вода
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. мед
едро смлени орехи за наръсване

Оставяте маслото да се размекне и го разбивате с миксер заедно със захарта и олиото. Добавяте канелата и карамфила. Разтваряте содата в портокаловия сок и сипвате при мазното. Бакпулвера разтваряте в коняка и добавяте и него, после киселото мляко, портокаловата кора, орехите и с непрестанно разбъркване малко по малко прибавяте и брашното. Като се посгъсти, изваждате от купата и започвате да месите, докато стане меко тесто. Сладките оформяте с шепа и пръсти - трябва да станат овални от едната страна. Подреждате на разстояние в намаслена тава и печете в умерена фурна, докато покафенеят - 20 - 25 минути. Готовите меломакарони оставяте да изстинат напълно. През това време правите сиропа - в тенджерка смесвате продуктите и варите на слаб огън. Когато закипи, вземате решетъчна лъжица, топите сладките в сиропа, оставяте ги да покиснат около минута (но не повече, че може да се разпаднат) и подреждате в подходящ съд (дълбока овална чиния или метална/пластмасова кутия). Поливате с останалия сироп и ръсите обилно с едро смлени орехи. Не е нужно да съхранявате меломакароните в хладилник, само опаковайте с найлоново фолио или капак, за да не изсъхнат и може да ги ядете цяла седмица.

Решила съм и Арменски сладки да направя, които са нещо като снежните топки, за които вече има рецепти.

Продължавам да търся рецептата за сладкиша Crazy

# 406
  • София
  • Мнения: 5 251

И съм готова  Mr. Green
Ето превода:

1 и 1/2 чаши разтопен горчиво-сладък шоколадов чипс
1/2 чаша пудра захар
1/4 чаша Light царевичен сироп (може да се замени с мед или както аз направих с кленов сироп)
2/3 чаша вода
1 голяма лъжица (води се tablespoon) ром или бренди
1 голяма лъжица (води се tablespoon) бадемов екстракт
2 и 1/2 чаши ситно натрошени вафлени кори
1 чаша натрошен пекан , според мен и лешници биха свършили работа
1 чаша натрошени бадеми
1 чаша нарязани сушени сливи
1 чаша стафиди
1/2 чаша нарязани изсушени кайсии
какао на прах, захар, кокосови стърготини т.н. за овалване на сладките
(тук според мен има и захарни пръчици)

1. Поставете голям тиган за готвене върху котлона на ниска температура
2. Разтопете шоколадовия чипс в микровълновата, като започнете от 25 сек., след това разбъркайте. Повтаряйте това
на всеки 10 секунди до готовност.
3. Смесете разтопения чипс с пудрата захар, кленовия сироп и водата с екстракт от бадем в тигана. Разбъркайте с дървена лъжица.
4. Прибавете натрошените вафлени кори, пеканите (лешниците), сливите и кайсиите. Добавете рома/бренди (ако е за деца това може и
да бъде пропуснато). Разбъркайте всичко добре и свалете от котлона.
5. Вземете закръглена чаена лъжичка и сложете от сместа в нея, като по средата направите дупка. Там сложете или лешник,
бадем или стафида. Направете топче и го оваляйте в желаното от вас - захар, кокосови стърготини или т.н.


Ама каква съм то има и вече преведена... Ето още еди … 74;од


# 407
  • Мнения: 3 499
rainy... , мн ти благодаря за превода.

Страхотна тема, ще я следя!

# 408
  • Мнения: 4 916
Защо нищо ли не стана?

Става за непредставителни цели  Mr. Green Ще го поливам и ще го ядем. Но за втората доза, ще знам, че като е казано "двойна хартия за печене", значи си има причина. Също и, че не бива дозата да се разделя на две да кажем.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 506
Момичета, вижте какво си поръчах - http://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=557
Изглежда ми много интересно, дано да оправдае очакванията Simple Smile

# 410
  • Мнения: 3 499
Горе- долу каква сума ви излизат продуктите за Коледния щолен? В какво и къде го съхранявате дните преди Коледа?

пп. Някой може ли да ме ориентира къде в Кауфланд се намира хартията за печене и хартиините поставки за мъфини?

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 14:47 от .galkata.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 506
Е, нямах предвид да правя реклама или да спамя Crossing Arms Ето картинка на нещата:

http://media.snimka.bg/4703/015661301.jpg

# 412
  • Мнения: 1 283
Е, нямах предвид да правя реклама или да спамя Crossing Arms Ето картинка на нещата:

http://media.snimka.bg/4703/015661301.jpg
Колко пари ще ти излезе с доставката?

# 413
  • Варна
  • Мнения: 506
Е, нямах предвид да правя реклама или да спамя Crossing Arms Ето картинка на нещата:

http://media.snimka.bg/4703/015661301.jpg
Колко пари ще ти излезе с доставката?

Ми, аз и други неща си поръчах - коледни лампички и свещи, но по принцип доставката е 3,50 и си го вземаш от пощата и тогава плащаш.

# 414
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не са точно тези, които искаме май, Stryper. Такива са - http://www.thecookiecuttershop.com/snowflake/snowflake10.shtml
Аз имам от миналата година подобен комплект - моя е по-голям може би 6-7 формички за снежинки с три малки за изрязване на дупчици.
Ако се снабдите с този само искам да споделя малко опит - разточвайте тестото директно връху хартията за печене и там изрязвайте иначе много се разтеглят снежинките тъй като са доста големи и си губят формата докато ги премести човек.
По късно ще намеря снимка от миналата година и ще пусна картинки.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 671
Petya Tag, от склада до Цветната борса ги купих - имаше и за по 1 и по-големи. Има и такива малки подложки от фолио, но за бройка и цена не знам.
За коледните хартиени чинийки е хубава идея  Peace

rainy, това е вид орех

# 416
  • София
  • Мнения: 6 264

пп. Някой може ли да ме ориентира къде в Кауфланд се намира хартията за печене и хартиините поставки за мъфини?

Хартията за печене в Кауфланд е още в началото, в ляво почва щанд с овесени ядки, ако не се лъжа, след това щанда със салфетки, фолиата, там е и хартията за печене, в кутии е като фолиото. Формите за мъфини не знам точно къде са, обаче.

# 417
  • Мнения: 3 499

пп. Някой може ли да ме ориентира къде в Кауфланд се намира хартията за печене и хартиините поставки за мъфини?

Хартията за печене в Кауфланд е още в началото, в ляво почва щанд с овесени ядки, ако не се лъжа, след това щанда със салфетки, фолиата, там е и хартията за печене, в кутии е като фолиото. Формите за мъфини не знам точно къде са, обаче.
Мерси!  bouquet

# 418
  • Мнения: 959
Е, нямах предвид да правя реклама или да спамя Crossing Arms Ето картинка на нещата:

http://media.snimka.bg/4703/015661301.jpg
да, и аз си го поръчах същото, струва 9,90 лв., а доставката е 3,50. Взима се от пощата с наложен платеж  Peace

# 419
  • София
  • Мнения: 387
Ice, откъде си ги поръчахте тия нещ! Дайте линк, моля ви?

Общи условия

Активация на акаунт