Полът вече го разбираме, МАРТенските имена подбираме (25)

  • 18 059
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 15
МОМИЧЕТА, ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС ОТНОВО ЗА СЕДМИЦИТЕ. ИЗВИНЕТЕ МЕ АКО ВЪПРОСЪТ МИ Е  Crazy
ДНЕС СЪМ В 24+5 И АЗ КАЗВАМ, ЧЕ СЪМ В 25, ДОКАТО НЕ СТАНА 26. ДНЕС МАМА КРИСЧЕТО КАЗА, ЧЕ Е В 27, ВЪПРЕКИ, ЧЕ  НА ЛЕНТИЧКАТА ПОКАЗВА 26+1.
МОЛЯ ВИ ЗА ОТГОВОР И ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ. Hug
4elsey, благодаря - йоркитата са толкова своенравни и сладки. И за мен е като първо бебче и си обещавам, че няма да я пренебрегна, тя ми е вярно другарче от толкова време Simple Smile. А за седмиците аз съм в 27, защото имам изминали 26 и сега е 1 ден от 27 седмица, т.е. съм в 27. Ти си в 25 седмица, тъй като имаш изминали 24 и 5 дена от 25 седмица. Иначе докторите казват че съм 26 седмица и 1 ден, но реално това е първия ден от 27 седмица. Дано съм помогнала, голяма каше е със седмиците, календарните месеци и лунарните, но със сигурност знам, че следващата седмица , т.е 28 влизам 7 месец. Hug

# 316
  • Мнения: 6 323
И ние нямаме отделна стая за бебето - едвам ще сместим малка кошара (60х120) в нашата спалня.
Иначе детската стая е с три легла, но там ще преместим бебето едва след 2-3 години.

С пазаруването обаче стартирах вече. Като знам как се изпразват складовете около Коледа и Нова година и как обикновено в първите месеци на новата година тепърва се очаква зареждане и нов внос, предпочитам сега да си набавя основните неща. Взех си списъчето, отметнах по него каквото искам и го връчих на Tatti Laughing
Само креватчето и количката ще оставя за януари-февруари.

# 317
  • Мнения: 521
Mamma дай да го видиме това списъче....

# 318
  • Мнения: 15


Krischeto, аз също съм от отбора на отглеждащите кучета. Сега нямам притеснения, тъй като кучето ни (лабрадор) е страшно любвеобвилно. Преди обаче гледах кокер, който беше ужасно ревнив и когато се роди дъщеря ми стана доста злобен. Препоръчвам ти, ако можеш, да се опиташ малко да дистанцираш кучето още преди да родиш, така че да не свързва "изолирането" с появата на бебето и да не се озлоби срещу него.




Mamma, лабрадорите са прекрасни кучета наистина. Благодаря за съвета, мисля, че може би ще свърши чудесна работа на старта с нашите нови взаимоотношения Laughing

# 319
  • Мнения: 68
тасти Hug
ние също нямаме отделна стаичка за бебо засега ще е в нашата спалня и няма кои знае какви мебели да взимаме.леглото децкото наи вече и гардеробче за дрешките и т.н.аа да има и къде да слагам шишенца разни еи такива #Crazy
ох неискам да бъразма ама нямам търпение вече newsm32
това е малко страничен въпрос,ама се чудех дали да си взимам още от сега обиколник за леглото,защото отначалото ще го наблюдавам непрекъснато сигурно а като съм легнала на спалнята няма как да го видя и трябва постоянно да ставам.обаче понеже си мисля пък как че е на нощтна лампа или на телевизор шпонеже аз не спя на тъмно и трябва и него да го приуча таака за съжаление.
та вие как мислите

# 320
  • Мнения: 73
КАРМЕН, в много хубав град живееш. ...

Челси, да, градчето е хубаво, но центърът е малък, иначе е на морето и е много приятно. Щяхме обаче да се местим в твоя град заради работата и заради това, че аз го харесвам повече, и имам повече приятели и колеги там. Simple Smile Досега не успяхме да се преместим, но догодина като се роди вече бебето, сигурно пак ще почнем да си търсим нов дом.

В нашия град рядко се случва нещо интересно, но в събота ще има за първи път Коледно парти на открито, ще има Finnish wonderland, с греяно вино и сладкиши, ще накарат сняг да завали, и еленчета да доприпкат от Лапландия.  Mr. Green Нямам търпение да отидем, ще направя снимки  Simple Smile

# 321
  • Мнения: 6 323
Mamma дай да го видиме това списъче....

Аз си карах по това:

Бодита или блузки с дълъг ръкав – 3-5 бр.
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки – 5-8 бр.
Шапка за навън – 1-2 бр.
Шапка за след баня – 1-2 бр. (преценете дали ще ползвате, доста майки не ползват такива, аз също не ползвам)
Хавлийки за баня – 2-3 бр.
Възглавнички (до 3 месеца са излишни) – 1-2 бр.
Калъфки за възглавнички – 2-4 бр.
Лигавници (за начало може да не трябват) – 3-5 бр.
Обиколник (не е задължително) – 1-2 бр.
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче) – 2 бр.
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче) – 1-2 бр.
Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-4 бр.
Тензухени пелени – 2-3 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове)
Биберон залъгалка – 1-2 бр.
Помпа за изцеждане на кърма (аз не смятам да си взимам засега, ако се наложи - тогава)
Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр.
Шишета - ако ще сте основно на формула 4 бр. иначе най-много 2 бр.
Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
Термобокс за шишета единичен или двоен

Бебешки сапун или душ-гел
Гъбка за баня
Бебешко гребенче и четка
Бебешко олио или зехтин - ако кожата не понася козметика се препоръчва бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин в началото вместо с бебешко олио
Бебешки клечки за уши с ограничител
Мокри кърпи
Ножичка / нокторезачка  
Носов аспиратор (и това засега няма да купувам, с предишните деца никога не ми се е налагало да ползвам)
Памперси за новородено
Прах за пране за бебешки дрехи
Сапунерка
Термометър за вана
Цинков крем против подсичане
Шампоан за тяло и косичка
Капки против колики - Babynos , Sab Simplex, Colief, Infacol или др.
Бебешки термометър
Лепенки за пъпче – може и да не потрябват – на доста бебета пъпчето им пада в болницата
Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето

Корито/ваничка за къпане – за препоръчване е анатомична
Бебешка количка + чанта
Легло/кошарка + матрак (ако няма дюшече или матрак към леглото/кошарата)
Маса/шкаф или подложка за преобличане
Стерилизатор
Столче/кошница за кола
Бебефони


Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки –  В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще “прогледне” по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си
Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
Непромокаема постелка за легло
Стаен термометър

# 322
  • Мнения: 521
Мамма много благодаря, златна си!  Hug

# 323
  • Мнения: 103
Аз излязох за 2 4аса и сега 2 4аса не мога да ви из4ета ужас.
Веси много се радвам за теб. Стискам палци за безпроблемна бременност и едно бебо4е хубажи4ко и здравичко за награда на мама.
Ения момичетата вече са те посъветвали, но аз не бих се успокоила докато не ме види док. Така че възможно най-скоро отиди и да пишеш какво са ти казали.
Тинк щях да казвам още днес но пропуснах. Името за твоята бебка е мой фаворит и си мислех 4е и мойто бебе ще се казва така, но като казаха мом4е и трябваше да сменяме.
Ahoney и според мен ще е по-добре да намалиш хап4етата щом от тях се 4увстваш зле. Стискам палци бързо да се оправиш
И нашето бебе няма да си има стая, а ще си е при нас и затова и ние само легло ще купуваме. Нашия татко нали работи в мебелна фабрика, каза че ще измайстори най-хубавото легло  Grinning

# 324
  • Мнения: 103
Мамма много благодаря за списъка, много е полезен. До сега съм срещала все за болницата, но на този много му се радвам  Hug

# 325
  • Мнения: 24
 sohappy sohappy sohappy sohappy sohappy

Урааааааа!

Мамита, всичко е наред и започвам от утре с разходките  Hug  Hug  Hug
Е, док каза да не прекалявам и да се пазя, но мога да щъкам вече насам -натам sohappy

Бебчо е пораснал и сега е 740 гр. - всичко му е наред и щастливо си размахва ръчички и крачета. Но и мама е пораснала  Embarassed с цели 4 кг. от предишния път като ме мериха в края на октомври  Mr. Green Док каза да внимавам с килцата... Ама аз си знаех, че така ще стане, особено след последните 2 седмици в леглото - бая папкане си беше  eat

От тази събота съм на училище за бъдещи майки в Щерев. Ще споделям с Вас интересните неща.

Много целувки и прегръдки Ви изпращам и благодаря за стиснатите палчета - наистина са вълшебни!!!  Hug  Hug  Hug

# 326
  • Мнения: 68
браво дарида много се радвам за теб Hug
и все пак недеи да прекаляваш,но си се движи,а за кг не се притесняваи от това лежане сега сигурно и аз вече съм качиладоста Embarassedама нали това е в им,ето на бебо така че за хубаво е.
аз като кажа не всички че ме е срам колко съм дебела и всички ми викат глупости,даже много съм си добре била и даже съм се разхубавила още повече,е нз деали не го казват само да ме успокоят ама успяват Blush

слънчице със сигурност и аз няма да съм спокоина,смятам утре или ако не смогна утре в другиден да отида при док и без това тр да отида за изследваня и ще се консултирам с нея,ако прецени да ме прати при личната или направо няклъде другаде отивам за да се успокоя Hug

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 19:35 от eniq

# 327
  • Мнения: 24
eniq   Hug

Наистина не се притеснявай за кг., аз не се притеснявам.
После малко диетка и тичане в парка и ще си бъдем като нови  Joy

Сега са важни бебоците  Hug

Мамита, аз Ви оставям за днес - ще идват нашите да ни видят и ги очаквам всеки момент.

Хубава вечер от мен и само хубави неща покрай Вас  Hug Hug Hug

# 328
  • Мнения: 940
darida, честито за разходките  Hug

Krischeto, аз имам две кучета - самоеди, голямата е като мила бяла мечка и съм сигурна, че няма да имам грам проблем с нея, пък ако ще и малкия да й вади сърцето през носа  Mr. Green виж, за "малката" ще съм по-нащрек, защото си е проклетичка и ревнива, та и аз съм в чуденка как ще се спогаждаме, ама ще му намерим цаката, сигурна съм  Wink гледай от добрата страна - твоето е едно и е малко, моите две планини само главата да си завъртят и горкото дете ще се озове в другата стая от вятъра  Joy

eniq, и аз съм в голяма чуденка какви ще ги вършим с бебока като се появи, защото ще бъдем в една стая, а нашия татко преди 3 сутринта посмъртно не си ляга (а и аз съм си бухал), т.е. и нашия телевизор е постоянно включен  newsm78 ние сме решили да си взимаме кошарка, а не дървено легло, защото ще ми е по-удобно, а и като сме в една стая ще е по-добре, някой ден като го отделим в негова си, ще му купя дървено креватче. та си мисля, че обиколниците при вас могат да свършат работа за светлината от ТВ, поне странично да не му идва на детето.  Thinking ние ще му мислим в движение  Blush
а за бучиците не се притеснявай, най вероятно са лимфи - аз от самото начало на бременността много настървено си оглеждам гърдите и постоянно ми се струва, че имам буци  Blush  Blush майка ми накрая щеше да ми плесне два шамара  Blush

момичета да ви се оплача - днес за първи път тръгнах да меря панталони за бременни (досега се напъхвах в старите дънки) и съм ужасена  Shocked не съм свикнала да се виждам с такова увиснало дупе и големи крака в огледалото и щях да получа удар...а иначе уж не се притеснявам от напълняването, ама явно защото не се гледам често в огледалото...и корема ми е огромен вече... приличам на бръмбар  Blush та не знам как ще си купя сега панталони, нищо не ми хареса как ми стои, а нямам време, застудява вече...

# 329
  • Мнения: 2 926
Тук съм  Hug
Общо взето док е доволен, като изключим кистата.Това вчера е било контракция, но принципно не бива да се повтаря.
Категорично ми забрани да се движа повече, защото явно не ми се отразява добре.Честно казано не зная на какво се дължи...винаги съм била много активна и подвижна и сега ми е малко тъпо да лежа по цял ден, но няма начин...Ще излизам но по мъничко и с почивки.
Кистата е яко притисната от плацентата и бебето и от нея ми идват постоянните неразположения, защото общо взето мен си ме боли корем нон-стоп.Сега само се надявам да не се спука  Praynig Каза ми да следя дали няма да се втърди корема и ако е втвърден и болезнен веднага си стягам багажериите и отивам в болницата.Иначе ми взе секрет за микробиология ( толкова ми е чувствително и болезнено всичко, че даже и без инструмент ме боля... Confused )

Видях, че сте ме питали защо точно Ангелин...ами защото Ангел нещо не ми допада, а пък друго производно на Ангел нещо не мога да измисля.Има още време, ще го измисля, а може и да се спра на някакво трето име  Laughing Мъжа ми ми е дал пълна свободна, даже на моменти ме дразни  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт