Млечни пастички

  • 14 294
  • 111
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, не знам до колко е прието тук да се пускат рецепти директно от други сайтове, но ще рискувам, защото рецептата наистина е върховна!!! Дано повече хора я опитат Hug Попаднах случайно на нея, ето тук:

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.189.html

Сложих един пакет бисквити Ореховка, кутия и половина карамелизирано кондензирано мляко Дъч лейди, два шоколада от най-обикновените Фин млечен и не сложих кокос, защото нямах, а и другите съставки ми се стори, че си подхождат чудесно и нямат нужда от допълнения. Въобще тази рецепта според мен позволява много вариации - с лешници вместо орехи, с несолени фъстъци ще стане точно като сникърс, с всякакви бисквити, а даже според мен ще е хубаво и без шоколада, ако нямате под ръка. Това, без което не може, е кондензираното карамелизирано мляко, на което ставам страшен фен! Пекох пастичките 20 минути на 180-200 градуса, после охладих в хладилник и в момента изживявам мънички оргазми с всяка от тях Heart Eyes Mr. Green Просто не можех да не споделя Hug


ВАЖНО: кондензираното мляко трябва предварително да сте карамелизирали
, макар че от рецептата не става много ясно, иначе няма да се получи карамеленият вкус, който е най-хубавото на цялата рецепта!!!

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 19:57 от belinda

# 1
  • Мнения: 1 777
Белинда много хуваба рецепта,ще я пробвам. Simple Smile
Аз правя подобни карамелени квадрати ,но не е с бисквити.

# 2
  • Мнения: 1 558
Непременно ще ги направя в близките дни   chef

У дома сладкото е на почит  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 921
 Crossing Arms Белинда, тъкмо мислех да се огранича малко със сладкото, ама с това карамелено мляко ме подхлъзна   Crossing Arms Утре ще го търся Blush

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
А снимка няма ли, нещо така и ние да се изкефим малко  Mr. Green?

# 5
  • Мнения: 610
Тези пастички звучат много вкусно  Simple Smile непременно ще ги пробвам , мерси че сподели рецептата belinda.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 275
кондензирано мляко да,но карамелизирано newsm78
Трябва ли да купя кодензирано мляко и да го карамелизирам?
Или кондензираното мляко се "карамелизира" при печенето?

# 7
  • Мнения: 221
Чудесна рецепта, благодаря.   bouquet

# 8
  • Мнения: 22 867
кондензирано мляко да,но карамелизирано newsm78
Трябва ли да купя кодензирано мляко и да го карамелизирам?
Или кондензираното мляко се "карамелизира" при печенето?

У нас мисля, че не продават варена сгущенка, освен в някой от руските магазини ако има, затова се взема кутия подсладено кондензирано мляко и се вари.Ето тук съм написала как става, изобщо в темата това обсъждаме. Трябва ти варено кондензирано мляко, което придобива карамеления вкус при варенето.

# 9
  • Мнения: 209
Още снощи видях рецептата и само за тях мисля....

Утре смтах да ги направя, но  labrex нещо ме стресира със снимките  #Shocked

# 10
  • Мнения: 22 867

Утре смтах да ги направя, но  labrex нещо ме стресира със снимките  #Shocked

Тiffany, не се стресирай, нищо страшно няма, ако го направиш както трябва, т.е. да не се заплеснеш и да го забравиш да ври на силен огън без вода. Нещо, което на мен ми се случва отвреме-навреме, като вися във форума, но слава богу с манджи, а не със сгущенка. Grinning Като му намалиш огъня и го попоглеждаш да не остане непокрито с вода, няма нищо страшно - ще опиташ после страхотна вкусотия. Можеш да ми вярваш, десетки кутии съм сварила, нищо лошо не се е получавало. Снимките ги сложих ей така, по-скоро за предупреждение, за да се внимава. Успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 275
labrex  bouquetхаресвам много твоите рецепти!
зная тази техника от една рускиня (тя казва,че кутията не трябва да се вари  върху основата!),но не съм опитвала!
сега ще опитам с тази рецепта,вижда ми се лесна!
лека и приятна неделя

# 12
  • Мнения: 1 777
Вместо да се вари кутийката два три часа има и по- лесен начин.

Изсипваме съдържанието на кутийката в съд подходящ за микровълнова печка.Слагаме  първо на 4 минути ,разбъркваме и слагаме още на 8-12 минути(докато млякото се сгъсти и придобие карамелен цвят) ,като се разбърква отвреме на време. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно вчера си мислех дали не може това мляко да се свари в МВ и ето, че Пети е пробвала вече. А на каква мощност, на максимална ли?
Иначе като за тази рецепта и аз го варих 3 часа на котлон Peace Всъщност то не беше за тази рецепта, ами за торта Пламъци, но за да не варя само една кутия в голямата тенджера, взех три и трябваше да им намеря някакво приложение все пак Crazy Mr. Green

Ужас, 2/3 от тавата вече я няма Blush

# 14
  • Мнения: 1 777
Белинда моята МВ е проста ,даже не си спомням колко и е мощността. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт