Машина за хляб-29 част

  • 44 600
  • 739
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 883
МАШИНА ЗА ХЛЯБ
29 част


ПРЕДИШНИТЕ ЧАСТИ НА ТЕМАТА:

   1       2       3       4       5       6       7       8       9      10

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30


УМОЛЯВАМЕ ВИ!

НЕКА СЕ КОНЦЕНТИРАМЕ САМО ВЪРХУ РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.

ДА СЕ СТРЕМИМ ДА ИМА ПО МАЛКО ОФФТОПИК И СПАМ ЗА ДА НЕ РАЗВОДНЯВАМЕ ТЕМАТА И ДА МОЖЕМ ДА СЪБЕРЕМ ПОВЕЧЕ ПОЛЕЗНИ НЕЩА В ЕДНА ЧАСТ.

ИЗПОЛЗВАЙТЕ ЛИЧНИТЕ СЪОБЩЕНИЯ ЗА ВСИЧКО ДРУГО, КОЕТО НЕ Е СВЪРЗАНО С РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:













ЕРДИНЧ ВИ СЪВЕТВА КАК ДА ИЗГЛЕЖДА ТЕСТОТО:

 
     прекалено сухо         прекалено мокро                 OK

                                  





Вертикален контейнер

       


Хоризонтален контейнер

 



# 1
  • София
  • Мнения: 7 883
...ами до момента си намирал отговор за всичко, надявам се другите майстори да не се обидят
аз правя този на natalyna: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=283.msg1388#msg1388

Та да попитам пак де. Този хляб в този му вид:


е изпечен в машината в такъв вид без човешка намеса - така ли ?

# 2
  • Мнения: 7 779
да съм пръв  тук Mr. Green
машината загря от въртене  Laughing
незнам дали ще се увеличи 2 пъти обема на тестото,но  2 пъти сигурно ще се намали  #2gunfire

# 3
# 4
  • Мнения: 121
Аз продължавам дискусията за моя "надупчен" хляб Laughing

venim, ето рецептата:

зехтин 1 с.л.
вода 360 мл
сол 2 ч.л.
зарах 1 с.л.
брашно (пълнозърнесто ръжено-пшенично, на мелница Арчар) 600 г
жива мая 20 гр.

Подгрявам водата и разтварям маята със захарта и 4-5 с.л. от брашното. Оставям 15-ина минути на топло да шупне и изсипвам в машината, слагам брашното и солта и пускам на основната рецепта за хляб - първо месене 5 минути, почивка 5 минути, второ месене 20 минути, първо втасване 39 минути, трето месене 10 секунди, второ втасване 26 минути, четвърто месене 15 сек, трето втасване 50 минути и печене 53 минути.

Първоначално си се надува и е гладичък отгоре, а след последното премесване става такъв рошав и на дупки отгоре и някак спада. След изпичането не е глетав.

дядо хаджия, аз нищо не му правя. Сам така си става Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
моят става така, но по-малко от половината му част, а преди ми е ставал добре, както на бял хляб.

# 6
  • Мнения: 55
MEGANS,вчерашният ти козунак беше чудесен,а сега не  отделяме очи от питката и тутманика ти и ме карат и аз да правя.
Ellyganova,и аз правя ръжен,но с по-малко мая

# 7
  • София
  • Мнения: 7 883
...
дядо хаджия, аз нищо не му правя. Сам така си става Rolling Eyes

моят става така, но по-малко от половината му част, а преди ми е ставал добре, както на бял хляб.

А каква е консистенцията вътре в хляба ? Промени във вкуса има ли ?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
...
дядо хаджия, аз нищо не му правя. Сам така си става Rolling Eyes

моят става така, но по-малко от половината му част, а преди ми е ставал добре, както на бял хляб.

А каква е консистенцията вътре в хляба ? Промени във вкуса има ли ?
абсолютно никаква, даже откакто слагам и в него грис, става разкошен. Ето как ми е изглеждал преди:

[img]http://www.foto.bg/data/6856/thumbs


а сега 1/3 поне и малко повече ми стават като на ellyganova.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 883
абсолютно никаква, даже откакто слагам и в него грис, става разкошен. Ето как ми е изглеждал преди:

[img]http://www.foto.bg/data/6856/thumbs


а сега 1/3 поне и малко повече ми стават като на ellyganova.

Предишното го видях ама сегашното не го видях.

# 10
  • Мнения: 767
Отдавна не бях правила хляб в пекарната, че и аз имах едни такива неволи с грозна визия, но днешният стана разкошен. Е, ако имаше още 1см до прозорчето, щеше да добие вирнато калпаче като на хлебчетата на Ердинч, но се опря и се накъдри. Blush В момента ми довтасва козуначно руло и след изпичане, ще постна снимките. Стискайте палци, да става за ядене!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
абсолютно никаква, даже откакто слагам и в него грис, става разкошен. Ето как ми е изглеждал преди:

[img]http://www.foto.bg/data/6856/thumbs


а сега 1/3 поне и малко повече ми стават като на ellyganova.

Предишното го видях ама сегашното не го видях.
утре ще правя ново и ако пак е такова, както цяла седмица, ще снимам.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 7 883
абсолютно никаква, даже откакто слагам и в него грис, става разкошен. Ето как ми е изглеждал преди:

[img]http://www.foto.bg/data/6856/thumbs


а сега 1/3 поне и малко повече ми стават като на ellyganova.

Предишното го видях ама сегашното не го видях.
утре ще правя ново и ако пак е такова, както цяла седмица, ще снимам.

Значи върнах се в предишната част да прочета отново реептата и там не намирам нищо притеснително. Много се притеснявам, че програмата за пълнозърнест хляб вероятно има и подгряващи функии и това води до конденз на капака, който пъсле се връща върху горната кора и я обезформя. Затова ако ще го правите пак този хляб, наблюдавайте капака. Ако се е образувал конденз го премахвайте със суха салфетка. Ако може пък да обърнете внимание, кога се появява това разрошване на кората може пък да констатираме и друго.

# 14
  • Мнения: 479
запис с ръжено-пшенично хлебче с букет от подправки (босилек, майорана, мащерка, розмарин, риган ) по измислена рецепта  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт