Листопад (Yaprak dökümü) - Тема 48

  • 32 132
  • 765
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 594


автор на колажа nedkaangelova

"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.

В главните роли:


автор на колажа H0uSse_Baby

Значение на имената на героите от "Листопад" на турски език:

Айше - означава тази, която живее в спокойствие и хармония, тази която ще ти се притече на помощ. Името произлиза от думата [AY] - луна; Али - означава величествен, огромен, извисен; Ръза - означава герой, владетел, господар; Ахмет - означава някой, който е хвален много; Гюлшен - персийски произход, означава градина с рози; Дениз - море; Джеврие - означава жестокост, болка, зло, страдание, мъка; Джейда - означава добър човек; хубава жена с дълга шия; Лейля - персийски произход, означава нощна светлина, светлина в тъмната далечина; Неджля - арабски произход, означава много неща, зависи от смисъла -  дете, син, семейство; Нехир - арабски произход, означава светлина, слънце, светъл, ярък, бляскав. Оуз - означава сътворен чист и добър; силен, стабилен; Тахсин - означава въодушевен, очарователен, пленителен, обещаващ; Ферхунде - персийски произход, означава благословен, щастлив; Фикрет - означава идея, разсъждение; цел, намерение; Хайрие - арабски призход, означава носещ щастие; Шефкет - означава копнеж; Яман - означава всяващ страх, смел, силен.



автор на колажа soya-fen







Музика: Тойгар Ъшъклъ
Soundtrack (Dizi Muzikleri)


Soundtrack - Torrent

Toygar Işıklı - Yaprak dökümü (Листопад)
Toygar Işıklı - Sonunda (Накрая)
Toygar Işıklı - Uzak (Далече)
Toygar Işıklı - Tebessüm (Усмивка)
Toygar Işıklı - Tutsak (Ако удържим)
Toygar Işıklı - Sonbahar (Есен) 
Toygar Işıklı - Kızım (Момичето ми)
Toygar Işıklı - Neden (Зaщо?) 
Toygar Işıklı - Bekleyiş (Очакване)
Toygar Işıklı - Koza (Пашкул)
Toygar Işıklı - Hayat bir umut (Животът е надежда)
Toygar Işıklı - Yoksun (Няма те)
Toygar Işıklı - Gözyaşı (Сълза)
Toygar Işıklı - Yalnızlık (Самота)


Превод на някой от песните, направен от Mishel_:
Tук, тук, тук, и тук


*Къщата от "Листопад" /Lazın Köskü/ може да откриете на адрес Beylerbeyi Şemsibey sokak 9 Üsküdar, Istanbul.

*Моля коментарите в темата за епизоди, които не са излъчени по БТВ, да се изписват с бели букви.

*Всеки, който има желание и вдъхновение, може да допринесе със свое творчество за художественото оформление на новите теми.


Резултатите от анкетата "Как бихте реагирали на мястото на Седеф, ако си имахте един Шефкет, който се държи по подобен начин на рожденния ви ден? " в тема 47:




# 1
  • Мнения: 0
            Е,един път и аз да съм първа,много  хубава тема,благодарим на съставителите и оформителите   bouquet, е не успях,ама и втора да съм пак добре  Grinning
           За анкетата бих гласувала с друго и по-точно всички изброени опции,като все пак не мисля,че определен човек има вина,а съвкупност от обстоятелства. Както вече бях писала,когато ти разбият сърцето в емоционален план,това се отразява и физически,така че началото поне е поставила Неджля,след това са всички останали проблеми.

# 2
  • Мнения: 105
Колажите са супер!  bouquet  bouquet  bouquet
Гласувах -Неджля и всичките Текин Peace

# 3
  • Мнения: 1
Колажите са супер!  bouquet  bouquet  bouquet
Гласувах -Неджля и всичките Текин Peace
И аз така гласувах, с вечните си проблеми не го оставиха на спокойствие. То ясно, че е бил болен, но живота в постоянен стрес със сигурност е допринесъл. Тук можем да се замислим за това, че сам си е виновен, защото знаеше с какво се захваща.

# 4
  • Мнения: 0
      Инфарктът не е болест,защото тук някой пише,че е бил болен.Не,това е състояние,което може да покоси всеки нормален здрав и прав човек. Изръсва се много адреналин,стесняват се кръвоносните съдове,които хранят сърцето и се късат,няма кръв и кислород за мускула и той умира. А както знаем много адреналин се изръсва при тежко нервно напражение,тоест стрес.Той не е на годините на Али Ръза,че да има висок холестерол/друг причинител на инфаркта/  и запушени съдове.Така че в случая на Джем не се касае за болест, а за внезапно настъпило състояние. Няма гаранция,че ако не беше с Неджля,нямаше да се случи.Това никой не го знае, само Бог знае какво ни е отредено.

# 5
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
И аз тук...
За смъртта на Джем си мисля, че са виновни Текин с техните проблеми...Не го оставиха намира това момче...Също като Фикрет, тя едвам забременя, тича да им оправя бакиите...Егати хората, особено Хайрието...Много ми стана мъчно в предната серия като Али Ръза излезе в градината на Джем и се разплака. През цялото време се държа, и когато остана сам, се отдаде на мъката си. Това е истински човек, истински родител, да подкрепя детето си, да не показва мъката пред него, да му вдъхва сили, а не като Хайрието, която мисли само за пари.
Седеф ми се струва много студена към Шефкет, дали заради това, че бяха в траур, но имах чувството, че едвам седи при него и няма търпение да си тръгне, че й е досадно.
Сузан я разбирам, въпреки грозните думи. Но за съжаление сега вече може да излее цялата си злоба срещу Неджля.
Неджля ми изглежда някак си отнсена, има един такъв поглед, като надрусана ми е, сякаш ходи и спи...
А баба Ни Джаврие - какви неща каза, бреййй тая женица, как говореше на Фикрет - дъще това, дъще онова, да се пазиш, да не се преуморяваш, наистина нещо я е ударило по главата... Но така определено ми харесва, с това отношение и си мисля, че ще се пробени към по-добро и честно казано ми се струва, че ей така, защото й е скучно, гледа да дразни Фикрет.

# 6
  • Мнения: 105
biskit   bouquet Аватара ти е супер!!!!
charovnica Много си права,всичко е от стреса.... Tired
Джаврие винаги ми е била симпатична по своему-може би защото все пак зад резките и забележки си има своето обяснение.Например как насоли Лейля по телефона,ами права е!  Mr. Green Такъв човек със сигурност би сложил ред във фамилия Текин,ето защо най-си подхождат с АлиРъза-той ке мълчи и сумти,тя ке говори и зарад него Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 37
харесвам си филма, от много отделиха на смъртта на Джем и много натъжиха филма.

# 8
  • Мнения: 113
Мерси за темата!
Гласувах - Друго. Персонално никой няма вина

# 9
  • Мнения: 0
    Би ми се искало да внеса едно уточнение-в един от отговорите на анкетата пише,че той е бил болен и това рано или късно е щяло да се случи.Джем не е бил болен,не е имал кръвно и висок холестерол и не знаем дали рано или късно е щяло да се случи.Моля,ако може да се коригира.Малко по-горе съм дала обяснение за състоянието му. Моля да с екоригира отговора в анкетата-например никой,защото няма гаранция кога може да с е случи това. Само още един довод в подкрепа на това,че не е бил болен-дали са органите му за присаждане-органите на болен човек не стават за тази цел. Благодаря предварително.  Не можах да дам това пояснение по-рано,защото едва днес прочетох отговорите на анкетата.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 11:44 от charovnica

# 10
  • Мнения: 8 413
Аз разбирам, защо Сузан мрази Неджля и е напълно права. Лилак написа много хубав и точен пост по този въпрос. Сузан има право да не я приема, да я гони, да й прави демонстрации и каквото и иска, но да желаеш смъртта на друг човек, това за мен си е грях. Как може да си помисли такова нещо, че й да го каже, то ясно, че по-голяма мъка от майчината няма, но май и по-голяма злоба също. Това наистина е непростимо!
Именно, това имах предвид и аз.

За смъртта на Джем не знам, дали има виновни всъщност. Ще помисля доста преди да гласувам в анкетата. Семейство Текин са преживявали къде, къде по-тежки неща, но са живи. Кемал е доста по-възрастен от Джем, ама не се гътна от новината във вестника или от другите неща, така че не знам, дали има виновни.  newsm78

Темата е чудесна - благодаря на всички, които са се постарали.   bouquet
soya-fen, колажът в памет на Джем, е супер.  Hug

# 11
  • На гарата
  • Мнения: 163
Честита нова тема! GrinningХайде закъсваме с темата какво ще се случи в Листопад.Там продължава да си стои край на Четвърти сезон.Пети сезон вече започна.

# 12
  • Мнения: 5 591
Гласувах в анкетата- Ферхунде,Джейда,всички Текин с техните проблеми.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 141
Отговорих с "Друго", защото на Джем много му се събра. Твърде емоционален, но от друга страна с възпитание, с което е научен да е прибран и да не показва излишни чувства. Сблъсъкът на вътрешните му чувства и чувството за дълг през фамилията му дойде в повече и сърцето му не издържа.

# 14
  • Мнения: 657
Не мога да обвиня никой за смъртта на Джем.

Общи условия

Активация на акаунт