Листопад (Yaprak dökümü) - Тема 51

  • 35 108
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19

автор на колажа soya-fen

"Листопад"е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.



автор на колажа H0uSse_Baby

Айше - означава тази, която живее в спокойствие и хармония, тази която ще ти се притече на помощ. Името произлиза от думата [AY] - луна; Али - означава величествен, огромен, извисен; Ръза - означава герой, владетел, господар; Ахмет - означава някой, който е хвален много; Гюлшен - персийски произход, означава градина с рози; Дениз - море; Джеврие - означава жестокост, болка, зло, страдание, мъка; Джейда - означава добър човек; хубава жена с дълга шия; Лейля - персийски произход, означава нощна светлина, светлина в тъмната далечина; Неджля - арабски произход, означава много неща, зависи от смисъла -  дете, син, семейство; Нехир - арабски произход, означава светлина, слънце, светъл, ярък, бляскав. Оуз - означава сътворен чист и добър; силен, стабилен; Тахсин - означава въодушевен, очарователен, пленителен, обещаващ; Ферхунде - персийски произход, означава благословен, щастлив; Фикрет - означава идея, разсъждение; цел, намерение; Хайрие - арабски призход, означава носещ щастие; Шефкет - означава копнеж; Яман - означава всяващ страх, смел, силен.







DMCA-removal-from-Google
DMCA-removal-from-Google
Lаpache.info
DMCA-removal-from-Google
Youtube.com
Vbox7.com
Gledaiseriali.com
5-ти сезон на живо по Канал D (сряда 20-22 ч.)

Епизодите в оригинал


За българите в чужбина - безплатна българска телевизия на живо





Soundtrack - Torrent
Toygar Işıklı - Yaprak dökümü (Листопад)
Toygar Işıklı - Sonunda (Накрая)
Toygar Işıklı - Uzak (Далече)
Toygar Işıklı - Tebessüm (Усмивка)
Toygar Işıklı - Tutsak (Ако удържим)
Toygar Işıklı - Sonbahar (Есен) 
Toygar Işıklı - Kızım (Момичето ми)
Toygar Işıklı - Neden (Зaщо?) 
Toygar Işıklı - Bekleyiş (Очакване)
Toygar Işıklı - Koza (Пашкул)
Toygar Işıklı - Hayat bir umut (Животът е надежда)
Toygar Işıklı - Yoksun (Няма те)
Toygar Işıklı - Gözyaşı (Сълза)
Toygar Işıklı - Yalnızlık (Самота)


Превод на някой от песните, направен от Mishel_:
Tук, тук, тук, и тук

*Къщата от "Листопад" /Lazın Köskü/ може да откриете на адрес Beylerbeyi Şemsi efendi sokak 9 Üsküdar, Istanbul.

*Моля коментарите в темата за епизоди, които не са излъчени по БТВ, да се изписват с бели букви.



*Всеки, който има желание и вдъхновение, може да допринесе със свое творчество за художественото оформление на новите теми.







Резултати от анкетата в тема 50

Техническо изпълнение - H0uSse_Baby и soya-fen
Информация за новите епизоди по Канал D - Magosniwa & angel4e_f




# 1
  • Мнения: 6 669
 Laughing Кой сега е №1???   Laughing
Честита нова тема-по-красива от всякога!

# 2
  • Мнения: 77
 BlushДовечера няма да има епизод smile3512

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 15:04 от Kkali

# 3
# 4
  • Мнения: 339
Еда от първите съм.  Hug
Страхотна темичка. Мерси соя-фен.       bouquet
За Тахсин гласувах, че без Фикрет е за никъде. Тъй де, ако не бяхме ние, на нашите мъже щеше да им бъде адски скучно сигурно.  Joy

# 5
  • Мнения: 19
Състезанието за първо “цоп печели biskit  smile3540
Поздравявам победителката и всички форумци послучай годишнината на форума с една прекрасна песен (със субтитри) на Джандан Ерчетин!  bouquet
http://www.vbox7.com/play:3cabeea4

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 15:07 от soya-fen

# 6
  • Мнения: 1
Ясно,но защо за всичко трябва пък да и е виновна Лейля........И това ако не е злобарско........  Crossing Arms
И аз това имам предвид   bouquet
Всеки казва когато е изнервен неща,които не мисли.  Нямам предвид Неджля да спре да тъжи, обаче от смъртта на Джем мина месец, тя трябва вече да идва на себе си, а не да е изнервена на всички за дето са живи, а мъжа й не. Или защото са й убили мъжа не знам по какви начини и причини.

# 7
  • Мнения: 6 669
Състезанието за първо “цоп печели biskit  smile3540

 newsm18     ura  newsm74



Почерпете се!Да ви е сладко!  Laughing

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 15:11 от biskit

# 8
  • София
  • Мнения: 15 466
   И аз тук!Благодаря за хубавата тема!

   Аз се сетих да попитам, каква е по професия сега Неджля? И ми се струва,че завърши за една-две години, защо така?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493

Цитат на: Cheburashka в Четв., 18 Ноем. 2010, 14:51
"Защото хората, когато са нещастни, са егоисти.  ooooh!
Когато си щастлив, гледаш да раздаваш щастие и доброта около себе си.  Flutter
Когато си нещастен ти се иска и другите покрай теб да са нещастни, за да ти стане на теб малко по-леко, че виждаш ли има и други, които са зле."

Има вярно. Затова Али Ръза й каза, че е разбираемо да ненавижда всеки, надживял годините на Джем. Като е нещастна, същата е и Лейля, и Ферхунде/тя е постоянно нещастна/, само Седеф не ми се струва да се озлобява към хората.
Но разбира се, твърдението, че Лейля е виновна за Джем, в пълна глупост, както и ако мисли Шефкет за виновен.  newsm78

А за Тахсин- справя се супер момчето, само не с майка си. Малко по-мъжко авторитетно държание от негова страна ще покаже на Джеврие коя насока да избягва, все пак тя зависи от него Wink

# 10
  • Мнения: 8 476
Защото хората, когато са нещастни, са егоисти.  ooooh!
Когато си щастлив, гледаш да раздаваш щастие и доброта около себе си.  Flutter
Когато си нещастен ти се иска и другите покрай теб да са нещастни, за да ти стане на теб малко по-леко, че виждаш ли има и други, които са зле. В случая тези други е Лейля.  Tired
Лошо е, ама такава е човешката природа.  Thinking


добре, ама Неджля преди смъртта на Джем да не би да не злобееше срещу Лейля.
Нейният проблем с Лейля е Оуз. Тя си умира да е с него, но нали е мн  мисли  с главата си и не се поддава на емоциите, затова и не смее знае, че е грешка. Тя от това се побърква най- много  и за това толкова мрази Лейля.

# 11
  • Мнения: 0
Благодаря за поредната прекрасно оформена тема!!!  Heart Eyes    bouquet
Честита на годишнина на филма и форума!
Благодаря на СИНЬО МЕЧТАНИЕ   Heart Eyes за подаръка ми - клипчето с джуджето Оуз  Laughing
алабала Ники  клипчето е много хубаво!   bouquet

офффф то стана като комунистическо благодарствено писмо  Embarassed
За анкетата: Справя се добре с всички, освен с майка си.
и бтв отново ни прецакват с тяхната 10 годишнина, а нашата ?  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 6 669
По темата:гласувах,че Тахсин се справя,само не и с майка си........То с нея никой май не може да се справи.....  ooooh!

# 13
  • Мнения: 339
  И аз тук!Благодаря за хубавата тема!

   Аз се сетих да попитам, каква е по професия сега Неджля? И ми се струва,че завърши за една-две години, защо така?

Архитект доколкото знам.  Thinking
На мен не ми се вижда да е така бързо. Доста неща се случиха откакто пристигнаха в Истанбул.  Thinking

добре, ама Неджля преди смъртта на Джем да не би да не злобееше срещу Лейля.
Нейният проблем с Лейля е Оуз. Тя си умира да е с него, но нали е мн  мисли  с главата си и не се поддава на емоциите, затова и не смее знае, че е грешка. Тя от това се побърква най- много  и за това толкова мрази Лейля.

Неджля не беше щастлива с Джем преди смъртта му. Едва накрая взе да го оценява и да се разбират добре и точно тогава той умря.  Tired
А относно палтата и двете се фръцкаха с тях, защото се опитваха да компенсират с материално, това, което им липсва във връзката. Имам предвид, както Лейля, така и Неджля.  Peace

# 14
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
добре, ама Неджля преди смъртта на Джем да не би да не злобееше срещу Лейля.
Нейният проблем с Лейля е Оуз. Тя си умира да е с него, но нали е мн  мисли  с главата си и не се поддава на емоциите, затова и не смее знае, че е грешка. Тя от това се побърква най- много  и за това толкова мрази Лейля.

Не мисля, че е вярно. И думите й снощи го потвърдиха. След като Лейля я кара да се връща назад и да изпитва ужаса от собствената си грешка, какво ли става, когато погледне Оуз. Това мисля, че е основната причина, а не някакви останали чувства към Оуз.
А и един месец след такава внезапна смърт едва ли е достатъчен, за да се съвземеш. Ето хора, преживели реално нещо подобно, казват, че са нужни години.

Общи условия

Активация на акаунт