Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 482
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Да се смея ли, да плача ли се чудя?
На опашка за ясла, това в другите страни има ли го??? От днес приемат документите за ясла на дребните за тази календарна година или поне в 8 ОДЗ е така. Документите важат само за тази календарна година. РЕшихме с моя мъж да дадем всичко от себе си, да е първи в списъка за да тръгне още от пролетта, а не да чакаме до есента...Дотук добре!!! навиват се часовници, организира се и свекъра да повиси някой друг час, че мъжо е на работа сутринта, докато отида аз към 6.30 - 7.00. И какво било учудването на скъпият ми, когато се изсипал в 4 без 5 пред градината...както си вървял в тъмното и тишината го поглъщала..щрак щрак отворили се врати на коли, някакви хора го привикали веднага да се запише в списъка и така се оказало, че в 4 без 5 сутринта той е едва 6 поред. Първият дошъл в 2.30 Shocked до 3.00 били четирима. Е кажете ми в каква страна живеем??? То не е смешно ами трагично, макар че по еедно време се и смях. До къде стигнахме, да висим по цяла нощ по тротоарите за да си запишем децата в хубава ясла. КОгато отидох аз в 6.30 имаше митинг направо и към 40-50 човека. Накрая щяха да бият една, която се предреждаше hahaha, а аз съжалих безкрайно, че не казах на колегите си за случката за да заснемат един репортаж, но и през ум не ми мина, че ще стана свидетел на такова нещо. Нищо на тези, на които това приключение тепърва им предстои, да си знаят - догодина, вечеряте, едно топло одеалце, каничка с кафе и търкул отпред пред оградата като клошарите, ама да не заспите ей, че ще ви предредят и язък за полевите условия hahaha

Хайде Честита ви Новата 2006 година, да сте жиеи и здрави и по малко ТАКИВА емоциики Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
 #Crazy   Наистина не е смешно.... newsm78

....... Нищо на тези, на които това приключение тепърва им предстои, да си знаят - догодина, вечеряте, едно топло одеалце, каничка с кафе и търкул отпред пред оградата като клошарите, ама да не заспите ей, че ще ви предредят и язък за полевите условия hahaha


Хубаво е ,че след това висене на опашката прояваш чувство за хумор. Grinning
ще имам предвид съвета ти  Wink Аз трябва да подам молба този месец за другата година за детската градина....

# 2
  • Мнения: 178
 Grinning Здрасти Лили, ние сме 7-ми в списъка Wink-мъжът ми е отишъл в 4.00 часа, така че ДАНО децата ни да са заедно и да си е заслужавала цялата тая епопея по записването Grinning

# 3
  • Мнения: 178
Ей Лили, сега видях че си писала и в другата тема  Laughing Да, Александър се казва синът ми, а твоят е Калоянчо, нали?? Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
 Grinning ние отидохме в 4, а в 6 дойдоха свекър ми и свекърва ми да ни сменят. Бяхме първите, но към 5 вече се натрупа народ, направихме списъци и така...

# 5
  • Мнения: 3 861
Калоянчо е да!
Те мъжете ни са си общували рано сутринта, а след това аз поех щафетата от свекър ми та си спомням кой е мъжът ти.
Мисля че няма да има проблем, на мен директорката ми каза, че сме вътре, а след като ние сме, значи и вие сте. Хайде пък дано наистина да сме в една група Hug

# 6
  • Мнения: 178
 Grinning Много се надявам да е така Heart Eyes Пък ще си се вълнуваме заедно после като дйде момента... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
Ама вие сериозно ли говорите  #Shocked #Shocked #Shocked
Не мога да повярвам!За коя детска става дума ???

# 8
  • Мнения: 2 978
Ама вие сериозно ли говорите  #Shocked #Shocked #Shocked
Не мога да повярвам!За коя детска става дума ???

8-мо ОДЗ кв. Борово

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
При нас варианта е по-мек,но и по-несигурен.Аз подадох молба преди 2 месеца с цел на есен 2006г. да е на ясла,но уви можело евентуално да стане за 2007г. когато синът ми ще е на възраст за детска градина.И така молбата ни отлежава и чака ред.На опашката са 120 молби за 30 места!!!!А,през 2000 година закривали ясли и градини;сега щели да строят нови!!!Надявайте се!!!!

# 10
  • Мнения: 3 537
Сериозно,напълно сериозно си беше #Crazyи ние бяхме там в 6.30ч и бяхме №40.Интересно как ,но когато подадохме молбата вече ,явно някои от  по напред от хората са подали молба не за едно ,а за две деца  Crossing ArmsShockedЗащото по списък бяхме 40,а когато подадох документите ми дадоха номер 42,същото и с няколко момичета преди  мен.
Когато си тръгвах към 8 ч бяха стигнали до 90-ти номер.Но доколкото се чух имали шанс да влезнат до 60-ти номер,по нагоре -не.
Дано стане се надявам Praynig

# 11
  • Мнения: 1 232
 Shockedвие ме пребихте направо,значи ние сме си ок,хич да не мрънкам,че трябва да подавам документи 6 месеца преди прием в ясла или детска.Лили ,мама Дани защо има такъв голям наплив за въпросното  8ОДЗ,разбрах,че е елитно ама с какво толкоз....,да не помислите,че се заяждам просто питам по какви критерии ги избирате яслите,при нас не може да се избира една ясла и туй то Close,недостатъчна разбира се,много деца изобщо не успяват да я посетят,за градините имаш избор около 7 в града,но пак не е сигурно дали си избрал най-подходящата докато детето не започне да я посещава Sad

# 12
  • Мнения: 9 990
 Twisted Evil Twisted Evil
Това 8 ОДЗ се прослави с този си начин на прием.Ентусиазъм голям!
Аз преди години подавах по този начин документи там,номерът ни беше 46,но детето ми не беше прието/въпреки,че приемат около 60 деца/Сега ужасно много се радвам,че не го приеха,защото няколко приятелки,чиито деца , са там са недоволни/главно заради часовете,в които децата трябва да се прибират/Иначе-базата е наистина добра,но моето мнение е-че качествен ли е персоналът-базата с помоща на родителите винаги може да се поднови/когато има коректност и подкрепа и от девете страни-родители и учители/В тази връзка мен никога не ме е "блазнила" славата на една или друга детска градина.
Успех на всички новокандидатствали Peace

# 13
  • Мнения: 3 861
за тази градина се твърди, че е една от водещите в София, много добре и поддържана база, чисто спретнато и уютно и е база на Софийския университет, тоест, педагозите там карат стажове и при децата има повече народ и им се обръща внимание
Имат страхотен, двор, голям и закътан от улицата,много съоръжения и всичко изглежда много добре, абе като за държавна градина е много добра и директорката ми допада и мисля, че тя има голяма заслуга за високия рейтинг на градината

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 54
На какво ли не сме способни за децата си!!!
Всъщност ако не бях свидетел на това безумие, щеше да ми е трудно да повярвам. Даже не свидетел, а част от безумието!!
Успешен  и бодър ден, Лили!
Аз съм номер 5 от "градинското" приключение. Смених мъжо в 6, а той осъществи героичното включване в 4 без 20!
Строевата подготовка обаче беше върха!
Ех, какво ли не сме готови да изтърпим заради децата си!
 

# 15
  • Мнения: 9 990
за тази градина се твърди, че е една от водещите в София, много добре и поддържана база, чисто спретнато и уютно и е база на Софийския университет, тоест, педагозите там карат стажове и при децата има повече народ и им се обръща внимание
Имат страхотен, двор, голям и закътан от улицата,много съоръжения и всичко изглежда много добре, абе като за държавна градина е много добра и директорката ми допада и мисля, че тя има голяма заслуга за високия рейтинг на градината

О,много добре знам,тъй като тя е от моето детство тази градина,ходила съм там като малка Crazy.НО,повярвайте,че има и други хубави градини!Без огромен двор,но с достатъчен двор,чисто ,уютно и спретнато и с невероятни педагози.Проблемът просто е в повечкото деца за квартала-явно  съществуващите градини немогат да обхванат всички деца.Още повече,че Борово се застрои ужасно много,смятайте колко нови семейства има,но нова детска градина няма... Confusedей в това е проблема на чакащите по нощите... TiredЗащото ,ако на поляната до Лучано бяха построили нова детска градина,вместо 2-3 нови блока с невероятна бързина тази драма нямаше да съществува.И защото в тези нови блокове ще се нанесат семейства с деца...и догодина-наплива ще е повече.

# 16
  • Мнения: 2 755
Бях решила, че няма да пиша по този въпрос, както казах и на Lilly, но хайде да драсна и аз два-три реда. След като в няколко ОДЗ-та ми даваха номера 91, 155 или направо ми казваха, че места няма, този път бях решила, че каквото и да ми коства, този път, ще бъда една от първите. Е, оказах се първа и докато си задавах съвсем насериозно въпроса - "Аз ли не съм в ред или ситуацията е абсурдна?", само няколко минути след мен дойдоха още няколко "ентусиазирани" татковци и започнахме да попълваме списъка. Когато започнаха приема на документите и получих заветният първи номер.. Grinning...на излизане с мъжа ми, вече бях убедена, че "повредата не е в моя телевизор". Тълпата от изнервени родители беше задръстила целият коридор и ако не беше строго спазваният по списък ред и до бой можеше да се стигне. Надявам се, че този път, ще сме вътре.
Всичко това наистина граничи с лудостта, но......това е положението. Хем е смешно, хем е жалко. Благодарна съм на приятелките ми от квартала, които ме посъветваха да отида колкото мога по-рано, ако искам да имам шанс. Добре, че ги послушах.

# 17
  • Мнения: 3 861
На какво ли не сме способни за децата си!!!
Всъщност ако не бях свидетел на това безумие, щеше да ми е трудно да повярвам. Даже не свидетел, а част от безумието!!
Успешен  и бодър ден, Лили!
Аз съм номер 5 от "градинското" приключение. Смених мъжо в 6, а той осъществи героичното включване в 4 без 20!
Строевата подготовка обаче беше върха!
Ех, какво ли не сме готови да изтърпим заради децата си!
 
А ти си мама на по голям Калоян за втора група? Ех, колко е малък света Hug
Успешен ден и на тебе и не само ден, но и успех с приема, дано ви вземат без проблеми, стискам палци Hug

# 18
  • Мнения: 130
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!

# 19
  • Мнения: 2 755
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!
Хм, инкогнито, а? А защо не се обади? Поне по-лесно щяхме да "преглътнем" целият този абсурд.  Wink Laughing
Милион пъти съм минавала покрай това ОДЗ и ако някой само преди няколко години ми беше казал, че ще отида в 02.30 часа през зимата за да запиша детето ми там, щях да го помисля за луд. А, какво стана? Не е истинааааааааа  Crazy
Успех и на вас. Пък ако имаме късмет децата ни да са заедно, поне тогава се обадете. Стига с това инкогнито.  Wink Laughing

# 20
  • Мнения: 6 315
Ужасно е! Явно съм извадила късмет, че не се е налагало да се редя по опашки и да чакам...

# 21
  • Мнения: 3 861
Тонита, аз както виждаш изпълних заръката, да не казвам, коя беше кукувица номер 1 на опашката Joy Joy Joy, но след като си призна без бой...Имах претенциите да съм аз, но имало по луди и от мен hahaha. Както много добре знаеш всичко това е с най добри чувства Heart Eyes. Радвам се, че се видяхме с теб, както и с други мами от форума, а след това на обяд като ходихме с Калоян за кухнята и с още мами от опашката се засякох и си говорихме и някак си след като сме преживели този абсурд заедно като че ли си бяхме по близки и си говорехме все едно, че се познаваме от сто години. Много приятно !!! Laughing

# 22
  • Мнения: 130
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!
Хм, инкогнито, а? А защо не се обади? Поне по-лесно щяхме да "преглътнем" целият този абсурд.  Wink Laughing
Милион пъти съм минавала покрай това ОДЗ и ако някой само преди няколко години ми беше казал, че ще отида в 02.30 часа през зимата за да запиша детето ми там, щях да го помисля за луд. А, какво стана? Не е истинааааааааа  Crazy
Успех и на вас. Пък ако имаме късмет децата ни да са заедно, поне тогава се обадете. Стига с това инкогнито.  Wink Laughing
Ако ти си "номер 1", значи си говорихме Heart Eyes Аз съм дребничка, тъмно русичка, бях с кафяво късо палто, изглеждащо на кръпки. Поздравявам те за решението ти на всяка цена да си първа. Такова беше и моето намерение, но явно 5.30 е too late Wink Дано все пак децата ни да растат заедно!

# 23
  • Мнения: 5 140
 smile3501 браво момичета страшни сте!
Значи аз съм късметлийка, приеха ни в ясла няма и за една седмица.
Дано са ви приели дечицата  Praynig,това е безумие. ooooh!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 54
Благодаря Лили! Аз съм, да.
Аз пък се чудех къде съм те виждала, че ми се струваше позната newsm78. Реших, че може да сме се засичали по  градинки и т.н. из квартала, и изобщо не съм се напъвала повече!  
Благодаря за успеха и на теб Мими /адашка си/ №19.
Тъпкано да ви се връща - успеха де, Grinning

# 25
  • Мнения: 2 755
Тонита, аз както виждаш изпълних заръката, да не казвам, коя беше кукувица номер 1 на опашката Joy Joy Joy, но след като си призна без бой...Имах претенциите да съм аз, но имало по луди и от мен hahaha.
Мъкаааааа, мъка. Ако имаше такава категория във форумските номинации, безспорен фаворит съм, след тази тема. Lilly, колкото и мъчно да ти е, оставаш на второ място. Призът е мой. Crazy smile3537
Mimmi, спомних си те. Hug

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 15:45 от Tonita

# 26
  • Мнения: 130
Благодаря Лили! Аз съм, да.
Аз пък се чудех къде съм те виждала, че ми се струваше позната newsm78. Реших, че може да сме се засичали по  градинки и т.н. из квартала, и изобщо не съм се напъвала повече! 
Благодаря за успеха и на теб Мими /адашка си/ №19.
Тъпкано да ви се връща - успеха де, Grinning
Благодаря! Ние сме кандидати за градината.

# 27
  • София
  • Мнения: 750
Още от сутринта следя темите за опашките пред ясли и градини, та аз нашта молба я подадох през септември, като имах идея да намина след празниците да напомня на директорката за себе си. Ама като видях какво става по другите места изстрелях цялото семейство и на обед бяхме пред нашата си квартална ясла - положението е следното - синът ми тръгва от февруари - е въпросът ми е такъв - как при нас става, а по другите квартали - не?
В Св. Троица живея, яслата е в Зап. парк, нямам протекции, не съм давала и рушвети, просто директорката е свястна ...........наплив си има ама чак опашки и чудеса...............

# 28
  • Мнения: 3 161
Момичета, не виждам от какво се оплаквате и какво би постигнал един репортаж по ТВ. Фактът е: твърде малко места, твърде много деца - за това от градината не са виновни. А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки".

За сведение: свекърва ми чака от 7ч. и сме 64 номер за ДГ; шанс почти нямаме, защото за градината ще се приемат първо тези от яслата и остават страшно малко бройки (а да не забравяме и познатите, за които също се пазят места). Подадох и за друга градина - макар че много исках в 8 ОДЗ заради хубавите отзиви. Бях там в 7.15 и идваха един по един родители, опашка нямаше, но влязох под номер 27. Добре че там няма ясла и приемът за ДГ е директен. Тези, които сте прекарали там нощта, по-добре се радвайте, че детето ви ще бъде в градина по ваш избор - това е животът ви през следващите 3-4 години и една безсънна нощ няма особено значение.

# 29
  • Мнения: 3 861
Още от сутринта следя темите за опашките пред ясли и градини, та аз нашта молба я подадох през септември, като имах идея да намина след празниците да напомня на директорката за себе си. Ама като видях какво става по другите места изстрелях цялото семейство и на обед бяхме пред нашата си квартална ясла - положението е следното - синът ми тръгва от февруари - е въпросът ми е такъв - как при нас става, а по другите квартали - не?
В Св. Троица живея, яслата е в Зап. парк, нямам протекции, не съм давала и рушвети, просто директорката е свястна ...........наплив си има ама чак опашки и чудеса...............
Ами мисля си, че причината е многото деца в квартала и малкото градини по принцип, Пенелопа по горе го беше изтъкнала този фактор, също така, проблем е че молбите важат само за календарната година, тоест ако миналата година не са стигнали до теб в първия работен ден се редиш на общо основание с другите и никой не го интересува това, че миналата година си бил еди кой си номер. То ако се запазваше реда така от година за година аз щях да съм подала още миналото лято но не. Затова е тази навалица защото всеки знае, че за да има шанс да влезе точно там трябва да е между първите подали номера, иначе гори. Така си го обяснявам аз поне.

# 30
  • Мнения: 9 990

............................................................

Споделят си болката,няма лошо PeaceВъпросът е,когато детето е прието вече и се случи нещо,което да ги разочарова/винаги има нещо ...навсякъде/,как ли ще си спомнят тази паметна нощ Crazy

И още нещо-според мен е нормално да се подават документи за календарна година , а не да си пазиш ред , докато детето навърши нужната възраст , иначе лавината се увеличава и става още по-трудно за следващите.

Е,сега се чакат списъците и дано всички,будували пред ОДЗ-то да са удовлетворени.Защото както бях писала по наше време-с номер,с който би трябвало да е прието детето/4_,при прием на 60 деца/ то не беше в списъка Whistling

# 31
  • Мнения: 3 861
А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки".
Не съм много съгласна с теб защото ако градината прехвърляше молбите от година за година нямаше да се случват такива стълпотворения...Ако аз мога да подам молба когато реша и да чакам там година, година и половина защо да вися по нощите и да изпреварвам някого, то няма и да има кой да изпреварвам всъщност. А с това, че в началото на годината се приемат мобите за съответната календарна година те общо взето създават този хаос, всеки иска да е първи и всеки е готов да прежали една нощ, но защо трябва да е така, според мен грешката е в системата за прием на градината, което не  прави лоша самата градина. Аз съм решила да го запиша там още миналата пролет, през лятото отидох там за първи път да разговарям с директорката, ако можех да подам още тогава молба за тази есен мислиш ли, че щяхме да висим аз и мъжът ми тази нощ като паяци там, че и свекър ми и той дойде да помогне човекът...
А темата не пуснах за да се оплаквам, аз съм доволна, Калоян е 6 номер и е вътре!!! просто исках да споделя изумлението си от случилото се, още не мога да повярвам, че в цивилизована страна каквато имаме претенцията да сме може да се случи такова нещо. Странно ми е, някъде има проблем и той не е в нас родителите според мен...Ето в други квартали такива проблеми няма, градините са повече, няма толкова много новодомци като в Борово...незнам какво да мисля

# 32
  • Мнения: 2 755
Момичета, не виждам от какво се оплаквате и какво би постигнал един репортаж по ТВ. Фактът е: твърде малко места, твърде много деца - за това от градината не са виновни. А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки"...
Еmem, къде прочете, че се оплакваме от персонала в градината? Хората направиха, каквото можаха. Местата са малко. И не ние създаваме правилата. Ние просто се нагаждаме към тях. По-точно принудени сме, да се нагаждаме към тях. Няма достатъчно места в детските градини и ясли и за това не са виновни нито персоналът в тези заведения, нито ние, родителите, които искаме да подсигурим добра детска градина за децата си. Ако има някой виновник, то това са онези от Столична община. За какво ли не се намериха пари, но за построяване на детски градини и ясли, пари няма. В същото време, част от сградите на някои детски градини продължават да се използват не по предназначение. Спирам дотук, защото не съм си доспала и не съм в настроение да споря с когото и да било. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 750
Ами аз всъщност септември явно проформа я занесох тази молба, просто да знаят че ме има. Тогава имаше една възпитателка дето заместваше директорката - та тя ми каза най-рано пролетта ще ви дойде реда. Ама като се срещнах с директорката после - жената си ми каза - ако ти е наложително не е проблем и като навърши 10 месеца ще го взема - днес отидох тя каза - айде с изследванията заповядайте февруари месец.
В квартала също няма ясли - аз съм в Св.Троица и тук е само една, в която има  две групи. Мисълта ми беше, че и при нас има недостиг, но пък чак толкова..............въобще не ви завиждам.
Успех на всички!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да попитам и тук - това, че децата са ми 1-ви номер гарнтира ли има 100% влизане?

# 35
  • Мнения: 3 161
Лили и Тони, доколкото знам, в Англия е подобно на това, което предлагате: някои хора си записват децата в определени елитни градини още преди да се родят, защото напливът е огромен. Това какво променя? Пак някои влизат, други - не. С тази разлика, че влизат не тези,  които са отишли най-рано сутринта, а от по-предна година.

За 8 ОДЗ специално не знам доколко можем да виним общината. Ами има и 93то, и още няколко ДГ в района, където напливът не е чак такъв. Просто повечето градини у нас са кофти и тази е от малкото с добра репутация, затова идват и хора от други райони на София даже. Така че просто не виждам смисъл да се оплаквате - освен че, както казвате сами, сте яко недоспали и изтощени...  Wink

# 36
  • на терасата
  • Мнения: 662
А на нас ни предстои същата лудост, само, че записване в първи клас.
В България е така #Cussing out

# 37
  • Мнения: 3 861
да попитам и тук - това, че децата са ми 1-ви номер гарнтира ли има 100% влизане?
за ясла - да. Ти нали за дребосъчката питаш? Нали синът ти ходи на градина? Или ти и неговата сменяш?
не съм си доспала и не съм в настроение да споря с когото и да било. Peace
АЗ не съм си доспала, ти ВЪОБЩЕ не си спала smile3534  love001

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
сина ми автоматицхно жлиза в градината. За малката питах

# 39
  • Мнения: 9 990
Писах много,ама някъде по трасето ми се загуби написаното-та накратко сега:
Емем донякъде е права.Ако записваме децата предварително,проблемът става лавинообразен-така за децата родени в следваща година въобще няма да има места.Решението е-построяването на детски градини с такова темпо,с което се строят и китните блокове в квартала.Дали??Дали ако се построи нова градина децата ще се разпределят?Колкото до базата и до обучаващите се там студенти-това е като в училище-идваха стажанти,нищо по-различно.Естествено е всеки да иска най-доброто за детето си. Peace
Макар и с неугледна сграда-другите детски заведения в квартала са също добри,но за там няма такъв наплив/за това ОДЗ се носят легенди от време оно-не всеки можеше да запише детето си Wink/
Наистина ви пожелавам да останете доволни,далече съм от мисълта да оспорвам решението ви да подавате точно там,а не на друго място,както и не рекламирам друга градина,но ми се струва,че малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ да е,защото било супер.
Написаното е след  уверението ми,че на пръв поглед и на думи,предавани от уста на уста всичко е ок.Аз самата ,тъй като не приеха детето ми,нямам преки наблюдения,но съдейки по мненията на майките около мене,с които се редихме по същия начин на опашки и се молехме да ни приемат децата-не е по-различно от останалите градини Peace

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 17:24 от пенелопа

# 40
  • Мнения: 3 861
сина ми автоматицхно жлиза в градината. За малката питах
Ааа за ясла няма проблем според мен освен това фактът че баткото и той е там би трябвало да ти дава предимство(ако е там де, но аз поне така рабрах)

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да, да там е

# 42
  • Мнения: 3 161
...но ми се струва,че малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ да е,защото било супер.

Може и така да е  Wink. Аз също много исках 8 ОДЗ, макар че Брезичка ни е точно под носа, а 8мо доста по-далеч пеша, защото четох много за него във форума и все суперлативи (а за Брезичка почти няма мнения, макар че също е доста голяма и май базова). Казаха ми също, че м.г. в 7.30 сутринта имало 4-5 души на опашка пред 8мо, а днес видяхте какво стана - и също мисля, че сами се навиваме малко как там е най-най и всички трябва да са там. Показателно е и това, че масата ранобудни са били от форума. Дано Пенелопа да е права, че и на другите места е ок, защото наистина ми е малко криво, че не успяхме.

# 43
  • Мнения: 3 861
Цитат
малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ

Тони трай си, че вече и психарки ни изкараха, зарежи...
а дали щеше да напишеш така ако все пак се беше преборила да приемат и твоето дете там??? Съмнявам се Naughty
Психарка или не аз съм доволна от това, което съм направила, не се примирявам лесно, не се задоволявам с малко и искам най доброто за детето си и ако за някой това не е нормално и е психарско ...мисля, че това си е за негова сметка Crossing Arms

# 44
Здрасти, мацки, включвам се в темата само, за да кажа, че бях номер 20-ти на опашката  Wink Спомням си повечето от вас.
Супер нощно бдение си беше, а  Joy

# 45
  • Мнения: 3 161
Лили, наспи се добре и не се засягай толкова  Wink. Аз казах, че и аз малко психясах на тема 8 ОДЗ, макар че най-вероятно сме вън - това не променя нещата.

# 46
  • Мнения: 3 861
Емем, а за теб ме е яд, че не съм те разпознала, ама то всъщност май няма и как да те стане де...

# 47
  • Мнения: 3 161
Лили, аз дойдох към 8, свеки пазеше ред от по-рано, предполагам че ти си минала, преди да дойда (тъкмо беше минала Номер 19, мими, с която се познаваме). Ние се видяхме обаче в театър Ариел на партито - аз поне ви разпознах от снимките. Следващия път ще ти се обадя.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 710
В района на Борово-Бъкстон-Павлово е така,много деца-малко градини и ясли. Или във всеки квартал си има по една с реноме и за там е наплива и не виждам нищо лошо в това.Когато градината няма база учителите какво могат да направят,например детска градина в блок  Shocked?
А някой има ли отзиви за ОДЗ 37 в смисъл как е протекъл първия ден?

# 49
  • Мнения: 1 489
Вие направо ме разбихте.Като едно време, когато се чакаше за салам от рано сутрина.

# 50
Не мога да си обясня защо е този наплив към това ОДЗ 8.Може би реда  Ви допада,защото има яснота в рамките на годината,както е в училище знаеш,ще си приет или не в рамките на една годината.Второто,което може би това,че там децата са разпределени по възраст,така както отиват в училище.Доколкото зная това е ред,който е ясен от години наред.
 Искам да ви уверя и да Ви убедя,че целият район "Красно село" и особено к-сите Бели брези,Красно село ,Борово и Хиподрума/които са част от район "Красно село" /имат прекрасни детски градини, с прекрасни учители,всички те много добре подържани от Кмета Стефанка Маркова.Трябва да Ви споделя,че към 15.09.2005г някой от тях търсеха деца,защото бяха застрашени от съкращаване.Защо е необходимо да щурмуваме една детска градина,при положение,че има поне още 5 също  толкова добри в района.
Вероятно, Вие всички сте  от този район и Вие ясно,че една градина щом не събере деца за съответната група,то тя  се закрива и персонала се съкращава.Лесно се съкращава,но трудно се открива група.
Майки, пазете детските градини в район"Красно село",те ще трябват и на Вашите деца.Тази година в район"Красно село" се съкратиха доста  начални учители  в училищата,защото не можаха да съберат деца  за първи клас .Там проблема е същия наплив към едни учебни заведения към други не,а няма основание и огромна разлика!
Колко до това дали сте доволни или не от детската градина или училище,резултатите при детето са сбор от усилията на учители и родители.Каквито и оценки да се слагат на учителите,то е безсилие.Няма ли взаимодействие между тях и доверие страдат децата и то за цял живот.

# 51
  • Мнения: 3 861
На мен лично точно тази схема не приемане НЕ ми допада, но ми допада това, че е близо до дома ми, базата е добра. Убедена съм, че има и други добри детски градини, но те не са ми толкова удобни като местоположение. Не разбирам защо някой трябва да ме УБЕЖДАВА, че съм направила неправилен избор???
Тези много градини са имали нужда от деца????? А как го обявиха??? По какъв начин направиха достъпна тази информация до родителите??? Аз лично търсех, разпитвах и се интересувах за ясла за детето си точно през есента на 2005 год. Обадих се на не един и два телефона и навсякъде ми отговаряха "Нямаме места и има много чакащи..."Ами като навсякъде е пълно и така или иначе ще чакам разбира се, че ще се спра на най-добрата. И не случайно наплива за там е толкова голям. Не само моето мнение е такова. За тази градина се говори не от вчера. Ако наистина другите градини не и отстъпват по нищо защо за тях не се говори така??? Мога да пиша още доста по темата, но ми се струва, че няма смисъл... За и против винаги ще има.... ooooh!

П.П. А ако Кмета Стефанка Маркова се грижи за тези детски градини така както се грижи за инфраструктурата в квартала, то те са в голяма беда

.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Това ни се случи на нас, само че за училище Mr. Green
За да запишеш първокласник в училище в центъра на Варна трябва да си в най-добрия случай джедай, т.е. силата да е с теб.
Нашия татко, а и много други татковци, майки, баби, дядовци и прочие роднини стояха да пазят ред в училищен двор в края на май 2005 г. от...12 часа на предния ден. На нас ни се обадиха в 17 часа и бяхме 60 номер...
Истерия и половина Mr. Green
Няма оправия в прекрасната ни родина.
Дано, когато вашите дечица достигнат училищна възраст, положението да се е променило Grinning Иначе стискайте зъби и си пригответе суха храна и столчета, че нещата се повтарят и за детската градина, и за училището

 Shocked Това за кое училище? За истериите около руското училище знам, ама там пък е заради изпитите...

Не мога да си представя да участвам в подобна истерия и не я разбирам също така.

# 53
  • Мнения: 5 468
 ooooh! Направо не е за вярване Shocked. Ама тези, които отиват там в 2 ч., чакат до сутринта, за да отворят градината, нали? Или записват и посред нощ?! М... не вярвам...
Аз такова чудо не съм виждала и чувала. Отсреща на нашия блок има една градина  и я заобиколих веднъж, да кажа, че искам да си запиша детето там, а те ми казаха, че набор 2004-ти го записват през 2006 г. Демек трябва да ида сега, за да я запиша за другия септември там. Освен мене, нямаше никой...
Ами честито на приетите деца в елитната градина Mr. Green, дано останете доволни.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Леле, и за първи клас ли е лудница бре?!?  Shocked

Или само за елитните?

Мани, мани, не ща вече ни да ви чета, ни да ви слушам....  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 5 140
В района на Борово-Бъкстон-Павлово е така,много деца-малко градини и ясли. Или във всеки квартал си има по една с реноме и за там е наплива и не виждам нищо лошо в това.Когато градината няма база учителите какво могат да направят,например детска градина в блок  Shocked?
А някой има ли отзиви за ОДЗ 37 в смисъл как е протекъл първия ден?

Ali97, ДЕанаЗ е била пред 37 ОДЗ и мисля че е успяла.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А варненските мами няма ли да се включат с интересни истории?  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 11 710
Да прочетох другата тема и разбрах,че за там става въпрос.Едно време беше зор сина ми да го запиша там,сега пък зор за малката...ама трябва да успея.Ние така висяхме и на опашка за 1 клас та вече имаме опит и нищо не може да не учуди!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Леле, и за първи клас ли е лудница бре?!?  Shocked

Или само за елитните?

Мани, мани, не ща вече ни да ви чета, ни да ви слушам....  Crossing Arms

 Joy ох, написах нещо па го изтрих. Tired
Няма елитни начални и прогимназиални училища във Варна.
 Simple Smile не каза кой номер сте? сутринта в 9 имаше 2-3 жени само...

# 59
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Вие направо ме разбихте.Като едно време, когато се чакаше за салам от рано сутрина.

Ами то и управляващите не са много по-различни от тези от едно време... Това е положението...   #Crazy

# 60
  • Мнения: 2 978

П.П. А ако Кмета Стефанка Маркова се грижи за тези детски градини така както се грижи за инфраструктурата в квартала, то те са в голяма беда

Хахаха много точно казано....за съжаление Rolling Eyes

Цитат на: Ню
Ами честито на приетите деца в елитната градина , дано останете доволни.

На мен лично ми е през 1 блок тази детска градина....елитна или не..ние сме там.  Laughing

# 61
  • Мнения: 3 042
Киса, явно във Варна няма интересни истории.... Аз ходих сутринта, взех си молбите и чак към 4-5 часа ходих с детето да ги дам попълнени , взех 9-ти и 10-ти номер в градините, където кандидатствахме. "Морска звездица" и "Синчец".

# 62
  • Мнения: 1 399
Shocked Това за кое училище? ...
За "Кирил и Методий" и за "П.Славейков" съм чувала подобни истории...
По центъра е истерията и за училища, и за детски градини

# 63
  • София
  • Мнения: 3 664
Така се раждат митовете за елитни градини и училища Rolling Eyes. За съжаление Sad

# 64
  • Мнения: 9 990
Цитат
малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ

Тони трай си, че вече и психарки ни изкараха, зарежи...
а дали щеше да напишеш така ако все пак се беше преборила да приемат и твоето дете там??? Съмнявам се Naughty
Психарка или не аз съм доволна от това, което съм направила, не се примирявам лесно, не се задоволявам с малко и искам най доброто за детето си и ако за някой това не е нормално и е психарско ...мисля, че това си е за негова сметка Crossing Arms

Абе вие че сте превъзбудени от случката ми е ясно,ама се хващате за всяка дума,смешно ми стана.Лили-ако се върнеш и прочетеш малко по-внимателно какво ТОЧНО  съм написала няма да се нахъсваш толкова PeaceНикой не те упреква или те УБЕЖДАВА,че си направила грешен избор,напротив,нормално е да искаш най-доброто за детето си и това съм го написала във всеки един пост до тук в тази тема/моля те,моля те,моля те-чети!!!/И хич даже не съм негативно настроена към ОДЗ-то,защото не са ни приели hahahaтова пък е супер смешно./работя доста далече и за мен щеше да е непосилно да прибирам детето в 5 или дори в 6 вечерта,защото работното ми време е до 6.30 вечерта,а пътя до въпросното ОДЗ ми е поне 1 час,тъй че за мен варианта отпадна още преди да разбера,че детето ми не е прието. Whistling/Даже въобще не съм негативно настроена-все пак на повечето ми приятелки децата са там/но те чак във възторг не са и споделят неща/Думата "психясвам",която употребих,може би не беше най -правилната впредвид емоционалното ви състояние вчера,но наистина тази атака към ОДЗ-то е абсурдна,при все,че квартала наистина разполага с други добри градини.Изключая родителите,които живеят в района и им е удобно-за другите се чудя...и все пак-мое мнение,никого не ангажирам.Дано всички са удовлетворени-това го пожелавам от началото на темата,ама ...няма кой да прочете точно това...

# 65
  • Мнения: 5 468
Да прочетох другата тема и разбрах,че за там става въпрос.Едно време беше зор сина ми да го запиша там,сега пък зор за малката...ама трябва да успея.Ние така висяхме и на опашка за 1 клас та вече имаме опит и нищо не може да не учуди!
Едно време минаваха учителите по къщите да записват децата. Миналата година имаше бележка в нашия вход, че се приема набор еди кой си за първи клас...
В какви училища ходите - не знам, ама хич не ми мирише на истерия за училищата особено newsm78

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ню - и преди 2г. пак минаваха учителки да записват за 1-ви клас. НО, от едно школо със недобра репутация..., ето защо всъщност са го правили.

А там където щерката учи, се влиза с "изпит" и няма 6-5 Wink

# 67
  • Мнения: 3 861
Не мога и не Искам повече да споря!!!
Пенелопа, може би някъде в навалицата от емоции, недоспиване и още нещо съм пропуснала нещо, което си казала, може би и аз съм останала недоразбрана - незнам...Останах с впечатлението , че сте кандидатствали там, но не са ви приели затова и така написах. Както и да е! Няма смисъл да разваляме добрия дух с ненужни препирни. Аз съм доволна, дано и другите висели на опашката да са доволни, а тези които все пак не успеят да влязат там дано да намерят друго хубаво място. Важното е, всички накрая да са доволни. Ако продължа да говоря за задоволство ще се оплета яко hahaha затова спирам дотук. Мир и разбирателство на всички Peace

# 68
  • Мнения: 10 758
Добре, че в нашта детска градина няма такова нещо.

# 69
  • Мнения: 9 990
Ами точно това беше идеята-никой не е оспорвал нищо,просто изказваме мнения,а вие-от опашката сте малко превъзбудени и приемате нещата като спор явно Peace Peace Peace
На всички висели по нощите-дано са приети децата и дано растат весели и здрави под грижите на персонала на ОДЗ-то.На неприетите-не се отчайвайте,защото другите градини в района не отстъпват по квалификация на персонал и условия... Hug

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а сега и на опашка за 1-ви клас ли трябва да се редя? Казвайте кога , че така или иначе съм загряла

# 71
  • София
  • Мнения: 11 710
а сега и на опашка за 1-ви клас ли трябва да се редя? Казвайте кога , че така или иначе съм загряла
Споко,за у-щата висенето е около април-май!Иначе не бяхте ли още за детска градина или от сега ще се записвате за училище. Ако си правиш сметка за 2 у-ще /доколото разбирам сте близо до него/ там нямаше опашки поне ние,когато тръгвахме на у-ще.Това по-миналата година.Миналата година май е имало повече кандидати там.Иначе опашки има за т.нар. "елитни" училища и обикновено те са в центъра.
Едно време минаваха учителите по къщите да записват децата. Миналата година имаше бележка в нашия вход, че се приема набор еди кой си за първи клас...
В какви училища ходите - не знам, ама хич не ми мирише на истерия за училищата особено newsm78
Ами в съвсем нормални държавни училища.И сега минават по детските градини, но записват за тези училища,за които няма достатъчно кандидати.

# 72
  • Мнения: 2 755
...Ню - и преди 2г. пак минаваха учителки да записват за 1-ви клас. НО, от едно школо със недобра репутация..., ето защо всъщност са го правили....
Така е. Ако всички детски градини и училища бяха с хубави бази и квалифициран персонал, който съвестно си гледа работата, нямаше да е такова положението. Онези учители, които ходят по домовете да събират деца за паралелките са от училища с доста лоша база и  преподаване в стил... "абе карай, на кой му пука".Обикалят да събират деца, за да не бъдат съкратени. Преди да скочите да опонирате, ще кажа, че в тези училища може и да има отлични преподаватели, но "една птичка пролет не прави". В елитните училища пък, също има и слаби преподаватели. Оценката за училището е обща.  Всички знаем за какво става дума. Така е при пазарната икономика.

П.П. пенелопа, определението "психясали", ни най-малко не ме засегна. Разсмя ме. hahaha Нали знаеш - "Всички сме луди, ама не всички сме освидетелствани". Ние с останалите участнички в среднощният купон пред 8 ОДЗ, сме от неосвидетелстваните. Поне за сега  Wink Laughing Joy

# 73
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
 Crazy Crazy Crazy

Боже, май изпуснах всички шансове да запиша синът ми на детска градина в 8 ОДЗ. Ама сериозна истерия настана по тази тема, много изчетох за това заведение по форумите и наистина само хубави неща!Аз нямам избор предвид къде живея. В нашия квартал няма нито ясла нито детска градина.

Браво на всички майчета рискували всичко, за да запишат децата си там, но с това си праволинейно поведение дали не рискуваме и внуците си да записваме по този начин на детска ясла или градина?
Все трябва да има начин!Преди време и аз се възмощавах, много при това, не получих подкрепа, а пък и сам човек нищо не може да направи  Thinking Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

# 74
  • Мнения: 3 663
лили, според мен всяко хубаво нещо си има цена - дали ще са пари, време, усилия или нещо друго няма значение
щом имате желанието и амбицията детето ви да ходи в "елитна" и "водеща" детска градина (доколкото разбирам извън района, в който живеете), няма начин да не се жертва едното, двете или всички взети заедно
разбирам, че е неприятно да се редиш на опашка през нощта, но това са неудобства, които родителите си създават сами
с най-добри чувства  Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 3 161
Crazy Crazy Crazy

Все трябва да има начин!... Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала.

# 76
  • Мнения: 2 978
Добре де..аз не разбирам едно....към тези дето казват, че не трябва да се редят майките за да запишат децата си и по този начин, че се създавало напрежение, навалица и репутация за еди кое си заведение.
Как всъшност предлагате да става записването..след като ние майките сме виновни за това..???  Thinking

За да висят от толкова рано значи жените трябва да започват работа, имат нужда някой да гледа детето им...това дете трябва да бъде прието 2006 есента...какво трябва да направят за да бъде прието в градината?

Казвате, че това го правим ние..висим от рано...ми ако тези майки не са висяли, децата им НЯМА ДА  бъдат приети 2007- септември..а дотогава?

За следващата година молбите не се прехвърлят- тъпо но факт.

Ще ви дам пример за друга градина- в Зона Б5...там ходят деца от Люлин.....уж трябва да са само от квартала, но не са......пак ли майките са виновни??

# 77
  • Мнения: 2 755
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала....
Emem, ти какво разбираш под предредили се? Аз под това разбирам хора, които са дошли на опашката след теб, а после са се опитали да минат пред теб. Обаче да наречеш онези, които за разлика от теб са си направили труда да станат по-рано и да се наредят на опашката, спазвайки си реда, предредили те, е това вече е доста нахално от твоя страна. Ами да беше дошла и ти по-рано. Ейййй, ама ако можеше да не се помръднем за нищо, а пък нещата ни да се нареждат ОК, най-добре щеше да е. Такива са условията на прием, който се е наредил по-рано - пИчели, който е спал - не пИчели. Wink

# 78
  • Мнения: 2 755
Вини, добре си го написала. Обаче, ако пак въведат районирането, тогава пак ще има недоволни. Абе угодия няма.

# 79
  • Мнения: 130
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала....
Emem, ти какво разбираш под предредили се? Аз под това разбирам хора, които са дошли на опашката след теб, а после са се опитали да минат пред теб. Обаче да наречеш онези, които за разлика от теб са си направили труда да станат по-рано и да се наредят на опашката, спазвайки си реда, предредили те, е това вече е доста нахално от твоя страна. Ами да беше дошла и ти по-рано. Ейййй, ама ако можеше да не се помръднем за нищо, а пък нещата ни да се нареждат ОК, най-добре щеше да е. Такива са условията на прием, който се е наредил по-рано - пИчели, който е спал - не пИчели. Wink

Emem имаше предвид това:
Цитат: нищо не може да направи  Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

# 80
  • Мнения: 2 978
Вини, добре си го написала. Обаче, ако пак въведат районирането, тогава пак ще има недоволни. Абе угодия няма.

Просто исках да кажа, че няма смисъл да се нападаме тук, след като няма да променим нищо...ама нищичко!!! Naughty

# 81
  • Мнения: 3 663
вини, най-лесният начин е всяко ОДЗ да приема деца само от района
и ако останат свободни места, тогава да се вземат деца от други райони
до момента, в който това не стане практика ще има среднощни опашки за определени ОДЗ-та и още как  Confused
тук обаче идва темата за правото на избор на всяко семейство къде да си запише детето
според мен не може да се даде енозначен отговор

# 82
  • Мнения: 2 755
Mimmi, ясно схванах написаното от Emem. Поне от начина по който е написано. Станалите рано и онези с връзките са отделени с многоточие от онези, другите, които са изпълнили точно условията. Или поне граматически смисълът е този. Ето го :
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят?...

П.П. Не нападам никого. Просто искам, нещата да са ясни. Peace

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
emem, извинявай  Embarassed никого не искам да обидя, да предредя или нещо такова......Намери темата за 8 ОДЗ някъде през септември и ще видиш колко от влезналите деца всъщност са редовно влезнали!Освен това аз изпаднах в много кофти ситуация, когато август месец разбрах,че трябва да почна работа септември, бабите се покриха, детегледачка нямам и трябва от днес ца утре да го запиша на ясла. Е, тогава разбрах, че има записване,дълго чакане и драма голяма!Ето за това питам тези майки какво да правят?!
Разбира се оценявам трудът мили мами да станете толкова рано, да висите в студа пред яслата, за да запишете ангелчетата в най-добрата възможна ясла  Hug Но помислете за миг поне, ако цялата тази енергия я употребим в това да променим тази абсурдна ситуация няма ли да е по-добре  Peace

А за районирането съм против - може би все пак ако искаш да запишеш детето си близо до работата или както е в моят случай да нямаш детска ясла в квартала си!

# 84
Не мога да си обясня защо е този наплив към това ОДЗ 8.Може би реда  Ви допада,защото има яснота в рамките на годината,както е в училище знаеш,ще си приет или не в рамките на една годината.Второто,което може би това,че там децата са разпределени по възраст,така както отиват в училище.Доколкото зная това е ред,който е ясен от години наред.
 Искам да ви уверя и да Ви убедя,че целият район "Красно село" и особено к-сите Бели брези,Красно село ,Борово и Хиподрума/които са част от район "Красно село" /имат прекрасни детски градини, с прекрасни учители,всички те много добре подържани от Кмета Стефанка Маркова.Трябва да Ви споделя,че към 15.09.2005г някой от тях търсеха деца,защото бяха застрашени от съкращаване.Защо е необходимо да щурмуваме една детска градина,при положение,че има поне още 5 също  толкова добри в района.
Вероятно, Вие всички сте  от този район и Вие ясно,че една градина щом не събере деца за съответната група,то тя  се закрива и персонала се съкращава.Лесно се съкращава,но трудно се открива група.
Майки, пазете детските градини в район"Красно село",те ще трябват и на Вашите деца.Тази година в район"Красно село" се съкратиха доста  начални учители  в училищата,защото не можаха да съберат деца  за първи клас .Там проблема е същия наплив към едни учебни заведения към други не,а няма основание и огромна разлика!
Колко до това дали сте доволни или не от детската градина или училище,резултатите при детето са сбор от усилията на учители и родители.Каквито и оценки да се слагат на учителите,то е безсилие.Няма ли взаимодействие между тях и доверие страдат децата и то за цял живот.

Да може би голяма реклама се прави на това 8 ОДЗ.Какъв е проблема,ако сина ми не е там.КОй диктува условията да висим от 2 часа,след като приемат документи през цялата година.Това е нашето "АЗ".Какъв е смисъла да коментираме.Да и аз чувам всички ги хвалят,всички ги покрепят  и Университета,и училищата предпочитат тяхните деца,защото се преборват с тестовите изпити за елитните училища.На място имат логопед,педагогически съветник,прекрасен учител по музика.Както виждате не избират децата с тестове,а ги приемат по ред  и ние висим,защото знаем това,че е така години наред.Разбира се сигурно и от тях има недоволни,защото ако няма, то тези мнения за тях ще бъдат абсолютна истина,а това не е възможно,такава няма.
Тук някои от Вас,искат молбата да важи докато приемат децата.Да това става само в детски градини където няма много кандидати.Там групите са смесени от 3 до 7 години и сами разбирате ,че става въпрос само за отглеждане,а не за образование.

# 85
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ.Имам усещането,че тук някой ни провокира,за да му правим реклама.Колко пъти се преплита  в форумите и темите?Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ.
Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница

# 86
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Да и аз чувам всички ги хвалят,всички ги покрепят  и Университета,и училищата предпочитат тяхните деца,защото се преборват с тестовите изпити за елитните училища.
Някакво социалогическо проучване ли е правено сред гимназисти и студенти, кой къде е ходил на градина и дали въобще е посещавал? Shocked В автобиографиите ли се пише, какво?
Цитат
Тук някои от Вас,искат молбата да важи докато приемат децата.Да това става само в детски градини където няма много кандидати.Там групите са смесени от 3 до 7 години и сами разбирате ,че става въпрос само за отглеждане,а не за образование.

В коя детска градина групите са смесени??? Изключвам някое село или миниатюрен град с малко деца.

# 87
  • Мнения: 5 370

Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница
И какво за ЦДГ 124 до Военна? Искам повече информация, разбира се, ако разполагате с такава, а не просто да върви лафът.

# 88
  • Мнения: 3 861
лили, според мен всяко хубаво нещо си има цена - дали ще са пари, време, усилия или нещо друго няма значение
щом имате желанието и амбицията детето ви да ходи в "елитна" и "водеща" детска градина (доколкото разбирам извън района, в който живеете), няма начин да не се жертва едното, двете или всички взети заедно
разбирам, че е неприятно да се редиш на опашка през нощта, но това са неудобства, които родителите си създават сами
с най-добри чувства  Heart Eyes
Ама на мен 8 ОДЗ по стечение на обтоятелствата ми е под носа както се казва...на 5 минути пеша от нас...
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ.Имам усещането,че тук някой ни провокира,за да му правим реклама.Колко пъти се преплита в форумите и темите?Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ.
Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница
А аз имам усещането, че тук някой ни провокира и агитира за всичко друго, само да не е 8 ОДЗ...защо ли???
Пиша за 8 ОДЗ защото ми е харесало най много от всички градини в околността, защото ми е близо и защото имам какво да споделя като преживяване за него било то и висене за записване посред нощ!!! Ако това, че пиша за 8 ОДЗ не ти харесва не чети в тази тема, ако искаш да се говори само за ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница просто си пусни такава тема, ако искаш говори и в тази тема за други градини, никой няма да те спре или да ти попречи, за това са форумите, за обмяна на информация, но тука сме големи хора и най малко имаме нужда от напътствията ти за какво да пишем. Изказвания от сорта
Цитат
Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ
и
Цитат
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ
са  не на място в ТАЗИ тема

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 22:26 от Lilly

# 89
  • Мнения: 2 755
Lilly, още малко и ще те изкарат рекламен агент на 8 ОДЗ. Кажи поне на хонорар ли си или ще има бартер - приемат ти детето, а ти им правиш реклама във Форума на БГ-мама. Пък ако организираш и екип от колегите ти.........познай какво ще стане? Wink Laughing hahaha Joy

# 90
  • Мнения: 2 978
Lilly, още малко и ще те изкарат рекламен агент на 8 ОДЗ. Кажи поне на хонорар ли си или ще има бартер - приемат ти детето, а ти им правиш реклама във Форума на БГ-мама. Пък ако организираш и екип от колегите ти.........познай какво ще стане? Wink Laughing hahaha Joy


Еееее аре сА Stop....знаем ви вас..от 2.30 висите там...белким са ви приели CV- та за работа.....кой знае по колко взимате?  Joy

# 91
  • Мнения: 2 755
Lilly, още малко и ще те изкарат рекламен агент на 8 ОДЗ. Кажи поне на хонорар ли си или ще има бартер - приемат ти детето, а ти им правиш реклама във Форума на БГ-мама. Пък ако организираш и екип от колегите ти.........познай какво ще стане? Wink Laughing hahaha Joy


Еееее аре сА Stop....знаем ви вас..от 2.30 висите там...белким са ви приели CV- та за работа.....кой знае по колко взиматеJoy
Шшшшшшшшшт Вини, това е фирмена тайна. Wink Laughing

# 92
  • Мнения: 3 861
Lilly, още малко и ще те изкарат рекламен агент на 8 ОДЗ. Кажи поне на хонорар ли си или ще има бартер - приемат ти детето, а ти им правиш реклама във Форума на БГ-мама. Пък ако организираш и екип от колегите ти.........познай какво ще стане? Wink Laughing hahaha Joy


Еееее аре сА Stop....знаем ви вас..от 2.30 висите там...белким са ви приели CV- та за работа.....кой знае по колко взимате?  Joy

Тони, за хонорара на четири очи, но с теб ще деля на половина, нали си кукувица номер 1 Heart Eyes. Вини, а на тебе на ушенце ще прошепна, нали си ми партийка  Heart Eyes Crazy Joy Joy Joy

# 93
  • Мнения: 9 990
[quote author=Slavinaко link=topic=63268.msg1161138#msg1161138 
Да и аз чувам всички ги хвалят,всички ги покрепят  и Университета,и училищата предпочитат тяхните деца,защото се преборват с тестовите изпити за елитните училища.На място имат логопед,педагогически съветник,прекрасен учител по музика....въпрос само за отглеждане,а не за образование.
Цитат

Тук не съм много съгласна-във всяка детска градина има педагогически съветник и учител по музика,може би не навсякъде има логопед,но нявсякъде не е въпрос на отглеждане а на възпитание и образование.Има си програма и тя се следва. Друг е въпросът,че повечето родители,като намерят нещо негативно/не харесват храната или това,че детето е със сополи на 3 ден и т.н./ го прехвърлят като цяло негативно мнение върху градината и персонала.Затова бяха и хилядите теми за яслите и градините.Все още не сме се научили да вървим заедно с учителите и възпитателите на децата ни в такава крехка възраст и при най-малкия удобен случай ги виним за всичко.Т.е-повечето родители не се интересуват от това как протича деня на детето зад вратите на градината-те просто ги оставят там на отглеждане,за съжаление това е порочния кръг от години.Когато засвидетелстваш уважение и заинтересованост , ще видиш как получаваш от тези хора наистина най-доброто за детето си.Естествено,когато нещо не ти хареса или имаш изисквания-нормално е да го изкажеш гласно и да комуникираш,всеки ден чувам реплики от сорта"ей,тая па Георгиева пак мърляв ми го връща"Но тази реплика не е отправена към Георгиева,тя незнае,че родителя негодува.И същия родител,отправил тези думи същевременно не попита как е минал денят на детето-какво са рисували,какви песни нови са научили...Малко объркано може би го написах,дано ме разберете.
Конкретно към Лили-разбрах,че ти е близко градината,а е и добра-в това спор няма-най-естетсвеното е там да го запишеш детето,не приемай различните мнения за нападки към теб.Идеята да тръгна въобще да отговарям на тази тема беше,че съм минала по този път с тръшканията по точно тази градина,но попаднахме случайно на друга,съвсем обикновена,непрехвалена,но просто чудесна-педагози на ниво,занимания с децата,организиране на забави и куклен театър.И смятам,че част от родителите допринасяме за това,защото ценим персонала и го показваме.Не отричам,че има и градини,където не всичко е наред-но тук е нашата роля-да се намесим активно в това и да променяме нещата.Вярвам,че е възможно-имам го пред очите си все пак. Hug
В тази връзка,щом ОДЗ то- се води за елитно и т.н-ще си висим по нощите без това да е "луда работа"-както сама си го написала.Както се ходи на изпит за езикова гимназия и за оределени гимназии бала е страшно висок и влизат само най-добрите,тук,понеже става въпрос за почти непроговорили деца-влизат само най-бързите.Защото системата е такава,защото има много негативни неща около яслите и защото просто така се носи за това ОДЗ.Има и други прекрасни градини , където децата не само се отглеждат,а се възпитават и се учат на живота.Но навсякъде огромна роля играят родителите. Peace

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 09:02 от пенелопа

# 94
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
 smile3501 Пенелопа

Напълно подкрепям твоето мнение!

# 95
  • Мнения: 2 755
Мисля, че след последният постинг на пенелопа, въпросът е изчерпан. Наистина основното във възпитателният процес е връзката между родители и възпитатели. Няма ли комуникация между тези две страни, ако ще и в най-елитното детско заведение да си записал детето си, нещата няма да вървят. Толкова от мен по темата. Peace

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 173
Момичета, наистина не е нормално да се коментира толкова много тази детска градина, но наистина това за мен е най-близката градина и възможно най-удобната!  Rolling Eyes
За съжаление сме чак 67 номер за яслата.... И едва ли имаме шанс, освен ако алергичните деца не спадат към деца с хронични заболявания, нали щели да сформират такава група в 8мо ОДЗ  newsm78
Да са ни живи и здрави децата, това е важно!  Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 15
Имам чувството че в последно време родителите залитаме повече по външния облик на яслите и градините, и по дългите списъци с допълнителни занимания, които те предлагат за децата, и позагърбваме ролята на възпитателите. Дъщеря ми посещаваше 2 месеца 1 от "добрите" ясли в квартала, до деня в който мъжът ми влезе в занималнята и завари мед. сестра да удря 1 от децата. Сега сме в друга ясла, не толкова прехвалена, но на сестрите определено им личи че имат подход към децата.

# 98
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тези дето не са ги приели да посъберат малко пари от родата в името на бъдещето на детето и срещу "скромно" спонсорство ще ги приемат. Така като ви слушам и от опитите ми с големия по градини и училища съм сигурна че има и такъв вариант.

# 99
  • Мнения: 9 990
Естествено,че има вариант за спонсорство,но и той е за определена бройка-няма как да стане фокуса всички деца от 3 -4 квартала да са в една градина,тя да не е ластична.Иначе,преди години една от приятелките ми откри връзка/роднинска при това/ и си записа детето така-със спонсорство,но беше разочарована от това,че спонсорството беше под формата на подаръци за директорката/парфюм,уиски.../,не вярвам да ме е излъгала,ходеше като болна 1 месец от това.Е,сега нещата може и да са се променили,все пак време е минало.

# 100
 newsm10 А не сте ли си мислили за частна ясла?

# 101
  • Мнения: 9 990
Аз лично-не,защото така или иначе ми отпадна варианта за ясла в квартала/работя доста далече и не бих могла навреме да прибирам детето и при най-голямото  ми желание/Но доколкото знам идеята е да е удобно на родителите.Тези,които са в околностите на *ОДЗ-то нямат кой знае каква алтернатива,освен в къщата м/у Красно село и Бъкстон/забравих името!!!!/ където и почасово гледат деца,имат занимания,редовно са навън и пеят и танцуват.Тези,които идват от други квартали-да се поинтересуват за алтернативата в техния квартал.

# 102
  • Мнения: 2 255
Това с документите подадени в календарната година е май по преценка на персонала - в нашия квартал има само 3 ясли (1 ясла и 2 ОДЗ) за доста голям район и само в едното ОДЗ приемат документи от 01.01. в другите две подадох документи за ясла още септември без никакъв проблем и ми казаха, че за пролетта е почти сигурно, че ще вземат детето, а базата на 3-тото(което за съжаление ми е най-близкото)  с нищо не е по-добра или по-рекламирана. Така, че май си зависи от директорката.

# 103
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
 Чета и не вярвам на очите си:shock:
Не съм предполагала, че за да запишеш детето си в някоя ясла трябва да виснеш на оградата посред нощ  Crazy

# 104
  • Мнения: 306
Киса, явно във Варна няма интересни истории.... Аз ходих сутринта, взех си молбите и чак към 4-5 часа ходих с детето да ги дам попълнени , взех 9-ти и 10-ти номер в градините, където кандидатствахме. "Морска звездица" и "Синчец".

 Shocked Shocked Shocked
във Варна истерията явно е за Звездичка и Ян Бибиян  newsm78
за съжаление, ние "кандидатствахме" точно там
ангажирах аз, обаче, татито и дядо и благодарение на тяхното висене пред споменатите градини от 5 часа сутринта  Rolling Eyes сме 6-ти и на двете места  Crazy
имало е висящи от 3 - 4 часа  #Crazy
страхотия, абсолютна небивалица
имам познати, които са достатъчно голям номер, за да е сигурно, че ще им трябват здрави връзки или спонсорство

# 105
  • Мнения: 5 468
Уф, ама почнах да се притеснявам... За кога записвате децата си на детска градина и колко са големи в момента? Моето е на 1.8 години, от сега ли трябва да го запиша в детска градина? И две години да му пазят мястото? И като гледам, че вече децата ви са записани, ще има ли места някъде въобще?

# 106
  • Мнения: 306
Уф, ама почнах да се притеснявам... За кога записвате децата си на детска градина и колко са големи в момента? Моето е на 1.8 години, от сега ли трябва да го запиша в детска градина? И две години да му пазят мястото? И като гледам, че вече децата ви са записани, ще има ли места някъде въобще?

молба за приемане в детска градина се подава в първите (най-добре в ПЪРВИЯ!) работни дни на годината, в която детенцето става на три годинки
още ти е рано за тези грижи, ще му мислиш след една година  Wink

# 107
  • София
  • Мнения: 2 191
Ню, най-добре се ориентирай към конкретна градина и провери на място каква е практиката за подаване на молбите. При нас, например, за да ми приемат детето през септември, трябва да подам молба през април същата година, по-рано не може / аз иначе исках - че със сигурност да ми се пази място/.

# 108
  • Мнения: 2 755
Ню, през есента се интересувах, как стои въпросът с детските градини. Дори ходих в няколко да питам кога се подават документите и там ми отговориха, че този януари, щяли да приемат документите на набор 2003, а следващата година - набор 2004. Накрая се ориентирах към ОДЗ, защото се налага да започна работа, а пък не ми се занимава първо да тичам да уреждам яслата, а година след това, пак разправии, този път пък за детска градина. Сега поне съм спокойна, че като го приемат в ОДЗ-то, там ще бъде до първи клас. Имат и подготвителна група, май предучилищна се водеше... newsm78
Така че, не си закъсняла за детската градина. Все пак, нищо не ти коства да отидеш до градината в която си решила да запишеш Гери и да попиташ, кога приемат документи. Успех.

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 22:51 от Tonita

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 173
Моята приятелка в Бургас ме бъзика: ееееее ами като ще живееш в баровски квартал в София, ще си понесеш последствията  Laughing Те там нямали такива проблеми......
Мами, обаждах се и по другите детски градини в района, и там бройките били запълнени, визирам ОДЗ 80, където директорката подробно ми обясни как имало една яслена група с 18 бройки, вече имало 30 подадени молби, ама аз да не се притеснявам, да си подам молбата  #Crazy
Ще подадем и в ОДЗ 93, 37 и 43, това ми са най-близките възможни. Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 2 755
Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes
Shocked Сериозно? И за къде по-точно става дума? Thinking

# 111
  • София
  • Мнения: 3 664
И мен ме интересува къде в центъра има свободни места. За да мога и аз да подам на 4-5 места и да се запълнят групите навсякъде Mr. Green.

Стига, истерясахте с тези ясли, градини и т.н.

Ню, щом сте в яслата, ще ви вземат и в градината. Споко.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 173
Истерията наистина е голяма, никога не съм предполагала, че яслата е такъв проблем  #2gunfire Аз даже преди си мислех, че нямат деца да си запълнят бройката  Embarassed

Тонита, един приятел офисът му е точно до 92 ЦДГ в Лозенец и твърди, че нямало никакъв проблем дъщеря му (която е на година и три месеца) да я приемат по всяко време без опашки и разправии, той много ми се смя за моите дерзания по яслите  Confused

# 113
  • Мнения: 2 142
от онези дни, един приятел на мъжа ми споменал, че се е редил през нощта, да запише детенцето си на градина, а аз само се засмях и казах "глупости!" Сега, обаче, като прочетох темата, ще се извиня, не мога да повярвам, но наистина е голям проблем с градините. Децата са много, а местата малко! Дано всички, които сте се редили по нощите да си запишете дечицата, да сте удовлетворени. По този повод, утре, ще отида да проверя как стоят нещата в "нашата" детска градина.

# 114
Ще подадем и в ОДЗ 93, 37 и 43, това ми са най-близките възможни. Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes

Къде е 43 ОДЗ?

# 115
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Късмет съм извадила, види се. Самуил го взеха и по-рано (на две години и четири месеца), записаха го веднага. Може би защото в нашия квартал не са много децата, повече са май възрастните хора.
По въпроса за детска градина в центъра, горещо препоръчвам нашата - 77 ОДЗ "Магнолия". Намира се близо до Орлов мост, на ул. "Мизия", пресечка на "Иван Асен II". Това е градина с традиции - работи повече от тридесет години. За градината мога да кажа само хубави неща, единственият минус е, че дворът не е голям - но затова пък вътре е като приказка.

# 116
  • Мнения: 5 468
Ню, щом сте в яслата, ще ви вземат и в градината. Споко.
Нашата ясла е само ясла. Няма ДГ Sad. Не знам, дали работят с някоя детска градина и след това ги записват там, ама нищо не са казвали... След 3 години ги изритват и туй то... трябва да й търся градина.
Sunny bunny , Tonita, аз ходих в детската градина, която съм си набелязала преди 2 месеца някъде и ми казаха, че набор 2004 ще го записват догодина, демек 2006-та сега. Но сега не съм ходила... Май е време да ида. Но пък от сега за следващата пролет, не е ли прекалено рано? Е това си мисля...

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 173
Мами, всички много се изнервихме покрай тия ясли, нашият татко заяви, че детските ясли освен 8 и 37 ОДЗ били много далече, така че ако не приемат детенце там, щял да наеме детегледачка.  Rolling Eyes
43 ОДЗ е до 29 ДКЦ, което като си помислиш наистина е далечко от ул. Мур  Embarassed
Успех на всички и да са здрави децата, другото са бели кахъри  Wink

# 118
  • Мнения: 9 990
Естествено,то е важно да е удобно за родителите,каква е логиката да пътуваш по съседните квартали.Тогава по-добре е или до работата да го запишете/така или иначе ще се пътува/ или детегледачка.Имайки впредвид,че например от Бъкстон да стигнеш до Стрелбище по това време сутринта отнема  понякога половин час зимата.

Общи условия

Активация на акаунт