На море в Гърция - 11

  • 93 592
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Да си призная и аз следяпрогнозата за времето в Гърция и само цъкам с език.
Ще се наложи да устискам до догодина.

Който толкоз не може да устиска , и може да си го позволи , почти целия октомври(особено ако се случи като тазгодишния)стават за плаж на Крит.Тук таме се намират много саблазнителни седмични пакети с чартърни полети.Иначе с фери е досадничко-8 часа и толкова като цена.Също и Кипър.Там в Лимасол съм се пекъл като гущер на камъните в края на НОЕМВРИ  !!!???!!!

# 676
  • Мнения: 11 096
Peterky,
малцина тук са пенсионери или рентиери, които обикалят да цапат по темите с менторски тон и лоша пунктуация Sunglasses
Хората, които нямат финансови притеснения, обикновено в този сезон ги задържат работа, училище на децата и т.н.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Peterky,
малцина тук са пенсионери или рентиери, които обикалят да цапат по темите с менторски тон и лоша пунктуация Sunglasses
Хората, които нямат финансови притеснения, обикновено в този сезон ги задържат работа, училище на децата и т.н.

Нито съм пенсионер,нито рентиер,повечето ходя по работа Sad.Кое му е менторското ,просто казах ,че Крит и Кипър стават за плаж при късмет с времето и октомври ,че даже и някой дни на ноември.

# 678
  • Мнения: 3 070
Здравейте. Някой да има впечатления от този хотел в Солун: http://www.grandhotelpalace.gr/index.jsp?extLang=LG. Отзивите в Букинга не са много ласкави. Confused

Или за този: http://www.hotelolympia.gr/contents.php?
Трябва ми нещо в самия Солун, на добра цена и с прилични условия на настаняване, храна и пр.

# 679
  • Мнения: 11 096
Олимпия е на много по-добро място според мен. За другото не мога да помогна - не съм отсядала в нито един от двата...

Що се отнася до букинг, наскоро гледах хотели около Солун по друг въпрос и в границите на града имаше много с оценка над 9. Следи обаче да не е твърде шумно, а също и да има място за паркиране безплатно/на прилична цена (ако си с кола).
Храна защо ти е в хотела? Това е Солун, все пак Grinning

# 680
  • София
  • Мнения: 3 857
Аз съм била в този хотел http://www.capsishotel.gr/en/index.html преди 5 години.Добра локация в центъра и най-важното подземен паркинг към хотела, хубави стаи макар и не много широки,но аз бях доволна.

# 681
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Препоръчвам  този - http://www.egnatia-hotel.gr/EGNATIA/portal.php?action=homepage&language=GR

Чист и добре обзаведен, само стаите  му са малки, особено тип единична. Била съм в поне 5-6 други в центъра, но или са мизерни или са скъпи. Останах си само на този вече като избор.

# 682
  • Мнения: 1 765
Любимата ми тема,  даже не погледнах на коя страница е изостанала...

Температурите през октомври направо ме побъркваха, даже се опитах да мрънкам за уикенд, набързичко да поотпочинем и да си припомним септемврийската почивчица, ама се замотахме, завъртяха ни ангажименти, ситуации и хоп...отиде, живи и здрави, надявам се до година пак!

Конкретния ми въпрос не е много свързан с отдих, но според вас къде е най-добре да отидем за пазар на лекарства ( трябват ми свещички диазепам, а в БГ нямаме ), някъде в близките до границата местенца дали ще намеря или директно да се засилваме към Солун.

Благодаря предварително за съветите! Hug

П.П Кое хотелче препоръчвахте близо до езерото Керкини? Така и така ще ходим, поне да се поразходим и видим нещо...

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 09:27 от комикс

# 683
  • Мнения: 11 096
Серес,
42 км от Кулата, ще има достатъчно аптеки Simple Smile
Може да проверите и в Сидирокастро, така или иначе ви е на път, но не познавам града и не мога да дам по-конкретен съвет.
Ако ще ходите към Керкини - аптека с англоговорящ аптекар има и в центъра на Ираклия (най-голямото градче в отрязъка между Е79 и езерото).
Хотелът, препоръчан тук в темата, е Еродиос в с. Литотопос. А мога и един "мой" да ти похваля, ама на лични, че е с шест стаи само Simple Smile

За октомврийското море... и аз се разминах с него! Голямо мрънкане омрънках, от 25 септември съм почнала Grinning Но нищо, май ще бъде септември   grinning039

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 10:52 от Параход

# 684
  • София
  • Мнения: 12 374
Ехх, и на мен това ми е любимата тема в Мамата, но гледам че все назад остава напоследък  Sad

Комикс, и от мен един глас за хотел Еродиос при Керкини. Тази година на отиване в гръцко си направихме там една нощувка за да разбием пътя на две и да е по-лесен за дребната. Много, много приятно хотелче, като най-много ми хареса терасата - голяма и широка, с прекрасен изглед към езерото.
Персонала също беше любезен, а закуската на сутринта много добра. Бяхме резервирали с букинг-а, и бях отбелязала че искам тераса с изглед и бебешко легло. Всичко си беше както искахме.

М/у другото, препоръчвам едно заведение близо до езерото - има голяма тераса със столове, маси и люлки за сядане и правят много хубаво фрапе. Но по-важното е, че ако минете отзад, имат нещо като ферма за животни, която можете да разгледате с децата, абсолютно безплатно. Имат разкошни щрауси, страшно много породи петли и кокошчици, гълъби, еленчета, сърнички, понита...и един голяям добродушен куч, който може да дойде да ви се порадва  Simple Smile

За съжаление обаче не си спомням как точно се казваше въпросното кафене. Но дребосъчка изкара много време във 'фермата' с татко си, докато аз си пиех фрапето на спокойствие загледана в езерото  Mr. Green

# 685
  • Мнения: 11 096
Таис,
ще го търся следващия път, и моето поколение е голяма природолюбителка Simple Smile
От коя страна на езерото се намира - в Литотопос, където е Еродиос ли?

# 686
  • София
  • Мнения: 12 374
Да, там е, мисля че не и много далече от хотела...ние седнахме там на тръгване от хотела, вече с натоварен багаж и всичко, уж за едно бързо фрапе преди да поемем към Халкидики, а то се оказа, че не можахме да отлепим малката Даръл от животните  Simple Smile

А по-надолу, вече съвсем на езерото, видяхме че има и нещо като малка конна база, имаше оседлани коне за яздене. Страшно ми се щеше да се метна за половин час, обаче тотално вече изоставахме с графика.
А и таткото надали щеше да ме пусне да пояздя сама докато той укротява потомството  Joy

# 687
  • Мнения: 11 096
Конната база я знам, точно срещу нея има и малък пристан за разходка с лодка по езерото (лодките са едни доста продъдени корита, но то и езерото всъщност е изкуствен водоем без нито една вълничка Simple Smile)

Искам да напомня на тези, които като мен имат акаунти със снимки в multiply (за scorpios се сещам, но сигурно има и други), че сайтът променя предназначението си към електронна търговия и ако нямат другаде запазени снимките в този им вид, да си ги експортират до 1 декември. В момента има export tools за целта, после ще ги трият.

# 688
  • София
  • Мнения: 12 374
Яя, не знаех, че езерото е всъщност изкуствено, мислех си, че е естествен природен резерват. Обаче много ми харесват чаплите там, и патките също...абе аз изобщо харесвам много птиците.

Параход, а вие някога качвали ли сте се на лодка там?
И миналия път когато бяхме преди няколко години, и сега пак като ходихме ги заглеждам лодките - и все не виждам хора в тях  newsm78 Тази година ми се искаше заради детето да се повозим, но така или иначе нямахме време. Иначе си права, де - изглеждат точно като корита  Joy

# 689
  • Мнения: 11 096
Да, всъщност е язовир - стената е построена за пръв път през 30те години, преди това са били блатисти разливи на Струма, а не точно езеро. Обаче фауната, характерна за влажните зони, сигурно си е останала отпреди. Резерват е от по-скоро, аз съм гледала даже детско екофилмче за птиците на Керкини Simple Smile
Статията в уикипедия, която пуснах, е преведена и на български, но в по-кратка и неточна версия, затова така на английски. В български (особено по-стари) и македонски източници Керкини се казва Бутковско езеро.

Не, не сме се качвали на лодките, избягахме от комарите Simple Smile но сме ходили да гледаме птиците и конете.

Общи условия

Активация на акаунт